Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Visok srčni utrip v mirovanju

Visok srčni utrip v mirovanju

Spoštovani,

star sem 43 let in jemljem zdravila za uravnavanje pritiska CORYOL 12,5mg (2xdnevno, zjutraj 1x in zvečer 1x) in zraven BIONOLIPREL 5mg/1,25mg (1xzjutraj).

Spoštovani gospod Kersnik,

ali ste prejeli moje sporočilo? Star sem 43 let in jemljem tablete za uravnavanje pritiska

Spoštovani!

Od ev. preiskav, če bi se vam taki napdi ponavljali, bi bil korsiten 24-urni EKG, ki bi pokazal ev. motnje ritma. Trenutno pa ne vidim potrebe po kakšnem ukrepanju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Mene pa zanima kolikšen je primeren srčen utrip za punco, 16 let, ki nič ne trenira. jaz sem si ga namreč izmerila v mirovanju in sem imela 86udarcev na minuto.

Spoštovani!

Za netrenirano je to povsem v predvidenih okvirih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

stara sem 47 let, redno hodim, telovadim, tečem. Imam zvišan krvni pritisk (jemljem Prenevel), na levi vratni arteriji imam oblogo (jemljem aspirin + zdravilo proti maščobam). Srčni utrip imam okoli 80, večkrat tudi 110, 120, kljub redni telesni aktivnosti (pri počasnem teku tudi 180). Zdaj se mi dogaja, da imam proti večeru utripa tudi samo 50, čeprav čutim srce močno, kako utripa, zraven me nekako tišči v glavi, ne morem oziroma slabo spim. Sama to vse povezujem s klimakterijem in napadi panike, ki pa pri meni (če so to?) trajajo tudi po 2 uri. Sicer imam tudi zelo stresno delo. Kakšno je vaše mnenje, moram k zdravniku (nazadnje sem ga obiskala pred kakšnim letom)?

Hvala za odgovor.

pozdravljeni,

jaz pa imam problem, in sicer…

zadnji mesec se ponoči prebujam, ( 2do 3x na noč), prebudi me visok srčni utrip, hitro plitko dihanje, nekakšen strah.. oz. živčnost… v zadnjem mesecu sem shujšal ( kar nočem,,, ravno obratno) za cca. 7kg.

star sem 32let visok 178cm in sedaj 68kg.
res pa je, da sem zadnji mesec prekinil s telovadbo, katero sem imel vsake 2 dni po cca 1,5ure.

kaj naj bi to pomenilo…

hvala simon

Spoštovana dana1!

Utrip 50 ni nič posebenga, zato se vam zaradi tega ni potrebno vznemirajti. Za tesnobo pa bi bilo mogoče smotrno jemanje antidepresiva s pomirjevalnim učinkom.

Spoštovani simonkranjski!

lahko je več možnosti, a glede na hujšanje, pospešen utrip…, bi najprej preveril kri na delovanje ščitnice, saj bi bila prva misel pretirano delovanje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Stara sem 25 let, zmerno telovadim, visoka 175cm in težka 65kg. Normalno imam precej nizek krvni tlak, danes zvečer npr 88/65 in ponavadi se giblje tu okoli. Opažam pa, da imam v mirovanju precej visok pulz, danes je bil 85. Ne pijem kav ali poživilnih pijač, prav tako pa opažam, da zelo plitko diham. Zanima me, če je vredno obiskati zdravnika, ali delam nepotreben preplah? 🙂

Za vaš strokoven nasvet se vam lepo zahvaljujem, Alja

Spoštovani!

Tak utrip je v okviru pričakovanih vrednosti. Verjetno je nekaj višji, ker iamte precej nizek tlak. Ali ste mogoče slabokrvni?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

stara sem 18 let(v tem letu bom 19) in danes sem bila na krvodajalski akciji, kjer so me zavrnili zaradi visokega pulza(120) imela pa sem tudi visok spodnji pritisk(98) zgornjega sem imela 133. Preden sem obiskala bolnišnico sem tudi zajtrkovala pojedla sem eno banano, kuhano zelenjavo in piskote :). Ze večkrat se mi je zgodilo, da sem imela visok krvni pritisk in pulz, ampak se do danes s tem nisem pretirano obremenjevala. Vendar pa se mi že kakšno leto dogaja da občutim zelo zelo ostro bolečino na levi strani(govorim o skrajni levi-) prsnega koša, ki traja nekaj sekund, na čase pa me boli roka oz. palec, zaradi tega sem bila tudi prejšnji teden pri zdravnici, ki pa mi je prst povila. Velika sem 170cm in tehtam 53kg. Vsak dan zajtrkujem, jem malico, kosilo in večerjo. Redno telovadim. Avgusta sem nazadnje imela pregledano krvi-brez odstopanj. Ali bi zgornje lahko bilo na kakršenkoli način povezano, čeprav sem stara komaj 19 let?

Že v naprej se zahvaljujem za vaš odgovor, Teja. 🙂

Spoštovani!

