Najdi forum

srečno poročeni moški, ki so nezvesti?

…zdaj pa še enkrat preberi svoj post, ki si ga objavila kot odgovor “Zabit v prafaktorje?” in nato primerjaj obširen odogovr Stepnega volka in se zamisli…
Žal sem se v zadnjem času na lastne oči prepričal, kako delujejo mehanizmi, ki jih opisuje Stepni volk… Promiskuteta in “monkey branching” delujeta, vedno.

Se opravičujem, ker sem tole razvlečeno temo potegnil iz naftalina…
Enostavno zato, ker je zelo zanimiva, poučna.
Glavna nastopajoči lik v njej je – izkušeni.
Izkušeni se predstavlja kot realnež. V resnici je cinik. In cinizem je zgolj obrambna reakcija pred resnico. Torej, izkušeni ima neporavnane račune z resnico.

In kakšna je razlika med dejanskim realnežem in cinikom? Realnež nikoli ne beži pred resnico, ampak ji zre naravnost v oči. Cinik resnico omalovažuje, jo zaničuje, kaže v najgrši luči, se iz nje roga.
Resnica se za to ne zmeni. Njegova partija tenisa z deklinami (kot sam pravi), se bo prej srečala z resnico. V ringu življenja, kjer ne bo mogoče pobegniti pred samim seboj.
Pa to privoščljivost, tako pač je – še nihče ni ubežal.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ojoj Miles… pa ne, no… ne vleci na dan resnice!
Saj veš – teh je več in definirajo jih čustva.

Prebral sem “samo” prve tri strani. Najbolj me zbode v oči komentar “izkušenega”, da je v zakonu srečen. Ne verjamem oziroma verjamem. Razlagam pa si tako. Srečen je v zakonu z vsemi ljubicami red, ki jih poleg poservisira. Torej, on ne more govoriti, da je srečen v zakonu, ker ne živi le v zakonu. Vzami mu ljubice stran, pa ne bo več srečen. Sem precej prepričan.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja, seveda je resnic več…vsaj dve sta – objektivna in subjektivna.

🙂

Podpis! :)))

Hvala! 😉

Srčno si želim, da se izkušen ponovno javi. Prvič berem ta forum in po naklučju naletim na tole temo.
To kar piše izkušen je moja zgodba. Pred leti sem padla nate. Bom pisala v tvojem slengu, da se bova lažje razumela. Spomnim se, da je bilo vse točno tako, kot si napisal, tvoj pristop prej, vmes in pozneje. No ne bom o tem, kaj sem js ob vsem tem čutila, ker po tvojem predalčkanju sem drugokategornica in za izpoved svojih čustev niti nimam pravice, saj sem šla zavestno v to…Bila sem v obdobju, ko sem si zaželela avanture in hkrati bila tudi precej zmedena. Nekako sva si res prišla prav. Pa vendar sem naivno vmes padla pod vpliv čustev, to se ženskam zgodi, poleg tega sem naivna, precej iskreno naivna (sem zelo iskrena, to si pri meni tudi sam opazil) in sem mislila, da so vsi pod površino isti kot na površini, torej brez nekega grdega ozadja. Še zdaleč se nisem nikoli z nobenim človekom niti z njegovimi čustvi šla nekih podlih iger. Da sem padla nate (ali pod tabo) je tudi neka zmes povezave s primarnimi odnosi, iskanje potrditve, nekaj zlorab, skratka izkušnje iz otroštva, ki so mi dale zelo slabe temelje, nespoštovanje sebe in svojega telesa itd…ker glede na take izkušnje ne poznaš drugega kot svojo nevrednost in tega, da ima vsak pravico s teboj početi, kar se mu zazdi, težko NEpadeš na tovrstnega človeka kot si ti. In dragi moj izkušen, naj ti povem, tako močno je bolelo, da ti ne znam opisat, kot bi mi na živo rezal roke in noge…spomnil si me na vso mojo nevrednost od rojstva naprej, tako poteptana, nevredna in kasneje tisto tvoje prekrasno ignoriranje, višek inteligence…lahko ti je le v čast…ampak ok, bilo je, kar je bilo.
Po tvoji zaslugi ločim zrno od plevi. Spoznala sem krasnega, poštenega moža in s svojim življenjem sem zadovoljna. Ampak ne jemlji si zaslug za karkoli dobrega.

