Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija prestavitev menstruacije

prestavitev menstruacije

Pozdravljeni.
Lahko po končani tablici še nekaj dni jemljem tablete iz druge tablice in imam šele potem pavzo? Imam eno nepopolno tablico, ki bi jo rada sčasoma porabila in si zraven prestavljala menstruacijo kakor mi bo ustrezalo. Za največ koliko časa je še zdravo, da se prestavi menstruacijo? Jemljem tablete Logest.
Lp

Pozdravljeni!

Lahko. Prestavljate lahko kolikor hočete, le pavza ne sme biti daljša od 7 dni.

Matjaž

Pozdravljeni!
Jemljem kontracepcijske tabletke belara, zanima me pa ali je bolje če si želim prestavit menstruacijo da ko končam z jemanjem tabletk iz enega omota in nato začnem jemati tabletke iz drugega in jih pojem do konca ali jih vzemam npr 10 dni in potem pocakam na menstruacijo?

Pozdravljeni!

Možna sta oba načina, običajno se predlaga prvi, da torej tudi drugi zavojček porabite do konca.

Matjaž

Pozdravljeni. Jemljem kt Yaz, v preteklem tednu (3.teden jemanja) sem pozabila vzeti tabletko, oziroma sem jo vzela po ravno, ko je preteklo 24 ur od takrat, ko jo običajno vzamem. Sledila sem navodilom, torej sem vzela naslednjo rožnato tabletko, nato bom izpustila placebo tabletke in nadaljevala z naslednjo tablico. Žal pa bi v tem primeru dobila naslednjo menstruacijo ravno, ko bom na morju. Zanima me, ali lahko nato z naslednjo tablico premaknem menstruacijo po ustaljeni praksi, torej da izpustim placebo in nadaljujem z naslednjo tablico. V tem primeru bi torej 2x zaporedoma premaknila menstruacijo. Je to dobro, se sploh sme? Kaj mi svetujete?

Lp Ela

“Dvojna ptestavitev” ni nevarna, lahko pa boste imeli vmesne krvavitve oz. izcedke.

Matjaž

Pozdravljeni,

jemljem KT Lindynette in rada bi prestavila menstruacijo oz. odtg. krvavitev, saj grem na morje. Zanima me ali moram po končanju prve škatlice nadaljevati z drugo in jo porabiti do konca ali neham prej (ko se vrnem z morja?) hvala in Lp

Pozdravljeni!

Najenostavneje je, da tudi drugi zavojček pojeste do konca in nato naredite premor.

Matjaž

Pozdravljeni. Jaz jemljem carezete. Menstruacijo imam na 14 dni. Zdaj me pa zanima ce lahko jemljem skupaj s carezetami ta primolut nor da bi se izognila menstruaciji ravno na morju. Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Lahko, ni pa garancije za uspeh.

Matjaž

Zivjo- najbrz ze stokrat odgovorjeno ampak vseeno prosim – ali tabletke za prestavitev lahko predpise splosni zdravnik?

Hvala!

Lahko.

Danes sem pricela z jemanjem primoluta (da si prestavim menstruacijo).
Imam dve vprasanji.

1) Vem, da je potrebno vzeti 2 tableti na dan. Kako naj se tablete jemlje. Eno zjutraj, eno zvecer, ali obe naenkrat?
2) Ali lahko jemljem tablete 15 dni (v navodilih pise 10-14 dni)?

Hvala in LP

1. Eno tableto vsakih 12 ur.
2. Lahko.

Matjaž

Pozdravljeni,
mene samo zanima ali mi bo ginekolog predpisal tabletke za prestavitev menstruacije, čeprav ne smem kontracepcijskih tabletk, razen Cerazzete, zaradi migren?
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

To morate vprašati njega, ampak po mojem bo.

Matjaž

Pozdravljeni,
v sredini septembra me čaka operacija in s tem splosna narkoza. Zaradi tega bi za želela za nekaj dni prestaviti ciklus. KT ne jemljem. ITM je nad 40.
Katere tabletke bi bile prave zame?

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Potentni gestageni, npr. Primolut Nor ali Orgametril. Vam lahko predpiše tudi osebni zdravnik. Pogovorite se tudi z operaterjem glede uporabe hormonskih tablet pred posegom.

Matjaž

Pozdravljeni!Mene pa zanima za prestavitev menstruacije za 11 let staro deklico.Menstruacijo ima redno od januarja in konec meseca gremo na dopust in takrat bo tudi dobila menstruacijo.Sama nisem tolk vec ozavescena ker imam mireno in skoraj nimam menstruacije.Zanima me ce so te tabletke prevec skodljive za taksno deklico in je boljsi da pustima tako kot bo?Za tampone se mi tudi zdi premajhna.lp

Pozdravljeni!

Načeloma so tablete lahko primerne tudi za deklico, a v dani situaciji jaz hormonske terapije ne bi predlagal. Ker je menarho dobila pred kratkim je možno, da dekle še raste in je treba biti nekoliko previden (čeravno nekaj dnevna progestagenska terapija ne bi smela imeti pomembnega vpliva na rast). Razumem težavo deklice, razumem, da ji hočete pomagati (najbrž ste mama), a dekle se mora zavedati, da jo bo menstruacija spremljala velik del njenega življenja in da je na morju mogoče početi še kaj drugega kot se kopati. Ponudite ji alternative, pa bo lažje preživela “tiste dni” brez morske vode.

Matjaž

New Report

Close