Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

DANES SEM BILA PRI GASTROENTEROLOGU.NAREDIL MI JE GASTROSKOPIJO IN UGOTOVIL,DA NIMAM VEČ GASTRITISA.REKEL JE,DA ME ŽELODEC BOLI ZARADI NAPRAVILNE PREHRANE.NATO SEM ŠLA K ZDRAVNICI IN DALA MI JE SIRUP PROREKTAL S IN TABLETE NEXIUM.ČE MI TABLETE NE BODO POMAGALE BOM MOGLA NA ULTRAZVOK.ZAKAJ?ZDAJ SPLOH NE VEM VEČ TOČNO,KAJ JA NAROBE Z MANO.MI LAHKO VI POVESTE ZAKAJ SE UPORABLJAJO TE TABLETE IN TA SIRUP?

Spoštovana!

Sirup ja za hitrejše odvajanje, zdravila pa imajo isti namen kot ultop. Na UZ boš šla zato, ker že ne vejo več, kaj naj s tabo.

Težko me boš prepričala, da tvoji živci niso precej iztirjeni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

KAJ SE NABIRA NA STENI ŽELODCA,ČE ČLOVEK PREMALO ODVAJA BLATO?
ZDAJ ŽE PRIBLIŽNO VESTE,KAJ JE Z MOJIM ŽELODCEM,KJE ME BOLI,KDAJ IN KAKO,….. JE MOŽNO,DA SPLOH NIMAM TEŽAV Z ŽELODCEM,AMPAK S ČREVESJEM?TO ME ZANIMA ZATO,KER SEM SE SPOMNILA,DA MI JE NEKA DRUGA ZDRAVNICA REKLA,DA IMAM NEKAJ S ČREVESJEM(NI ME PREGLEDALA,SAMO PRETIPALA ME JE PO TREBUHU).
GASTROLOG MI JE REKEL,NAJ VSAKO JUTRO JEM IN ME NE BO VEČ BOLEL ŽELODEC.MISLITE,DA JE RES SAMO TO?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Na steni želodca se nič ne nabira, ker se želodec redno prazni. Tudi črevesje bo najbrž tudi kar v redu. Je pa pod vplivom tvoje psihe skupaj z želodcem v neprestanem sresu in zato “nervozno črevo”.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

KAJ PA,ČE JE Z MOJIM ŽELODCEM VSE REDU IN IMAM TEŽAVE RES SAMO ZARADI PSIHE?
KAJ BO V TAKEM PRIMERU?
KAKO SE BOM LAHKO POZDRAVILA?
HVALA ZA ODGOVORE!! LP,PETRA ????

Spoštovana!

V tvojih letih si človek po svoji pameti oblikuje osebnost, ki ga kasneje vodi skozi življenje. Seveda so ključni vplivi otroštva in odraščanja v krou družine, amapk odlsej si svoje poglede nasvet,odnso do sebe in drugih lahko že popolnoma samostojno in zavestno oblikuješ sama. Tudi smisel življenja in vsakdanje naloge si bolj ali manj začrtavaš sama. Kaj bo s tabo, je v tem trenutku popolnoma v tvojih rokah…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

V REDU,TOREJ BOM POPOLNOMA PROPADLA.
RES MI NI JASNO,KAKO NAJ ZDAJ,KAR NAENKRAT,ZAČNEM DRUGAČE ŽIVETI.
ZANIMA ME ŠE,ZAKAJ NA OČESU NASTANE JEČMEN.MENI SE VČASIH NA DESNEMU OČESU NAREDI TUDI PO DVAKRAT ALI TRIKRAT NA MESEC.

Spoštovana!

“Propad” je odvisen samo od tebe.

Bakterije so prisotne na koži in se naselijo v loj, ki se izloča ob trepalnicah. Lahko imaš tudi drugče vnete oči in veznice. Imaš pogosto solzne oči?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

OČI IMAM SOLZNE VSAK DAN. JE S TEM KAJ NAROBE? KAJ JE TOREJ NAROBE Z MOJIMI OČMI? ČE VAM TO KAJ POMAGA:DRUGAČE IMAM OČAL ,VENDAR JIH NE NOSIM. MOJA DIOPTRIJA JE 1.75. JE TO VELIKO?

NA DESNEM OČESU(TAM,KJER IMAM JEČMEN ALI NEKAJ PODOBNEGA) SE MI JE NA SPODNJI VEKI NAREDILA MAJHNA,BELA BULICA,KI JE ZELO IZBOČENA IN SE MI ZDI,DA PO MALO TUDI RASTE. ZELO ME BOLI. RAZMIŠLJALA SEM,DA BI JO S PINCETO ODSTRANILA,VENDAR BI BILO POTEM VERJETNO ŠE SLABŠE,SAJ ME MOČNO BOLI ŽE NA OTIP. KAJ JE TA BULICA IN ZAKAJ JE NASTALA?

