Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo problem s kožo

problem s kožo

Pozdravljeni!
Imam malce drugačno vprašanje. Najprej bi pohvalila forum, saj sem tudi zase tukaj našla super rešitev za moje težave s katerimi se spopadam že vrsto let. Me pa nekaj zanima, namreč, zakaj in kako je možno, da so takšna zdravila, ki imajo očitno zelo dober vpliv na kožo, in blagodejno vplivajo na ogromno kožnih težav s katerimi se mnogi spopadamo tako nepoznana in zakaj tako malo ljudi ve za te pršice. Ne razumem tudi zakaj je samo ena krema, (vsaj jaz vem samo za eno) ki deluje na te pršice, kljub temu da so le te vzrok tolikim težavam s kožo. Tukaj leti kritika na kozmetično industrijo, ali se namerno izogiba preprostim rešitvam, samo na račun denarja, ali pa se to zdi čudno samo meni. Skratka, zanima me samo zakaj so te pršice tako nepoznan vzrok za kožne težave, in zakaj se da te kreme dobiti samo iz Kitajske?
Lep pozdrav,
Mirjana.

Spoštovani!

Moje mnenje je, da je gre za to, da se medicina ukvarja le s simptomi, ne ugotavlja pa se vzrok za težave. V primeru, ki ga navajate, gre ravno za to: ker kot vzrok za težave ni ugotovljena pršica, se z vidika simptomov postavi diagnoza rozacea in posledično dobiš kremo, ki naj bi blažila simptome. Taki problemi s kožo lahko ostanejo doživljenjsko, saj vzrok ostaja, pridobi pa le farmacevtska industrija.

Edina rešitev je, da se mišljenje o zdravljenju, ki temelji na ugotavljanju in odstranjevanju vzrokov, čim bolj intenzivno širi med ljudmi.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni G.Dominik!

Imam rozaceo in perioralni dermatitis.

Pred kakšnim mesecem dni sem šel na protiparazitsko dieto in se je stanje razaceje se je zelo izboljšalo. Nič več zardevanja in papul.

Pred tednom dni sem začel še terapijo z zz kremo in stanje je še boljše. Končno moja koža dobiva normalno barvo in gladek videz.

Probleme pa mi dela perioralni dermatitis. Ali lahko za PD uporabim tudi zz kremo. Sedaj ta predel izpuščam, da si ne naredim še večjo škodo. Ali je PD na koži bakterijska okužba ali gre lahko tudi za Demodex?
Ali vi poznate kakšno kremo, ki ublaži stanje, ki pa ni Rozamet! Ta mi stanje slabša.

Prebral sem ogromno vaših nasvetov kaj vse moramo narediti za svoje zdravje in moram reči da se počuti mnogo bolje. Nič več utrujenosti čez dan, nič več nihanja razpoloženja in boljša postava.

Upam da mi odgovorite, da se rešim te nadloge!

Hvala

Spoštovani!

Predlagam vam, da mažete cel obraz in rezultat ne bi smel izostati

Če bi se težave ponavljale, pa je potrebno testiranje oz.ugotavljanje vzrokov, zakaj je okolje v organizmu takšno, da privablja nezaželene mikroorganizme.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

pred leti so mi postavili diagnozo perioralni dermatitis, potrjena je bila tudi okužba s H. Pylori in kasneje opravljen dihalni test, ki je bil negativen. Rdečica in občasni izpuščaji se pojavljajo na obrazu, od višine ustnih kotičkov (vendar ne v stiku z njimi) do notranjega roba očes ter na bradi, drugje je koža OK. Zanima me, ali je mogoče, da gre za rozaceo ali mogoče kombinacijo obojega? Naj omenim, da se stanje kože izboljša ob jemanju katerih koli anibiotikov, a le za mesec ali dva, sicer je rdečica redno prisotna že več let. Bi bilo v mojem primeru vredno poskusiti z ZZ-kremo in ali so možna tudi določena tveganja (poslabšanja ipd.)? Katera od metod samozdravljenja bi še prišla v poštev?

Hvala & LP,
K.

Spoštovani! (Kalinka)

Pri takih in podobnih težavah je lahko vzrok v demineralizaciji in napačni črevesni flori. Jemanje antibiotikov črevesno floro še bolj poruši in koža potem kompenzira funkcijo črevesja.Predlagam vam kuro s probiotiki – Bactoflor 10/20, protiglivično dieto in dodajanje bazičnih mineralov. Z vsemi temi ukrepi, telo pridobi na vitalnosti.
Kremo predlagamo v primeru pozitivnega testa na pršico Demodex – za več informacij lahko pokličete v ordinacijo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

pozdravljeni,jaz bi rada samo pozdravila g.DOMINIKA G.in se mu zahvalila,ker obstaja in ,ker ga je sam bog poslal v slovenijo.Dobila sem namreč diagnozo neozdravljiva avtoimuna bolezen,vendar je G.DOMINIK uspel dokazati,da mi le primankuje mineralov in imam glivice….HVALA DOMINIK,KER OBSTAJATE….