Si pa želim, da bi se tukaj ponovno javil, da se soočiva!!!!!. Ne toliko zaradi mene, ampak zaradi marsikatere druge ali drugega, ki zdaj to doživlja in preživlja!!!

P.S. Verjemi, da sem zagotovo prebrala mnogoooo več knjig kot ti, vendar se s tem nisem ponašala, ker si mi ni bilo potrebno.

hehehe, izkušen ubistvu deluje tako kot mora, če noče problemov. Ubistvu v njegovi glavi ne počne nič narobe, zato ne vidim smisla, da bi se rada soočila z njim. Kaj boš s tem dosegla? V vsakem primeru je zmagovalec. Tudi smešni so mi nekateri odzivi žensk. Ja kako pa mislite da vaši ljubimci mislijo o vas. Predvsem tisti, ki se kar ne ločijo od žena.Pač izkušen ima problem z razumevanje čustev drugih, kar pomeni da je malce psihopata. Sam bi rekel da je malce narcisoda, ki se ni razvil v napačno smer. Temu pritrjuje tudi ukvarjanje z ekstremnimi športi. Pač če bi njemu kaj bilo do teh žensk, bi ga čustveni viharji in spremembe uničile. Tako prepričljivo odigrati, znajo pa sam psihopati. Najbrž tudi ne izstopa iz družbe, večini se niti ne sanja da to počne.

Drugokategornica, vidiš, kako se vse v življenju zgodi z razlogom… Zdaj zagotovo veš, česa si v življenju NE želiš… Bodi hvaležna za to izkušnjo, delaj na sebi še naprej, pa boš nekoč ugotovila, da je vse v glavi… izbira, kako se odzivaš na določene situacije, je samo tvoja…
Izkušen ma te rad 🙂

Rekel bi le, kaksen je to prvokategornik, ki ima drugokategorno zeno, potem pa ljubico izbere taksno. Verjetno se samo tolazi, da je prvokategornik, ker zenske ze ne mislijo tako. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

PUMA, se strinjam. Precenjevanje sebe in podcenjevanje drugih je lep primer narcisoidma, pa ne tistega zdravega.

Izkušeni, ko sem brala tvoje pisanje, se mi je parkrat obrnilo v želčodcu. V meni se je obudilo neko močno razočaranje nad sabo. Da me je tak človek zmešal…Ampak ja, gre za bolan soodvisniški odnos.
Veš ljudje se ne ločimo po tistih, ki so za pof…in tiste, ki niso, se pa loči človekov karakter po zmožnosti slabe vesti. Tvoja izbira odziva na določene situacije meji na psihopatske poteze, ker slabe vesti in empatije preprosto ne premoreš. Življenje, ki ga živiš je ena sama igra in ena sama plitvost, kjer ti človek na drugi strani ne pomeni nič več kot en kos mesa.

Tvoja ciljna skupina za varanje ni nižjeinteligentna ciljna skupina, ampak ranljiva skupina. Lahko ti je v veliko čast, da ti uspe zmanipulirat ranljivo žensko in jo na koncu še dokončno poteptat. Lahko rečem le bravo!!!!!
O tvojem nasvetu izbire odziva na določene situacije…to da sem se sposobna čustveno odzvat nanje, da sem sposobna imet slabo vest za napake in se zanje opravičit, da vem, kaj je vrednota in da spoštujem sočloveka….to nikoli in nikdar ne zamenjam za psihopatskega manipulatorja, ki stavi na igrice in skrivalnice…
Pa vse to itak ne boš prebral. Preberi pa to, ker tako lepo precenjuješ sebe in podcenjuješ vse tiste ljubice..veš vse te deklice vemo ena za drugo, to se čuti, četudi o tem nobena ne govori na glas…js točno vem, s katerimi si bil, točno prepoznam tiste osramočene obraze in povešen poglede in tiste žalostne učke, ko se jih naveličaš….ne misli, da tvoja družina ne čuti, da je v središču bolnih skrivalnic…morda ne vejo kaj, ampak nekaj čutijo…

