Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija prestavitev menstruacije

prestavitev menstruacije

Spoštovani,

Jemljem kt Belara, ki ima 21 tabletk in tedenski premor. Z zadnjo tabletko končam v sredo iz novega omota pa vzamem naslednjo v četrtek. Rada bi prestavila način jemanja tako, da bi zadnjo vzela v nedeljo in prvo iz naslednjega omota v ponedeljek. Kako lahko to storim?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Skrajšajte premor in prvo tableto iz novega zavojčka vzemite v ponedeljek namesto v sredo.

Matjaž

Pozdravljeni,

Že dlje časa jemljem KT Belara. Naredila sem napako in tabletke nehala jemati po 14 dneh in ne 21. Dobila sem vmesno krvavitev (bila je bolj šibka in drugačna kot ponavadi). V nedeljo bo minilo 7 dni od jemanja. Če jih v nedeljo začnem ponovno jemati (seveda 21 dni) ali sem zaščitena ali moram imeti v tem mesecu še drugo zaščito.

Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni!

Da, ste zaščiteni.

Matjaž

Vem, da lahko prestavim menstruacijo s tabletkami in dobiš sele čez en mesec vendar me zanima, če se da kako prestaviti samo za en teden?
Hvala za odgovor

Da, pač jemljete tabletke samo en teden.

Matjaž

Pozdravljeni,
2.7. naj bi dobila menstruacijo ravno ko bom na morju. Ginekolog mi je predpisal dabroston, za prestavitev menstruacije. Ker je zaradi nekoliko nerednih zadnjih menstruacij možnost da bi jo dobila že kak dan prej, mi je ginekolog svetoval naj tablete začnem jemati že danes. po prvi tableti danes zjutraj sem dobila šibko krvavitev. Predvidevam da se mi je začela menstruacija, torej naj s tabletki vseeno nadaljujem in bom zaradi njih imela kaj šibkejšo in krajšo menstruacijo ali naj jih preneham jemati?

Pozdravljeni!

Če je ta krvavitev menstruacija, jo boste z Dabrostonom zelo težko ustavili, ste namreč prepozni pa še Dabroston je precej šibek gestagen. Jaz bi prenehal jemati in pustil naravi svojo pot.

Matjaž

New Report

Close