Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Strgana zadnja stegenska mišica

Strgana zadnja stegenska mišica

Spoštovani,

sam blokado priporočam izjemoma, saj le “blokira” oziroma zmanjša informacije, ki jih o nastajanju škode dobivajo možgani.

Najprej priporočam globinsko tkivno masažo prizadetega predela, zakar priporočam obisk sodelavca Gregorja Grada, prof. tel. vzgoje – 051 352 206. Če po vsaj 5-krat opravljenem zdravljenju ne boste občuti pomembnega izboljšanja, priporočam nato bodisi zbadanje prizadetega področja z iglo bodisi vbrizganje plazme bogate s trombociti, oboje ultrazvočno vodeno.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
sem Vladimir. Po operaciji sprednje križne vezi imam nenehne težave z zadnjo ložo. Po vrnitvi na športna igrišča, se mi je prvo, kar se mi je zgodilo po operaciji to, da sem si poškodoval zadnjo ložo. Ko se mi je to zgodilo prvič, sem imel občutek kot da bi mi odtrgalo del mišice. Od te prve poškodbe zadnje lože pa vse do danes je minilo 5 let. In v teh 5 letih se je z mojo zadnjo ložo dogajalo marsikaj. Prišel sem do tega stanja, da imam v predelu zadnje lože vdolbino, ki je dolga okrog 10 cm. V teh 5 letih sem moral večkrat prekiniti športne aktivnosti, zaradi nenehnih težav z zadnjo ložo. Da bi odpravil poškodbo sem veliko časa preživel tudi v fitnesu in termalnih zdraviliščih saj sem na ta način povečal moč mišice.

Sedaj sem v takem stanju, da se sicer lahko gibam in hodim brez bolečin vendar se ne morem ukvarjati s športnimi aktivnostmi (karate, nogomet). Tudi i sam fitnes mi več ne pomaga. V samem zadnjem ritnem delu leve noge imam občutek kot da bi imel totalno prekinitev zadnje lože . Razne preiskave bi po mojem mnenju mojo domnevo samo potrdile.
Recimo, da imam prav. Kaj v takem primeru, ko ni druge metode za ozdravitev in je potrebna operacija zadnje lože? Ali so te operacije pogoste, kakšna je učinkovitost in kakšna je rehabilitacijska doba po posegu?
Na katere konkretne ljudi (imensko prosim) oziroma ustanove se lahko obrnem in poiščem pomoč?
Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Spoštovani,

najprej je potrebno natančno ugotoviti, v čem je problem. Za začetek priporočam pregled obeh stegen z ultrazvokom. Pregled in morebitno nadalnje zdravljenje (tudi operativno) lahko opravite pri nas.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
pred tremi leti sem si pri nogometu močno natrgal zadnjo stegensko mišico – celotna noga od zadnjice do mezinca je popolnoma počrnela – zdravniki so me odpravili z elastičnim povojem. Ko sem po nekaj mesecih le dosegel ultrazvok, je bila vidna velika poškodba in so mi svetovali masažo, ker je za operacijo prepozno. Bil sem že pri dveh fizioterapevtih, vendar velikega napredka ni. Pri teku se mi zgodita 2 stvari;
pri zelo hitrem teku naenkrat padem (kot bi kdo izklopil stikalo), pri počasnem joggingu pa po 300 m enostavno ne gre več, ker mišica boli in je občutek kot da bi bila prekratka.
Ali je zdaj že prepozno za kakršnokoli pomoč, oziroma kaj mi svetujete?
LP
Uroš

Spoštovani,

najprej priporočam slikanje poškodovanega področja z magnetno resonanco (MR). Na osnovi MR je lažje ugotoviti obsežnost poškodbe. Nato priporočam pregled v naši ambulnati s posnetki MR. V upoštev pride tudi operativno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni pred kratkim se dobil na tekmi udarec v stegensko mišico cca. 14 dni nazaj.

Počival sem kakšnih 7 dni…sedaj pa vsak trening kaže na slabše težko tečem ne morem se počepnit ipd…Zanima me ce pri udarcu lahko pride še do česar drugega v stegenski mišici? oz vaš nasvet kaj naj storim?

Hvala,lp

Spoštovani,

za začetek priporočam opraviti pregled poškodovanega področja z ultrazvokom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
pred šestimi tedni sem pri teku začutila močno bolečino na notranji strani stegna v predelu ritnice. Bolečina je bila zelo močna, tako da sem po teku šepala. Bolečina se je kasneje preselila po celi dolžini kosti (medenica) do dimelj in sramne kosti. Opravila sem ultrazvok: V višini boleče muskulature je izražen manjši edem, predvsem v področju insercije na kostnem delu. Hematoma ali rupture ni videti.
Počivala sem 5 tednov. Hoja je že normalna, poskusila sem s tekom, kjer imam še vedno hude bolečine v predelu dimelj in ritnice. Delam tudi vaje za krepitev mišic, pri katerih nimam nobenih bolečin. Navpično gor lahko nogo dvignem brez bolečin. Težavo mi predstavlja hoja – mala vzpetina in tek.

Prosim za nasvet.
Zanima me tudi ali bi jemanje kakih protivnetnih tablet ublažilo oziroma pospešilo zdravljenje.

