Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Strup za podgane & Miši

Strup za podgane & Miši

Saj sem napisala, da bom. V čem je tvoj problem?[/quote]

Problem je v tem, da nisi bila in si kot večina bab stegnila jezik !

skkk – golazen si pa ti !!!

Miši podgane = golazen, ki uniči vse, do česa ima moč priti in preživi v vseh mogočih in nemogočih razmerah. Ker ste eni taki ljubitelji golazni, je najboljše, da vsi tisi, ki nam je golazen v škodo, pokličemo te ljubitelje, da jih polovijo in si jih odpeljejo domov.
A ne bi bil to eko način in bi bili vsi zadovoljni?

Glej, s takimi izrazi samo pokažeš svoj primitivizem in močno dvomim, da bo kdo razpravljal s takšnim osebkom.
Sicer pa, če ne veš, daleč največja golazen je ČLOVEK !!!

Povej mi torej M&MM, kaj lahko človek poreče na te ljudi, ki so tak primitivni, da se jim uboge miške in podgance smilijo, ker jih človek sistematsko uničuje.Če jih ne bi, a veš kak bi se razmnožile? Koliko škode bi naredile na kmetijskih pridelkih, na stavbah itd? Ti to zagotovo ne veš, in nisi edini. Nič nimam proti ljudem ki imajo za hišnega ljubljenčka miš ali podgano, tudi sam sem velik ljubitelj živali, ne pa golazni, ki uničuje vse, se pomniš kuge, bolenzni ki je uničila na 1000 ljudi. In glej podgane so bile najmnožičnejši prenašalec.

Tukaj imate vsi ljubitelji teh glodalcev, nekaj besed o deratizaciji. Pa poglejte si še odlok o deratizaciji glodalcev, da ga ne bom spet citiral. In ko boste to malo naštudirali, boste vedeli, zakaj eni ne želimo v bližini naših domov glodalcev kot so miši in podgane.

Vir: http://www.saniteh.si/deratizacija.html 2.3.2011

Spoštovani Bjon!
Ad1: Škodljivost neke vrste je izključno človeška definicija, v naravi škodljivcev ni. Nekomu se lahko zdijo škodljivi npr. sosedje, ki ves dan poslušajo glasno glasbo, otroci, ki vpijejo na otroškem igrišču,…In potem pride do obračunavanja, vojn,…
Ad2: Kdor je glodavcem ‘nastavil’ žice in cevi, mora biti tudi pripravljen na posledice. Tu gre pač za dve vprašanji: 1. Kdo je bil prvi na tem planetu, glodavci ali primati?, ki pa se da brez težav razrešiti z: 2. Človek lahko iznajde žice, ki se jih ne da pregrizniti (saj vendar ni bolj neumen od podgane, ali pač?)
Ad3: Daleč največ bolezni se človek lahko naleze od človeka. V primerjavi z zoonozami je faktor vsaj 1:50. Torej se nam je treba precej bolj bati medčloveških stikov kot stikov človek-glodavec.
Ad4: Glej Ad3.

In še dodatek:
1. Vrsta, ki jo zatira plenilec, se še bolj intenzivno razmnožuje, torej z zatiranjem ‘golazni’ povzročamo ravno nasprotni učinek. Od deratizacije profitirajo le deratizacijska podjetja.
2. Obstajajo t.i. humane pasti, v katero se živalca ujame brez poškodb, nato pa jo nesemo nekam stran od stavbe v naravo in izpustimo. In pač naredimo to večkrat, če je potrebno.

V bistvu so kugo prenašale bolhe, ki so se zadrževale na podganah.
Zanimivo, da še vedno ogromno ljudi ne odpravlja (redno) zajedavcev na svojih domačih živalih…

Lastovk 25! Miši in podgane živijo v kolonijah. Si predtsavljaš, če kolinijo ločiš, kakšno škodo narediš posamezni živali, ki jo odstarniš iz skupine? Ker je nemogoče poloviti celo kolonijo teh živalic.

Vidim, da z vami človek res ne more priti do konca. Vsi ste taki ljubitelji, da najverjetneje ne ubijete nobenega komarja, kaj šele muhe.
In mislim, da večina še nikoli ni bila kje na kmetiji, kjer se ljudje stečujejo s problem množičnega pojava teh glodalcev, da bi videli kako izgleda stvar, ko se ti namnoćijo na več 10 osebkov. Tukaj ne govorimo o številkah 2,3živali ampak morda 30,40 ali še več. vprašaj kakšnega kmeta o mnenju podgan in miši na njegovi kmetiji.
Bi rad videl nekoga, ki bi te podgane polovil in preselil nekam drugam. In še nekaj, podgane bi se pravgotovo spet naselile v bližino človeka, kjer bi spet postale škodljivec. Mimo grede, kakšno vlogo pa imajo podgane v naravi?

