Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Pozdravljeni!

Če ste dobili menstruacijo, potem jutranje tabletke ne potrebujete.

Matjaž

zdravo
Rabila bi eno dodatno mnenje in sicer imam redno menstruacijo na 28-29 dni. Z fantom sva imela spolni odnos 5 dan ciklusa in pri tem je kondom zdrsnil z penisa. Fant se je sicer umaknil pred izlivom vendar me useeno skrbi glede zanositve. Zanima me ali je uporaba jutranje tabletke v tem primeru nujna (resnično potrebna) namereč po forumih in raznih intrnentnih straneh berem veliko o stranskih učinkih, ki pa jih nebi rada imela, po nepotrebnem.
lep pozdrav in najleša hvala za odgovor

Zdravo!

Če govorite o 5. dnevu ciklusa, potem nujne kontracepcije pri 28. dnevnem ciklusu ne potrebujete, če govorite o 5. dnevu pa zaključku menstruacije (kar je lahko recimo 12. dan ciklusa), potem pa je že dilema… Kljub vsemu, kar ste prebrali po forumih, stranski učinki nujne kontracepcije le niso tako pogosti.

Matjaž

Zivjo…imam en resen problem…stara sem 16…u petek 5.2. Sva z fantom imela spolni odnos…nisva imela kondoma…baje da mu je prislo vn samo nism 100 ker sperme ni bilo nikjer…hotla sem iti v lekarno ampak so bile zaprte…minilo je ze 72h od S.O. kaj naj naredim? A naj grem zdravniku? Prebrala sem da dobis tudi nujne kontra. Ki veljajo 120h pos spolnem odnosu…a naj grem samo v lekarno ali zdravniku? Prosim za cimprejsni odgovor…hvala

Živjo!

Morda bi me najprej zanimalo, kakšni so tvoji menstrualni ciklusi (kako dolgo trajajo, so redni) in kdaj je bil prvi dan menstruacije. Sicer pa so na voljo dežurne lekarne! Res je, obstaja nujna kontracepcija, ellOne, ki je učinkovita do 120 ur po SO, a je zgolj na recept (neupravičeno) in stane tam okoli 21€. Tudi Norlevo ali Escapelle se splača čim prej vzeti, tudi če je preteklo več kot 72 ur! Naslednjič pa pamet v roke in gumico na glavo!

Matjaž

vprašala bi samo koliko jutranjih tabletk dobis ce gres sam v lekarno?

Eno škatlico, v kateri je ena tableta. Lahko pa kupite več škatlic, čeprav je možno, da bodo v lekarni komplicirali (neutemeljeno).

Matjaž

Pozdravljeni,
naj opisem se moj problem. 11.1. sem dobila menstruacijo, ciklus ponavadi traja 28 dni. Ne jemljem tabletk, najina zascita je kondom. 16.1. se je zgodil spolni odnos, ko nama je pocil kondom. Ko sva to ugptovila sva ga menjala, fantu je prislo v nov kondom, torej ni prislo do izliva v noznico. Ker pa sem bila malo panicna, sem 18.1 vzela tabletko escapelle. 25.1. sem dobila krvavitev, ki je trajala kar 10 dni. Prve 3 dni je bila krvavitev, ostale dni samo rjav izcedek. Sedaj bi mogla 8.2.dobiti menstruacijo, vendar mi sedaj zamuja ze 10 dni. Zanima me,ali je res obstajala moznost zanositve zaradi nesrece s kondomom in ali je mogoce da je tista krvavitev ze bila menstruacija?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Nujna kontracepcija lahko povzroči nekoliko zmede v ciklusu. Najbolje, da za vsak slučaj naredite test, čeravno je možnost zanositve majhna.

Matjaž

Lepo pozdravljeni!

V nedeljo na 23.dan mojega ciklusa ki je ponavadi 27-28 dni dolg nama je počil kondom, podobno kot da bi se razparal.. v roku ene ure sem vzela Norlevo, v ponedeljek pa me je ves dan spremljala slabost in utrujenost.. sedaj še ni nobene sledi o krvavitvi.. vem da sem pravilno ukrepala, ker zaradi zdravstvenih težav ne smem jemati KT in je edina zaščita kondom..me je pa še vseeno strah, da tabletka ne bo prijela… ob prvi krvavitvi oz. dnevu pričakovane M naredim test ali ga lahko šele po 14 dneh?

Pozdravljeni!

Pri 27-28 dnevnem ciklusu je 23. dan ciklusa neploden dan. Test lahko naredite čez 2 tedna, če boste dobili menstruacijo, pa test niti ni potreben.

Matjaž

6.3 sem dobila krvavitev (29 dan ciklusa, 7 dni od zaužitja tabletke) je to redna M ali vmesna krvavitev?

Sovpada s pričakovano menstruacijo, kajne?

Matjaž

Ja, je sovpadalo z datumom menstruacije. Danes 14 dni po spolnem odnosu me že cel dan spremlja slabost in sem naredila test in je bil negativen. Tekom tedna še kakega naredim ali sem že lahko pomirjena?

Mislim, da ste lahko pomirjeni.

Matjaž

Pozdravljeni! Mene zanima sledeče. z fantom sma imela SO brez kondoma, drugače ga uporabljama v 90%. Sredi SO ga je dal ven, da mu ne bi prišlo noter, vendar sma opazila na njegovem penisu bel izcedek (ni bila sperma, tako je sam rekel, le predizliv), takoj nasledni dan (še ni minilo 24ur) sem za vsak slučaj vzela jutranjo tabletko. zdaj me občasno 5dni po SO boli spodnji del trebuha. Menstruacijo bi morala dobiti čez kaka 2 tedna. Koliko je možnosti nosečnosti?
Prosim za hiter odgovor.

Pozdravljeni!

Možnost nosečnosti je majhna.

PS: Kaj vam pa pomaga hiter odgovor?

Matjaž

Hvala, ne koristi mi. Samo, da bi bila bolj pomirjena.

Mislim, da ste lahko mirni, saj do ejakulacije ni prišlo, bel izcedek bi lahko bil tudi vaš, uporabili ste nujno kontracepcijo. Sedaj pač počakajte na menstruacijo, ki lahko včasih zaradi uporabe nujne kontracepcije tudi zamuja.

Matjaž

Imam še eno vprašanje, oz. me nekaj zanima. sedaj sem opazila da sem dobila menstruacijo. po pravem bi jo morala dobiti čez priblizno 2 tedna (res je da je nimam točno na isti dan nikoli ampak približno točno), mislite da je to že menstruacija ali samo reakcija na tabletko (vzela sem jo pred 5dnevi)

New Report

Close