Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo problem s kožo

problem s kožo

Ja, sporočite nam, kako in kaj. Kot sem že napisal, pa ne smete s kremo prehitro prenehati. Tudi, ko ne bo več simptomov, se morate mazati še naprej (1-2 tedna).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Dan…še ena z težavami …..če mi dovolite vprašanje, kaj sploh moram naročiti…tam, ko je na sliki samo krema, ali tam ko je še škatlica…..

Naročite s škatlico : http://demodexsolutions.com/vpasp6.5/shopexd.asp?id=25

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!

Imam rosaceo – ob nosnem korenu na obeh straneh kot izpuščaj (zadebeljena koža), pojavlja se mi tudi na bradi.

Po branju tega foruma in strani demodexsolution sem se odločila,da naročim kremo ZZ (tisto v rumeni škatlici), čeprav nisem bila testirana. uporabljam jo sedaj en teden, 2x na dan. Problem je, ker mi ta krema zelo izsušuje kožo – na obolelih predelih se lušči, na “zdravih” pa je zelo suha. Čez dan sem se namazala z Niveo (ker ste v enem postu napisali, da se nekateri namažejo z navadno kremo), vendar ne vem, če ni potem slabše, ker imam občutek, ko da bi me opeklo sonce (po ličnicah imam tak ščemeč občutek)

Vem, da naj bi zdravljenje trajalo kar nekaj časa (na njihovi strani na forumih eni vzztrajajo več mesecev kljub nobenim očitnim izboljšavam), vendar me vseeno zanima, če naj bi bilo tako stanje, kot je pri meni ok, sploh glede na to,d a nimam potrjene diagnoze,da imam pršice. In še zadnje vprašanje – ali ta krema lahko škodi koži na obrazu, če NE gre za pršice.

Najlepša hvala za odgovore,
Mitzi

Krema kožo na žalost zelo izsuši. Najbolje je, da kožo (najboljše zvečer) najprej namažemo z navadno kremo, potem jo rahlo navlažimo in nanesemo demodex kremo. Tako bo nanos tanjši.

Poskusite še z drugo kremo, ne samo z Nivejo, mogoče bo bolje.

Po mojih izkušnjah se stanje hitro izboljša, če so vzrok pršice. Če se koža zelo lušči, zmanjšajte količino kreme oziroma mažite zelo tanko.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Hvala za odgovor.

Sem pa začela kombinirati kremo (ki jo mažem zvečer) in olivno olje (zjutraj oz po potrebi) stanje je bistveno boljše. rdečina je še vidna , vendar se mi zdi, da “bledi”. se mi je pa vse skupaj preselilo na vrat oz. proti dekolteju. na vratu sem dobila tako kožo, kot da bi iz nje poskrali vso vodo. mažem se cca 10 dni s kremo in olivnem oljem in je bolje.

je možno, da se pršice selijo?

hvala,

M

Zanima me, če bo kdo v kratkem naročal zgoraj navedeno kremo, da naročimo večjo količino in si delimo stroške poštnine?

lp
MiPa

Pozdravljeni g. Dominik Golenhofen,
sama imam težave z nekoliko pordelo kožo po nosu (sem gledala tiste slike na internetni strani
Demodex), v mladosti so se mi na nosu pojavljali mozoljčki in pa ogrci, ki še sedaj niso popolnoma izginili. Kot slišim je to brandy nose :-)))) (sem se prav nasmejala). Ali menite, da so vzrok te rdečine tudi pršice? Bi lahko prišla tudi k vam na pregled, da pogledate stanje moje kože? Misliste, da bi omenjena krema Demodex pomagala?
Najlepša hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni,
je dotična krema primerna tudi za kožo, ki je močno nagnjena k zardevanju, odebeljena je sicer samo malo na bradi. Pordi po tuširanju, pri vroči hrani, vročina, predvsem pa v tesnobnih situacijah. Obraz je močno rdeč in rdečica ne izgine takoj.

