Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

Pozdravljeni!
Pišem Vam,ker imam spet eno vprašanje. Je normalno,da gre človek v enem dnevu na odvajanje blata trikrat? To se mi je namreč zdaj že nekajkrat zgodilo. In zanimivo,ravno v času menstruacije!!
Zdaj jemljem sirup Prorektal S že več kot mesec dni in to z mojo prebavo se je občutno izboljšalo. Ga lahko zdaj neham jemati?
Hvala za odgovore!!
Lep pozdrav,Petra! =)

Spoštovana!

Nič ni narboe, če gre človek v enem denevu trikrat na blato.

Če greš redno na blato, potem lahko zmanjšaš odmerke proectala in poskusiš, kako bo brez njega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

V zadnjem času so se pojavili še eni problemi, vendar res ne vem zakaj sploh gre. Težje diham, slabo mi je in zelo težko se česa spomnim.Ne vem,kot bi počasi izgubljala spomin. Naprimer: rečem si,da bom šla po knjigo v kuhinjo,najprej pa po torbo v mojo sobo,ki je na podstrešju. Grem po torbo,pridem nazaj dol in se ne spomnim več,kaj sem hotela še vzeti. Seveda grem na glasbeno šolo brez knjig. Za vas ne vem,meni pa se zdi to pozabljanje že prav grozno.Ne spomnim se več, kaj sem hotela komu povedati (to pozabim v minuti). Ko grem v trgovino pozabim,kaj sem še hotela kupiti,čeprav grem v trgovino samo zato,da bi kupila to stvar,ki jo potem seveda pozabim. Kaj je narobe z mano?!

Spoštovana!

Ena izmed verejtnih možnosti je, da imaš psihične težave, morda deprsijo, kjer so te težave eden pomembnih zankov iin z zdravljenjem izginejo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozabila sem povedati še to,da se mi dostikrat vrti. Včasih bolj,včasih manj. In mislim,da ne gre za depresijo,saj sem zadnje čase prav dobre volje. Ne sekiram se več in uživam življenje. In to zato,ker sem dojela,da imam želodčne težave res zaradi psihe. In zdaj me želodec ne boli več. No,včasih me zelo,vendar veliko manjkrat kot včasih. Kaj torej pravite zdaj? Sem skoraj 100% prepričana,da ne gre za depresijo.

Spoštovana!

Kljub temu bi težave pripisal psihičnim motnjam. Res da mogoče govorijo bolj za naksioznost, tj. za tesnobo in s tem pvoezane telesne znake. Ker težave lahko izvirajo iz različnih težav v medosebnih donosih, bi verjetno morala jemati zdravila dlje časa (seveda, če se ne da zdržati vseh opisanih težav), zato bi bili bolj zaželeni antidepresvi kot pa anksiolitiki.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Torej ste prepričani, da gre za psihične težave?
Ali ni nobene možnosti, da bi imela mogoče kako poškodbo glave, možganov ali karkoli takega?
Prosim, odgovorite čimprej!!
LP,Petra

Spoštovana!

Brez hude poškodbe glave, tudi poškodbe možganov ni pričakovati. Po mesecu ali dveh neuspešnega zdralvjenja psihičnih težav pa se lahko preveri še ostale možnosti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zanima me, ali bi lahko šla v zdravstven dom na pregled celega telesa? Želim, da mi zdravniki pregledajo celo telo in ugotovijo, kaj vse je narobe. 100% sem, da nimam težav samo z želodcem. Pa tudi naveličala sem se nepresatno hoditi k zdravniku. Saj lahko pregledajo celotno telo, ugotovijo kaj vse je narobe in predpišejo ustrezno zdravljenje, kajne?
Prosim, odpišite čimprej!!!
?????

Spoštovana!

Celega telesa se nikoli in z nobeno metodo ne da pregledati. Čemu tudi. Po eni strani nočeš k zdravniku, po drugi hočeš pregled. Ali se res nobeden ne pogovori s tabo, oz. z nobenim pogovorm ne prideš bliže rešitvi žgočih vprašanj?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close