Najdi forum

teža nosečnice

Tolažit se pa znate:-))) In kolk ste smešne šele tiste, ki mi opisujete kolk ste se zredile in kako ste prišle na svojo težo… kot da sem o tem pisala:-)))

Čudno, da nobena nobenega članka iz spleta o prevelki teže zraven ne pripne…

Ah pa dajmo končat! Pa lepo se imejte, pa rade se smejte!

Zanosila sem z 66 kg… sedaj sem v 7. mesecu in sem se zredila že za 20 kg…pojem res veliko, težko se je upirat hrani…. stara pa sem 21 let tako da me malo skrbi kako bo po porodu…imam pa veliko težav tako da nisem zelo aktivna: bolečine v križu, otekle noge (čeprav popijem veliko vode, kar naj bi zmanjšalo nateklost), boleče noge, težko diham, itd… a ma še kakšna podobne težave?? Verjetno mi ne ostane kaj drugega kot pa da več ali manj počivam…

Naloga ženske je, da ugaja moškemu. Pika. Če mu ne ugaja, jo zamenja. Pika! Nima se kaj redit, ker potem dedcu ne bo všeč, Nima se kaj barvat in oblačit po svoje, všeč mora biti dedcu. Pika! Kakšna lastna volja in neodvisnost?!

Pa od kod si ti? Iz Irana???? Jebelacesta, nosim v sebi tisto, kar sva z možem/partnerjem spočela! Če je toliko nedorasel, tako otročji, da mu noseča žena ni všeč, potem res ne vem, kam sem gledala, ko sem si ga izbrala za sopotnika. Če bi meni samo s pogledom dal vedeti, da mu noseča nisem privlačna, lahko v tistem trenutku gre in se nikoli več ne vrne. K sreči nama nese kaj dlje od embalaže in fasade.

Se pa vprašam, na čem temelji taka veza, kjer partner MORA izpolnjevati določene “kriterije”, da je še vreden biti partner drugemu?? Kaj bo, če se tak človek poškoduje, dobi brazgotino, zboli, postane invalid? Jaz vem, da s takim človekom ne bi nikoli mogla živeti, ker če kje hočem biti sproščena, je to doma. Če moram komu zaupati in verjeti, da me ljubi in spoštuje s 50 kg ali pa z 80 kg, z lepim obrazom ali pa z brazgotino čez obraz, poskočno ali pa hromo, potem pričakujem to od človeka, ki je menda moj partner. Če tega ni sposoben, če me s +10 kg ne mara, potem sem jaz nesposobna presoje, ker sem si izbrala otroka, ne pa odraslega moškega.

Ni se dobro zrediti zaradi sebe, zaradi svojega zdravja in tudi zaradi zdravja otroka. Spet se bodo našle ene, ki se jim pri 40+ ni zgodilo nič, ampak dejstvo je, da to ni ne potrebno, še manj je pa zdravo. Ne zaradi dedca, ampak zaradi ženske same.

Leyi87 pa tole: kdorkoli s ebo v 7 mes zredil za 20 kg, bo imel otekle noge in boleč križ, ker to ni normalno. Upirati se hrani je težko – za vse- sploh če ves dan poležavaš doma in ti je edina zabava – hrana! Č enimaš predpisanega strogega ležanja, ti toplo priporočam, da se ČIMVEČ gibaj, ni treba hribolazit in ne vem kaj uganjat, lahko se samo normalno sprehajaš, delaš zraven dihalne vaje, kar bo koristilo tako križu kot tudi krvnemu obtoku in zmanjšalo otekanje. Normalno, da težko dihaš, 20 kil ni noben hec, pa še otrok ti tišči na rebra. Torej, če nimaš res strogo predpisanega ležanja, se čimprej discipliniraj in naredi nekaj zase, gibaj se počasi, enakomerno, vsak dan vsaj 2-3 ure, ni treba naenkrat, lahko za začetek samo po pol ure, da pridobiš kondicijo, ki jo boš krvavo rabila tako na porodu kot po porodu!!!