Iz opisanih problemov bi težko našel zgolj eno diagnozo oz. stanje. Sami bolečini ne pripisujem večje teže. Ker ste opravili pregled krvi pred kratkim, je verjetno krvna slika v redu. Preveril pa bi raven ščitničnih hormonov, saj bi pretirano delovanje lahko dvigovalo utrip in tudi krvni tlak, pa še teža je navadno zaradi pospešene presnove hitrejša. Če ne bo to, se še oglasite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Moja mama (80 let) ima visok krvni pritisk (180/140) v zgodnjih jutranjih urah -okrog 4h. Takrat se zbudi in počuti zelo slabo. Čez dan ima tlak normalen. Zdravil za hipertenzijo ne jemlje, le za spanje (zolsana 1/2) zvečer, zadnji mesec tudi cipralex zjutraj. Sicer ima slabe vene in arterije v nogah. Kaj storiti?

Vnaprej hvala za vaš odgovor, Vlasta

Spoštovani!

Očitno je visok talk posledica duševnih težav, oz. nekega dogajanja, ki sproži tak stresni odziv. Verejtno bi bilo smotrno opraviti 24-urno merjenje KT, k ibi pokazal dnevno nihanje, in se na podalgi tega potem odločiti za ev. dodatne ukrepe in preiskave.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spostovani,

berem tukaj in vidim da imamo vsi podobne ce ne enake tezave…

Moje tezave so se zacele pred kratkim in ker je staro zdravnico,ki je sla v pokpj zamenjala mlada se nimam kam obrniti po nasvet,ker me pri moji boleznih ne jemlje resno…..

Stara sem 32 let,visoka 176 cm tezka 79 kg, imam dva otroka….

Od leta 2000 imam diagnozo nealergijsko bronhialno astmo,vendar to niti nima povezave s tem.Od leta 1999 hodim na preglede scitnice,ker imam diagnozo MULTINODOZNA EVTIROTICNA GOLSA .zelo povecan levi lobus in mi svetujejo operacijo. Zadnji mesec pa mi stalno niha srcni utrip v mirovanju v 5 min pride z 114 na 86 in pri tem me spremlja neprijeten obcutrk. Sla sem do zdravnice in mi je rekla da naj ne skrbim ker to je verjetno napad depresije in mi rekla naj pijem antidepresive Ecytara od zdaj naprej 2x na dan…nisem jo poslusala ker menim da je to moje razbijanje srca povezano z scitnico….V enem izmed izvidov scitnice je tudi napisano da v primeru hitrega bitja srca bi morala jemati 3 x 20 mg Propranol vendar jaz teh tablet nikoli vidla nisem kaj sele jemala……Mi lahko prosim svetujete kaj naj naredim….za operacijo scitnice se bom verjetno odlocila…Vnaprej hvala za odgovor.lp Aldina

Spoštovani!

Če takemu poskakovanju srca ni pridružno tudi potenje in višji krvni tlak, gre prav lahko na zapade tesnobe s telesnimi znaki. Da pa bi se vsaj delno pomirili, bi izmeril ščitnične hormone, da bi ugotovil, da niso povečani (ti bi lahko ves čas gnali srce z višjim utirpom – ne bi pa bilo nihanja). Možen vzrok pospešenega bitja srca bi lahko bial tudi slabokrvnost, in bi potem ob naporih srce hitreje hitro bilo, ali pa hormonske motnje zaradi nadledvične ev. povečane nadledvične žleze, kar pa bi najprej preverili z uZ, da bi ugotovili, da le-ta ni povečana. Po potrebi pa še s pregledom pri endokrinologu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Stara sem 15 let, visoka 166 cm in težka 60 kg. Kakšne pol leta se srečujem z bolečinami in zbadanju v prsnem košu in okolici srca. Krvi tlak imam dokaj v redu, srčni utrip pa imam v mirovanju vedno nad 100. redno se gibam in telovadim. Kaj naj naredim?

Hvala že v naprej!

Spoštovani!

Obiščite zdravnika, da bo preveril nekaj stvari, med drugim verjetno delovanje ščitnice. Zelo verjetno pa ne bo najti kakšnega razloga za nekaj hitrejši utrip.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Možu, ki je stra 62 let se že skoraj leto dni dogaja, da ima v mirovanju visok srčni utrip tudi do 180 utripov na sekundo, Pritisk ima normalen, med napadom, ki traja včasih tudi uro ali več se mu zgornji pritisk zniža in se približuje nižjemu.Bil je že na nujni prvi pomoči, naredili so mu ulrazvok srca in cikloergometrijo, ter EKG. Vsi izvidi tudi krvni so vredu. Tudi ščitniški hormoni so v mejah normale.Ob napadih, ki se dogajajo 1 ali 2 krat v mesecu ali pa celo na 1 mesec in pol se počuti slabo, obliva ga hladen znoj.
Vzame tabletko concord in stanje se umiri.
Je asmatik, in uporablja zdravila za astmo,
Ker ne najdejo vzroka nas je malo strah, da ne bi prišlo do resnejših zdravstvenih zapletov, oz. kaj sploh občasno povišan utrip pomeni..

Zaskrbljena žena.

Spoštovani!

S preiskavami so poskušali izključiti najpogostejše in najnevarnejše vzroke za napade hitrega bitja srca. Takile kratkotrajni napadi, ki jih po vrhu lahko obvlada z zdravilom, niti niso predmet večje zaskrbljenosti, ker praviloma ne preidejo v nevarne motnje ritma.

Če napad traja dlje od treh ur, pa naj le gre na nujno medicinsko pomoč, da mu bodo tam umirili ritem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close