Pozdrav! Očitno je čas, da spet odprem to temo. Star sem 33 let in že kakšni dve leti imam težave z rosaceo. Z njo se je še nekak dalo shajati, čeprav je postajala bolj in bolj trdovratna in rdeča, ko pa sem pred mesecem dni doživel prvi izbruh pršice demodex, pa je postalo res zoprno. Cel obraz sem imel prekrit s pekočimi gnojnimi mozolji in je bilo res zoprno. Mlada dermatologinja v kliničnem centru je vzela vzorec v laboratoriju, ki je pokazal, da res imam razmnoženo pršico demodex, hkrati pa mi je pripisala zdravljenje: najprej dva tedna uporabo kreme Infectoscab 5% (to je v bistvu krema proti garjam), potem pa se dva tedna v lekarni zmešano kremo z 2% metronidazolom.

Kasneje sem se oglasil še pri mojem stalnem dermatologu, ki mi je rekel, da mi samo s kremo ne bo bolje in da moram jesti antibiotike, predpisal mi je Efloran 400 mg (dve tableti zjutraj in dve zvečer). Po tednu oz 10 dneh se je stanje umirilo (ali zaradi antibiotikov, ali kreme ali obojega, ne vem). A je čez teden dni spet izbruhnil demodex, danes pa že tretjič v enem mesecu. Res sem obupan, saj koža res ni videti prijetna na pogled, peče, srbi, zateguje. Očitno imajo pršice na mojem obrazu pravo gostijo!

Podrobno in pozorno sem prebral vse objave na tej strani in videti je, da ste zelo navdušeni nad to kremo ZZ cream iz Kitajske. Skoraj vsi komentarji so pozitivni. Kako pa je danes, po več mesecih od mazanja s kremo? Kako ste danes? Je koža zdrava?

Prebral sem tudi, da ste mnogi naročili tudi milo. A je to mogoče “acarid removing soap”?

Kontaktiral sem tufi dr. Dominika, ki pa je do 10.08.2014 na dopustu (tako je rekla tajnica na posnetku).

Naj naročim kremo?

Vprašajte nasvet še dermatologa na naslovu: http://med.over.net/forum5/list.php?416.
čas dopustov je in je vsa komunikacija malo počasnejša.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozdravljeni!
Tudi jaz sem pozorno prebrala vse komentarje na tem forumu. Hvala g. Dominiku in vsem uporabnicam. Ucinki omenjene zz kreme so res prav fascinantni, skoraj cudezni. Tako kot predhodnik pa bi bila tudi jaz zelo vesela se kaksnega ‘porocila’ zdaj, po nekaj letih. Pogosto se namrec zgodi, da so stranski ucinki krem in druge kozmetike vidni sele po daljsem casu…
Hvala za odziv! 🙂

Pozdravljeni!
Tudi jaz sem pozorno prebrala vse komentarje na tem forumu. Hvala g. Dominiku in vsem uporabnicam. Ucinki omenjene zz kreme so res prav fascinantni, skoraj cudezni. Tako kot predhodnik pa bi bila tudi jaz zelo vesela se kaksnega ‘porocila’ zdaj, po nekaj letih. Pogosto se namrec zgodi, da so stranski ucinki krem in druge kozmetike vidni sele po daljsem casu…
Hvala za odziv! 🙂

Lep pozdrav, sinu je postavljena diagnoza keloidne brazgotine, zanima me ali je pri Vas možen pregled za DEMODEX pršice in kolikšna je cena za prvi pregled.

LP

Leon

Pozdravljeni sotrpini,
Močno upam, da se je vsem sodelujočim v tej razpravi stanje izboljšalo oz. pozdravilo. Sam se že 2 leti borim proti tej “golazni” in povsem razumem vsako napisano besedo. Akutno stanje je močno načelo mojo samozavest in splošno počutje. Sicer sem po naravi zelo socialen, ampak v času akutnega stanja, sem se/se najbolje počutim v postelji z odejo čez glavo (malo karikiram, ampak ne preveč).
Upam, da sem sedaj odkril mojo težavo in da bo moj “načrt” uničevanja deloval.
Zdravniki in ostali so mi do sedaj pripisovali smešne diagnoze in predpisovali zdravila in kreme, ki seveda niso delovale.