Hvala za odgovor…ni problem v tem da sem lena in da se mi ne da hodit, problem je v tem ker ko nekaj časa hodim me začne bolet desni jajčnik in takrat ne morem narediti tudi koraka ne več…moj g je rekel, da naj pa počivam…zaradi tega me je dal tudi na bolniško… za otekanje pa mi je naročil, da spijem vsaj 2-3 l vode na dan…in jo pijem vendar ne pomaga kaj dosti…

Zato pa se gibaj po malem in počasi. Po mojem jo ni nosečke, ki je ne bi bolel zdja jajčnik, po potem rebra, pa črevo, pa križ – itak ves čas nekaj. Vendar, če samo čepiš odma, ima še bolj čas tuhtat, kaj vse te boli in si še bolj podrt. Sja ni treba it na maraton, pojdi ven za pol ure, hodi lepo počasi, nato se vrni in si odpočij, pa čez kako uro spet en krog, da telo počasi počasi pridobi formo. Jaz sem svojih nosečnosti odležala. Ker mi je grozil prezgodnji porod, sem ležala do 32. tedna. Ko sem po tem času nesla smeti v kanto, sem na poti nazaj skoraj skup padla. Rodila sem še 2x, še enkrat sme imela hudo rizično nosečnost, vendar k sreči nisem imela strogega ležanja – v nobeni me ni nič toliko bolelo kot v preležani in tudi zredila se nisme v nobeni toliko, kot v tisti. Na koncu mi je grozila še preeklampsija, saj sem imela še beljakovine v urinu in preko 170/100 pritiska – normalno, če mi je pa vsepovsod zastajala voda. Srce ne zmore tolikšnega bremena in mu je le treba pomagat. Pit je seveda nujno, fini so tudi kaki naravno diuretiki, kljub vsemu – razen v res izrecnih primerih (odprtost MV, grozeč prezgodnji porod ipd) – normalno zmerno redno gibanje samo koristi.

Bi pa jaz na tvojem mestu, namesto da se uležem za 9 mes, hotela vedeti, zakaj me ta jajčnik boli, ker če z njim ni nič narobe, je bolečian verjetno isteg izvora kot se druge v nosečnosti, pri čemer ležanje ne samo, da ne koristi, celo škoduje. Mene je v zadnji nos. od 25. do 30. tedna za znoret bolel kolk, ker mi je dete nekako “priščipnilo” živec – 2 x sem bruhala od bolečin, pokazat pa nič. Nato je očitno spremenil lego in vsega je bilo konec, kot bi odrezal. Kljub vsemu sem čisto normalno migala, ker me ni bolelo ne bolj in ne manj. To toplo priporočam tudi tebi.

Zadnja beseda, kako tipično, ha ha ha.

Kdorkoli je kdaj živel z odvisnikom ve, da se s tako osebo pogovora ne da zaključit. Ne moreš se z alkoholikom pogovarjat o alkoholu, z narkomanom ne o drogi in z anoreksičarko o hrani, brez da bi ti ljudje imeli vedno zadnjo besedo. Jaz sem odličen primer za to: anoreksičarka v zvezi z alkoholikom 🙂
Hvalabogu je to obdobje mimo in hvalabogu sem ga zaključila in si v glavi poštimala pred nosečnostjo. Hvalabogu, ker v obratnem primeru bi kvasila take kot tale dadika.

