Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo problem s kožo

problem s kožo

O nastanku in prenosu demodex pršic je malo znanega. Ne vemo natančno, zakaj jih nekdo dobi, njegov partner pa ne. Seveda so pršice prenosljive, če pride do fizičnega kontakta.

Potrebno je mazati ves obraz, ne samo mesta, kjer so akne vidne. Pršice se selijo.

Rozacea ni nič drugega kot okužba z demodex pršicami, torej jo je pravilnoma možno pozdraviti.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Ja, vi ste res dober “kandidat” za celostno testiranje. To, da je vaš imunski sistem slab, je treba zelo resno vzeti in odkriti vzroke.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Mene pa zanima, če je možno, da se te pršice prenesejo z živali na človeka? So to iste pršice? Jaz imam tudi probleme s kožo in sem veliko v stiku s psom in mačkami, včasih spijo tudi pri meni v sobi. Ali potemtakem to lahko pomeni, da jih lahko dobim tudi od nekoga, ki ima akne in so vzrok demodex pršice?

Prenos pršic iz živali na ljudi je najpogostejši vir okužbe, lahko pa ga dobite tudi od človeka.

Seveda pa ne zboli vsakdo, ki se podrgne po oboleli koži.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Zanima me ali je tukaj še kakšen kandidat, ki bi rad naročil izdelke izhttp://www.demodexsolutions.com.

Poštnina ni ravno poceni, zato bi bilo fajn si deliti stroške morda…

Če koga zanima naj pusti email ali kak drug kontakt…

pozdravljeni.
mene pa nekaj zanima. glede na to, da berem tukaj, da je lahko tudi hujša oblika aknavosti posledica te pršice in da naj bi ta krema, ki jo omenjate pomagala ali to pomeni, da bo zagotovo opaziti izboljšanje na koži pri redni uporabi?
oziroma drugače povedano – ali to pomeni, da je aknavost vedno posledica razmnožitve te pršice na koži?
sama sem poskušala že precej stvari. dermatologinja mi je predpisovala differin, skinoren, dalacin t, ki niso imeli nobenega učinka. razna kozmetika, ki se jo dobi v lekarnah ali drogerijah in je na osnovi nafte je stanje še občutno poslabšala. z uporabo naravne kozmetike so se stvari nekoliko umirile.
še najbolj pa so pomagale hormonske tablete (Diane 35). ob jemanju se je stanje zelo izboljšalo tako po obrazu, pa tudi na hrbtu, prsnem košu. a kaj ko imajo te tablete toliko stranskih učinkov… tako da sem jih prenehala jemati.
zanima me, ali mi svetujete uporabo te kreme?

Hvala za vaš odgovor. Kremo ZZ uporabljam že tri mesece. Notri so sestavine, ki jih sicer ne poznam, me pa zanima, koliko časa naj kremo uporabljam oz. jo je priporočljivo uporabljati.
Ali kremo lahko uporabljam še kar naprej kot osnovno kremo za dan in noč. Zanima me namreč ali je možno, da ima krema tudi kakšne stranske učinke glede na sestavine?

Spoštovani,
imam perioralni dermatitis in sem trenutno v fazi drobnih papul okoli ust in nosu. Ponavlja se mi vsako leto jeseni in ni dobro, dokler ne pojem predpisane doze Eflorana, kar traja, če se ne motim, 6 ali 8 tednov. Rada bi se izognila uživanju antibiotikov vsako leto, zato iščem pomoč v obliki mazila oziroma odpravi vzroka.
Bi bila krema, ki jo vsi naročajo primerna za mojo bolezen? Mi lahko svetujete, kako naj zgrabim bika za roge :-)Ali so rezultati bioresonance pri tej bolezni zadovoljivi?

Resnično sem žalostna, saj me bolezen spremlja v blažji ali hujši oblika že 26 let.

Hvala za odgovor in prijazen pozdrav!

Lep pozdrav.

Po prebiranju sporočil na tem forumu, sem se tudi sama odločila za nakup Demodex Solutions kreme, čeprav nisem bila testirana za pršice. Stara sem 34, po obrazu imam atopijski in perioralni dermatitis (tako pravi dermatologinja), imam tudi blago rozacejo, ki se kaže predvsem z rdečico in drobnimi žilicami, nimam pa ravno aken (samo občasno kakšen podkožni mozolj). Težave, zaradi katerih sem se odločila za nakup te kreme, je ravno rdečica in fleki po obrazu ter drobne pikice po dekolteju in nadlakteh.

Z omenjeno kremo se mažem 1 teden in za zdaj opažam poslabšanje (na obrazu povečana rdečica, po dekolteju pa imam sedaj polno večjih rdečih pik, kar najbrž pomeni, da so prisotne pršice). Koža po obrazu je zaradi te kreme postala tudi zelo suha in se lušči, kar sem že prebrala, da je lahko stranski učinek.

Vprašala bi vas, ali je ta povečana rdečica na obrazu, znak, da krema deluje in da mi te težave po vsej verjetnosti res povzročajo pršice?

Prav tako se mi je rdečica razširila z obraza na vrat – enako se je zgodilo Mitzi, kot sem brala na forumu, in prav rada bi vedela, kaj se je potem zgodilo pri njej (upam, da še spremlja ta forum in da se bo oglasila).

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor in lp.

Pozdravljeni!