Hvala za odgovor in lp
Tina

Spoštovana,

predvsem priporočam masažo poikodovanega področja po metodi “prečne frikcije”, s čimer se doseže boljšo elastičnost brazgotine in s tem manjšo možnost ponovitve poškodbe.. Zanjo se lahko dogovorite s sodelavcem Gregorjem Gradom, prof. tel. vzgoje – [email protected].

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

pozdravljeni!

Že prib.eno leto se mi pri večji obremenitvi(teku) pojavi majhna bulica in noga me začne zelo boleti.Kljub daljšemu počivanju se stanje ni izboljšalo zato sem se odločil za ultrazvok kjer se je ugotovilo:

V srednji tretjini leve goleni v poteku m.tibialis anterior je pri napeti mišici viden do 4mm velik defekt mišične fascie in protruzija mišice v podkožje.Premer herniirane mišice v podkožju meri do 10mm.Pri relaksirani mišici opisane formacije ni videti.

Prosil bi za Vaše mnenje kako se zdravi taka poškodba.

Najlepša hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

če dela težave, z operacijo.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lepo pozdravljeni!
Na prikazanem skeletu so vidni obojestranske gonartroze nekoliko neenakomerno zoženi sklepni prostori obojestransko.
Artrotične spremembe PFS obojestransko.
Fabela levo akcesorna kost
Artrotične spremebe proksimalnega tibiofibularnega sklepa desno medialno približn 3×3 cm velika ekzostoza v projekciji glave desne fibule.
Zanima kaj te zadeve pomenijo in kako se te težave odpavijo.
Hvala za odgovor in lep pozdrav
Leon

Spoštovani,

navajajo znake objostranske obrabe kolenskih sklepov, tako v delih med stegnenicama in golenicama, kakor tudi v sprednjih delih sklepov (med pogačicama in stegnenicama), desno pa tudi obrabne spremembe zgornjega sklepa med mečnico in golenico s 3 x 3 cm velikim kostnim izrastkom.

Težave, ki lahko izvirajo iz takšnih okvar, se lahko zmanjša z ustrezno okrepitvijo mišic in z različnimi operativnimi posegi. Za začetek priporočam pregled z rentgenskimi posnetki, čemur bodo zelo verjetno sledila še dadatna slikanja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni
Imam eno vprašanje. Mož si je pred kakšnim mescem poškodoval dvoglavo mišico. Poškodba je nastala tako, da je hotel nekaj porinit na kar ga je zabolela, da ni mogel stopit na nogo. Mišico je hladil in z nogo počival. Čez par dni je mišica otekla in pomodrela. Koliko vem, ga sedaj ne boli ampak težava je v tem, da ko mišice napne je en del mišice lepo napet na drugem delu pa ostane luknja kot mišice ne bi bilo. Kako si lahko sam pomaga? Ali se bo mišica sama nazaj zarastla? Njega spravit zdravniku je teško. Star je 35 let.

Hvala in lep pozdrav

Prej pozabila vprašat kakšne so lahko posledice, če ne bo mož zdravil poškodbe?
Lep pozdrav, Aleksandra

Spoštovani,

posledice bodo zelo verjetno le kozmetične (sprememba oblike stegna), saj lahko po tovrstni poškodbi pridobi praktično enako delovanje mišic, kot je bilo pred poškodbo. Vsaj do preteka 8 tednov od poškodbe odsvetujem velike in sunkovite obremenitve poškodovane okončine.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

treniram nogomet in na tekmi me je zabolela zadna loza,zdaj ze 4 tedne ne treniram,2x na teden hodim na fizioterapije
Kdaj lahko zacnem normalno trenirati?

Spoštovani,

priporočam ultrazvočni pregled stegna (lahko opravite tudi pri nas) in nasvet glede na ugotovitve. Običajni čas vrnitve v polne športne obremenitve je 8 tednov (+/- 4 tedne).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pzdravljeni,
na treningu me je zabolelo v zadnji loži. Fizioterapevt mi je priporočil ultrazvok, čeprav je bil mnenja da ni prišlo do resnejše poškodbe.

opravil sem UT in dobil izvid:
mesto bolečine je točno na stičišču proks.tendinoznega dela m.semimembranosusa z semitendinosusom, kjer je tik ob hiperehogeni dokaj jasno vidni fibralni strukturi tetive manjša anehogena plast superficialno (dolžine 1 cm, debeline do 2,7mm), medialno in lateralno od opisnaga se vzolž fascije nakazuje zelo tanka heterogena hiperehogena plast debeline 2,25mm,prečno vsaj 2cm še bolj medialno od opisanega je tudi bolj hipoehogena plast debeine do 2,5mm.

Zdravnik je rekel da jasnega mesta eventualne repture mišic ne vidi. Vendar me vseeno zanima če lahko z vadbo nadaljujem nemoteno, oziroma po predpisanem programu za krepitev mišice ki sem ga dobil od fizioterapevta.
Vaje za krepitev delam do bolečine, ki je še vedno malce prisotna.

Hvala za odgovor

LP

Spoštovani,

priporočam nadaljnjo vadbo le do meje bolečine. Zelo pomembno je vsaj 10 minutno ogrevanje in nato raztezanje, po končani vadbi pa ponovno raztezanje. Po preteku treh tednov od poškodbe priporočam masažo poškodovanega področja s strani fizioterapevta.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close