Jaz sem se v tem zadnjem mesecu, pravzaprav v zadnjih 2 tednih zredila kar za 4 kg! Groza me je! Sploh ne vem, kaj sem počela. Res je, da sem spremenila način življenja iz zelo zelo aktivnega psihično in fizično v zelo stacionarnega, sedečega v službi in pred tv doma. Poden! Sicer sem bila pred nosečnostjo prava suhica, tako da nisem zdaj videti nič kaj grozna, samo sama sem šokirana, ker sem se tako zanemarila, pa tega sploh nisem vedela, ko sem se zanemarjala. Kako se bom zdaj “pazila”, še ne vem. Zvečer bom manj jedla, tako kot nekoč, sadje in kakšen jogurt, v temi in dežju se mi pa ne da na sprehod. V službi pa itak po cele dneve presedim, da me že kar tazadnja boli…
Ne mislim vam jamrati, pa tudi priznam, da nisem brala prejšnjih postov, no, kakšnega tu pa tam, ampak se mi jih ne da, ker so nekateri preveč osorni 🙂 Ostajam pozitivna in nikogar ne obsojam. Upam le, da bom spomladi po porodu imela voljo za rekreacijo 🙂 Do zdaj nisem imela s tem problemov.
Sicer pa – nosečke, ne se kregati, bodite vesele, da ste noseče in uživajte! Nimajo vse tega privilegija. LP!!!

Ma ne obremenjujte se tolk punce. Važno je, da se dobro počutite, če pa imate bolečine v kriižu in kolenih pa manj jejte. Drugače pa tko kot čutite, saj vsaka sama dobro ve kaj ji godi in kaj ne. zrediti se je lahko, shujšati težje – pomembno je, da si sama zadovoljna s sabo.

V 1. nosečnosti sem se zredila iz 65kg na 86kg; 3 mesece po porodu prišla na 62kg in jih obdržala

Drugo nosečnost sem štartala z 66kg 🙂 in sem sedaj na 72kg (20.teden). Bom videla do kam pridem hehehe, apetit imam kot pri 1.nosečnosti 🙂

pa lepo se imejte,
NM

zdravo nosečke,

kot pravi noseča mamica, ne se preveč obremenjevat z kilogrami. Nekatere so pač “lepše” nosečke, ki imajo ful majhen trebušček in pridobijo malo kilogramov. Druge pa smo malo bolj podvržene hitremu pridobivanju kilogramov, za kar ne moremo kaj dosti pripomoči. V nosečnosti pa res ne zdržim biti lačna, trudim se sicer čimveč jesti sadje in jogurte.
V prvi nosečnosti sem se zredila iz 73 kg na 87 kg. Zdaj v drugi nosečnosti pa sem štartala z 67 kg in sem trenutno na 71 kg, sem pa v 16.tednu.
Važno da se vsaka dobro počuti.

Lp

Pozdravljene,

sem ponosna mamica 4,5 mesecev starega fantka… Moja zgodba; v prvih treh mesecih sem se zredila za 4 kg… rodila 2 dni čez rok in težja za 22 kg! Ob odhodu iz porodnišnice že lažja za 13 kg in sedaj (teža enaka kot pred nosečnostjo) 56kg pri 170!
Sem pa ogromno zatekala (čevlji mi niso bili prav in hvala bogu je bilo poletje tako, da sem nosila samo japanke)…
Ne se sekirat – mislim, da ko se odločamo za otroke vemo, da to pomeni tudi spremembo za naše telo (kg bodo izplahneli, poskrbeti je treba za naše še nerojene otročičke)!!!

Pozdravček mamicam, ki vedo, kaj je dobro za naše sončke 🙂

Če ti bo kaj lažje…sicer sem pred zanositvijo imela 20kg manj kot ti, sem se pa pri obeh nosečnostih zredila za 23kg.

Imam občutek da se nasplošno suhice veliko bolj zredijo. Ampak potem tudi zgubijo.
Telo najbrž že ve kaj in kako…
Jaz sem štartala 170/52, zdaj sem 15 teden in sem pridelala +2. jem ves čas enako, se ne nažiram, sladkarije mi pa zdaj ko sem noseča sploh ne pašejo, sem pa nora na vse kislo (rdeča pesa, gobice, vložena paprika…) in solate. Če bi rekla da mi je vseeno koliko se bom zredila bi se lagala, res pa je da ne bom imela slabe vesti in bila žalostna če bo teža zelo poskočila, ker pač jem normalno. Ne jem za dva, jem ko sem lačna in ne jem iz dolgčasa. Enako kot prej, pa sem vedno isto težo držala.
Zdaj bom pa poleg občasnih daljših sprehodov uvedla še dnevno telovadbo, prilagojeno seveda in bolj raztezanje. Skratka, nič takega s čimer bi pretirano kurila kalorije.
Imam prijateljico, ki se je v nosečnosti zredila za 50 kg, je pa bila izredno suha in precej podhranjena, ko je zanosila. Pa jih je 40 izgubila brez večjih težav, zadnjih 10 pa niti ni hotela.

