Najdi forum

Belara

Pozdravljeni,

pred sedmimi dnevi, 6.7. sem začela z jemanjem kontracepcijskih tabletk Belara. Tabletko vzamem vsak dan ob 21:00, vendar sem jo v četrtek 9.7. pozabila vzeti ob 21:00, zato sem jo vzela naslednji dan ob 11:00, še isti dan pa sem zvečer, kot bi morala že prejšnji dan, vzela tabletko ob 21:00.

Danes, 13.7. sem imela nezaščiten spolni odnos (končal je vame). Ali obstaja možnost zanositve? Ali predlagate, da jutri vzamem jutranjo tabletko? Kdaj bi morala narediti test za nosečnost?

Kontracepcijske tabletke sem začela jemati drugi dan menstruacije.

Za odgovor se vam iskreno zahvaljujem!

Pozdravljeni!

Zakaj pa ste imeli spolne odnose, če ste bili v dvomih glede zaščite? Sedaj je, kar je. Zamuda je bila krajša od 24 ur, zato je nosečnost zelo malo verjetna. Menim, da nujne kontracepcije ne potrebujete.

Matjaž

Pozdravljeni,
Jemljem kt belara. Zacela sem jih jemati prvi dan menstruacije 4.7., danes, 16.7. pa imam se vedno menstruacijo oz blago krvavitev. Je to eden od stranskih ucinkov tabletk ali je morda kaj narobe?
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Ja, vmesne krvavitve oz. mazanje parila je sorazmerno pogost stranski učinek, se bo prenehal s pričetkom uporabe naslednjega zavojčka. Nič nevarnega, zaščita tudi ni okrnjena.

Matjaž

Pozdravljeni!

Redno jemljem tablete Belara vsak večer med 20:30-21:00. Včeraj zvečer sem pozabila vzeti tableto in sem jo vzela danes zjutraj 8:40. Se pravi je minilo nekje 12 ur. Včeraj zvečer sem imela tudi spolni odnos. Do konca še moram vzeti 3 tablete, potem pa sledi 7-dnevni premor. Kaj naj naredim? Naj premor spustim in nadaljujem z drugim paketom tablet?

Hvala za odgovor,
M

Pozdravljeni!

Premora ne rabite izpustiti, lahko pa ga, če se boste zato počutili bolj mirni.

Matjaž

Halu! Mene pa nekaj zanima, včeraj sem na novo dobila tablatke Belara. Pa sem nepremišljeno vzela, brez menze?Kaj je kaj narobe,kaj naj naredim?

Jemljite tablete naprej, 7 dni pri spolnih odnosih uporabljate dodatno zaščito.

Matjaž

Pozdravljeni! Mene pa nekaj zanima. Prvič imam tebletke Belara,in en zavojček sem že pojedla,in ravnokar sem na 7-dnevnim odmorom,(že 4. dan). Dva dneva že imam krče,in rjav izsedek,kdaj se more ta izsedek končat? In kdaj bi morala dobiti normalno menstruacijo? LP HVALA.

Pozdravljeni!

Ni pravila, kdaj bi se izcedek moral končati, a najbrž bo prenehal, ko boste začeli jemati naslednji zavojček.

Matjaž

zivjo! Jemljem te tabletkein morem rect da so mi vsec, ceprav sem res dobila kaksen kg, vendar sem zadovoljna. Zanima me ali sem zascitena ce sem ob 20:00 pozabila vzeti tabletko in sem jo vzela zjutraj 8:10. Torej 12ur bolj pozno. Zvecer ob 20:00 pa spet normalno. Spolne odnose sem imela. Ali sem zascitena?
Hvala za odgovor!

Živjo!

Ste zaščiteni. Sicer priporočam čim bolj redno jemanje (pa to tako in tako že veste).

Matjaž

Pozdravljeni!

Jaz sem začela s prvo škatlico tabletk Belara na prvi dan menstruacije, ampak imam zdaj že 11 dan zmerno do močno menstruacijo. Ne vem, ali je normalno, da je prvič tako, ampak meni se to ne zdi več ok. Prosim za nasvet.

Hvala!

Pozdravljeni!

