Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Če menstruacijo pričakujete čez 2 tedna, potem je ta krvavitev najbrž posledica nujne kontracepcije. Nič nepričakovanega.

Matjaž

Lepo pozdravljeni!

Sem vam že pisala, da sem konec februarja vzela jutranjo tabletko. Potem sem dobila marca normalno menstruacijo, tudi aprila (cikel je dolg nekje 28,29 dni). Danes je 21 dan tega ciklusa in sem dobila krvavitev ter bolečine v trebuhu. Od tiste nesreče sva imela le en spolni odnos in to 7 dan tega ciklusa ki je zdaj (kondom ni počil). Je ta krvavitev že menstruacija (dobila jo naj bi čez teden dni).

Pozdravljeni!

Za menstruacijo je nekoliko prezgodaj, glede na vaš cikel, gre torej za neko izvenciklično krvavitev. Bolečin v trebuhu ne morem ocenjevati prek interneta. Če vas skrbi, obiščite ginekologa.

Matjaž

Sem tudi naredila test (je negativen – danes je 14 dan od zadnjega spolnega odnosa, ki je bil zaščiten). Bolečine v trebuhu pa so enake kot prvi menstruacije.

Pozdravljeni,

sem nova na forumu, in mam eno vprašanje….
Moja težava je namreč naslednja…10.3. (to je bil tudi zadnji dan moje menstracije) sem z že zdaj bivšim partnerjem imela nezaščiten prekinjen spolni odnos, naslednji dan sem vzela jutranjo tabletko Norlevo, nakar sem 23.3. dobila 3 dnevno krvavitev (1. in 2. dan je bila srednje močna z krči, 3. dan šibka) ki je imela vse simptome menstruacije. 18.4. sem bila pri ginekologinji, ki mi je naredila ultrazvok maternice in mi je našla v maternici cisto za kar je predvidevala da je folikularna cista. Moja skrb je da od 10.3, razen te vmesne kvavitve še nisem dobila normalne menstruacije in kolikšna je verjetnost da sem noseča, glede na to da mi ponavadi menstruacija traja 5 dni in je bolj močna?
Upam da sem vam podala dovolj informacij. Drugače imam redne menstruacije.

Najlepša hvala že vnaprej za vaš odgovor.

Lep pozdrav, crnobela

Pozdravljeni!

Verjamem, da bi ginekologinja na pregledu že videla nosečnost, če bi ta bila v maternici. Naredite test za vsak slučaj, če je negativen lahko počakate 3 mesece na menstruacijo.

Matjaž

Zivjo, s fantom sva imela danes spolne odnose in nama je med tem pocil kondom,ko sva to opazila se erekcija se ni blizala.. jem kontracepcijske tablete ze 3 mesece in pov ..prejsnji teden v ponedeljek ali torek pa nevem ali sem spustila eno ali nisem..mi svetujete jutranjo tableto?

Živjo!

Kako sta imela spolne odnose, če se erekcija še ni bližala? Verjetno mislite ejakulacija? Nujne kontracepcije ne potrebujete, pač pa potrebujete skrb za redno jemanje KT!

Matjaž

Pozdravljeni

Včeraj sem vzela tabletko escapelle. Slabosti ni, ne bruhanja itd. Kako oz. kdaj bom vedela ali je tabletka učinkovala??

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Odsotnost slabosti in bruhanja nič ne pove o učinkovitosti Escapelle. Vedeli boste, ko ne boste zanosili, torej nekje ob naslednji menstruaciji, če je ne bo, naredite test.

Matjaž

Pozdravljeni

Ali je možno da po uporabi jutranje tabletke Escapelle ne pride do vmesnih krvavitev pred (npr. po enem tednu) predvideno menstruacijo? Ali je to nekako ”nujna” reakcija, če ne pride do nosečnosti?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Vmesna krvavitev ni nujna.

Matjaž

Se strinjam..

Pozdravljeni

Na internetu sem prebrala, da če pride do vmesne krvavitve, da tabletka deluje? Ali je to res, ali mogoče poznate kakšen primer, da je ženska kljub vmesni krvavitvi zanosila?

Hvala

Ali je mozno da jutranja tabletka poskoduje maternico ?

Ne.

Matjaž

Pc mene zanima k mam prijateljico k je pila to tabletko in ima zj zelo boleco menstruacijo. Stara je 16. Zanima me ce je mozno da je katera koli jutranja tabletka ( ce je vec vrst) povzrocila kksno veliko spremenbo? Ali pa kaj poskodovala ?

Pozdravljeni,
S partnerjem sva imela spolni odnos in nama je pocil kondom vzela sem tableto norlevo. Danes sem dobila krvavitev ( to je 6 dni odkar sem vzela tableto). Ali se je krvavitev pojavila zaradi tablete norlevo?

Pozdravljeni!

@enes: Nujna kontracepcija ne bo naredila nobene trajne škode.


@Ursa89
: Krvavitve je verjetno posledica nujne kontracepcije. Če bo menstruacija zamujala, naredite test.

Matjaž

Ravnokar sem vzela escapelle po manj kot 12 urah po nezaščitenem odnosu. Sem v ovulaciji. Kakšna možnost je, da zanosim?

New Report

Close