Najdi forum

Da ni vedno naključje, katera bo prevarana, saj se pogosto temelji za psihologijo take ženske položijo že v otroštvu. S pretesnimi sem mislil na simbiotični odnos hčerke z očetom, ko se hčerki čustveno ne uspe odvojiti od očeta, ampak ostaneta nekako neločljivo (“incestoidno”) povezana, kjer je mati lahk ocelo izključena ali celo ljubosumna na hčerko, ker ji “krade” moževo pozornost.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Spoštovana Veronika!
Te stvari dobro poznam. Kako se odločiti, je prepuščeno vsakemu posamezniku. Mislim, da je najbolje pogledati na materialno plat. Če si lahko sam, bodi sam, če pa nimaš stanovanja, denarja, ostani. Požreš ponos in si pač potlačena nula.
Mene zanima nekaj drugega, draga ga Veronika. V kulturah, kjer je dovoljeno več ženstvo, kako je tam? Ali ženske poznajo ljubosumje, prevaro? One se verjetno ne sprašujejo o zapustitvi moža. Kako to sprejmejo? Ali se lahko kaj naučimo od njih? Mogoče pa one ne boli, ker so drugače vzgojene. Tudi nam bi kakšen tak nasvet prav prišel sedaj, ko že skoraj vsi dedci iščejo mlajše kikle.
Lepo pozdravljene sotrpinke.

Zanimiv miselni preokret. Kako najti način, da bo manj bolelo? Kakor da nimaš niti pravice do lastne bolečine, potem ko je tvoj kekec poteptal tvoj ponos in vero v partnerstvo.
Pri mnogoženskih kulturah je pa tako, da so to izrazito patriarhalne kulture. Moški lahko dela kar hoče, žensko pa kamenjajo, če samo pogleda čez plot. Precej dobro življenje v taki skupnosti opisuje Carmen bin Ladin (svakinja od Osame), ki je živela v Saudovi Arabiji in spoznala enih 15 žena od Osamovega očeta. Ene so ljubosumne druga na drugo, druge najdejo uteho v veri, odnos med materami in sinovi je poseben. Knjiga je v slovenščini. Lahko ti razširi pogled, dvomim pa da boš našla rešitev za svoje probleme.

Mislim kakšno razmišljanje……ja, najboljše da nas pridejo muslimanke učit o ljubosumju in tem. Hkrati naj nam predavajo tudi o nujno potrebnem obrezovanju malih deklic, a ne?

zdravo, vec nwm kam naj grem pomoč…živela sm 6 let s partnerjem.. in julija me je prevaral.. tako ko mi je strl srce in me uničil.. nikoli si nisem mislila da mi to naredi… nikoli… vsak vikend je bil z njo in cel dopust je preživel z njo, jaz pa sem ga doma cakala… in nazadnje sem ga jaz tudi prevarala nazaj… ampak to mi je bila največja napaka v mojem življenju…. in on je zvedel in sem mogla iti domov….. in sem od doma pobegnila.. in me je on vzel nazaj.. ampak z tisto žensko še piše in meni govori da nemore brez mene in brez nje… in nwm kaj naj naredim….prosim če mi lahko nekdo da nasvet…..hvala

Draga barbi9278,
Strto srce ni šala mala, zaradi tega lahko tudi zboliš, doživela si velik stres in razočaranje.
Pametnega nasveta ni, poskusi delati tako da je to zate dobro, ne skači v zveze zaradi maščevanja, maščevanje je ponavadi vedno v škodo maščevalca, zato poslušaj svoje srce
kaj je za njega sprejemljivo in kaj ne, kaj ob tem občutiš. Ukvarjaj se s seboj in ne z njegovimi problemi. Ostani z njemu le toliko časa da se ti zadeve postavijo na svoje mesto (da zbereš dovolj moči), ko se to zgodi
vedela boš kaj storiti. Nikar naj se ti ne smili ker to ni ljubezen ne za te in ne za njega. Spremeni sebe in svet okrog tebe se bo spremenil verjemi. Druge ne moremo spremeniti spremenimo se le lahko mi sami. Tudi to vedi ljubiti dve osebi ni mogoče. Ko nekdo to izjavi vedno gre za neko računico. Imej se rada, ko se boš imela rada te bodo imeli radi tudi drugi. Življenje je igra zato jo pametno igraj. Glavo pokonci življenje je tvoje ne dovoli nikomur da bi ga kakorkoli teptal in se s tvojimi čustvi poigraval. Ljubezen je najmočnejša sila v vesolju ljubezen poganja vse kar obstaja ljubezen je najboljše zdravilo. Zato pazi komu je podarjaš. Na prvem mestu imej se rada in vse se bo spremenilo.
Lepo bodi!

Pozdravljeni,
Tudi meni se je zgodilo. Nikoli si ne bi mislila, vedno sva imela odprte pogovore in delila enako mnenje glede teh stvari… Da to pac nikoli ne, prvo, ker se imava rada, imava otroke, sva srecna in nenazadnje, da ne bi riskiral zaradi bolezni itd… . Zgodilo se je, sel je ven s prijatelji in koncal pri njej doma, z namenom, prisli je do odnosa, sam pravi, da ni koncal(kar je nepimembno), ker je sama rekla, da vidi, da ni pri stvari. A mu verjamem ali ne, ne vem, ni pomembno. In zdaj sem tuki, pred odlicitvijo, kaj narediti, vem, da tukaj ne bom dobila odgovora, zanimajo me le mnenja. Imam ga zelo rada, ampak, ne mirem pa se sprijazniti, da sva izgubila, kar nama je bilo sveto… Zaupanje. Seveda imam locitev v oceh. Zdaj pa naj povem njegovo reakcijo… Jokal, prosil odpuscanja, se kesal, da sam ne ve, kaj mu je bilo, prejokal celo noc… Sam v postelji seveda…

Pa se to, pravi naj mu vrnem z isto mero, da bo doma, bo trpel kot sem jaz, ker si je to zasluzil… Seveda tega ne mislim delat, ker sebe cenim in se ne mislim f… Okrog, spim samo s tistim, ki ga ljubim in to je bil on. Hudo je, ko ti to naredi nekdo, za koga bi zivljenje dala brez razmisljanja en dan prej.

tale zgodbica se mi zdi precej za lase privlečena.

New Report

Close