Marko, ko enkrat prerasteš tovrstnega prvokategornika, ugotoviš, da je drugokategornost čist ok status…

lp

In vendar se najdejo, vedno znova in znova žrtve, ki toliko hlepijo po pozornosti, da ne prepoznajo psihopatskega manipuliranja čeprav vidijo osramočene obraze in povešene poglede, posledice privida Izkušenega alfa samca, po katerem hlepijo v pozornosti nepotešene zaradi doživete zavrnitve ali družinske monotonije.
Žal je tako, da vas, naivnih deklic in žena ne zmanjka in vas lahko Izkušeni po svoje obrača in se vam posmehuje, ker vam narava ne pusti, da bi si z rahlo manj lahkomiselnim pogledom na svet in odnose prihranile vsaj eno bolečo življenjsko izkušnjo.
Izkušeni je žal le psihopatski predator, ki se mu žrtve v pričakovanju ekstaze brezpogojno predajo.
Jbg… če se želiš zaščititi pred takimi predatorji je pač potrebno malo več truda. Potrebno je malo večkrat prevetriti svoja moralna načela in vrednote, ker ti predatorji jih nimajo in v odnosu z njim so tvoja moralna načela, draga deklica, tvoja edina zaščita, edina rešilna bilka.

In vendar se najdejo, vedno znova in znova žrtve, ki toliko hlepijo po pozornosti, da ne prepoznajo psihopatskega manipuliranja čeprav vidijo osramočene obraze in povešene poglede, posledice privida Izkušenega alfa samca, po katerem hlepijo v pozornosti nepotešene zaradi doživete zavrnitve ali družinske monotonije.
Žal je tako, da vas, naivnih deklic in žena ne zmanjka in vas lahko Izkušeni po svoje obrača in se vam posmehuje, ker vam narava ne pusti, da bi si z rahlo manj lahkomiselnim pogledom na svet in odnose prihranile vsaj eno bolečo življenjsko izkušnjo.
Izkušeni je žal le psihopatski predator, ki se mu žrtve v pričakovanju ekstaze brezpogojno predajo.
Jbg… če se želiš zaščititi pred takimi predatorji je pač potrebno malo več truda. Potrebno je malo večkrat prevetriti svoja moralna načela in vrednote, ker ti predatorji jih nimajo in v odnosu z njim so tvoja moralna načela, draga deklica, tvoja edina zaščita, edina rešilna bilka.
[/quote]

Ni potreben nobeden trud … samo malo samospoštovanja,morale in kanček pameti.
Če ne, vedno se konča med odsluženimi prostitutkami…

Ni potreben nobeden trud … samo malo samospoštovanja,morale in kanček pameti.
Če ne, vedno se konča med odsluženimi prostitutkami…
[/quote]

…z macolo po klavirskih tipkah. 😀

Vsekakor je res tako. Vendar, če nimaš pošlihtanega podstrešja te k takemu človeku vleče kot magnet, pa še sam ne veš zakaj. Rabiš, da te nekdo še mal potepta, tko kot ta, ki tepta, rabi, da nekoga tepta, ker edin tko lahko funcionira.
Po svoje sem neizmerno vesela, da sem prebrala zapis od izkušenega. Četudi sem zdaj na popolnoma drugi življenjski poti, majhni otroci itd….sem morda še v sebi imela kanček labilnosti, ki bi me lahko v stiku s takim človekm zapeljala, ampk ja…zdaj še desetkrat bolj cenim svojega moža in vse poštene ljudi okoli sebe. Še bolj zanimivo se mi zdi, da sem v teh letih postopoma prekinila vse odnose tudi s tistimi navideznimi prijatelji, ki imajo dva obraza.

Bi pa sam dodala, da niso/nismo sam ženske tiste naivne, ki padejo na take ljudi, tud obratno so še hujši primeri, ko ženske vrtijo moške okol prsta, uni pa racajo za njimi kot eni bogi rački za en bogi seks…bi rekla, da so ženske še huj manipulatorke, če se pač odločjo to bit.

