Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

Spoštovani!

Ker mi delujete nekako osamljeni na določenih področjih – tudi čustvenem. Pogovoriti bi se morali z zdravnikom, ker se je treba vseh težav lotiti celostno in pogledati, katere sodijo skupaj, katere izzovejo ene, in katere so posledica drugih…

Danes je operacija želodca velika redkost, vedno se vztraja z zdravili tudi po več let.

Poskusite odspati uro ali nekaj minut in nato nadljujte z učenjem. Spanje je tudi beg od problemov.

Odvajanje blata je privzgojena posebnost posameznika. Z zadnjo platjo moramo delati zelo spoštljivo, če ne nas tudi prebava ne spoštuje več.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

TOREJ MISLITE,DA BI SE MOGLA POGOVORITI S PSIHIATROM?! Z ZADNJIM ODSTAVKOM MI NISTE POVEDALI NIČESAR,SAJ ŠE VEDNO NE VEM KAJ JE NAROBE Z MOJO PREBAVO? IN KAKO SE LEPO RAVNA Z ZADNJICO?! PO TEM KAR BOM ZDAJLE NAPISALA BOSTE VERJETNO MISLILI,DA NISEM ČISTO PRI SEBI.ŽE NEKAJ ČASA SI ZELO ŽELIM,DA BI IMELA RANO NA ŽELODCU.NE VEM,ZAKAJ,VENDAR JE TA ŽELJA POSTALA TAKO MOČNA,DA ZDAJ PREPROSTO MISLIM SAMO ŠE NA TO. ZAKAJ SI TO TAKO ŽELIM? HVALA ZA ODGOVORE. LP,PETRA!!! #

Spoštovani!

S psihiatrom ali z vašim zdravnikom.

Tudi jaz ne vem natančno, kaj je z vašo prebavo, pa najbrž tudi če bi vas pregledal, ne bi vedel dosti več. Na vse pač ni odgovora.

Tako, da ji človek že od malega prisluhne in je ne želi “komandirati”. Tako se osvoji določene rituale, ki omgolčajo, da relativno redno odvajamo blato in se s tem rešimo zapletov zaradi zaprtja, nervoznega črevesa ipd. Če pa je do zapletene sitaucije že prišlo, pa si skušamo take rituale znova pridobiti.

Vas pa veliko premalo poznam, da bi lahko sodil, zakaj vas obletavjao želje po rani na želodcu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

TOREJ KAJ LAHKO STORIM DA BOM REDNO ODVAJALA BLATO? SAJ SE TUDI ZATO REDIM KAJNE? KAKO PA SE LAHKO UGOTOVI KAJ JE NAROBE S PREBAVO? IN KAJ SO PONAVADI VZROKI ZA TAKŠNE TEŽAVE? ZDAJ SEM UGOTOVILA PO KAKŠNI HRANI ME BOLI ŽELODEC IN ZDAJ TEH STVARI NE JEM VEČ. VENDAR ME ŽELODEC ŠE VEDNO BOLI VSAK DAN. PROSIM POVEJTE MI KAJ LAHKO POLEG ZDRAVE PREHRANE IN JEMANJA TABLET LAHKO NAREDIM,SAJ IMAM OBČUTEK,DA BOM ZARADI TEGA KMALU ZNORELA?HVALA ZA ODGOVORE.PETRA

ZANIMA ME ŠE NEKAJ:ALI NI BOLJ PAMETNO DA GRE ČLOVEK NA OPERACIJO,ČE MU TABLETE PO 4 MESECIH NE POMAGAJO,KOT PA DA JEMLJE ZDRAVILA ŠE NEKAJ LET?ZASE VEM DA ČE MI ZDRAVILA NE BODO POMAGALA PO 4 MESECIH,SE BOM ODLOČILA ZA OPERACIJO.SAJ IMAM TUDI JAZ PRI TEM BESEDO,NE?ALI TO ODLOČI ZDRAVNIK?SAJ Z OPERACIJO TEŽAVE IZGINEJO KAJNE?HVALA ZA ODGOVORE.PETRA **

Spoštovani!

Začnite oblikovati vzroec praznjenja črevesa vsak dan. V določenem delu dneva začnite odhajat na stranišče na blato. V začetku si pomagajte z različnimi domačimi odvajali (kompot iz suhih sliv, sveže borovnice…), nadlajujte tudi z odvajali na naravni osnovi, ki jih dobite v lekarni.

