Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

ŽELODČNE TEŽAVE-NUJNO

Spoštovani!

Od teh ne.

Kar se alkohola in hrane tiče, ugotavljate sami, kako je. Poskušajte po malo in najprej znane stvari…

Mogoče se ogalsi še kdo s svojo izkušnjo.

Stresu se ni mogoče izogniti, le naučimo se ga lahko obvladovati. Pomagajo različne sprostitvene tehnike in aktivnosti, ki sproščajo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

KO SEM IMELA GASTROSKOPIJO,SEM NA EKRANU VIDELA LUKNJO-ODPRTINO.PREMER NA EKRANU JE BIL PRIBLIŽNO 2,5 CENTIMETRA.KAJ JE BILO TO?NEKJE V ŽELODCU SEM IMELA VELIKO TEKOČINE SKUPAJ.JE BILA TO KISLINA ALI KAJ?
MOGOČE SE TAKO HITRO REDIM ZATO,KER BLATO ODVAJAM SAMO 1-KRAT NA TEDEN.JE TO PREMALO?JE ZARADI TEGA LAHKO KAJ NAROBE?KAJ JE NAROBE Z MOJO PREBAVO IN KAJ LAHKO GLEDE TEGA STORIM?
KO SEM BILA VELIKO BOLNA,SEM IZGUBILA NEKAJ KONDICIJE.MED TRENINGOM MI ZDAJ VEDNO POSTANE SLABO,TEŽKO DIHAM IN TRENIRAM.KAJ JE S TEM?ZAKAJ KAPSULE,KI JIH IMAM ZDAJ-ULTOP,VČASIH TUDI NE DELUJEJO?JE VEČ MOŽNOSTI DA BODO DELOVALE ALI DA NE?HVALA ZA ODGOVORE.LP,
PETRA!

Spoštovani!

Luknja je bil požiralnik, sicer pa z gastroskopom dobimo vedno vtis, da gledamo luknjo.

Tekočina je bila kislina in tekočina, s katero si pri gastroskopijo poagajo s spiranjem. Peneči dle je kislina.

Zdravila delujejo dolgoročno in traja nekaj časa, da se zmanjša nastajanje kilsine. O uspehu govorimo po 6 do 8 tednih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

GLEDE NA TO KAR SEM VAM ŽE POVEDALA,KAKŠNO VNETJE IMAM JAZ?

Spoštovani!

Če se prav spominjam vseh podatkov, gre za ventje sluznice (običajno) zaradi večjega učinka kisline nanjo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

JE MOŽNO DA SE VNETJE ČEZ NEKAJ LET SPET POJAVI?TOREJ JAZ NIMAM NE KRONIČNEGA NE AKUTNEGA VNETJA?ŠE VEDNO NE VEM KAJ SO TISTE MAJHNE RAZJEDE V MOJEM ŽELODCU?LEP POZDRAV,PETRA! ** 😛

Spoštovani!

Taek težave se, odvsino od stresnih dejavniko, lahko ponavljajo.

Ranice so plitve rzejde – ulkusi sluznice.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

ZANIMA ME,ZAKAJ IMAM ŽE VEČ KOT TEDEN DNI V BLATU KRI.NEKJE SEM PREBRALA,DA IMAM LAHKO VNETJE ČREVESJA ALI NEKAKŠNO KRVAVITEV.JE TO RES?KAJ MISLITE DA JE NAROBE?IN ŠE NEKAJ:KO VZAMEM ULTOP,MI POSTANE SLABO IN ZAČNE ME BOLETI ŽELODEC.JE MOŽNO DA SEM ALERGIČNA NA TO ZDRAVILO?PROSIM,ODPIŠITE ČIMPREJ.PETRA **

Spoštovani!

Blato v krvi bi bilo najbrž posledica hemeroidov (lahko tudi notranjih) ali poke – fisure – v analnem kanalu. Potrebne bi bile svečke in mazila za hemroide in če ne bo pomagalo po treh tednih pregled – rektoskopija.

Kaj pa pred Ultopom – ni bilo podobnih težav? Zveni namreč bolj po nezdravljeni dispepsiji, oz. preveč kiline.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

POZDRAVLJENI! TUDI PRED ULTOPOM SEM IMELA TAKE TEŽAVE,VENDAR SEM MISLILA,DA BODO ZDAJ KO SEM DOBILA ULTOP,IZGINILE.KDAJ ULTOP ZAČNE DELOVATI?JEMLJEM GA ŽE 8 DNI,PA SO MOJE TEŽAVE ŠE VEDNO ISTE.MISLIM,DA ME VEČKRAT ŽELODEC ZAČNE BOLETI PRAV ZARADI ULTOPA.PONAVADI ME ZAČNE BOLETI KMALU KO VZAMEM KAPSULO.ALI MORAM ZARADI KRVI V BLATU K ZDRAVNIKU?KAJ JE TO REKTOSKOPIJA?HVALA ZA ODGOVORE.LP,PETRA! 🙂

Spoštovani!

O učinkovitosti ultopa govorimo po 3 do 6 tednih.

Nekaj dni si lahko poamgate s svečkami, ki jih kupite v lekarni, če pa v 14 dneh ne bo dobro, pojdite k zdravniku.

