Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Strup za podgane & Miši

Strup za podgane & Miši

Vsi vi ljubitelji golazni še sigurno niste imeli opraviti s škodo, ki jo naredijo vaši “ljubljenčki” in me resnično zanima kako bi ravnali, ko bi vam podgana v shrambi veselo hodila, pripeljala še svoje mladičke in gremo v akcijo. Vi bi jim še nastavili malo hrane, da ne bodo preveč iskale, naj le jejo revice boge, od človeka zatirane…..hehehe

pa vi niste normalni, golazen je za iztrebit

kaj če si pa ti golazen in te je treba iztrebit

lunca in katica50, sta vidve skupaj v šolo hodili, da sta se naučili enako pisat?
:)))))))))

Ne vidim ničesar podobnega v najinih poustih, več podobnosti vidim v prejšnjih, tistih ta ljubiteljskih… Nauči se brati.
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

ok, mene zanima isto kot enega prej. ALI OBSTAJA STRUP V TEKOCINI?

.bodo pocrkali tudi okoliski potepuski psi ce ga pojejo?

Preskusi na sebi !

Če imate potepuške pse pri vas pokliči zavetišče, da jih pridejo iskat. Če imate neodgovorne lastnike, ki jih spuščajo, poslikaj spuščene pse, ko tavajo okrog in prijavi na VURS. Strup namenjen toplokrvni živali je strupen in smrtno nevaren tudi ljudem, še posebaj majhnim otrokom

Bom še enkrat prilepila svoj post. Podgana rabi 2 poskusa, da dojame, kje je pot iz labirinta, bodo pa določeni ljudje v drugo iz tega posta verjetno tudi kaj dojeli. :))

jaz pa menim, da je človek največji uničevalec

Človek je največja GOLAZEN !!!!!

Človek je bitje,ki naredi bistveno največ škode na tem planetu. Škodljiv je tako sebi kot vsem ostalim živim bitjem. V vsem času odkar so na tem planetu živa bitja, je ravno človek naredil največ škode naravi, iztrebil na stotine živalskih in rastlinskih vrst in od vseh ostalih potencialnih “škodljivcev” je najbolj nevaren drugemu človeku. Za nekatere na tem forumu so škodljivci in golazen tista bitja,ki škodijo človeku, kaj je za vas potem človek sam? A ni škodljivec? Pa vi sami se nimate za škodljivce? Kljub temu,da onesnažujete okolje v katerem živite z izpušnimi plini, plastificiranimi vrečkami, plastičnimi izdelki in na sploh kupi škodljivih odpadkov,ki ležijo nekje zakopani ali plavajo na morski gladini in zastrupljajo vse,kar je tam živega ali polnijo trebuhe tamkajšnjih ptic, ki potem umrejo ravno zaradi neverjetnih količin človeške svinjarije v njihovem telesu! Ko berem vaše “izčrpne” teorije o tem kaj pomeni škodljivec, na koncu zmeraj v bistvu podajate opise človeškega bitja. Za vas so podgane škodljivci,ki se prehranjujejo z odpadki (kaj pa je Mc Donalds in na sploh današnja hormonov in pesticidov polna hrana drugega?), ki se “razmnožujejo kot nore” (hmm, v zadnjih 100 letih se je število ljudi na planetu potrojilo) in prenašajo daleč največ bolezni (spet nekam neverjetno spominja na nas), pa še marsikatera podobnost se najde v vaših besnih trditvah, zakaj je neko bitje vam škodljivec.
Po drugi strani pa morate bit tisti,ki tako vneto kličete k pobijanju vsega, kar vas moti v vaši okolici, resnično nesrečna in žalostna bitja. Da si nekdo tako besno želi pobijati druga bitja, pa ne glede na to katera, mora v sebi trpeti hudo pomanjkanje ljubezni in topline. O stopnji osebne zrelosti takih ljudi ne bom govorila.
In tisti,ki sprašuje po vlogi podgan v naravi- prav vsako bitje na tem planetu ima določeno vlogo s katero tvori neko ravnovesje, ekosistem ali določen proces. Samo človek je edini,ki živi v prepričanju,da je ta planet ustvarjen samo za njega in da je prav vsaka stvar dana nam v uporabo. Jemljemo si pravico,da iztrebljamo prav vse, kar nam po našem mnenju škodi in absolutno pretirano namnožimo tisto,kar mislimo,da je v našo korist. In pri tem ne izbiramo sredstev. Pobijemo,uničimo, onesnažimo vse za dosego svojih ciljev. Še več z opravičilom naše superiornosti uničujemo celo vse tisto,kar nam je nujno za preživetje in smo daleč najbolj samodestruktivno naravnana vrsta,ki bo na koncu onemogočila bivanje sama sebi. Kdo je torej škodljivec?
Pa še to- Kuga,ki je 1966 izbruhnila je bila posledica prevelikega števila podgan kateremu vzrok smo bili ljudje sami! V takratnem času so namreč množično kurili ravno tiste živali,ki so skrbele za ravnovesje v številu glodalcev. Mačke so takrat veljale za hudičeva bitja in v Evropi so jih skorajda iztrebili. In smo spet pri tem- Kdo je torej človeku največji škodljivec?????????
In odgovor na vprašanje te teme- Obstajajo naprave,ki oddajajo določene zvoke,ki so moteče za večino glodalcev, mi sami jih pa ne slišimo. Ne bo ti treba pobirati mrtvih živali in se bati,da zastrupiš kakšno drugo žival. Ne glede na to,da teh živali ne maraš jih ne rabiš pobijat na tako grd način kot ti predlaga večina- strup povzroči zelo boleče umiranje, prav tako desčice z lepilom. Prosim ne počni tega na tak način. Že tako je toliko trpljenja na tem svetu 🙁
Nataša

Pardon. Kuga je izbruhnila leta 1666.