Podaljšane krvavitve so posledica nestabilne maternične sluznice, do tega pa na začetku jemanja KT pride (pri nekaterih ženskah, ne pri vseh), ker se s KT prične na 1. dan menstruacije, kot piše v navodilih za uporabo in kot vam je naročil ginekolog… Nič ni nevarno, je pa seveda tečno. Predlagam, da potrpite še teh 10 dni, krvavitev se skoraj zagotovo umirila ob uporabi naslednjega pretisnega omota. Lahko pa že sedaj nehate jemati tablete, naredite 7 dni premora in nato začnete z novim zavojčkom.

Matjaž

Pozdravljeni!

Že skoraj eno leto jemljem kt Belara, pred tem sem jemala pol leta Zoely. Do zdaj se mi je pojavila menstruacija vsak mesec na enak dan (zadnjo tableto vzamem v soboto, v ponedeljek pa potem dobim menstruacijo). Zadnja dva meseca pa ni bilo tako. Prejšnji mesec sem dobila menstruacijo že v petek, torej sem jo dobila preden sem pojedla zadnji dve tabletki. Ta mesec pa se mi je pojavila menstruacija v nedeljo in je trajala do torka. Bila je zelo šibka. Tri dni kasneje, v soboto, dan preden vzamem prvo tabletko iz naslednje škatlice pa sem jo spet dobila.

Je to normalno? Ali mi mogoče tablete več ne ustrezajo? Naj povem še da nobene tabletke nisem pozabila vzeti.

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Ne bodite tako natančni glede dneva krvavitve. Včasih je kak dan prej, včasih kasneje, saj niti ni pomembno. Če nimate kakih drugih težav, potem bi rekel, da vam Belara kljub vsemu še vedno ustreza.

Matjaž

pozdravljeni!
kt Logest sem uporabljala 8 mesecev, januarja sem se koncno spravila k ginekologu, saj so me tabletke delale depresivno, razdrazljivo, za vsako malenkost sem se sekirala in jokala, kar prej ni bilo v moji navadi, pa tudi vmesne krvavitve (oz rahlo obarvani izcedek) nekje od polovice skatlice dalje so se vcasih pojavljale, poleg vsega tega pa sem imela noznico zelo suho, libido je sel po gobe, skratka zelo tezko me je bilo pripraviti na spolne odnose.
sedaj imam kt Belara (kolegica ima ful dobrega o njih za povedat, tudi sama je prej uporabljala logest in imela podobne tezave). zacela sem jih jemat po 7-dnevnem premoru od Logesta. prva dva dni jemanja sem se spopadala se z virozo, in sicer sem bruhala okoli 1-2 uri po zauzitju tabletke. nove seveda nisem vzela saj nebi bilo smiselno, ker sem bruhala celo noc vsake par ur. od takrat dalje jih jemljem redno, en dan sem zamudila slabo urco.
po 12 pojetih tabletah se mi je pojavil izcedek, ki danes (15 pojetih tabletk) izgleda ze kot menstruacija. se telo zgolj navaja na nove kt (drugacne sestavine in vsebnost hormonov) ali bi me moralo skrbeti? pred tednom dni sem imela nezascitene spolne odnose vendar ni koncal vame, razen ce je kaj “ušlo”…

Pozdravljeni,

Prvič imam kt, ginekologinja mi je predpisala Belaro. V ponedeljek sem končala s prvim zavojčkom, trenutno sem na 7-dnevni pavzi. Danes (4.dan pavze) občasno sem opazila rahlo krvavenje, ter občasni rjavi izcedki. Spada to pod normalno menstruacijo? Naj še omenim da pred začetkom jemanja kt sem imela zelo močne in boleče menstruacije, zato nisem tako prepričana.

Pozdravljeni!

Med uporabo KT nimate menstruacij, le nekakšne “programirane” krvavitve, ki so mnogokrat kratke in blage. Vse je torej v redu.

Matjaž

Pozdravljeni,

Belara tabletke jemlem že pol leta, vendar se skoraj vsak mesec en teden pred predvideno krvavitvijo, pojavi krvavitev, ki je šibka in traja cca 5 dni, nato v tednu, ko ne jem teblet krvavitev je ali je pa ni…
Trenutno sem spet v tej situaciji, imam še 5 tabletk do konca in se mi je pojaila krvavitev. Ali bi lahko teh 5 tablet izpustila in dodala še 2 dni brez, da bi bilo kot tistih 7 dni brez tablet in nato nadaljevala z uporabo KT in upala da se bo krvavitev “postavila” v teden brez tablet?

Hvala, LP U

New Report

Close