Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Visok srčni utrip v mirovanju

Visok srčni utrip v mirovanju

Pozdravljeni.
Sem dve leti in pol po porodu.
Zadnje case sem opazila da imam povisan srcni utrip.
Sportno aktivna sem samo kar se tice ukvarjanja z otrokom.
Velika sem nekje 165 imam pa 97kg.
Krvni tlak je normalen.. 110/66 (tu nekje se giba).
Srcni utrip sem imela ponoci 80 utripov na minuto.
Zjutraj ko sem se zbudila 89 .
Čez dan pa se mi giblje v mirovanju od 85-95.
Pri pospravljanju se mi dvigne tudi na 120.
Decembra sem opravila preiskave . Ščitnica je bila ok. Holesterol povisan.
Seveda bom sla spet na preiskave.
Naj se omenim da sem zelo panicna oseba. Vsega me je strah. Predvsem, da bi se druzini kaj zgodilo. Dosti sem tudi pod stresom. Vekiko se sekiram.
Zanima me vaše mnenje glede utripa. Je to normalno? Hvala, ko

Pozdravljena, nimate povišanega utripa ampak povsem normalnega. Da naraste ob naporu, ne normalno in tako telo pač deluje. Strah in že zgolj pričakovanje ob merjenju utripa, ga še dodatno dvigujeta, ampak v opisanem (razen strahu) ne vidim druge zdravstvene težave. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Kljub temu sem prosila zdravnico za holter. Da se pomirim.
Danes sem dobila izvide.

Osnovni ritem je sinus, 57/min – 160/min, dnevno – nočna variabilnost srčnega ritma je ohranjena. Ugotavljamo posamezne SVES, brez nadprekatnih tahikardij v smislu AF. Prekatnih motenj ritma ne ugotavljamo. Pomembnih bradikardij/asistolij ne ugotavljamo.

Evo, normalno. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Bi mi lahko razlozili LEPO PROSIM kaj pomeni posamezne SVES ?
Je to kaj narobe? Hvala

Posamezne SupraVentrikularne EkstraSistole
Posamezni dodatni utripi po domače. Nič samo po sebi narobe.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Prosim vas za mnenje glede situacije, ki me nekoliko skrbi. V začetku meseca se mi je prvič pojavilo močno razbijanje srca v mirovanju, ki je trajalo vsaj eno uro, pri tem pa so se mi močno tresle noge. Ista situacija se je pred obiskom zdravnika ponovila še 2x (ob tem sem imela različne občutke – od pekočega občutka v levem delu prsnega koša do mravljinčenja/tiščanja pod levim rebrom; prisoten je bil občutek, da me zebe). Izvidi krvi in EKGja so bili normalni (razen minimalno prenizke vrednosti eritrocitov) tako, da sem o tem nehala razmišljati, saj sem sklepala, da je posledica stresa. Pred nekaj dnevi se je pred spanjem ponovno pojavilo močno razbijanje srca, ki ni popustilo približno dve uri. Včasih se mi tekom dneva pojavi tiščanje na levi strani prsnega koša (včasih nižje, pod rebri). Stara sem 25 let, tudi kadim. Na splošno se počutim zdravo in sem mnenja, da nisem pod nekim posebnim stresom, da bi se počutila preobremenjeno. V otroštvu so mi zaznali rahel šum na srcu, kasnejši pregled v puberteti je pokazal, da srce zdravo.
Zanima me vaše mnenje, saj me vseeno skrbi, da se bo spet ponovilo.

Lp, Anja

Zdravo, brez podatka kako hitro naj bi vam razbijalo srce in seveda po možnoati ekg, ki je bil posnet v tem casu, je sicer težko dati kaj bolj verodostojen odgovor, opis pa vseeno še najbolj spominja na napade tesnobe. Seveda po presoji osebnega zdravnika, je ponavadi vredno pogledati ščitnične hormone, do posnetka ekg med “napadom” pa pomerite hitrost utripa, če se ponovi, saj bo ugibanje precej lažje s tem podatkom. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Star sem 41 let, nekadilec. Puls v mirovanju imam okoli 80, pritisk imam nizek že dlje časa – okoli 90/60. Sem tudi slabokrven oz. vrednost hemoglobina imam okoli 123, železo v krvi v mejah normale. Zanima me, kako si lahko povečam hemoglobin? Razmišljam o jemanju B kompleksa?

Pozdravljeni, imate normalen hemoglobin in ne vidim potrebe po zvisevanju. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close