Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Visok srčni utrip v mirovanju

Visok srčni utrip v mirovanju

Spoštovani!
Stara sem 20 let in zadnjih 14 dni opažam da imam pulz stalno nad 100-110 prisotno pa je tudi tresenje rok zjutraj. prej na to nisem bila pozorna ko pa sem videla da je povišan zdaj merim vsak dan.ne pijem alkohola vendar pa sem kadilka in dnevno spijem do 2 kavici včasih 3. ali mislite da bi lahko bil to vzrok? res je da zelo malo jem odkar imamo težave doma in sem dosti pod pritiskom zaradi odnosov, ampak opažam da je pulz visok tudi zjutraj ko se zbudim ali ko nisem doma ter ne mislim na stresne situacije. drugače sem zdrava in tlak je normalne vrednosti le občasno (tam nekje 3x na mesec) je nizek in se mi vrti. prosim za odgovor in že v naprej hvala.

Spoštovani!

Lahko bi sicer šlo za reakcijo na stres, a bi dal pogledat kri za ščitnične hormone, da le-ta ne bi preveč delovala, kar lahko povzroča hitrejši utrip in morda tudi tresenje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Tukaj se popolnoma strinjam z vami spoštovani dr. Kersnik. Pred leti nazaj se je tako dogajalo z mano in smo ugotovili, da je to paničen napad in sedaj jemljem zdravila Propranalol in verjemite mi, da je sedaj vse vredu. Tako, da tukaj sem skoraj 100%, da gre za paničen napad kot je omenil zdravnik. Imam tudi antidepresive in Proprabalol in tega se mi sploh več ne dogaja.
Upam, da bo boljše.
lp,

Spoštovani!

Star sem 55 let. Približno eno leto jemljem zdravila proti visokemu pritisku – Ampril HD 5mg/25 mg zjutraj in Lercapress 10 mg zvečer. Pritisk je sedaj urejen (večinoma manj kot 140/90). Pred približno dvema mesecema pa se je začela težava z srčnim utripom, ki je sedaj že stalno med 90 in 100, večkrat (zvečer) pa tudi do 115 utripov/min. v mirovanju. Večkrat imam občutek rahle bolečine v predelu srca.

Ali je nujno obiskati zdravnika? Se iz tako visokega utripa lahko razvije kakšna večja težava? So še kakšne rešitve brez morebitne uporabe tablet?

Prosim za vaše mnenje in čim hitrejši odgovor.

Za vse se Vam v naprej zahvaljujem!

Spoštovani!

Vsekakor bi bilo smotrno pregledati delovanje ščitnice – če preveč deluje, bi lahko bil utrip pospešen zaradi tega.

Sicer pa bi med zdravili dodal zdravila beta blokatroje, ki znižujejo tlak in utrip.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Mene skrbi za mojo mamo, stara je 50 let in ima nizek pritisk. Zadnje čase ji je kar nenadoma začelo srce razbijati, imela je manjše težave z dihanjem in močnejše bolečine v predelu srca.

K zdravniku noče, saj nima zdravstvenega zavarovanja, me pa zanima če je kaj resnega in ali je lahko krivo to, da popije zelo veliko kave??

Najlepša hvala in lep pozdrav

Peklaj Gašper

Spoštovani!

Če nima zavarovanja, je ambulanta za nezavarovane v Ljubljani in podobna v Mariboru.

