Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija prestavitev menstruacije

prestavitev menstruacije

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje. Jemljem KT Logest in se naslednji teden odpravljam na morje s fantom. rada bi si prestavila menstruacijo. Zadnjo tabletko vzamem v torek, mentruacija pa ponavadi pride v petk. Zanima me če za prestavitev menstruacije jemljem tabletke iz druge škatlice samo en tedn(do nedelje ko pridem z morja) ali kar celo škatlico ter ali imava lahko spolne odnose tudi med to prestavitvijo?

hvala

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Jemljem KT Logest in se naslednji tedn odpravljam na morje. Zadnjo tabletko vzamem v torek, menstruacija pa pride v petk. Zanima me ali začnem z novo škatlico v sredo in jo jemljem do nedelje ko grem domov ali jo jemljem kar celo do konca. Zanima me tudi če imam lahko spolne odnose tudi med to prestavitvijo tisti tedn?

Hvala

Pozdravljeni
cez dober mesec se odpravljam za en mesec na tajsko pa bi bila vesela ce bi se dalo mensteuacijo prestaviti. Redno jemljem ze vec let kontracepcijske tabletke Diane. Zanima pa me ce je mozno da bi ze sedaj po koncu menstruacije podaljsala menstruacijo tako da bi vzela dva zavojcka tabletk, potem bi pocakala en teden za menstruacijo, nato pa znova vzela dva zavojcka. Torej bi dvakrat zaporedoma prestavila menstruacijo..ali to odsvetujete ali ni s tem nic narobe?
Hva za odgovor

pozdravljeni… imam en problemček. sem uporabnica tablet lidynette 20.tabletke jemljem že večkot 2 leti. prejšnji mesec sem si prestavila menstruacijo za teden dni zaradi dopusta. med tem podaljškom pa ene tabletke nisem vzela točno ob uri ampak 5 ur kasneje. s fantom sva imela spolni odnos zato sem takoj drugi dan iz preventive vzela še Norlevo. ko sem končala z jemanjem tabletk sem menstruacijo dobila normalno kot vedno ki je trajala tri dni kot ponavadi. po vsaki menstruaciji sem imela rjavi izcedek pri tej ga pa dva dni po menstruaciji ni bilo tretji dan pa sem ga opazila vendar zelo malo. zato me sedaj skrbi ali je možno da sem noseča? hvala za vaš odgovor.

Imam eno vprasanje. Ker grem ta vikend v prago in bi v oetek morala dobiti menstruacijo sem danes zacela jemati tableteprimolut, vendar pa sem zvecer dobila menstruacija. Pri visjih vprasanjih sem zasledila, da nekatere zzenske krajsajo menstruacijo s temi tableti in me zanima kako je to? Kako jemljem tabletke in vse to?

Imam en problem in sicer prvo tabletko v zavojčku (Lindynette) vedno vzamem ob ponedeljkih, menstruacijo pa dobim ob četrtkih ravno takrat ko imam 6 ur prakse. Včasih komaj da še zdržim teh nekaj ur. Sedaj imam premor in razmišljala sem, da bi tabletko namesto v ponedeljek vzela v soboto (se pravi 2 dni prej). Bi to bilo vredu? In bi zaščita še vedno bila enaka?

Tabletke lahko pričneš jemati 2 dni prej (nikakor pa ne 2 dni kasneje), premor bo torej znašal 5 dni namesto 7 dni.

Matjaž

Spoštovani,

2.3.2013 sem imela prvi dan zadnje menstruacije. Kontracepcijskih tablet ne uporabljam. ker greva s fantom konec meseca na krajši dopust (30.3.) bi si želela prestaviti menstruacijo. Moj ciklus traja od 25 do 28 dni. Zasledila sem, da ste svetovali tablete Primolut Nor. Najbrž bom obiskala ginekologinjo, da mi jih predpiše. Me pa skrbi kako je s tem “nabiranjem vode v telesu”? In prebrala sem, da jih je treba začeti jemati 3 dni prej? kako naj vem, kdaj bo 3 dni prej, če pa so ciklusi različno dolgi? Najlepša hvala za odgovor, lep pozdrav.