Pri rektoskopiji s ceko pogledajo v anus.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

POZDRAVLJENI! IN KAJ JE TO ANUS? MISLITE DA JE KAJ NAROBE ČE ME ŽELODEC ZAČNE BOLETI KO VZAMEM ULTOP? JE MOŽNO DA SEM ALERGIČNA NA KAKŠNO SESTAVINO ULTOPA? LP,PETRA #

POZDRAVLJENI! ZANIMA ME ŠE,KAKO ČLOVEK OBČUTI,DA MU PRIMANKUJE ŽELEZA? HVALA ZA ODGOVOR!! PETRA**

Spoštovani!

Anus je zadnjična odprtina.

B zvezi s povezavo med ultopom in bolečino pa mi ne pade nič pametnega na pamet, kaj bi lahko bil temu vzrok. Ali tableto mogoče spijete z mrzlo vodo ali s čim pdoobnim, kar bi lahko izzvalo bolečino?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

TABLETE SPIJEM Z MRZLO VODO,VENDAR MI TO NI NIKOLI POVZROČALO BOLEČIN. NAJ TO POVEM ZDRAVNIKU? KAJ ČE SEM NAPRIMER ALERGIČNA NA KAKO SNOV V ULTOPU? KAKO BOM POTEM POZDRAVILA VNETJE IN VSE TO?HOČETE REČI,DA GREJO PRI RESTRISKOPIJI S CEVKO SKOZI ZADNJIČNO ODPRTINO? MISLITE,DA BOM JAZ MOGLA ITI NA TO? ALI TO BOLI? ALI SE VZROKA ZA KRI V BLATU NE DA UGOTOVITI KAKO DRUGAČE? KO BOM NEHALA JEMATI ULTOP,MORAM K ZDRAVNIKU NA PREGLED ALI NE? HVALA ZA ODGOVORE! PETRA

Spoštovani!

Samega pomanjkanja železa ne občutimo, čutimo pa, če smo zaradi pomanjkanja železa slabokrvni – imamo premlo hmeoglobina, ki prenaša kisik do organov. Pri hujšem pomanjkanju gremo zato npr. težje po stpnicah v drugo ali tretje nadstropje. Navadno se pridruži tudi utrujenost.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Mrzla voda najbrž ne bo prava; ker imate zaradi ultopa manj kisline, jo težje prenašate. Zaradi težav le sporočite vašemu zdravniku. Če boste po kuri z ultopom v redu, tega ni treba posebej hoditi pravit zdravniku. Mu boste že drugič.

Brez neposrednega pregleda bolj domnevamo na podlagi pogostosti. Noramlno za vašo starost bi pričakoval hemeroide.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

GLEDE POMANJKANJA ŽELEZA SEM VPRAŠALA ZATO,KER VEDNO KO BEREM POSTANEM ZELO ZASPANA.ZAČNEM ZEHATI,OČI SE MI SOLZIJO,LEZEJO MI SKUPAJ,…IN ZATO MORAM PRENEHATI Z BRANJEM.TO SE ZGODI KMALU PO TEM KO ZAČNEM BRATI.NEKDO MI JE REKEL DA IMAM NAJBRŽ PREMALO ŽELEZA.KAJ BI POTEM LAHKO BILO TO?IMAM TUDI ZELO VISOK PRITISK.ALI TO KAJ VPLIVA NA TELO?ZAKAJ PRIDE DO TEŽAV S HEMOROIDI?KAJ PA ČE NI KRIVA MRZLA VODA?OD ZDAJ NAPREJ BOM TOREJ PILA BOLJ TOPLO VODO,VENDAR ŽE ZDAJ VEM DA TO NE BO ČISTI NIČ POMAGALO.V KAKŠNEM PRIMERU MORA ČLOVEK NA ODSTRANITEV ŽELODCA?HVALA ZA ODGOVORE.PETRA =)

Spoštovani!

Ženska, ženska; z vami bi se moral nekdo bolj pošteno pogovoriti, saj imate toliko težav, prepričanj in nasvetov, da jih je v takile seriji nemogoče urediti v smiselni krog.

Zaspanost in železo imata bolj malo skupnega. Z branjem se umirjate in normalno postanete zaspani.

Pomebmon je vedeti, kako visok je vaš visok krvni tlak. Na večjo zaspanost ne vpliva, prej obratno.

Razlogi za hemeroide so prirojena slabost žilne stene, večji tlak v tem delu telesa zaradi pogostega, motenega odvajanja, sedenja…

Če se rane ne da pozdraviti z zdravili.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

IN S KOM MISLITE BI SE MORALA POGOVORITI? OPROSTITE,DA TOLIKO SPRAŠUJEM,VENDAR ME RES VSE GLEDE TEGA ZELO ZANIMA. ČE SE RANA NE ZACELI Z ZDRAVILI,ODSTRANIJO DEL ŽELODCA.KDAJ PA ODSTRANIJO CELEGA? IN KAKO LAHKO ČLOVEK ŽIVI BREZ ŽELODCA?! MENI SE PA NE ZDI NORMALNO,DA TAKOJ POSTANEM ZASPANA. TAKO SE ŠE UČITI NE MOREM,SAJ PO PRIBLIŽNO 10 MINUTAH ŽE NA POL SPIM. MI LAHKO ŠE POVESTE,ZAKAJ TAKO MALOKRAT ODVAJAM BLATO(NAJVEČ 1-KRAT NA TEDEN)? HVALA ZA ODGOVORE(TO VEDNO NAPIŠEM ZATO,KER POTEM HITREJE ODPIŠETE)! PETRA =)

New Report

Close