Izmerita utrip. Če je dlje časa (več kot pol ure) 140 ali več, ali jo ob tem še boli v prsnem košu, naj gre k dežurnemu zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
Sem star 21 let in moje tezave so se zacele nekje v septembru ko se je začela pojavlati utrujenost in slabše počutje ob vsakem manjšem napru mi je srce zelo razbijalo tako da sm se mogel ob vsaki dejavnosti umes ustaviti in nekoliko spočiti (hoja po stopnicah, klanec, vskadanje stvari nič fizično obremenjene).
Nato pa sem zbolel za angino ki pa je bila virusna in antibijotikov nisem prejemal… stanje se je slabšalo srce mi je vedno bolj razbijalo, zato me je osebna zdravnica poslala k kardiologu (znan mam od prej že prolaps mitralne zaklopke), kjer so naredila kar par ultrazvokov ker niso našli vzroka zato (razn ponovno potrdili da gre za prolaps mitralne zaklopke), sumili pa so endokarditis ki pa ga niso potrdili, ker se stanje ni nič izbolšalo so me poslali tudi na infekcijsko kliniko (to je bilo kasne 4 tedne kasneje) kjer so naredili vrsto krnih preiskav in ugotovili le da sem pred kratkim prebolel neko okužbo na podlagi da imam EBV serologijo. Poleg teh težav pa sem imel ves čas (vec kot mesec) tudi rdeče in povečane mandelje, tako da sedaj čakam na odstranitev le teh.
Sedaj se je stanje po dobrih 2 mesecih nekoliko izbolšalo, vendar še zmeraj nisem fizično sposoben da bi opravil kašno težje delo, poleg tega pa imam še zmeraj nekake ^napade^ ko mi srce začne zelo razbijati, pojavi se slabost, visok pritisk (170/100) in ves se tresem noge ratajo zelo šibke, to lahko traja po več ur ali pa tudi pou ure.
Sedaj pa me zanima ali je to lahko kakor koli povezano z mandelji in bo bolše ko jih odstranim ali mislite da mi lahko slo se zmeraj za kasno srcno napako ali je to mogoče le še v moji podzavesti ker sm zadne dva mesece večino časa le preležal ali pa bil pri zdravnikih…
hvala za vaš odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni.
Stara sem 19 let, visoka 172 in težka 60 kg. Zadnje čase čutim stalno utrujenost, težko se koncentriram in opravljam delo v šoli. Pogosto čutim tudi bolečino v prsih in imam pogoste glavobole ter omotice. Zdravnik meni da so tezave psihičnega izvora, vendar me skrbi dejstvo, da imam srčni utrip stalno okrog 80, 90. Vem, da je za nekatere to normalna vrednost a sama sem imela utrip vedno nižji. Obcutek imam tudi, da stalno čutim razbijanje srca. Izvidi krvi in scitnice so bili v redu, prav tako tudi EKG. Tudi pritisk je normalen. Zdravnika moje stanje očitno ne skrbi veliko, sama pa sem zaradi tega pod precejšnjim stresom. Kaj še bi lahko bil razlog za povečan srčni utrip? Mimogrede sem kadilka a se zaradi trenutnega stanja trudim čim bolj zmanjšati oz. prenehati.
Hvala že v naprej za Vaš odgovor.

Spoštovani Klemen Vr!

Preveriti bi bilo smiselno delovanje ščitnice in nadledvične železe, čeprav naj bi bil UZ bp. Taki napadi lahko kažejo na občasno povečano izločanje določenih hormonov nadledvične žleze.

Spoštovana Maja B.!

Težave govorijo za depresijo in jaz bi jo začel zdraviti. Simptome, ki bi kljub zdravljenju ostali po 6 tednih, pa bi raziskal naprej.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni..da začnem..pred tremi mescami me je zaćela boleti glava…bolela me je dobra dva tedna…to je prenehalo..ampak se mi dogaja..večinoma ponoči..me zbudi..in imam povišan spodnji tlak okli 94…in pulz 99…sicerimam pritisk drugače vredu…giblje se okoli..kak je včasih 115/65,včasih 120/70…ponoči ko me zbudi pa 140/94…bila sem na pregledu za kri vodo..v bolnišnici pa so izvidi..vredu..ampak jaz se ne počutim dobro..me mogoče ima psiha..ker vedno razmišljam o tem da se mi bo kaj pripetilo..strah me..je..zaj zadnje dni si vzamem helex kar me pomiri..in sem vredu..ampak to ni rešitev…prosim če mi lahko svetujete…hvala…

Spoštovani!

Opis je preskromen, da bi lahko s popolno gotovostjo lahko pritrdil vašim slutnjam. Sam utrip in tlak nista nič vznemirjujočega. Če boste potrebovali pomirjevalo pogosteje, bi se bilo smotrno dogovoriti za jemanje antidepresiva, ki se ga ne navadite tako kot se pomirjeval.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav,

prosila bi Vas za nasvet in pomoč.

Pred dvema meseca sem začela redno plavati (kupila sem si mesečno karto) in grem na plavanje 3 na teden za 1 uro (preplavam 1-1,5 km).

Opazila sem, da se mi je pulz v mirovanju zelo povečal, odkar toliko plavam. Prej se sploh nisem ukvarjla s športom več kot pol leta. Pulz v mirovanju imam okoli 60/minuto.

