Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

ZANIMA ME SAMO,KAJ MISLITE,DA BI POKAZAL ULTRAZVOK,ČE BI ME ZDRAVNICA POSLALA NANJ.

Spoštovana!

UZ lahko pokaže, kakšna so jetra, ali je v žolčniku kamen, ali je trebušna slinavka v redu, ali so ledvice v redu – z ostalimi organi pa je križ, ker se ne da nič pametnega razbrati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

ZAKAJ BOM ŠLA TOREJ JAZ NA ULTRAZVOK? SAJ NIMAM PROBLEMOV Z NOBENIM OD NAŠTETIH ORGANOV!!!

Spoštovana!

Na to ti pa lahko odgovori le tisti, ki ti je poslal na UZ. Bolj za vsak slučaj najbrž.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

JE MOŽNO,DA SEM ODVISNA OD ČOKOLADE? KO JO ZAČNEM JESTI, JE PREPROSTO NE MOREM NEHATI. PROSIM, POVEJTE MI, KAJ LAHKO NAREDIM GLEDE TEGA, SAJ ME ŽE ZELO SKRBI. OBSTAJA KAJ, DA SE MI BO ČOKOLADA ZAGNUSILA? KARKOLI, SAMO DA JO NEHAM NEPRESTANO JESTI.

Spoštovani!

Kakav v čokoladi naj bi vseboval podobno snov kot je serotonin – prenašalec v našem živčevju, ki skrbi za boljše razpoloženje. Predvsem ap gre za navado. Nobeden od ukrepov ni tako dober, da bi lahko pomagal vsakemu. Delavci v tovarni čokolade e je preobjejo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

KO ME BOLI ŽELODEC, SE MI VEDNO ŠE VRTI IN MI JE SLABO!! KAJ PA POMENI TO VRTENJE?
ZDAJ, KO NIMAM VEČ GASTRITISA, MORAM ŠE VEDNO UPOŠTEVATI TISTO DIETO, KI SEM JO TAKRAT IMELA?
ZDAJ GREM NA BLATO PRIBLIŽNO 3-KRAT NA TEDEN. JE TO V REDU? PREJ PA SEM HODILA LE ENKRAT NA TEDEN ALI ŠE MANJ.

Spoštovani!

Vrtogalvica in slabost sta bolj verjetno psihično povzročeni težavi.

Odvajanje blata je že skoraj v normalnem ritmu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

BI LAHKO V LEKARNI BREZ RECEPTA DOBILA KAKŠNE TABLETE PROTI ŽELODČNIM BOLEČINAM? KO MI BO TEH (NEXIUM) SEVEDA ZMANJKALO. TAKO MISLIM, DA BI JIH JEMALA SAMO, KO BI ME ŽELODEC BOLEL.
KAKO MENSTRUACIJA VPLIVA NA ODVAJANJE BLATA? VEDNO, KO IMAM MENSTRUACIJO, GREM NA BLATO VSAK DAN.
KOLIKO JE MOJA IDEALNA TELESNA TEŽA?MOJA VIŠINA JE 170 CM.
JE MOŽNO, DA SEM NEPLODNA? NE VEM ZAKAJ, VENDAR SE MI TO ZDI ŽE CELO ŽIVLJENJE.

Spoštovana!

Lahko jemljete ranital, ki ga kupiš v lekarni, sicer pa ti bo ob težavah zdravnik napisal zdravila.

Neposredne zveze med mesntruacijo in odvajanjem blata ne vidim.

O neplodnosti brez namernih – nezaščitenih spolnih odnosov z namenom zanositi, ni mogoče govoriti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

LAHKO ZARADI PREVELIKEGA JEMANJA KONTRACEPCIJSKIH TABLET POSTANEM NEPLODNA? TABLETE JEMLJEM ŽE SKORAJ LETO DNI.

Spoštovani!