Za vse tiste, ki ste še tam “zunaj” in trpite, vam predstavljam moj bojni načrt v upanju, da bo pomagal tudi vam. Vsak izgubljen dan je pač izgubljen. Prej, ko se soočite z reševanjem, prej bo stvar izginila (upam, nisem še dobil vojne).

Kako vem da imam demodex:
Če boste prebrali vse komentarje o tej temi in se v različnih simptomih tudi našli, potem bo najbolje, da po končno potrditev odidete do g. Golenhofena, ki vam bo Demodexe potrdil s pomočjo mikroskopa oz. s pomočjo bioresonance (pri meni jih niso odkrili na mikroskopu, sem pa bil pozitiven pri testiranju z bioresonančno terapijo).

sedaj, ko imate diagnozo, je prav, da veste, kako vaš najljubši “žužek” živi:
njegova življenjska doba je 18-24 dni.
Evolucija:
ODRASEL OSEBEK (sposoben je izleči jajčeca po 11 dneh življenja) – JAJČECA (za preobrazbo v naslednjo stopnjo potrebujejo 3dni) – LARVA (za preobrazbo v naslednjo stopnjo (iz larve v protonymph) potrebuje 2dni) – PROTONYMPH (za preobrazno v naslednjo stopnjo potrebuje 3dni) – NYMPH (za preobrazbo do zadnjega stadija potrebuje 3 dni) – ODRASEL OSEBEK (ta mrcina pa sedaj pride na površje in je sposobna reprodukcije).
več njegovem življenju si lahko preberete na povezavi: http://www.demodexsolutions.com/?all_about_demodex.asp~mainFrame

VOJNA PROTI DEMODEXU
orožje: krema ZZ
sovražnik: s kremo ZZ lahko ubijete samo odrasli osebek Demodexa. Zato je zelo pomembno, da z nanašanjem kreme ne prekinete v nobeni fazi, ker potem se vam cikel zdravljenja zaradi tega podaljša.
Kot je zgoraj v opisu moč razbrati, so pri razvoju demodexa prisotne 4 faze. V povprečju vsaka razvojna faza traja 3 dni, kar pomeni, da boste imeli na vsake 3 dni na koži nove odrasle mrcine, ki jih je treba eliminirati.
časovni okvirji: Kljub neprestani borbi, vsak odrasel osebek izleže vsaj nekaj jajčec, tako da ni možno pričakovati, da se bo vaša bitka končala v 15 dneh. Potrebno bo nekaj bitk, ki pa bodo vsakič lažje.
1.bitka (najtežja z največ reakcijami na koži): traja cca. 15 dni
pričakovan rezultat: rahlo izboljšanje, ampak še vedno prisotne bunkice in rdečice
2. bitka (lovimo tiste, ki so preživeli in se razmnožili): traja cca. 10 dni
pričakovan rezultat: stanje se bo začelo zelo izboljševati (nič več vidnih posledic boja)
3. faza – straža: 90 dni (tudi, ko je že izboljšanje moramo vztrajati s kremo ZZ še najmanj 90 dni, da se nam zadeva ne ponovi. Zavedati se moramo, da smo pač taki ljudje, ki jih imajo “žužki” najrajši..)

podrobni opis boja in kožne reakcije:

1. obisk kozmetičarke:
ker imamo na koži veliko odraslih demodexov (nekateri so mrtvi, drugi živi) jih lahko odstranimo s temeljitim čiščenjem kože. Priporočam obisk kozmetičnega salona, ki vam kožo očisti s pomočjo ultrazvočnih tresljajev. To pomeni, da vam ne stiskajo mozoljev, ampak z mikro tresljaji iz kože izločijo samo tiste zadeve, ki gredo ven enostavno. Na ta način vam ne poškodujejo kože in še isti dan ste pripravljeni za 2.fazo. Sam sem testiral, da mi je kozmetičarka očistila samo polovico čela, drugo pa postila tako kot je bila. Po prvem nanosu kreme je bila reakcija na ne-očiščenem delu 100x večja (kot reakcija mislim zelo zelo agresivna rdečica), kot pa na očiščenem delu. Kozmetičarko opozorite, da pri čiščenju naj ne uporablja ničesar drugega kot alkohola in vode. Kakšne rastlinske kisline in podobno bodo naredile katastrofo na vaši koži!!
2. od 0 – 120 dni: nanos kreme ZZ. Ta faza traja dejansko 120 dni (vsak dan najmanj 2x nanašamo kremo na obraz. Sam se načrtno zbujam tekom noči in še enkrat opravim nanos kreme na obraz – predvsem zato, ker so tej žužki najbolj aktivni ponoči in jih tako najlažje ubijaš).
Po 3h dneh uporabe kreme se je stanje zelo zelo poslabšalo, celoten obraz je postal zelo rdeč, koža se je začela luščiti, vse me je peklo in zelo zategovalo. Zakaj: ker smo začeli streljati na naše sovražnike, veliko jih je umrlo in sedaj imamo na obrazu pravo pogorišče po bitki. Ne smete obupati na tej fazi, ker potem niste naredili nič, razen tega, da izgledate še bolj grozno kot pred pričetkom vojne.
po 10h dneh: stanje se bo v vmesnem času izboljšalo in spet poslabšalo. To se dogaja zaradi prehajanja Demodexa med različnimi življenjskimi stopnjami. Kot že omenjeno, ubijamo lahko samo odrasle osebke. Vedno znova, ko se pojavijo, jih del ubijemo in ponovno pride do rdečice oz. poslabšanja stanja na koži.
po 15 dneh: teoretično bi po 15h dneh “žužki” morali izumreti in vi bi morali biti zdravi. Sicer ni ravno tako, ampak stanje bo sedaj že bistveno boljše, ker smo v 15 dneh ujeli celoten cikel Demodexa (ubili smo tudi tiste osebke, ki so jih izvalili prvi padli v vojni).
po 25 dneh: evolucijsko gledano so tudi tisti preživeli iz prve bitke šli čez cel razvojni stadij, se pravi, smo ubili zadnje preživele.
Stanje bi se sedaj moralo resnično že vidno izboljševati. Vidne posledice demodexa morajo izginjati. (sam sem trenutno v vojni 22 dni).
od 25-120 dni: redno mažite s kremo ZZ. Izogibajte se mastim kremam (demodexu se življenjska doba v olju dejansko podaljšuje), uporabljajte samo vlažilne kreme (z veliko vode).
po 12O dneh sicer načeloma ne boste več okuženi z žužki, bodo pa na vaši koži vidne posledice boja. Koži morate sedaj ponuditi oporo.

Suport za imunski sistem med vojno: vitamin B2 (jem ga 3x dnevno)

Kot omenjeno, sam sem v vojni 22 dni. Vse napisano do današnjega dne je preverjeno v praksi, vse naprej pa zgolj moja teorija, ki sem jo skrbno načrtoval :).
Se javim čez 100 dni in poročam, kakšno bo stanje takrat.

Sicer nikoli ne komentiram zadev po forumih, zadeva z Demodexom pa se me je dotaknila tako zelo močno, da sem se odločil deliti mojo taktiko z vami, s tistimi, ki imate težave in sicer v upanju, da se vam stanje čim preje izboljša.

p.s. sicer nisem noben vojni fanatik, sploh nisem vojak. Zgolj zelo zelo nastrojen proti tej “golazni”. Vojaški izrazi najbolje ponazorijo mojo “nestrpnost” proti njim. 🙂

Vso srečo in čim več zdravja,

Lp,

Pozdravljeni,

Kremo DemoDerm se da zdaj kupiti tudi v Sloveniji: v ordinaciji Golenhofen ali pa naročiti z dostavo (podatki za naročanje so na http://www.demoderm.si).

Krema DemoDerm je enako učinkovita kot originalna ZZ cream, ter usklajena z evropsko zakonodajo, zato je ni več treba naročati s Kitajske.

Lep pozdrav,
Bojca

Pozdravljeni,

Ze cca 3 mesece imam hude tezave z izpadanjem las,mastnim lasiscem in mastno kozo na obrazu z nekaj mozolji. Ker berem o tem prsicah, me zanima, ali je mozno, da mi prsisce povzrocajo izpadanje las? Redcijo se mi tudi obrvi ter trepalnice. Ko pogooglam rosaceo, ni podobna mojemu stanju.

Zacetek julija sem zbolela za virozo,kovid je bil neg. Sem pa imela hudo visoko vrocino ter bolecine v misicah. Sedaj gredo lasje v sopih, mori me tudi mascoba.

KoLikor berem, za obraz lahko kupim kremo. Si lahko naredim skodo z mazanjem,ce nimam potrjenih prsisc? Kaj pa se lahko da na lasisce?

Se lahko krema maze tudi po obrveh?

 

Hvala za odgovore. Lp, ursa

 

Objava čaka odobritev

New Report

Close