Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Strup za podgane & Miši

Strup za podgane & Miši

mene zanima kaj je danes še zastonj????

Strup za podgane in miši se ne uporablja iz preprostih razlogov:
– ker ga lahko poje pes, maček ali celo otrok PIKA

Svašta.

Hej micenaanka 🙂
Kolk smo ljudje še zadaj, za tem kje bi lahko bili. Zanima me tale tvoj strupek, nimam težav z miškami niti z podgančki, hodim pač po zemlji z isto pravico kot vsi ostali in za vsakega posebej je razlog, da je tukaj, ta čas lahko porabimo bolje kot se kregat med sabo, pofukat enga je najbl izi, pomoči in razumevanja nam pa ful manjka. Aja tema 🙂 če misliva isto stvar me zanima kako se ji reče, rad malo kuham pa to :::

Če vas motijo miši, nabavite mačko.
Morda se zdi kruto, ampak je vsaj naravno in od mrtvih miši bo imel korist še nekdo, namreč mačka. Pa še hišnega ljubljenčka dobite.
(In ja, sem videla miš, ki jo je ubila mačka – natančneje opazovala muco pri jedi, tako da vem kako taka miš izgleda, in če se vam igra muce z mišjo, preden jo umori, zdi kruta – brala sem, da muce to počnejo zato, ker na kratko ne vidijo zelo dobro in bi jih plen lahko ugriznil, zato ga najprej utrudijo.)

Pa ne zdaj nekih komentrajev da je to kruto. Prej je to bil glavni razlog, da je nekdo nabavil mačko, in marsikje na vasi še vedno je. Mene je precej razjezilo, ko sem našla neko pesmico o tem, da je družina opazovala mačko pri lovu na miš in se zgražala nad mucino krutostjo, na koncu pa so dali strup v luknje, ker miši delajo nered. Če to ni dvoličnost.

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

Tako, pa imamo mišjo mrzlico na pohodu, ki jo prenašajo miši in podgane. Deretizacija je potrebna in pika.

tako pa imamo aids pa hepatitis pa še marsikaj ki ga prenaša človek potrebno je takoj eliminirati vse ki imajo aids saj v glavnem so to pedri pa črnci,kaj ti praviš na to če bi eden takole napisal.halo potrebno je zdravljenje

Se strinjam z napisanim od “mojemnenje”.
Svetilnik01, prosim ne enači ljudi z živalmi.

FDSA- in zakaj naj ne enači ljudi od živali? Zakaj smo mi nekaj več? Mi smo tisti, ki delamo svinjarijo in grozote na tem planetu. Na to temo bi se dalo veliko pisati- ampak dejstvo je da SAMO ČLOVEK je zmožen grozovitega mučenja, pobijanja, genocid, posilstva, pedofilija – nobena žival ni tako do obisti pokvarjena in pobija zaradi užitka. Torej je lahko žival samo več kot smo mi!

EH.. brez veze, ker z vami itak človek ne pride do konca. Vsi se samo junačite, pa govoričite, pa podpisujete peticije, pogledaš pa realnost, pa vidiš, kakšno je stanje, in koliko kdo naredi za drugega. zelo malo.
In žival ne morem enačiti s človekom. In tega mi ne bo nobeden rekel, da je žival na prvem mestu in potem človek, pa čeprav imam zelo spoštljiv odnos do živili. Vendar ne bom zdaj tu debatiral ker sem pregledal zgornje poste, (ne vse ker, nima toliko časa) in kaj ugotovim. Vzpostavili sta se dve strani.
Na eni razumni ljudje, ki vedo kaj so miši in podgane. In na drugi, ljubitelji živali, ki miši in podgane poznajo mogoče iz kake zoo trgovine ali žival. vrta.
ne obsojam nobe strani, se pa vidi, da eni problematike miši in podgan ne poznajo in zato pišejo take neumesne…..Pa uživajte.

Kako je prišlo sploh do tega. Pa če smo ravno pri miših in podganah- pa pojdimo od tukaj naprej. Torej- MI ljudje vlačimo vso potrebno in nepotrebno kramo okoli hiše (roko na srce- nekateri imajo okoli hiše kot cigani),na vrt mečemo bio odpadke….. in posledično z našo svinjarijo se množijo miši in podgane. Uporaba strupa, lima in podobnih svinjarij pa je grozljiv način, da se rešimo zgoraj omenjene problematike.

Se strinjam z vsem v zgoraj navedenem postu. Ne bi pa javno žalil cigane/rome, ker imajo eni res lepo urejene hiše z okolicami….
Kot si pa ugotovila, je človek kriv, da so se glodavci množično razmnožili. To pomeni, da to ni dala narava, torej je tudi na človeku da vzpostavi nazaj ravnovesje.

Ja -ampak ne z uporabo strupa! Prvič je kruto, drugič pa lahko to poje tudi pes, maček ali pa celo otrok.

Ja -ampak ne z uporabo strupa! Prvič je kruto, drugič pa lahko to poje tudi pes, maček ali pa celo otrok.[/quote

V vsakem navodilu strupa, ki ga kupiš piše, da je strup potrebno skriti pred toplokrvnimi živalmi, torej za varnost moramo poskrbeti sami. Koliko se le da. Npr. potrebno je zakriti strup ali ga prekriti. V zavodu za zdr.varstvo dobiš celo ene take škatlice v katero ne more mačka ali pes, ampak tudi to je dobro skriti.

Ja, ker pes pa res ne more zgrist škatlice, ja…

Ja in vsi, ki kupijo strup za podgane gredo posebaj še po škatlice na zavod za zdravstvo – hahahaha. Ta je huda – res. Ali veš kako so recimo strupi nastavljeni po večstanovanjskih hišah in blokih- no v škatlicah sigurno ne- so pa v vrečkah. In ko podgana ali miš pregrizne vrečko (strupa je ponavadi malo več notri) se tista svinjarija strese ven. Super a ne? Res ni dosegljivo psu, mački, otroku (ki po možnosti zamenja za bombončke).

Res je, tega ne moreš primerjati. Človek je 1000x slabši!

Mišja mrzlica zopet na pohodu.Zato je zatiranje miši in podgani nujno. Sem že videl obolelega za mišjo mrzlico in ne privoščim niti najhujšemu sovražniku tako bolezen. Skratka…

Jaz sem za miši uporabljal strupena zrna, a so se jih miši izogibale. Zvite so. A lepilu pa niso nasedle.

TAKI HINACI ŠE RAJE IMAJO PUJSKE,TELIČKE,PIŠČANCE……..

New Report

Close