Aja pa še to, seks s temi ljudmi, totalna izguba časa, boljš, da bi tisti čas štrikala..:)

Ja…. ko si se jebawala takrat nisi bila tega mnenja,a ne ?
Nehaj glumit prosim ….

pred kratkim sem naletel na to temo…in jo v celoti prebral…rad bi delil svojo zgodbo z namenom da bi morda komu pomagal ali pa vsej nakazal na problem ki se ga mnogokrat sploh ne zavedamo…imenuje se ZASVOJENOST S SEKSUALNOSTJO…spada med nekemične odvisnosti in jaz sem zasvojenec v okrevanju…
Lahko bi si rekel bivši izkušeni…kajti ko prebiram njegove poste bi se v preteklosti lahko popolnoma idetificiral z njim…njegova zgodba, njegov način razmišljanja je bil tudi moj…zasvojenost s seksualnostjo ima več oblik, ampak tako kot izkušeni sem se tudi jaz “zadeval” se “seksualnim lovom”…bil sem mojster manipulacije, do potankosti sem razvil taktiko, živel dvojno življenje in bil prepričan da sem tako popoln da me nikoli ne bo nihče razkril…predvsem pa…sploh nisem pomislil da bi bilo z menoj kaj narobe…tudi potem, ko je žena že zaslutila mojo nezvestobo sem si laga,l da se lahko obvladam…čeprav sem bil že ujet v zasvojenski krog, ki se poganja znova in znova in se je brez strokovne pomoči praktično nemogoče izviti iz njega. Ne glede na vse težave, ki sem jih zaradi svoje zasvojenosti imel v življenju, tako na službene in, zdravstvenem področju predvsem pa v odnosu in družin,i svojega kompulzivnega vedenja nisem mogel prekiniti…zasvojenci pravimo, da moramo doseči dno zato, da smo se sploh sposobni soočiti s svojo boleznijo…verjetno si pred tem noben zasvojenec pa naj bo narkoman, alkoholik ali katerikoli od nekemičnih zasvojencev ni pripravljen priznati da ima težave…običajno nas z resnico soočijo drugi…morda delodajalec še večkrat pa naši bližnji…mene je z dejstvi soočila žena (ko je sama zbrala dovolj moči in poguma za to)…večno ji bom hvaležen, kajti s tem mi je omogočila, da sem se soočil s svojo zasvojenostjo in nadaljeval pot v okrevanje…
Niso vsi nezvesti tudi zasvojeni s seksualnostjo…kot je v debati na to temo bilo povedano, je več vzrokov zakaj ljudje vztrajajo v nekem odnosu in varajo…moj namen je samo osvetliti tudi ta problem, ker sem opazil, da je le en od sodelujočih nakazal na to plat zgodbe (avtor: ZA IZKUŠENEGA)…naj bo to moj prispevek k razumevanju naslova teme: srečno poročeni moški, ki so nezvesti…ja tudi takšni smo…zasvojenost je bolezen…vendar obstaja tudi pot okrevanja…kar nekaj terapevtov se ukvarja s to problematiko poleg tega obstajajo tudi skupine za pomoč… http://www.saa.si/

“Se mi zdi”, dobro si to napisal/a. Popolnoma se strinjam z vvsem.
Verjetno si vse to dozivel/a

Žalostno, ampak resnično. Izkušen je res izkušen… Ne glede na to, če vam on ni všeč… vse imamo možnost, da ne nasedamo…
Vse je na vas ženskah. Lahko vam napišem mojih par korakov, kako vas dobim, se bo večina našla v njih:
1. sodelavka, ki je že nekaj časa samska ali poročena več kot 10 let – ožji izbor
2. parkrat rečeš, kako odlično izgleda – ups, kar naenkrat te opazi, čeprav delata že leta skupaj
3. povabiš na kavo, seveda pristane, ker v življenju ne počne drugega kot visi na FB
4. parkrat še popihaš na dušo in jo daš za 14dni na off
5. ti že je iz roke in čaka malo pozornosti in kompliment
6. se že najde prilika, prvi ukraden poljub, do dol dat je samo še vprašanje časa
7. v povprečju traja od točke 1-6 1 mesec

New Report

Close