Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Glede KT kot oblika PKK: res je (Yuzpejeva metoda), ampak pomembno je, katere KT se uporabi. Po “pravilih” so dobre le tiste, ki vsebujejo levonorgestel, to so pa pri nas samo Stedirl-M, “of the record” pa gre tudi z drugimi KT, ampak spet odvisno s katerimi, zato vam predlagam, da vzamete Norlevo ali Escapelle, ki so namenjene prav temu. KT v višjih dozah namreč neredko povzročajo slabosti.

Matjaž

Pri roki imam Yasminelle.. Koliko le-teh pa bi bilo ucinkovitih? Ce bi sploh bile?

Yasminelle ne vsebuje kombinacije hormonov, ki bi bili primerni oz. odobreni za nujno kontracepcijo po Yuzpe metodi. Če resnično nimate druge možnosti, potem je karkoli res bolje kot nič. V taki skrajni situaciji bi uporabili 5 tablet Yasminelle in še 5 tablet čez 12 ur (po možnosti zvečer pred spanjem).

Matjaž

Res izredno hvala za vas cas in odgovore..

Po pogovoru in razmisleku sva se odlocila, da ne bom nic jemala… Ce je namenjeno, se bo pac zgodilo 🙂

Pozdravljeni!
Prijateljica je pred priblizno dvema mesecema preventivno vzela jutranjo tabletko.
Zanima me ali jo lahko zdaj spet vzame saj se boji da bi prišlo do nosečnosti.
Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Lahko. Predlagam pa, da uporablja zanesljive oblike kontracepcije.

Matjaž

Zdravo zanimam me ce lahko jutranjo tabletko vzamem ceprav jemljem kontracepcijske tabletke Qlaira..
Ko sem vzela KT sem bila veni in me skrbi da mi ni slucajno padla iz ust ne da bi opazila :/

Lahko.

Matjaž

Kaj se bo pa zgodilo z menstruacijo, bo prisla ob obicajnem casu?

In ali bojo tabletke useeno delovale?

Kdaj bo “menstruacija” prišla seveda ne vem, ne znam napovedovati bodočnosti 🙂 Običajno je točna, lahko nastopi kasneje. Tabletke bodo delovale. Sicer pa bi lahko vzeli naslednjo tableto Qlaira, če niste bili prepričani, ali vam je padla iz ust, ne da bi opazili.

Matjaž

Samo se nekaj..
Zdravnik mi je rekleda naj danes vzamem tabletko ki jo bi morala vceraj( isto ko sem jo vceraj, kar sicer ne vem ce sem jo) tako da sem danes vzela 2 za vceraj eno in za danes.. sedaj me pa samo zanima ce se vzamem jutranjo tabletko ne bo nic narobe da vzemem toliko tabletk?
Sprasujem vas ker se prej nisem spomnila da bi vprasala za jutranjo tablekto zdravnika..

Če vam zdravnik ni predlagal nujne kontracepcije, potem je že presodil, da ni potrebna.

Matjaž

Samo jaz sem jo pa vseeno vzela takoj zjutraj, upam.da s tem ni nic narobe :/

Nič ni narobe.

Matjaž

živjjo.
s fantom sva imela spolni odnos, na koncu pa sva ugotovila da je imel kondom majhno luknjico, sicer proti vrhu kondoma (sekar stran od glavice). sama sva dokaj prepricana da v noznico ni slo nic. me pa zanima, ali je bolje da vzamem jutanjo tablekto? menstruacijo pricakujem cez 3-4 dni.
hvala in lp

Živ!

Če imate redne cikluse, potem ste že tako mimo ovulacije in zanositev teoretično v tem ciklus ni več možna, v praksi pa, kdo ve?. Glede luknjice – ne morem komentirat. A veste kako veliki so spermiji?

Matjaž

Zdravo, zanima me ali pride vedno do krvavitve, če vzameš jutranjo tabletko, in kaj pomeni če ne pride do krvavitve.?
Hvala za vaš čas in odgovor.

Zdravo!

Do krvavitve ne pride vedno in odsotnost krvavitve ne pomeni nič.

Matjaž

Lepo pozdravljeni! Mene samo zanima v približno kolikšnem času se pojavijo stranski učinki ?

hvala za vaš odgovor. 🙂

New Report

Close