Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Strgana zadnja stegenska mišica

Strgana zadnja stegenska mišica

pred dvema mesecoma me je na tekmi v levi zadnji stegenski mišici zelo zapeklo,prva dva tedna sem poskušal naprej trenirati,vendar se je stanje samo se poslabšalo. Zelo me je bolelo pri hoji,nisem mogel narediti normalnega koraka.Zdaj je od tega že dva meseca vendar se stanje ni kaj dosti izboljšalo. Šel sem na ultrazvok vendar ni pokazal čisto nič.Zanima me zakaj ne in koliko dolgo bom se mogel počivati

igram nogomet,pred dvema mescoma me je zapeklo v zadni levi stegenski misici,prva dva tedna sem poskusal trenirati naprej vendar se je stanje samo se poslabsalo,sel sem na ultrazvok vendar ni pokazal cisto nic,zdaj ze pocivam mesec in pol vendar se stanje ni dosti izboljsalo zanima me zakaj naj naredim in koliko dolgo se naj pocivam

Spoštovani,

priporočam, da se s sodelavcem, Gregorjem Gradom, prof. tel. vzgoje ([email protected]), dogovorite za masažo poškodovanega področja in nato za nadaljnjo mišično rehabilitacijo.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

mene pa zanima ali je možno da ultrazvok ne pokaze cisto nic kljub temu da imam bolecine,res pa je da sem sel na ultrazvok en mesec po poškodbi

Spoštovani,

da, je mogoče, če je poškodba pod pragom ločljivosti ultrazvoka.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Prosim za obrazložitev oz,pomoč

Zmerna i.v. osteohondroza novoja L4-L5,zmerna i.v. hondroza nivojev L3-L4 in L5-S1 ter blaga i.v. hondroza ostalih prikazanih nivojev hrbtenice.Blaga do zmerna spondiloza vseh prikazanih nivojev hrbtenice.Zmerna spondilartroza spodnjih treh nivojev ledvene hrbtenice.
Na nivojih od TH10-L3 ni pomenbnih protruzij i.v. diskov ali zožitev spinalnega kanala ter i.v. foramnov.
L3-L4 manjša desno paracentalna diskus hernija,ki blagozožuje spinalni kanal nekoliko izražiteje desni laterlni recessus,kjer lahko utesnuje desno spinalno korenino L4 i.v. foramna na tem nivoju nista zožena.
L4-L5 manjši obojestransko posterolateralni diskosteofit kompleksi ,na levi strani je zožen lateraln recessus zaradi diskosteofit kompleksa in zerne spondilartroze-možna utesnitev ali draženje leve spinalne korenine L5.Zmerna degenerativna zožitev obeh i.v. foramnov,brez zanesljivih znakov utesnitev spinalnih živcev L4.
L5-S1 obojestransko sta zožena lateralna recesusa zaradi spondilartroze in posterolateralnih diskosteofit kompleksov,predvsem na levi strani izgleda spinalna korenina S1 utesnjena.Blaga degenerativna zožitev obeh i.v. foramnov,brez znakov utesnitev spinalnih živcev L5.
Spremenba signala kostnine tipa Modic 1-2 na nivoju L4-L5,drugje je signal kostnine primeren

Spoštovani,

v izvidu navajajo obrabne spremembe ledvene hrbtenice, ki v spodnjih delih pomembno zožujejo prostore, kjer izstopajo živčne korenine. Priporočam posvet z nevrokirurgom in/ali ortopedom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Treniram nogomet. Pred 1,5 meseca sem na tekmi začutil bolečino v predelu pod desno glutealno mišico. Stanje se je že malo boljše, vendar me še vedno boli pri teku. UZ mi je pokazal: V področju narastišča tetive desnega semimembranoususa je opazna hiperehogena cona v velikosti 0,5×0,2 cm. Imel bom še 10 terapij. Zanima me pa, če je to še dosti natrgano in približno koliko časa je še potrebno do popolnega okrevanja in kdaj bom lahko začel s tekom?
Hvala in Lep pozdrav
Keita

Spoštovani,

gre za relativno majhno raztrganino. Priporočam ročno masažo poškodovanega področja (lahko se obrnete na našega sodelavca Gregorja Grada, prof. tel. vzgoje – [email protected]), s čimer se doseže zmehčanje brazgotini, kar zmanjšuje možnost ponovitve poškodbe. Priporočam POSTOPEN prehod na polne obremenitve po preteku 2 mesecev od poškodbe.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Odkar imam poškodovano zadnjo ložo, mi noga velikokrat “zaspi” ko sedim in me zelo zebe v nogo,ko pa začnem hoditi pa je veliko bol vroča od druge noge zanima me ali je to normalno ali je to posledica poškodbe

Spoštovani,

premembe, ki jih opisujete, so lahko posledica poškodbe. Vzrok so lahko brazgotine po poškodbi mišice, ki so zajele živce in/ali krvne žile. Priporočam zmehčanje brazgotin z ročnimi metodami, za kar se lahko obrnete na sodelavca Gregorja Grada, prof. tel. vzgoje (gregor [email protected]).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Mislim da odkar imam poškodovano zadnjo ložo imam občutek koda mi poka v kolenih in dostkrat “zaškripa” ali”zašteka”,nemorem nogo na hitro iztegniti tako kot desno,zanima me ali je to posledica in ali je nevarno

Mislim da odkar imam poškodovano zadnjo ložo imam občutek koda mi poka v kolenih in dostkrat “zaškripa” ali”zašteka”,nemorem nogo na hitro iztegniti tako kot desno,zanima me ali je to posledica in ali je nevarno

Spoštovani,

navedeno je lahko posledica oslabelosti stegenskih mišic. Ne glede na to priporočam, da pridete na pregled. Potrebno je izključiti (ali potrditi) mogoče vzroke v samem kolenu.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Mene pa zanima koliko stane pri vas pregled?

Spoštovani,

prvi pregled stane 100 EUR, kontrolni pregled 60 EUR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

kaj je tu vkljuceno zraven pri pregledu in ce se je treba naročiti

kaj je tu vkljuceno zraven pri pregledu in ce se je treba naročiti

Spoštovani,

v ceni je vključen klinični pregled, pregled dokumentacije in priporočilo zdravljenja. Pregled traja 30 minut. Naročite se lahko po telefonu 041 654 330 (tajnica) ter po elektronski pošti [email protected].

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

ali priporočate komprecijsko nogavico po poškodbi zadnje lože in kako pomaga ali učinkuje zadeva

New Report

Close