Hvala in lp

pozdravljeni!

moja diagnoza pa je solarna urtikarija. imam jo eno leto. imam pod 26 let.
je kar huda oblika.saj že po nekaj minutah,sekundah dobim rdeče, srbeče izpuščaje po tistem predelu kože ki je izpostavljen soncu. tudi lasišče itd. bila sem že pri alergologih (golnik), dermatologih (ukc zaloška), na fototerapiji (ki mi je ne morejo več izvajati, ker padem skupaj, postane mi slabo, celo telo je srbeče, rdeče). po eni uri simptomi izginejo. na kratko: ko pridem na sonce me vse srbi.
kot otrok sem imela astmo. alergologinja mi je ugotovila, alergijo na pršice.pravi da naj se izogibam morski hrani,ki je sploh ne jem. to pa je vse. dermatologi mi predpisujejo klaritin, xyzal, kreme 50 +.
zdravil ne jemljem, s kremo se ne mažem več.

prebrala sem že nešteto forumov itd. Vidim, da mi uradna medicina ne more pomagati.
tako da se obračam na alternativno medicino. Kot jaz vse to skupaj razumem, so vse alergije povezane z našimi notranjimi organi. Povsod po telesu imamo razpasene glivice.

od nekega ameriškega dohtarja sem brala da je zdravilen organski jabolčni kis.
vendar po svetovanju z zdravilko (ki je farmacevtka iz drenovega griča), mi ga ne priporoča. Pravi da naj se držim diete za krvno skupino 0. Trenutno pijem čaje za želodec, ledvice, kožo, pomirjevalni, ter še neka zelišča. Že dva tedna ne jem bele moke, izogibam se sladkorju…
2krat na teden se kopam v sodabikarboni., vse obleke, zavese, postelnino, sem oprala s sodabikarbono. prečistila stanovanje., pršic mislim da res ni več.
trenutno me glava po 3eh dneh izpostavljenosti soncu ne srbi več, niti ni rdeča.. (vem pa da ko bo 2 dni dež, in ko bo posijal sonce, bom imela zopet probleme).

Koliko časa traja da se telo sčisti?? Ali imam glivice tudi v krvi, ali ko se koža segreje ali se tudi kri segreje? menite, da se lahko pozdravim, Prosim še kakšen nasvet zame??
Ali vse to vpliva tudi na zanositev? Ni še ratalo :-(. ali imam mogoče probleme s ščitnico?

drugače ne hujšam, sem v dobri fizični kondiciji, nisem debela, imam veliko energije.Razen ko me začne srbeti, mi malo na psiho udari, a ko simptomi izginejo, potem je spet vse ok.

Ja, seveda se pršice selijo, približno 1 cm na dan. Pazite, da bo koža dobila predvsem vlago, ne samo maščobe!!!

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Ja, seveda lahko pridete, jih bomo “lovili” pod mikroskopom. Za termin pišite na [email protected]

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Ne, seveda ne, vi imate tanko kožo, zato vam hitro pordi, ne pa demodeks pršice.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Danes sem dobila kremo Zhongzhou Zinc oxide and sublimed sulfur ointment in Xin Fumanling Cream.

JUHUHU …

Ker pride kar drago vse skupaj (tudi mene zanima, če bi koga zanimalo, da se za naslednjo pošiljko zmenimo ,da naročimo skupaj). MiPa, če želiš, pusti e-mail.

Danes zvečer pa začnem mazati … in upam, da bo koža postala čista in lepa …!!!

Spoštovani

Zelo sem hvaležna za tale forum. Ob diagnozi rosacea sem preko 15 let poskušala vse, od krem, zdravil in vsega, kar mi je predpisala dermatologinja, do bioenergetike, spremembe prehrane, homeopatije, bioresonance in še česa, ter nazadnje pristala na tem forumu. Po izkušnjah Zarje, ki mi je prijazno odpisala, sem tudi jaz naročila kremo iz Hong Konga. Sedaj sem že na četrtem lončku, stanje kože pa je že dolgo dosti, dosti boljše. Mozoljev ni več, rdečica pa tudi počasi bledi. Porabiti imam namen še en lonček.