Nikakor.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

MI LAHKO PROSIM SVETUJETE, KAJ NAJ POČNEM, KO SEM JEZNA, ŽALOSTNA, SLABE VOLJE, …. ? NAVELIČALA SEM SE ŽE, DA VEDNO, KO JE KAJ NAROBE, BEŽIM OD TEŽAV S TEM, DA SE POŠKODUJEM.

Spoštovani!

Stresi sovjo jezo na druge, ne nase. Obišči tečaj avtogenega treninga, kjer se boš naučila neškodljivo obvladovati stres. Najdi si aktivnosti, ki te bodo v takih trenutkih sprostile. Tek, sprehod, hoja v hribe, slikanje…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

SVOJO JEZO NAJ STRESEM NA DRUGE? TO JE VČASIH MOGOČE, VENDAR KAJ PA ČE SEM JEZNA SAMA NASE?
JOGA SPADA MED TEHNIKE SPROŠČANJA KAJNE? RAZMIŠLJAM, DA BO JO ZAČELA TRENIRATI ALI KAJ TAKEGA.
KOT VESTE SO TISTE TABLETE OČITNO DELOVALE IN ME ZDAJ ŽELODEC ŽE NEKAJ ČASA NE BOLI. VENDAR ZDAJ ME JE SPET ZAČEL MOČNO BOLETI. BOLI ME ŽE KAKŠEN TEDEN, VSAK DAN IN ZELO MOČNO. ZAKAJ? BOM SPET IMELA KAKŠNO BOLEZEN ALI KAJ TAKEGA?

Spoštovana!

Jezo je treba usmerjati navzven, seveda v kolkor toliko znosni olbiki – pa četudi si jezna nase.

Če je prišlo do poslabšanja ob jamnju zdravil, potem bi to lahko bil še en posredni dokaz, da na to vplivajo živci.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

ODLOČILA SEM SE, DA BOM HUJŠALA. IN TO ZELO. POSTALA SEM TAKO DEBELA, DA SE PREPROSTO SOVRAŽIM. VSEENO MI JE, ČE BOM JEDLA SAMO ENKRAT NA DAN IN BOM IMELA ZATO TEŽAVE Z ŽELODCEM, SAMO DA SHUJŠAM.
TUDI SAMA SEM UGOTOVILA, DA JE ZA ŽELODČNE TEŽAVE KRIVA PSIHA IN ODLOČILA SEM SE, DA BOM ŠLA V LEKARNO PO POMIRJEVALA IN USPAVALA. KAJ PRAVITE NA TO? VERJETNO BO DELOVALO, KAJNE?

Spoštovana!

Hujšanje ne bo rešilo tvojega “sovraženja” sebe, le še povečalo bo tvojo psihično stisko. Ob razmišljanju o pomirjevalih (kar najbrž kaže na to, da si razdražljiva in se težko umiriš9, je to še en razlog več, da poiščeš pomoč pedopsihiatra in psihologa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

RES SEM ZELO RAZDRAŽLJIVA IN KO SEM JEZNA, SE ZELO TEŽKO POMIRIM. KATERA POMIRJEVALA MI PRIPOROČATE GLEDE NA TEŽAVE, KI JIH IMAM Z ŽELODCEM? NOČEM, DA BI ZARADI TEGA IMELA ŠE VEČJE TEŽAVE. IN KAKŠNE STRANSKE UČINKE IMAJO USPAVALA? LAHKO UMREM, ČE JIH PREVEČ POJEM?
ZDAJ IMAM ŽE NEKAJ ČASA KRI V BLATU. VEDNO, KO GREM NA STRANIŠČE, OPAZIM NA PAPIRJU KRI. TO SE DOGAJA ŽE PRIBLIŽNO 3-4 TEDNE. KAJ JE NAROBE?

Spoštovana!

Odlopil bi se za antidepresiv s pomirjevalnim učinkom, ki ga lahko prepiše tvoj zdravnik.

Kri bo najbrž zaradi hemerodiov in poskusi z mazili in svečkami, ki jih lahko kupiš v lekarni. V treh tednih bi se moralo stanje umiriti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close