Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Pozdravljeni!

Ni pravila. Zakaj pa bi se sploh morali pojaviti?

Matjaž

Pozdravljeni,
Če sem imela spolni odnos 29.3.2017 in menstruacijo bi morala biti 9.4, naredila sem nosečnosti test (baby check) pokazal je negativno, ali je to zanesljivo??
Lp

Pozdravljeni!

Od spolnega odnosa še ni minilo vsaj 14 dni, pa tudi menstruacije še niste dobili (če prav razumem), torej test še ni zanesljiv, ker ste ga naredili prezgodaj.

Matjaž

Lep pozdrav!
1. Septembra se je končala menstruacija partnerke, spolni odpos pa sva imela 3. Septembra. Pri spolnem odnosu je počil kondom. Tabletko Norlevo je zauzila cca. 8 ur po spolnem odnosu. Sedaj sva oba zelo panična saj ne veva kaj sledi naprej. Lahko dobim nekaj informacij kakšne bodo lahko posledice tabletke, kako bo to uplivalo na mestruacijo in kako zanesljivo je da ne bo zanosila?
Prosim za čimprejši odgovor, hvala!

Pozdravljeni!

Kaj bo sledilo seveda ne vem, ker ne znam napovedovati prihodnosti, ampak najbrž nič posebnega. Morda kakšna vmesna krvavitev, morda bo menstruacija malo prej/kasneje, kot običajno.

Matjaž

Pozdravljeni,

Zanima me ali jutranja tabletka ravno tako deluje, če je bil 2x spolni odnos z izlivom eden za drugim v dveh dneh? In je sploh dovoljeno vzeti, če je th Xarelto 20 mg, zaradi tromboze. Ker gre le za vrsto kontracepcije in s tem dodatno nevarnost tromboze.
Srčna hvala za odgovor.

Bina

Pozdravljeni!

Deluje. Lahko uporabite skupaj s Xarelto. Ampak če nočete zanositi in ne uporabljate kontracepcije, zakaj je bil spolni odnos z izlivom?

Matjaž

Zanima me ali lahko gre v lekarno po tablete tudi moj fant(17) let, namesto mene(16) let saj sem zelo sramezljiva?

Mislite po nujno kontracepcijo? Lahko gre fant, a ni nujno, da bo tableto dobil. Če ste se že spustili v spolnost (nezaščiteni?), potem pač morate/a prevzeti nase tudi nekaj tveganja. Naj vas ne bo sram, so farmacevti takih situacij vajeni.

Matjaž

Pozdravljeni
Z fantom sva imela “spolni odnos”. Brez zascite, ampak ga je fant 2x na hitro porinil v noznico (mislim da niti ne dokonca). Nato si ga je dokonca “zdrkal” in mu je takrat komaj prislo. Ali je moznost zanositve?

Pozdravljeni!

Vedno, ko ima ženska spolne odnose z moškim, obstaja možnost nosečnosti, vprašanje je le kakšno je to tveganje: praktično nično, majhno, veliko itd. Pri vas je tveganje nizko, saj ni prišlo do izliva v nožnico. No, za nosečnost oz. oploditev je potrebno še kaj, ne samo izliv, kajne?

Matjaž

Pozdravljeni,

S punco sva imela zaščiten spolni odnos, vendar mi je kondom zdrsnil in vstal v njej. Vzela je jutranjo tabletko naslednje jutro. Cez dva dneva sva imela ponovno spolni odnos pa je kondom pocil ravno pred izlivom. Ali gre lahko se po eno tabletko in ali to upliva na učinkovitost, ce jo večkrat v enem ciklu poje? Punca zaradi zdravstvenih težav z črevesjem, ne sme uporabljati kontracepcijski tablet, hkrati pa ima neredne menstruacije ze vec kot leto. Bila je na pregledu pri ginekologu, pa je bilo receno, da je to posledica bolezni in zdravil, ter da se bo “uredilo” samo. Ker sva oba zdaj napeta kako in kaj naprej, prosiva lepo za nasvet. Kdaj bi bilo potem smislno naredit test nosečnosti, ce menstruacije itak nima redne.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Nujna kontracepcija se uporabi, ko je potrebno, tudi večkrat na mesec oz. na ciklus. Torej da, naj jo uporabi. Test lahko naredita čez dobra dva tedna. Kakšne črevesne bolezni oz. zdravila pa ima, da ne sme uporabljati hormonske kontracepcije?