Opažam ves čas prisotno ‘nabijanje’ srca in žil, s čimer pred rekreacijo pred dvema mesecema nisem imela težav. Malo me tudi boli oz. tišči glava, kar me prej tudi ni.

Ali mi morda sporoča, da je ta šport prenaporen zame? Koliko bi morala omejiti vadbo?
Kaj so skrajne posledice previsokega pulza?
Pa še to. Ali je normalo, da telo po rekreaciji rabi več spanca, kot kadar v dnevu ni športa?

Hvala!

Spoštovani!

60/minuto je idealen pulz.

Nabijanja srca ne znam razložiti v povezavi s telesno dejavnostjo. Preveril bi delovanje ščitnice.

Po naporu mišice potrebujejo počitek in spanje jim to omogoči. Spanje je na splošno koristno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni
Star sem 15 let in moj pulz v mirovanju je vedno med 100 in 120. Pred nekaj meseci sem imel Tahikardijo, saj sem imel kar 180 pulza v mirovanju. Včasih ko sedim začutim čuden občutek v prsih, kakor da bi srce enkrat ali dvakrat močnejo “butnilo”. Ko se usedem na sobni kolo mi gre pulz v trenutku na 160.

Prosim za čimpreješen odgovor, saj me zelo skrbi, če je kaj nujnega.

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor.

Pri zdravniku naj ti preverijo raven ščitničnih hormonov. Pri preveliki koncentraciji lahko pride do tega. Drug razlog je lahko simaptikotonus, tj. stanje, ko je vzburjenje simpatičnega dela avtonomnega živčevja bolj aktivno. Vsekakor se o tem posvetuj s svojim zdravnikom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni.
stara sem 21 let in zadnje dni mam povišan srčni utrip tudi če sem v mirovanju. imam nekje 100 ali več na minuto,ponoči slabo spim se zbujam.čutim tudi nekakšen pritisk v glavi v glavi, na trenutke sem nekako omotična , tlak 114/79 ..

prosim za odg.

LP

Spoštovani!

Samo na podlagi tega znaka je težko posumiti na kakšno bolezen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Stara sem 27 let, visoka 170 cm in tehtam 50 kg z normalnim prehranjevanjem ( to imamo v družini), Delam troizmensko delo kar me kdaj izčrpa, saj imam tudi nižji pritisk 90/50 z rahlo povišanim srčnim utripom 80 – 90. Tiščanjju v prsih ne prepisujem veliko pozornosti, saj je to naraven vsakdajnik našega življenja. Me pa zanima mnenje, to se mi je zgodilo prvič pred 1 letom, da me je med spanjem prebudilo nenavadno visok utrip 150 – 160, ki je trajal tudi po 1 uro. Ko sem govorila z zdravnico je to prepisala k izčrpanosti in dehidraciji ali slabokrnosti, sama sem si misnla ok je možno, saj kakšnih stresnih situacijah nimam in večinoma imam mirni spanec. Naredila sem tudi krvne preiskave, ki so bile bp in s ščitnico je bilo tudi vse ok. Začela sem jesti raznovrstne vitamine, Q- encim in omega 3, da malo pridobim energijo. Nato je bilo vse v redu, dokler se ni pred 2 dnevama stanje ponovilo, ki je trajalo še dlje. Ko sem šla na pregled k dežurnemu zdravniku, me je obranaval kot nerkomanko, kar me je zelo razočaralo, omenil je tudi, da bi lahko šlo za panični napad, ampak v spanju?
Naj omenim še to, da imam večinoma časa zelo ledene roke predvsem pa stopala, če ima to kakšne povezave z ožiljem.

Lep pozdrav in hvala za odgovor

Spoštovani!

Imate napade hitrega bitja srca, ki jim pogosto ne najdemo vzroka. Sami po sebi niso nevarni in ne povzročajo bolezni. Včasih os sicer povezani tudi s paničnimi napadi, a pri slednjih navadno utrip ni tako visok, ampak gre bolj za občutek hitrega bitja. Ob naslednjem takem napadu hitrega bitja poskusite priti čim prej do dežurnega zdravnika, da vam posnamejo EKG, da boste imeli “dokaz”, da vam srce res hitro bije.

Občutki tiščanja ob nizkem tlaku in kompenzatorno višjem utripu pa niso nič kaj neobičajnega. V vaših letih ni pričakovati težav zaradi zamašenih žil v srcu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close