Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Strup za podgane & Miši

Strup za podgane & Miši

Mene pa zanima starost idealistov, ki svoje miške in ki bi še vse ostale miške sveta lepo polovili in spustili nekam v naravo… Kajti nekateri imamo družino, jaz recimo dojenčka, starega 5 mesecov, ki uživa na tleh, na igralni podlogi. Počasi se bo začel tudi plazit… In se ravnokar ubadam s tem problemom, kako se znebiti miši, ki veselo derejo v hiško, serjejo vsepovsod in ogrožajo mojega otročka. Tudi k meni lahko pridete na svoj human način loviti miške, še s toplim obrokom vam postrežem. Če ne, pa prosim ne moralizirat, kaj je prav in kaj ne, dokler ne bo zdravje vašega otroka ogroženo.

moj lepi pametni peso je glih prej ubil podgano malo še je migala samo sem psa dal vstran in jo z lopato vrgel na peč v ogenj vglavnem imam pridnega psa

Zdaj samo še upaj, da ta podgana ni kaj dobrega prej pojedla ali bila okužena s kakšno pizdarijo.

Joooj me zanima kakšno bi bilo mnenje vas golaznoljubov, če bi vi ali vaši otroci dobili mišjo mrzlico… Bi še vedno te ”uboge” živalce cartali in jih spuščali v naravo, da bi jih imeli še isti dan morda spet v hiši… Poleg tega pa primerjati pse in mačke z golaznijo je nemogoče. Golazen je potrebno zatreti, ker če bi miši in podgane bili takšni hišni ljubljenčki, potem verjetno ne bi izdelovali pasti, lepil in podobno (za pse in mačke še nisem videl pasti). Kaj pa lev, ki poje gazelo, da preživi? Zakaj leva ne obsojate? Prav tako vas verjetno večina tudi je meso živali, ki jo je prav tako ubil človek. Mislite malo z glavo tudi no…

Čeprav je tole že ogromno let star post, ti bom odgovoril !
Tudi jaz ne morem ubiti nobene živali. Imamo kure, race, NE za pokol, temveč zaradi ljubezni do zbiranja različnih vrst.
Zadnje čase se je zgodilo, da je vsako noč , ko gre perjad v svojo hišo spat, vsako noč bila raztrgana ene od živali.
En teden je trajalo, da smo s kamerami ugotovili, da to počnejo podgane, prej ni pomagalo nič, da bi perjad ubranili, ne muci, ne pes.
Vsako noč so podgane prilezle iz raznih skritih lukenj in v spanju napadle perjad, vedno ENO SAMO, praviloma tisto, ki je spala najnižje na spalnih lestvah. Zlezle so ji v zadnjico, razgrizle vse, povlekle ven črevesa, kure in petelini so umirali v neznanskih mukah ! Pojedle so le nekaj dekagramov, povzročale ogromno škodo in trpljenje tako perjadi kot nas, ker poznamo vsako perjad po imenu , po obnašanju, so enako del družine kot muce in pes !! Nekatere so zjutraj še živele, ker so jim odgriznili le nekaj prstov na nogah.
Tako da NE TI MENI O TE;M DA NAJ NE UBIJEMO TEH PODGAN !!! ČE pa trdno zagovarjaš svoje stališče, da ” je nehumano pobiti ppodgane” , potem te pozivam , da pridi in jih odseli, lahko jih odpelješ domov k sebi. Ali kamorkoli. Imaš moje dovoljenje. Ampak potem ne jokaj, če bodo ponoči enako storile tvojim domačim živalem ali mogoče celo tvojim otrokom, ker NE GLEDAJO na NIČ, enostavno brutalno “nehumano” napadejo spečo perjad , ki v strašnih mukah umira kot v kakšnih grozljivkah, zaradi “ubogih podgan”. PA tukaj finančne škode nisem niti naštel, da ne bom izpadel “nehumani kapitalist”. Toliko o “humanemu obnašanju do podgan”.

Ko sem prebrala par naključnih komentarjev, sem ugotovila, da je med pisci kar nekaj ljubiteljev živali in jih ne ubijajo. Pa sem se vprašala, če so vsi vegani, ali kdaj pojedo tudi kakšen zrezek in obujejo usnjene čevlje…

Najboljsi odgovor ever.👌🏼

Nera-Najboljsi odgovor ever.👌🏼

New Report

Close