Nera. Lepo si to napisala (vendar temu stavku sledi vejica in ampak), ampak izumrtja so se dogajala v zgodovini Zemlje, ko še ni bilo človeka npr.: Kredno-terciarno izumrtje se je zgodil pred 65,5 mio leti.
Kar se pa tiče miši in podgan. Podgane se v naravi ne množijo tako hitro, kot na neki kmetiji, kjer so polne kašče živeža za te živali. Torej za njihovo eksplozivno razmnoževanje in naraščanje števila je kriv človek. Zato je potrebno, da jih človek tudi selektira.
Ne pa govorit, da tisti ki pobijamo podgane oz. škodljivce (tudi na vrtu) nismo ljubitelji živali. Kaj pa naj človek naredi, če mu podgane uničijo velik del pridelka? A jim naj še kupi dodatno hrano? Kaj pa v primeru, ko so nam miši uničile 6 kvadratnih metrov fasade, ki je kot izolacija narejena iz stiroporja? Kaj pa ko je podgana obglavila zajčjega mladiča?
Potrebno je razlikovati med mučenjem živali in pa ljubeznijo do živalih.

Človek naj pride do načina, kako se zaščititi pred podganami in mišmi.
Tako kot jaz ne grem pobit škodljivega soseda, ki mi nabija muzko ob vsakršni uri, ampak si pač dam čepke v ušesa in lahko spim. In kot ne grem pobiti vse škodljivih konkurentov pri delu, ampak se potrudim in sem vsaj tako dobra kot oni, če ne boljša od njih ter imam posledično dovolj strank.
Če je človek dovolj inteligenten, bo prej ali slej našel primeren način. Če pa ni, se bo pa poslužil najlažjega načina – pobijanja. In bo ko se pobija, več novega pobijanja to prinese.

pobijanje je metoda primitivnih in zahojenih, tako je moje mnenje.Prvo kar slišiš od primitivca je, bom pa pobil, to je edino kar znajo.Zakaj pa pol še sebe na potolčeš.Za marsikoga na tem planetu je slab človek škodljivec.

pa mnenju enih je človek tisti, ki dela škodo. načeloma v enih primerih to drži, ampak človek je tudi zdravnik, ki rešuje življenja. človek je tsti, ki je odkril, naredil kakorkoli antibiotike kateri rešujejo življenja.po mnenju enih so za to zaslužni miši in podgane.2009 leta je moj takrat dve leti star sin zbolel za mišjo mrzlico. sam Bog ve kaj bi bilo, če takrat nebi dobil ustrezne zdravniške pomoči. njemu je pomagal človek in ne glodalci. tistiemu, ki pravi “ne jih ubit” pa podobne svinjarije bi privoščila naj se mu zgodi taka usoda kot mojemu otroku, al bi ga pa po gobcu usekala in mu nabasala strup v usta, da nebi takih svinjarij govoril.

Pazila bi na svojega otroka, pa se mu ne bi nič zgodilo !
Glede na to, da tistim, ki imajo za spremembo od tebe živali radi, privoščiš, da bi zboleli njihovi otroci, se mi zdi, da je usoda že vedela, zakaj te je udarila !
Tisti, ki ubija živali, še posebej iz tabo banalnega vzroka kot je tvoj, je zame navaden gnoj !
Sicer pa sama govoriš, da imajo ljudje gobec, torej jih istovetiš z živalmi. Dvoličnost, mar ne ?
Predvidevam, da tudi svojega sinka učiš naj ubija živali??
Si slab človek in si slaba mati !!!!!

bravo

tvoja mati je slaba! bodi ti dober starš pa polovi svojemu otroku par podgan, da se bo igral z njimi. naslednjič sporoči kak je blo. še nekaj: že nekaj let delam v vrtcu kot vzgojiteljica predšolskih otrok. Vsak dan moram poskrbet za najmanj 15 otrok skupaj s sodelavko seveda. tak da prosim ne me učit pa mi pridigat o tem, da ne pazim na svojega otroka.

pa kva je z vami ljudje????????? a se je sploh treba prepirat o tem? tko bom reku: men se zdi čist prav da ko miš al podgana pride na obisk ukrepamo.s punco sva v mansardi.stene sva oblekla z unimi gips ploščami pa sva kr velik dnarja porabila za vse skupi.po par mescih nama je miš preglodala steno in kr so začeli not uhajat.pol so pa še mlade mel!!!!!!!!!hudo za naju kr sva lih takrat dobila tamalo.iztrebki so bli vseposod.res grda zadeva.in kot pravi janja da je njen tamali dobu mrzlico.sam sm študiral o tem.prej sm jih skušal lovit kr s pomočjo male gajbice,pa sm jih vn nesel ampak to ni učinkovalo kr jih je blo vedno več.pol sem pa kupil uno mehko vabo-in čez pribl.12 dni je bil res mir.luknje sva zadelala pa po celem podstrešju nastavila vabe.in je mir že kakih 6,7 mesecev.raje njih ubijem kot pa bojo oni mojemu otroku prinesli bolezen.poleg tega pa je še kr precejšnja materialna škoda.

New Report

Close