“Zdrava hrana” včasih lahko prav pošteno napenja in povzroča bolečine.

Močno vas imam na sumu, da imate tudi kakšne psihične težave. Lahko se motim, a bi bilo za razmisliti o tem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Močno dvomim, da bi vas dandanes kateri koli kirurg operiral zgolj zaradi tega, če po 4 mesecih bolečine ne bi ponehale. Želodec bi moral biti tako zabrazgotinjen, da bi onemogočal normalno prebavo, ali pane tako velike, da bi grozila izkrvavitev…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

ČE PRAVITE DA TUDI ZDRAVA HRANA LAHKO POVZROČA PROBLEME KAJ NAJ TOREJ JEM?! ZAKAJ ME IMATE NA SUMU? IN TOČNO KAKŠNE PSIHIČNE TEŽAVE MISLITE DA IMAM? KAKO TO MISLITE VZOREC PRAZNJENJA ČREVESA? ŽE SEM POSKUSILA S SUHIMI SLIVAMI VENDAR NISO POMAGALE.IN BAJE ŠKODUJE ČE JIH PREVEČ POJEŠ. NA BOROVNICE PA SEM ALERGIČNA OZ.PO NJIH BRUHAM. KATERO JE NAJBOLJŠE ODVAJALO KI SE DOBI V LEKARNI? HVALA ZA ODGOVORE IN ODPIŠITE ČIMPREJ.PREDVSEM ME ZANIMA TISTO O PSIHIČNIH PROBLEMIH ZATO MI,PROSIM,NAPIŠITE VELIKO O TEM.PETRA **

Spoštovani!

T.i. zdrava hrana vsaj napenja, če ne povzroča še drugih težav. Izbirati morate tako, ki vam ne dela težav.

Nič ne morem misliti, ker tudi poveste samo po koščkih. Na “sumu” vas imam že zaradi tega, ker skozi pogosto pisanje kažete zanek pretirane zaskrbljenosti, ki je že eden močnih znakov tesnobe. Pa še kaj bi se našlo. O takih stvareh se je še vedno najbolje pogovarjati na štiri oči.

Pri prebavi se je potebno truditi za ritual, na določen del dneva vezan protokol odvajanja – potem so stvari veliko lažje. Portalak, importal, porectal… so sirupi, ki na blag način pospešijo prebavo, pa obilo tekočine, če je še nisem omenil.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

IN KAJ ŽELITE DA VAM POVEM?ČE VAM TO KAJ POMAGA:SKORAJ LETO NAZAJ SEM BILA V NEKI “OTROŠKI”BOLNIŠNICI(ZARADI SAMOPOŠKODB,DEPRESIJE,….).1 LETO SEM HODILA V LJUBLJANO H PSIHIATRU IN PSIHILOGU.PSIHIATER MI JE HOTEL PREDPISATI ANTIDEPRESIVE,VENDAR MI STARŠA NISTA PUSTILA,SAJ STA SE BALA DA BOM POSTALA ODVISNA OD TABLET.ZDAJ GRE V TO BOLNIŠNICO MOJA SESTRA(ZARADI HUJŠANJA) IN ZARADI TEGA MI JE ZELO HUDO.TAM SEM SE IMELA TAKO LEPO,KOT SE NE BOM IMELA NIKJER VEČ.LJUDJE TAM SO ČISTO DRUGAČNI OD TEH TUKAJ IN TO MI JE VŠEČ.ŽELIM SI DA BI LAHKO TAM OSTALA ZA VEDNO,VENDAR TO ŽAL NI MOGOČE,SAJ MI STARŠA NE BI NIKOLI VEČ PUSTILA ITI TJA.ALI ZDAJ VSAJ MALO RAZUMETE?O MOJIJ PROBLEMIH BI SE DALO NAPISATI ŠE ZELLLOOO VELIKO,VENDAR NOČEM IN MISLIM DA JE TO ZA VAS DOVOLJ.HVALA ZA ODGOVORE.PETRA =(

Spoštovana!

