Najdi forum

teža nosečnice

katkar, saj pravim, če nimaš motnje hranjenja, se dobro počutiš in ješ normalno, se nimaš česa bati!

inica,js sm tut 162cm in 70 kil,z isto težavo.zanosila sm z 70 sedaj mam 73 pa sem na polovici nosečnosti.ne skrbi,s kilami se boš ubadala po porodu če in ko zanosiš.

Yonix

jaz sem zanosila pri 68 kg, zdaj sem v 13 tednu in težka 70kg.

menda naj bi se v ženska v nosečnosti (če seveda nima dvojčkov) zredila za 10 – 15kg in da je to povsem normalno. Paziti je le treba na raznoliko in ne premastno prehrano ter kakšen sprehod, plavanje ali telovadbo za nosečnice (seveda če je s plodom vse ok) tu pa tam.
Meni zaenkrat uspeva,no ja, kak dan bolj, kak dan manj. predvsem – manj. 😉

Iniica – če se tako sekiraš zaradi teže in videza, pa probaj pred nosečnostjo shujšati.

Jaz se ne ukvarjam se tem, kako izgledam, kaksen trebuh imam oz. bom imela, ali bo “lep trebuscek” ali ne. Bolj mi je pomembno, da bo s tamalim vse ok, da bo zdrav, tako da v primerjavi s tem mi je vse drugo drugotnega pomena.

Sem 173 cm visoka in sem na začetku nosečnosti tehtala tam okoli 75. Prej sem v letu in pol shujšala 25 kg in nekih 6 sem je bilo do poroda dobila nazaj (jojo efekt, tako da sem bila na 75 kg), ravno sem želela spet začeti hujšati, takoj po veselem decembru, ko sem zvedela, da sem noseča. Torej sem še naprej normalno jedla, poleg tega še nehala kaditi in tako sem danes v 33tem tednu težka celih 105 kg (kar sram me je). Pred dvema mescema sem glede na nenormalno naraščajočo težo začela pazit na prehrano in se malce več gibati pa nič. Nasprotno!!! Zdaj sem v enem mesecu dobila 6 kg, čeprav sem bila 14 dni od tega na dopustu, kjer sem par ur na dan intenzivno plavala. Sedaj sem vsak dan na sobnem kolesu, zvečer jem samo sadje in jogurt pa se še vedno redim. Za kosilo jem normalno, zajtrk tudi, vmes kakšno sadje ali jogurt. To je to!! Pa se še vedno redim, v zadnjih 5 dneh 1 kg. Sedaj sem zahtevala pri ginekologinji, da mi naredi vse teste, če je karkoli narobe z mano. To se mi ne zdi več normalno v nobenem pogledu. Če bi cel dan ležala in vsak dan pojedla vola, bi razumela, ampak takole…

Ima slučajno katera podobne izkušnje? Pred sabo imam še slaba 2 meseca nosečnosti in če bo šlo tako naprej se bom zredila za vsaj še 10 kg, kar bi pomenilo skupaj tam nekje 40 kg!!! Kaj naj naredim?? Na kakšno strogo dieto vseeno ne upam in ne želim zaradi otročka.

Lp Slonček oz kar Slon:(

Pozdravljene!
Sama se kar veliko obremenjujem z težo ker me je strah da se ne bi zredila preveč. Zanosila sem z 52.3 kg zdaj sem v 14 tednu in imam 53 kg. Vendar sem se zredila v prsa saj mi je košarica skočila iz b na d! Zanima me predvsem to če tiste ki ste se malo bolj zredile telovadite in pazite na prehrano. Ker jaz telovadim da nekje pridem na 3 ure vadbe na teden plus veliko hodim pa tudi v gore pa tudi na prehrano pazim. Koliko tak na splošno ste fizično aktivne?

gia zelim ti zdravo in lepo nosecnost si me edina ki me je pomirila upam da bom tud jst imela tako sreco da pri polovici nosecnosti le toliko malo kg zredila, uzivaj in lepo pozdrav zate.