Bi pa rada še nekaj vprašala.

Kremo uporabljam kot dnevno kremo, brez druge kreme za podlago. Kožo imam vseeno precej mastno, kako je s tanjšanjem kože pa ne vem. Ali si s takšnim načinom uporabe kreme morda dodatno škodujem? Po licih imam tudi kar nekaj vidnih žilic. Ali bodo te izginile ali bodo s tanjšanjem kože še bolj vidne?

Hvala za odgovor

Krema ni namenjena za nego kože, ampak samo “ubija” pršice demodex. Torej morate za dodatno nego kože uporabiti drugo kremo. Za žilice vam ne morem odgovoriti, se pa koža zaradi kreme ne tanjša, saj ne vsebuje kortizona.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

pri vas sem bil na testiranju za pršico demodex in sedaj uporabljam ZZ kremo, po desetih dnevih je razlika opazna. Zanima pa me pa kako ravnati polet, kako zaščito proti soncu predlagate? Sam sem gorski kolesar in veliko časa preživim poleti v hribih. Preko kataloga avita sem naročil tudi tekoče probiotike- zato me zanima ali naj jih samo uporabljam ali se je potrebno (zaželeno) k vam naročiti tudi na BRT (postavili so mi diagnozo rozacea)

Lp

V prihodnosti je bolje, da takšna vprašanja pošljete direktno v ordinacijo, saj vam bomo lažje odgovorili. Na tem forumu ne smemo biti komercialni, tudi če gre za naše izdelke in storitve. Tudi ne želimo biti, saj bi s tem izgubili kredibilnost.

Na sonce se je potrebno počasi navaditi. Če nujno potrebujete zaščito pred sonce, pa kupite kreme z mineralnim zaščitnim faktorjem (certificirana naravna kozmetika jih ima).

Navodila za jemanje tekočih probiotikov so na etiketi izdelka – jemljemo pa jih obvezno pred jedjo.

Krema ZZ pomaga tudi pri rozacei, lahko pa seveda pridete v ordinacijo na pregled.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

najprej hvala za odgovor, bi pa imel še par vprašanj.

Najprej kako pride do okužbe s pršico demodex (čega se je potrbno izogibati da ne pride do ponovne okužbe) in ali lahko jaz prenesem pršico na partnerko oz. otroka?

Stanje po mazanju s ZZ kremo je dobro, edino po čelu akne vztrajajo (ne veliko- pojavile so se pa pred enim mesecem), kremo pa uporabljam 3 mesece. Je kakšna razlaga zakaj?

Pa še eno vprašanje- je rozaceo možno ozdraviti ali samo omiliti simptome- poleg ZZkreme od marca izvajam tudi sanacijo črevesja.

Lep pozdav JoZe

Pozdravljeni,

že več let se zdravim na dermatološki v kliničnem centru… in nikoli se mi stanje ni izboljšalo. Imam namreč folikulitis (verjetno) in keratozo. Večkrat so mi že menjali zdravila (Doxy), Retin A, Urea in mi dvakrat vzeli vzorec kože… na prvem izvidu je bilo naštetih vrsta možnih bolezni, ampak končni rezultat ni bil postavljen. Pri drugem odvzemu kože pa so rekli da imam vnete dlačne mešičke. Prav tako pa imam slab imunski sistem, saj me že vsaka najmanjša izpostavljenost kakšnim okužbam prikuje na posteljo. Tudi sicer sem bolehna že od malega. Tudi alergološke teste so mi napravili in ti so pokazali manjše reakcije na mačjo dlako, jagode… ipd. Nikoli mi pa niso merili kiselost kože in tudi ne hormonske slike (čeprav je primarni krvni izvid pri splošnem zdravniku pri pregledu ščitnice bil v mejah normale). Zanima me ali vi lahko ugotovite ali ima moja bolezen kakšen globlji vzrok ali je pač genetsko pogojena in mi ni pomoči. Za odgovor se lepo zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam.

New Report

Close