Končno. Kdaj si nazadnje spravile iz sebe toliko o sebi? Očitno te družina “dela” bolno, potem pa še nasprotuje verjetno edinemu učinkovitemu zdravljenju. Čim prej se odpravi do tvojega zdravnika in do socilane delavke v šoli. Če straši nasprotujejo zdravljneju, se to da urediti tudi mimo njih. Če je pol tega res, kar si napisala, bi jih moralo biti sram, karkoli že počnejo, predvsem pa, da ti ne omogočijo zdravljenja. Kaj pa tvoj zdravnik? Čaka te obilo dela, a poznam kar nekaj mladih, ki se jim je uspelo izviti iz primeža nezdravih odnosov. Bolečine in psihično stanje so pri tebi zagotovo močno povezani. Upam, da mi naslednjič sporočiš, kaj si opravila pri zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

NE MOREM K ZDRAVNIKU,SAJ BI ME STARŠA UBILA,ČE BI IZVEDELA,DA SEM ŠLA.VENDAR ZA MOJE TEŽAVE NI KRIVA SAMO DRUŽINA.IMAM TUDI VELIKE PROBLEME S FANTI,PRIJATELJI,V ŠOLI,…IN S SABO.KO SEM LANI FERBUARJA PRIŠLA IZ BOLNIŠNICE,SEM SE POČUTILA VELIKO BOLJE.NISEM VEČ MISLILA NA SAMOPOŠKODBE.ZDAJ PA SE JE SPET ZAČELO.OZIROMA SPLOH NEVEM ZAKAJ,VEM SAMO TO,DA SEM ŽALOSTNA IN JEZNA NA VSE.ZELO VELIKO SPET MISLIM,O TEM,DA BI SE POŠKODOVALA.MOJA STARŠA PA MISLITA,DA SEM POPOLNA.MISLITA,DA SEM NEHALA KADITI,DA NE PIJEM ALKOHOLA,DA NIMAM NOBENIH PROBLEMOV,…IN Z NJIMA SE NE MOREM POGOVORITI OZ.SE NE ZNAM.NE MOREM JIMA ZAUPATI.NO KOMU PA LAHKO?DRUGAČE PA SPLOH NE VEM ZAKAJ VAM TO GOVORIM.STE MOGOČE TUDI PSIHIATER ALI KAJ?!

Spoštovana!

Ne, nisem psihiater, ampak zdravnik družienkse medicine in okvirno vem, kdaj družina vpliva na bolezen in v tvojem primeru, to zagotovo počne. Vse tvoje akcije in bolezni so reakcija na neustrezne odnose. Klub temu, da še nisi polnoletna, imaš vso pravico samostojno ukrepati in poiskati ustrezno zdravniško in socialno pomoč. Osebno ti ne morem pomagati, ker te ne poznam, nimam tvojega naslova in ne hodiš v našo ambulanto. V šoli se lahko borneš na šolsko svetovalno službo, na svojega zdravnika, na center za socialno delo, ali pa pokliči na enega od telefonov za pomč takim, kot si ti: ali poišči naslov na . Če mi sporočiš kakšen podatek, se bom poskušal dogovoriti z ustrezno službo v tvojem okolju, da ti bodo pomagali. Piši na . Si zelo ogrožena, če ne vidiš prihodnosti in msiliš na samomor oz. samopoškodbo. Stori kaj za svoje življenje in poišči pomoč!

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

NOČEM,DA KAKORKOLI UKREPATE GLEDE TEGA.ČE BOM HOTELA BOM TO STORILA SAMA,ČEPRAV MISLIM,DA NI NOBENE MOŽNOSTI,DA BI TO STORILA.NEVEM KAJ JE NAROBE S TEM,DA SE SAMOPOŠKODUJEM.KO TO DELAM,SEM SPROŠČENA,POZABIM NA TEŽAVE.PA ŠE PAŠE MI.SAJ SE NE MISLIM UBITI,SAMO POŠKODOVATI.ČE BI ŠLA K ZDRAVNIKU ALI ŠOLSKI SOCIALNI DELAVKI,BI ONI TO TAKOJ SPOROČILI MOJIM STARŠEM,TEGA PA NOČE IN ZATO SPLOH NE BOM NIKAMOR ŠLA.NE VEM KAKO BOM LAHKO TAKO ŽIVELA VEM PA DA NEKAKO ŽE BOM.LAHKO PA MI MOGOČE VI KAKO POMAGATE.NE VEM KAKO AMPAK SAJ STE REKLI DA VESTE KAKO SE POČUTIM.KAKO LAHKO SPLOH GOVORITE DA DRUŽINA ZELO VPLIVA NAME ČE JE SPLOH NE POZNATE IN PRAV TAKO TUDI NE ODNOSOV MED NAMI?UPAM,DA VAS NISEM SPRAVILA V SLABO VOLJO,VENDAR SE TRENUTNO GROZNO POČUTIM IN DRUGAČE ŽAL NE MOREM.MORAM PA POVEDATI DA SE POČUTIM BOLJE,KO SI TAKOLE “DOPISUJEM” Z VAMI,SAJ VAS NE POZNAM IN VI NE POZNATE MENE ZATO IMAM OBČUTEK DA VAM NEKAJ STVARI LAHKO POVEM.LEPO SE IMEJTE.PETRA

Spoštovani!