mene pa zanima če je bila katera tudi majhna…in kako je donosila…jaz sem namreč velika samo 152 cm in imam 45 kg…

inica bo ti uspelo pa veš kako? govorijo svašta kaj loh ješ in ali kaj ne smeš.briga mene za to naj govorijo.js jem tist kar mi paše samo mal večkat pa po malo.vse od kraja jem ne izbiram ker sm noseča in ne delam razlik od prehranjevanja pred nosečnostjo.js ne jemlem nos.kot bolezensko stanje (nekatere so noseče eno uro in so skos potem v bolniški) ampak sm še naprej čist normalen jedec.mela sm srečo da mi ni blo slabo.slabost v noseč.stvari spremeni to drži.drugače pa res sm vesela da moa noseč.poteka vse bp,enako želim vsem punčkam tukaj da bi imele lepo in lahko nosečnost!’pozdravčka vsem,G1

Yonix

Jaz sem pri prvi nosečnosti tehtala ob zanositvi 48 kg, ko sem šla rodit v 37 tednu, sem jih imela 78kg. Porod je bil v 1/2 ure končan s popadki vred.25 kg je šlo dol v prvih treh mesecih, ostali pa v 6 letih. Zdaj pa v drugi nosečnosti zanosila pri 55 kg, zdajšnja teža pri 29 tednu, pa je 67 kg. Velika sem 160 cm, izgledam pa kot žogica. Hi-hi-hi. Pa me mož tolaži, pa se tudi on redi.

Lp

Sama sem zanosila z 63kg,visoka pa sem 168cm in sem se do sedaj(27 tednov)zredila za 11kg in prav nič nisem obremenjena zaradi tega.Moja ginekologinja do sedaj tudi enkrat ni rekla prav nič zadnjič pa v Ljubljani,ko sem bila urgentno sprejeta v porodnišnico pa halo,gospa absplutno preveč kil,sem si mislila ja,ja,ja,uživajte punce,kilce bodože še šle dol.

tine@ praviš: 2 krat na dan po 3 urce dolgi sprehodi
to misliš 2 krat po uro in pol,ker če hodiš 2 krat dnevno po 3 ure na sprehod,je to 5 ur,potem res kapo dol,ker jaz nebi zmogla tega….

pardon,6 ur,sem hitela pri pisanju 🙂

Glede fizicne aktivnosti: ce vam ustreza, kar nadaljujte. Zlasti primerni so hoja, lazje hribolazenje, plavanje, ipd. Trenutno hribolazim po avstrijskih hribih, cca 4-5 ur dnevno. Noseca 34 tednov, do sedaj pridobila 6,5 kg.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

oo punce.bo kmal ane? čas hitro brzi.js sm šla od začetka nos.do zdaj gor 6kilc .sem pa v 34.tednu.pa nč ne telovadim ker me spodaj preveč tišči use na dol…počutim se ok,čakam pa da me to nebo več oviralo-trebuh.počas sm ga naveličana že.bo pa moj 3tji otrok.lepo mirno počakajmo pa bo..aja jem pa čisto vse kar mi paše…

Yonix

Me je kar groza, ko berem kolko ste se nekatere zredile. A vašim partnerjem je vseeno, če se zredite od 18-30 kg? Saj same sebi niste več podobne! Pa kljub temu, da je splošno znano, da v prvih 4, 5 mesecih ni potrebe, da se zredite. Mogoče le kaka kilca gor (zarad prsi). Sama imam drugo nosečnost. Prvič sem se zredila za 9 kg. Nisem hujšala, le gibala sem se do kraja nosečnosti. Prav tako sedaj. V 6 mesecu sem, imam 3 kg viška.

Mislim, da je glavni problem pri nosečnicah, ker mislijo, da si lahko dajo duška do onemoglosti pri hrani. Pa brez zamere! 🙂 To je le moje mnenje. Sama imam enostavno željo, da partnerju tudi v nosećnosti ugajam. Tako glede teže kot spolnnih odnosov.

Če vidim, da je zadovoljen, sem srečna tudi sama. Ne razumem nekaterih, le to je.

Pa vseeno srečo vsem želim!

Uf, samo da si ti popolna…

Ampak mogoče bo katera od tistih, ki se zredijo 30 kg, že nekaj mesecev po porodu na stari kilaži, ti pa svojih ubogih nekaj kilc ne boš mogla izgubit. Nikoli ne veš, raje bodi tiho, da te ne bo teplo. Mogoče katera močno oteka in je polna vode, ti pa pridobivaš samo na maščobi. Pravim mogoče, nikoli ne veš…

Grem proti koncu tretje nosečnosti (32. teden) in do sedaj sem se zredila okroglih 0 (nič) kg, to pa zato, ker jih imam že od prej preveč. Upam, da sedaj vidiš, da podatek o tem, koliko se je nosečnica zredila še ne pove vsega, če ne poznaš vseh okoliščin.