Eh…škoda izgubljati živcev in dragocenega časa. Vidim, da jih večina tu zgolj naklada in ne pozna problematike podgan in miši. In ne verjamem, da ste eni res taki ljubitelji živali. Kaj pa če vas peče vest, da ste z živalmi ravanali neprimerno ali morda še vedno ravnate tako in si s tem ko moralizirate tja v en dan, skušate oprati oz. olajšati vest?! Kot pravi slovenski pregovor: Kjer je dim, je tudi ogenj! In še nekaj je zanimivo. Človek prosi za nasvet, kje kupiti strup za podgane, vi pa začnete napadati ljudi, zakaj jih ubijajo, ubijamo….Halo to ni pravi forum za to temo!!?! Uživajte in moralizirajte jaz imam veliko več pametnega za početi.

večjega primitivca kot si ti pa že dolgo nisem srečal,to pravim zato,ker druge ljubitelje živali označuješ za primitvne torej si sam največje teslo in bedak,in ti da si ljubitelj živali ,kvasi to komu drugemu gizdalin pokvarjeni,golazen si kvečjemu ti, ne pa podgane in miši, bolezni je ustvaril in naredil človek in je on kriv da se prenašajo,kar se pa kmetavzarjev tiče pa prav da jim miške vse požrejo, saj so kmetje največji škodljivci in požiralci narave in državnega proračuna v obliki subvencij, ti kmeta pa kmetije še od blizu videl nisi,nehaj blebeči tukaj gor o tvojem poznavanju kmetij kmet samo gleda kako bo hitro bika gor spravil, da ga bo pol požrl in pol prodal za mastne subvencije državi , briga njega za naravo pa živali pa dobrobit drugih njega zanima kaj bo požrl, kako se bo posral in kako bo fukal.dal ti pa ne bo nič ,še za denar ti ne bo prodal ničesar.to so največja govna. tudi o zatiranju škodljivcev nimaš veliko pojma še to kar si uspel skup sklamfati pa si prepisal iz interneta.

Povej mi torej M&MM, kaj lahko človek poreče na te ljudi, ki so tak primitivni, da se jim uboge miške in podgance smilijo, ker jih človek sistematsko uničuje.Če jih ne bi, a veš kak bi se razmnožile? Koliko škode bi naredile na kmetijskih pridelkih, na stavbah itd? Ti to zagotovo ne veš, in nisi edini. Nič nimam proti ljudem ki imajo za hišnega ljubljenčka miš ali podgano, tudi sam sem velik ljubitelj živali, ne pa golazni, ki uničuje vse, se pomniš kuge, bolenzni ki je uničila na 1000 ljudi. In glej podgane so bile najmnožičnejši prenašalec.[/quote
user se

kokodak pozabil si zakokodakati primitivec

Zame je človek, ki reče, da je npr. miš, podgana golazen popolnoma isti tistemu človeku, ki ima mačke ali pse za golazen in se nad njimi izživlja. Ni nobene razlike. Sama nikoli ne bi škodovala ne miši ne podgani, ker me preprosto živali ne motijo, sploh pa ne na tak način, da bi jih lovila in pobijala na krut način. Ampak, ker je svet poln primitivcev se pač to dogaja tako z mišmi kot s psmi in vsi ti ljudje imajo nekaj skupnega-eno ali drugo se jim zdi golazen.

Torej lahko pobijemo vse, ki jih (subjektivno) smatramo za škodljivce? Škodljivec je vsakemu lahko nekdo drug. Če bi jaz šla pobit vse škodljivce, bi verjetno potem ostalo na svetu samo par tisoč ljudi, ker za škodljivce smatram vse, ki odlagajo smeti v naravo, ne ločujejo odpadkov, škropijo s pesticidi in mi zato onesnažujejo vodo, zrak, tla,… iz katerih dobivam hrano. Pa škodljivci so mi vsi, ki nabijajo muzko na več kot sobno jakost, ker zaradi njih ne morem spati in nisem spočita zjutraj. Škodljivci so tudi vsi moji konkurenti, ki mi kradejo delo. In tisti, ki mi včasih rabuta zelenjavo na vrtu. Pa tisti, ki je prenašajo viruse prehlada, gripe, ipd. in me okužijo z njimi (kako presenetljivo – ja, dobila sem virus od človeka, ne od miši).

Pa jih ne bom šla pobit, obljubim. Ker ne verjamem v to, da se moramo pobijati med sabo, da bi bili srečni in zadovoljni.

Zelo lepo napisano in resnično, a kaj ko nekateri to sploh ne dojamejo.

odlično napisano

a obstaja strup v tekocini

Ja, v gostilni ga prodajajo.

Samo tisto o kmetih in golazni bi rada komentirala. Živim na vasi, ampak še nisem videla strupa za podgane in miši, prav tako pa ne vab. Ne pravim, da tega ni, zagotovo pa tega ni toliko, kot v mestnem okolju. Razlog je seveda zelo preprost – na vaseh je veliko spuščenih mačk, ki opravijo “naravno selekcijo”.

Tako večno in neskončno, predvsem pa brezpogojno zaljubljen v vse živali, kot ste vi, je lahko samo nekdo, ki nima pojma o naravi in ravnovesju. Se vidi tudi na izjavah ala *bolezni je ustvaril človek*. Mislim ne..vi ste eni Vidki…eni taki nerealneži..

Podgane sobivajo s človekom, so ene redkih živali, ki gredo po lastni izbiri rajši v njegovo družbo. Se razume, zaradi hrane in svinjarije. Podgane se množijo kot nore. Vsakemu tepcu mi moglo biti jasno, da jih je potrebno krotiti. Če je namreč človek odgovoren za njihovo namnoževanje (kar je postal takoj, ko so si ga izbrale za družbo), posredno to pomeni, da se NE množijo tako, kot bi se brez njega. Vam to kaj pove?

Najboljše, da polovimo vse podgane v mestih in jih spustimo v gozd…ane? Kdor nima osnovnega znanja o ekologiji, naj bo rajši tiho.

lunca, se strinjam! Zelo dobro napisano, še posebej zadnji odstavek.

New Report

Close