Tvoje volja, moj ukaz. Vendar le, ker mi zagotavljaš, da se želiš s poškodbami le mučiti, ne ubiti.

Socilana sluđžba je prav tako zavezana k molčečnosti in ne bo obvestila staršev, če ne boš dovolila – kljub tvoji straosti. Slej ko prej pa se moraj soočiti s tem, da tisto, kar delajo, ni dobro. pa pustiva pridiganje…

Kako vem, da družina slaob vpliva nate? Ne sprašuj mene, kar sama dobro veš. Če do tega trenutka nisi vedela, potem razmisli in boš videla… Tudi če te pitajo s potico, ta potica tebi ne dene dobro… In mi je sploh ni treba poznati, da si predstavljam kakšna lahko je. Poznaš izrek: Vse srečne družine so si podobne, vsaka nesrečna je nesrečan po svoje. Vaša družina ni srečna. Kaj je narobe z njo, niti ni pomembno, pomembno je, da tebe in tovjo sestro (če se prav spomnim tvojih pisem) ne opremlja za življenje tako, kot bi bilo treba oz. vaju celo peha v bolezen. Ali potem vpliva dobro, ali slabo?

Ni problema. Klepet z neznancem je tudi ena skromnih rešitev. Podobno moč ima pisanje dnevnika in pogovori s prijatelji. Človek ureja svoje misli, preden jih posreduje in to že deloma pomaga tudi k lažjemu načrtovanju sovje prihodnosti.

Seveda me spraviš skoraj vsakič v slabo voljo, da bi te včasih kar preko računalnika enkrat čez zadnjo plat. Pa kaj, saj nisi edina, ki imaš svojo pamet in se ne pustiš komandirati. A ne obupam, ker vseeno upam, da splavaš in premagaš svojo puberteto, nerazčiščene odnose v družini in se prebiješ v normalno življenje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

TOREJ MI POVEJTE KAJ JE NAROBE Z MOJO SESTRO?ONA JE SREČNA,LE PROBLEME IMA S TELESNO TEŽO.ZA TO PA NISO KRIVI STARŠI,VENDAR ONA SAMA.RES NE RAZUMETE DA SE S POŠKODBAMI NE MUČIM?JE TO ZA VAS MUČENJE,DA DELAM NEKAJ KAR MI PAŠE?GLEDE NA VSE KAR SEM VAM NAPISALA O PSIHIČNIH PROBLEMIH,MI ZDAJ VERJETNO LAHKO POVESTE KAJ JE SPLOH NAROBE Z MANO.IN IMATE MOGOČE KAKŠEN RECEPT ZA BOLJŠE SPANJE,SAJ ZADNJE ČASE ZELO SLABO SPIM?TO JE SEVEDA POVEZANO Z MOJIMI PSIHIČNIMI PROBLEMI,SAJ SE VEDNO JOKAM,KO GREM SPAT IN ZARADI TEGA NE MOREM SPATI.PA TUDI ULTOP JEMLJEM OB 6 ZJUTRAJ.
UPAM DA VAS S TEM,DA NE BOM ŠLA K SOCIALNI DELAVKI ALI ZDRAVNIKU,NISEM RAZOČARALA,VENDAR RES NE MOREM ZAUPATI.
IMAM ŠE ENO VPRAŠANJE ZA VAS:KAKO LAHKO NAJLAŽJE PREBOLIM FANTA,KI ME JE PUSTIL 5 MESECEV NAZAJ,VENDAR JAZ ŠE VEDNO MISLIM NANJ?IN ZAKAJ VSI FANTJE SAMO IZKORIŠČAJO?

Spoštovana!

Setar ima motnjo hranjenja – starši skoraj zagotovo sodelujejo pri tem, oz. so sprožili ali pa spodbujajo to težavo. To je prav tako duševna motnja, le da se kaže na tak način.

Če ti “paše” rezanje same sebe, je to znak, da s tabo psihično ni vse v redu. Ne sprenevdaj se glede tega. Pri 14 letih zunanji svet še ni toliko vplival nate, kot je družina. Slabo spanje je prav tako le eden znakov istega problema. Obe s sestro trpita za naksiozno depresivno motnjo in obe potrebujeta zdravljenje v obliki družinske terapije, psihoterapije in zdravil.