Matjaž

Pozdravljeni,

Hvala, bo šla iskat.

Začelo se je z chronovo boleznijo, potem so ji odstranili debelo crevo, med operacijo pa je prislo do komplikacij in ji je se tanko “zaspalo”. Je bila potem letos do novega leta na paranteralni prehrani vsak dan, zdaj pa ima cel kup zdravil, za peristaltiko in bolecine (opijati).

Ginekologa je veckrt obiskala in ta ji je rekel, da kontracepcijske tabletke povzročajo zagon osnovne bolezni, zdaj pa je se tako, da ima tezave s presnovo in ne vedo koliko navadne tablete sploh tanko crevo absorbira. Vsa zdravila, ki jih zdaj prejema so utekocinjena, se raztopijo ali pa jih mora drobit.

Lp

Chronova bolezen ni absolutna kontraindikacija za uporabo hormonske kontracepcije, razumem pa ginekologa, da ob množici zdravil in splošnem zdravstvenem stanju ne želi v organizem dodajati dodatnih zdravil, če niso nujno potrebna. Po drugi strani pa tudi neželena in nenačrtovana nosečnost ali morebitni splav ni nekaj, kar bi lahko kar odmislili. Saj s kondomom ni nič narobe, ampak glede na dve nezgodi v tako kratkem času pa bi le razmislil o bolj zanesljivi metodi kontracepcije. Ob priliki naj se punca pogovori z ginekologom o materničnem vložku Jaydess, ki bi lahko bil v dani situaciji primerna kontraceptivna izbira.

Matjaž

Na roki sem im posuseno spermo kaksnih 20 min kasneje sem punci porival prste v noznico kaksna je moznost zanositve ali je bolse vzeti tablete noevo prosim za cimprejsni odgovor

Možnost zanositve ni odvisna zgolj od tega, ali je na roki ostalo dovolj vitalnih spermijev (po 20 minutah na suhem je za kaj takega zelo možnosti), ampak tudi od tega, ali je dekle v času plodnih dni.

Matjaž

Zdravo. 🙂
Imam eno vprasanje. S fantom sva imela SO 22.12. pozno zvecer, ker ni bil cisto 100% preprican ali se je kaj zgodilo ali ne sem naslednje jutro vzela tabletko Norlevo. Od SO je torej 7 dni.
Zadnja menstruacija se mi je zacela 15.12., datum naslednje pa imam nekje 13.1. Menstruacije imam zelo redne. Vceraj zvecer sem imela rjav izcedek kot pred menstruacijo, danes je dan ovulacije in opazila sem krvavitev zelo podobno menstruaciji. Ali je to normalno? Me mora zelo skbeti?

Pozabila sem napisati še, da sem jutranjo tabletko vzela že prej kakih 3x ali pa 4x v štirih letih in nikoli nisem imela težav. Vendar so bile druge znamke (ne Norlevo).

Pozdravljeni!

Znamka nujne kontracepcije nima veze, saj sta na voljo samo dve različni aktivni sestavini in iz vašega zapisa predpostavljam, da je vedno šlo za LNG. Pač vse je enkrat prvič, ob uporabi nujne KT so možne vse oblike krvavitev, ki pa nimajo nobene diagnostične vrednosti. V bistvu vas zanima le ena stvar: ali boste zanosili ali ne, vse ostalo je nepomembno.

Matjaž

New Report

Close