Ko sem brala tale forum, sem se kar oddahnila, saj so bili moji problemi s kozo podobni kot jih opisujete. Po porodu se mi je koza namrec mocno poslabsala. Najprej so se mi pojavile rdece lise po licih, ki so se nato razsirile se na spodnji del obraza, zacele pa so se mi pojavljati tudi akne, kakrsnih nisem imela niti v puberteti. Koza me je srbela in ce sem bila na mrazu, mi je vec ur dobesedno zarela . Po enem letu se je stanje samo slabsalo in po prebiranju foruma sem se odlocila in iz HK narocila zink and sulfur sublimate ointment in milo. Zdaj uporabljam mazilo skoraj en mesec in se mi je koza, ceprav se mi lusci in je suha, zelo popravila. Aken skoraj ni vec, rdece lise pa se vedno vztrajajo. Ker sem pred kratkim zanosila, bi vas rada vprasala o varnosti uporabe tega mazila. Na strani Demodex solutions sicer o stranskih ucinkih nic ne pise, sem pa v navodilih za mazilo zasledila, da naj bi mazilo previdno uporabljale nosece zenske in dojece matere.
Kaj menite vi? Ali je uporaba tega mazila za nosecnice varna, ali naj se uporabi raje zaenkrat odpovem?

Najlepsa hvala za vas odgovor in lep pozdrav!

Ne, akne ne nastanejo vedno zaradi pršic. Prav tako pa ne moremo sklepati, da so vaše akne posledica hormonskih motenj, ker vam je bilo po tabletah bolje. Zelo pogosto se zgodi, da je koža po hormonskih tabletah dobra, pršice pa še vedno bivajo v lasnih mešičkih.

Moja ocena je, da 90% aken pride od pršic.

Poskusite s kremo, moje izkušnje so dobre.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Krema je testirana v Nemčiji in ima certifikate.

Ko je koža “čista”, aporabljamo kremo še 2 tedna redno, potem pa samo enkrat na teden, čez nekaj časa pa nehamo, če je s kožo vse v redu.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Jaz bi poskusil s kremo. Če so krive pršice, potem se v jeseni pokažejo zato, ker vam imunski sistem pade.

Bioresonanca pa je pri alergijah seveda metoda št. 1 za celostno zdravljenje.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Koža je suha, ker čez demodex kremo ne namažete še negovalne kreme. Pozimi je to seveda velik problem, ker je zrak suh.

Tudi začetno poslabšanje je značilno, ker pršice umirajo. Stanje se po nekaj dneh izboljša.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni, imam vprašanje o kremi rozamet. Imam rozaceo ter aknasto kožo. Stara sem 20 let. Pri dermatologu sem dobila to kremo, kaj menite o njej, ima enak učinek kot krema Zhongzhou Zinc oxide? Nameravala sem jo namreč naročiti, vendar sem dobila pri dermatologu kremo rozamet in bom raje počakala da vidim kakšen učinek bo imela. Katero od teh dveh bi priporočili vi? Imam tudi alergijo na pršice, lahko to še dodatno vpliva na težave s kožo?

Najlepša hvala za odgovor, lep pozdrav

Tatjana

Pozdravljeni,

rozamet vsebuje vrsto antibiotika (metronidazol 1%). Zato lahko uniči bakterije in deluje protivnetno.
Vzrok za akne in rozaceo so demodex pršice, kar ni isto kot pršice v hišnem prahu ali jogiju. Zato rozamet rozacee v resnici ne more pozdraviti, kvečjemu le začasno omili vnetje.

Zhongzhou krema uniči demodex pršice in tako ozdravi rozaceo in veliko vrst aken. Zato mojim pacientom svetujem kremo ZZ.

Če želite, da ugotovimo ali gre pri vas za demodex pršico, pokličite za več informacij v ordinacijo.

Lep pozdrav

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni!

Upam da tale forum še ni popolnoma zamrl.. pred nekaj tedni sem naročila kremo ZZ, moja koža je bila zelo občutljiva in rdeča (rosacea). Po nekaj tednih mazanja z ZZ kremo se mi je koža zelo izboljšala, rdečica se je vidno zmanjšala tudi mozolčki so izginili, zdaj pa se mi je kot iznenada koža ZELO poslabšala vendar na drugem mestu, kjer sem imela prej težave. Je možno da je to posledica uničevanja pršic in bo sčasoma izginila če nadaljujem z mazanjem ali je lahko pozna reakcija na kremo? koža je na področju lic zelo rdeča, otečena, me zateguje, peče in imam polno izpuščajev.

Kaj priporočate? Bi bilo boljše prenehati z mazanjem?

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav! Nina

Spoštovani!

Po izkušnjah iz ordinacije, je pogosto potrebna večmesečna uporaba kreme.Tudi reakcije na koži, ki jih navajate, niso redke, saj krema kožo lahko izsuši. Svetujem vam, da čez kremo proti pršicam, nanesete še negovalno kremo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni G. Dominik!

Meni je zdravnica postavila diagnozo kontaktni dermatitis, imam možno srbečo kožo na desni nogo od gležnja navzgor, pa tudi na veke se mi je to preneslo. Probala sem že vsemogoče kreme, vendar je vedno huje, koža srbi da se spraskam do kravi in peče.

Zanima me ali bi Dermodex tudi meni pomagal.

Lepa hvala za odgovor. Jocka

Spoštovani!

Brez testiranja ne vemo, če gre za Demodex. Svetujem vam, da ste pozorni na hrano – začasno izločite živila, ki vsebujejo veliko histamina( svinjina, prekajeno meso, paradižnik, kakav, jagode…), izogibajte se mlečnim beljakovinam kravjega izvora, ukinite sladkor.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close