KAJ JE TOREJ NAROBE Z MOJIMI OČMI? V NEKI ZDRAVSTVENI KNJIGI SEM DELALA SAMODIAGNOZO IN MI JE PISALO,DA IMAM AKUTNI GLAVOM ALI IŠITIS(NEKAJ PODOBNEGA).
SIRUP IN TABLETE PA RES DELUJEJO IN MISLIM,DA ZDAJ Z ŽELODCEM NE BOM IMELA VEČ TAKO HUDIH TEŽAV. TAKO IN TAKO JIH BOM IMELA VEDNO,VENDAR VSEENO NE TAKO HUDE, KAJNE?

Spoštovana!

Vlažne oči so še lažje gojišče bakterij, ki se naselijo v loju in povzročajo vnetje.

Pri teki dioptirji pa le nosi očala, boš veliko bolje videla.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovana!

Verejtno gre za gnojenej in če moreš, le odstrani, drugače pa pojdi k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovana!

Glavkoma skoraj zagotovo nimaš – vnetje je dovolj.

Lepo je slišati, da ti je bolje. Prav imaš glede poteka težav.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

NAJMANJ KOLIKOKRAT NA TEDEN MORA ČLOVEK OBVEZNO ODVAJATI BLATO?

ČE BI ŠLA NA ULTRAZVOK,KAJ MISLITE,DA BI POKAZAL?

IMAM ZANIMIVO VPRAŠANJE. V PETEK,KO SEM SPET KADILA, SEM SE NEČESA SPOMNILA. ZAKAJ SPLOH KADIM, ČE SE MI CIGARETE DOBESEDNO GNUSIJO?KO SEM KADILA,MI JE POSTALO TAKO SLABO,DA SEM MISLILA,DA BOM BRUHALA,VENDAR NISEM. SAJ NOČEM KADITI,VENDAR VSAKIČ,KO GREMO S PRIJATELJI VEN,KADIM.NE VEM,ZAKAJ,SAJ ME TUDI ONI NE SILIJO. MOGOČE MI VI LAHKO POVESTE ODGOVOR NA TO VPRAŠANJE.
IN ŠE NEKAJ. VISOKA SEM PRIBLIŽNO 170 CM IN IMAM 73 KG. TO JE VELIKO PREVEČ. ZANIMA ME, OD KJE DOBIM TOLIKO KILOGRAMOV. NA VIDEZ NAMREČ NE ZGLEDAM DEBELA. NASPROTNO, NEKATERI CELO PRAVIJO,DA SEM SUHA. TREBUH IMAM ZELO SUH, ROKE ŠE BOLJ,NOGE PA IMAM, KOT JE ZA ATLETINJE OBIČAJNO,MALO MOČNEJŠE. ZAKAJ IMAM TOREJ TOLIKO KILOGRAMOV?
ZADNJE ČASE ME ZELO BOLI MIŠICA NA LEVI ROKI(TISTA MIŠICA,KI JE MED KOMOLCEM IN RAMO). IN OBČUTEK IMAM,KOT DA JE MOJA ROKA VEDNO TANJŠA.KOT DA SE MIŠICA KRČI. TA ROKA JE ZELO UTRUJENA IN JO KOMAJ DVIGAM. KAJ JE NAROBE?
PROSIM, ODPIŠITE MI,SAJ NUJNO POTREBUJEM VAŠE MNENJE.
HVALA ZA ODGOVORE!!! PETRA =(

Spoštovana!

Po kilogramih ni tako velikega odstopanja, da bi te moralo skrbeti zaradi zdravja, še posebej, ker si mlada in ker se že tako ali tako ukvarjaš s športom. Dodatno nimaš posebenga razloga za skrb, ker tudi viez ne odstopa od tvojih pirčakovanj.

Lahko gre za posledice kakšne stare poškodbe, ali pa vnetje kite bicepsa zaradi večjih enostranskih obremenitev. Na boleče mesto dajaja led ali vrečke za hlajenje. Z blago masažo se bo izboljšala tudi prekrvavitev in v nekaj tednih bi se moralo stanje izboljšati.

O kajenju ne bi izgublajl besed, saj sam vse dobro veš.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovana!

Na kateri del pogovora se nanaša to vprašanje?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Pravila ni. Najbolje bi bil ovsakodnevno, da bleto ne zastaja, ne gnije in da razpadni produkti ne dražijo črevesne sluznice in da zaradi tega ne nastaajjo spremebe na črevesu, ali hemeroidi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close