Nise mrazočaran; škodiš sebi, ne meni.

Fantje te bodo toliko izkoriščali, kolikor boš sama želela. V iskanju zvateja, sprejtosti, topline, pohvale…, česar ne dobiš dovolj doma, boš še naprej iskala tipe z zlatimi usti in s praznim srcem. Dobiš vedno takšne, kakšrne zaslužiš. Dokler sebe ne boš bolje cenila, te tudi drugi ne bodo cenili in boš nabirala tipe, ki se bodo nalepili nate, ker si zagotov magnet za tovrstne modele. Za vsakim fantom pride nov fant, le posloviti se je treba v sebi od njega. Ne trmoglavi, da ne moreš obdržati tipa in ne prenašaj domačega nezadovoljstva tudi v svoje družabno življenje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

IN KDO JE REKEL DA SE REŽEM?
KAJ JE TO NAKSIOZNA DEPRESIVNA MOTNJA?KAKO LAHKO TO REČETE ZA MOJO SESTRO,SAJ VAM O NJEJ NISEM POVEDALA NIČESAR DRUGEGA,KOT SAMO TO DA JE PRETEŽKA?
GLEDE TIPOV SE NE STRINJAM Z VAMI.IMELA SEM JIH ŽE VELIKO IN ZA MNOGE SEM MISLILA DA SO RES PRAVI ZAME.VENDAR ČE JIM PO 1 MESECU NISEM DALA,SO ME PUSTILI.IMELA SEM ŽE TUDI TIPE,STARE DO 20 LET.MISLILA SEM.DA SO BOLJ ZRELI VENDAR NISO.ZAKAJ MI SREČA V LJUBEZNI NI NAKLONJENA?TAKO ZELO SI ŽELIM,DA BI ME IMEL NEKDO RES RAD,VENDAR SE VEDNO BOLJ BOJIM,DA SE TO NE BO ZGODILO.
LP,PETRA

Spoštovana!

Menda si sama omenila, da se režeš, ali pa se le igraš z nožem?

Ne vem, ali se želiš pogovarjati, ali pa me želiš preverjati, kaj uganem in česa ne. Že nekaj naštetih težav kaže na to, da ima ona, ča tudi ti vsaj nekaj, če ne ogromno psihičnih težav.

Na žalost so prav starejši fantje v tem obdobju predvsem iskalci tistega, za kar se ti še nisi odločila. Relativno zgodaj je še za navezavo resnih stikov in odnosov, čeprav ne popolnoma izključeno. Malokateri fant je tudi sposoben navezave resnejših odnosov v tvoji starosti, predvsem pa imajo premalo izkušenj, da bi ti znali nuditi podporo, te razumeli… in vse, kar si predstavljaš o ljubezni. Na srečo imaš še mnogo časa, da se ti vse to uresniči v naslennjih 10 letih. V tem času pa so pomembni tudi odnosi med prijatelji.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

NE TEGA PA NISEM NIKJER NAPISALA.
IN KATERE SESTRINE TEŽAVE SEM VAM ŠE OMENILA?POLEG PREVELIKE TELESNE TEŽE.NOBENE!!!!!!
KAJ MISLITE?VERJETNO SE ŽELIM POGOVORITI Z NEKOM,KAJNE?ŽE TAKO IMAM MALO ČASA IN GA NE BI IZGUBLJALA S TEM,DA BI SE NORČEVALA IZ VAS.
NISTE MI NAPISALI KAJ JE TO …….DEPRESIVNA MOTNJA ALI NEKAJ TAKEGA KAR NAJ BI IMELI JAZ IN MOJA TAMALA?
RES VAS NE RAZUMEM.KAKO LAHKO GOVORITE O ČLOVEKU,KI GA SPLOH NE POZNATE?
SPLOH NE VEM ZAKAJ SE O PSIHIČNIH PROBLEMIH POGOVARJAM Z VAMI.RAJE NEHAJVA TO TEMO.
POVEJTE MI RAJE ŠE KAJ NOVEGA O GASTRITISU.IN ZAKAJ MI ULTOP NE POMAGA?POČASI ŽE ZGUBLJAM ŽIVCE S TEM,DA SE VSAK DAN ZBUDIM OB 6 ZJUTRAJ ZA BREZVEZE.

New Report

Close