Dadika, a ti misliš, da se zanalašč tako redimo???? Zanimivo, tiste ki se bolj malo zredijo v nosečnosti, jim je najlažje rečt: ja,kaj pa toliko žreš? ali pa,tista izjava tvoja:da si nismo več podobne???????Ma halo?????? Kako si lahko tako nesramna? Naj ti povem, jast sem se zredila za 36kg!!!! Ja,sem se,in zdaj? Ampak,zredila sem se toliko,ker sem bila polna vode, ne pa ker sem po tvoje “žrla”.Ko sem zanosila,sem imela 55kg,rodit sem pa šla z 92kg. Verjetno kakšna tebi podobna,ki bi me videla, bi rekla, da sem požrla vso hrano z hladilnikom vred. Pa sem bila v 5 mesecih po porodu, na svoji stari teži,55kg. In še nekaj, moj dragi,kljub temu, da sem se toliko zredila, je bil ravno tako vesel zame, ravno tako sem bila privlačna zanj. In veš zakaj? Ker ni iskal popolnosti. Noben ni popoln,in tudi ti nisi. Zame,je vsaka nosečka lepa, simpatična,sladka skratka nekaj posebnega. Pa naj ima 60-80-150 kg. In čisto vsaka je privčna.


Dadika, a ti misliš, da se zanalašč tako redimo???? Zanimivo, tiste ki se bolj malo zredijo v nosečnosti, jim je najlažje rečt: ja,kaj pa toliko žreš? ali pa,tista izjava tvoja:da si nismo več podobne???????Ma halo?????? Kako si lahko tako nesramna? Naj ti povem, jast sem se zredila za 36kg!!!! Ja,sem se,in zdaj? Ampak,zredila sem se toliko,ker sem bila polna vode, ne pa ker sem po tvoje “žrla”.Ko sem zanosila,sem imela 55kg,rodit sem pa šla z 92kg. Verjetno kakšna tebi podobna,ki bi me videla, bi rekla, da sem požrla vso hrano z hladilnikom vred. Pa sem bila v 5 mesecih po porodu, na svoji stari teži,55kg. In še nekaj, moj dragi,kljub temu, da sem se toliko zredila, je bil ravno tako vesel zame, ravno tako sem bila privlačna zanj. In veš zakaj? Ker ni iskal popolnosti. Noben ni popoln,in tudi ti nisi. Zame,je vsaka nosečka lepa, simpatična,sladka skratka nekaj posebnega. Pa naj ima 60-80-150 kg. In čisto vsaka je privčna.[/quote]

se podpišem pod to izjavo, jaz se sicer nism skoraj še nič zredila sem v 20 tednu in imam samo 48 kg, vendar te partner mora sprejemat tako kakšna si ne glede na tvoje kilograme ker se ne zaljubiš v človekovo postavo ampak v njegovo srce!!

dadika žal mi je zate. malo preveč si obremenjena sama s sabo in s tem, kaj si mislijo o tebi! žal mi je tudi, ker imaš takšnega partnerja, ki se ne zaveda, da se telo v nosečnosti spremeni oz. imata vidva to na vizualni ravni, kaj bosta pa potlej ko bosta stara in zgubana?! bo za mlajšo zamenjal, pa bosta srečna:)

meni osebno tudi niso posebno seksi nosečnice, izžarevajo-mo pa neko drugo lepoto, ki je neopisljivo lepa! nosimo bitje v sebi!!

če se kdaj v življenju ne bom obremenjevala s kilami se ne bom v času nosečnosti in se tudi ne! tudi , ko bom dojila teža ne bo pomembna! ko bosta ti dve dobi za mano, vem, da bom dala vse od sebe, da bom na svoji želeni teži!

Meni osebno so bolj bolane une, ki se med nosečnostjo ukvarjajo s težo, da se ne bodo preveč zredile-BOLANO, kot pa une, ki se preveč zredijo !!!

New Report

Close