Mene pa zanima koliko teže pridobimo z povečanimi prsmi in trebuščkom. Sem namreč 1. noseča in v 7.tednu. Tehtnica je pokazala 1,5kg več. Jem manj kot sem prej, športam pa veliko, spijem 3l najmanj na dan. A gredo kilogrami tako hitro gor?

stric google vse ve!

http://www.mojmalcek.si/teme/nosecnost/49/teza_v_nosecnosti.html

Zdravo!

Prav ne morem verjet, da so ene tukaj tak nesramne. Sama sem bla v najstniških letih na kilaži tudi 90kg, potem shujšala na začetku faksa na nekje 65kg (ampak res nisem skor nič jedla, sem se skor nekaj sekirala, itd.)…v familiji mamo same okrogle tak da smo nagnjeni k debelosti in se mi res vsaka stvar ki jo pojem prime gor. Zanosla sem s kilažo 72kg, šla rodit z 90…in zdaj ko ma mali 11m sem spet na 90…jem normalno, se ne prenažiram, večerje ne jem. Partner poje trikrat toliko kot jaz in se nažira s sladkarijami in slanimi zadevami pa ima normalno telesno težo (kakšno sladkarijo tudi jaz pojem ampak ne vsak dan, slanih stvari ala smokiji pa ne maram). Očitno sem dobila na mišicah (mali ima zdaj 13kg) in še ne hodi in ga je treba nosit – živimo v bloku v 4. nadstropju in nimamo lifta…torej vsak dan prehodim že te stopnice s tamalim parkrat pa še v službo hodim peš 2,5km. Tak da imam dosti kondicije, ne sopiham že po 10m. Zdej planiramo še enga otročka, pol pa ko bo konec se bomo mal bol resno lotili hujšanja (ker se mi zdi malo brezveze da zdej ful shujšam in pol zanosim ker bo itak isto). Zdravstvenih problemov nimam razen občasnega prenizkega tlaka in prenizkega sladkorja. Trenutno sem zadovoljna, mož tudi. Aja pa če imam 90kg še ne pomeni da si ne morem normalnih oblačil kupovat – nosim št. 42 in me nikjer nič ne tišči.

Tak da ne obsojat ljudi, če jih ne poznate!

Pozdravljena!
Kilogrami gredo toliko gor, kolikor si pač dovolimo, da gredo gor :), razen, če zatekaš, potemtakem je drugače. Sama sem v celotni nosečnosti pridobila 1,5 kg, je pa res, da nisem štartala z idealno kilažo in da sem se držala stroge diete glede vnašanja sladkorjev. Sedaj sem par mesecev po porodu in imam nižjo telesno težo kot preden sem zanosila.
Če ima žena že pred porodom preveč kg se splača potruditi, da še z dodatnimi kilogrami ne obremeni telesa, tiste, ki pa ste bolj suhe ste v tem primeru v prednosti in si lahko malce več privoščite :). Pa srečno vsem, tistim suhim in onim bolj debelim, pa da bi vse rodile z lahkoto in zdrave otročičke!

jaz sem zanosila z 58kg sedaj jih imam 66kg sem pa v 23 tednu 🙂

c[/i]

Sem v 19 tednu
Pred zanositvijo 54kg sedaj 57kg….pri prvi nosecnosti začetna 62kg rodit šla z 72kg 6 tednov po porodu mi je ostalo 2kg.

New Report

Close