Spoštovani,
če ne uporabljate kontracepcije, je za prestavitev menstruacije najbolje uporabiti Primolut Nor. Napisali ste, da vaš cikel traja od 25-28 dni, torej pričnite z jemanjem 22. dan menstrualnega ciklusa. Tabletke je potrebno jemati 10 dni. Upam, da je to dovolj za vaš dopust. Ko prenehate z jemanjem pride okoli 2. dne do krvavitve.
Tabletke vsebujejo aktivno učinkovino noretisteron, ki lahko povzroča slabost, povečanje telesne teže, občutek napetosti v dojkah….
Srečno

Pozdravljeni!

Zanima me, če lahko prestavim mensrtuacijo, tudi če jo imam že?? Jemlem pa Primolut Nor tablete.

Hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav

Špela

Pozdravljena!

Najbrž je odgovor že prepozen, pa vseeno: ko se menstruacija prične, je skoraj gotovo s tabletkami ne boste zaustavili.

Matjaž

Pozdravljeni,

želim si prestaviti menstruacijo, ki naj bi jo dobila 27.4.2013. Ali lahko pričnem z jemanjem stedril m 20.4.2013 in tako prestavim menstruacijo. Kontracepcijskih tablet drugače ne jemljem.

Nataša

Pozdravljeni,
za prestavitev menstruacije uporabljamo Primolut Nor tabletke, ki vam jih na bel recept predpiše ginekolog. Začnete jih jemati 3 dni pred pričakovano menstruacijo 2×1 tableto, 10 dni.

Pozdravljeni,

stedril m jemljem že dobre pol leta. Julijsko krvavitev pa bom dobila ravno na morju, kar me že zdaj nervira.
Rada bi si torej prestavila to krvavitev, vendar ne vem, kako naj to naredim s temi KT? Še nikoli nisem naredila česa takega, zato se raje prej o tem pozanimam, če mi lahko prosim kako svetujete? Rada bi ostala zaščitena in ne bi imela krvavitve ravno tisti teden, ko bom na morju.

Zahvaljujem se vam za pomoč,
Manja

Pozdravljena!

Najbolje, da se odločite za kontinuirano uporabo, da torej uporabite en zavojček za drugim brez vmesnega 7-dnevnega premora.

Matjaž

A to junijsko in julijsko uporabo združim? Zdaj trenutno imam 7 dnevni premor in naslednjo sredo spet začnem z novo škatlico. Potem, ko to naslednjo končam, bo že junij in takoj brez premora začnem z julijsko škatlico in jo konzumiram v celoti, normalno 21 tabletk, potem pa bo spet premor, po julijski?

Oprostite za taka vprašanja, ampak raje se prej prepričam, kot pa tvegam kake posledice. Najlepša hvala za odgovor,
Manja

Odvisno je od tega, kdaj greste na dopust. V sredo 12. junija začnete uporabljati nov zavojček, z njim končate 2. julija in kar takoj naslednji dan nadaljujete z novim zavočkom, ki bo tako zdržal do 23. julija. Če vam to ni dovolj, si vzamite zraven še eno škatlico. Preprosto poskrbite oz. splanirajte tako, da boste med dopustom jedli tabletke. Lahko se sicer zgodi, da boste med drugim zavojčkom imeli rahle vmesne krvavitve (ki niso nevarne), a je res malo možnosti, saj so Stediril-m zelo dobre pri nadzoru maternične sluznice.

Matjaž

Lep pozdrav,

imam vprašanje. Včeraj sem dvignila Primolut Nor pri osebnemu zdravniku in jih takoj tudi začela jemati, danes je drugi dan, vendar pa čutim predmenstrualno bolečino v spodnjem delu trebuha. Zanima me kaj se zgodi če tabletke začneš jemati nekje 2 dni pred menstruacijo? Lahko vseeno pričakujem zaustavitev ali…? Ravnokar sem se vrnila iz dolgega potovanja in nekako sem pozabila na menstruacijo, sedaj pa se mi zdi da je ne bom mogla prestaviti? Jih naj jemljem tudi če jo dobim? Jo lahko tabletke skrajšajo? Vprašanje je torej, če ima kdo izkušnje, če tabletke delujejo tudi če jih začneš jemati dva dni ali dan pred menstruacijo in če lahko z jemanjem skrajšaš samo menstruacijo?

Hvala za odgovore.

Pozdravljeni,
če se bo menstruacija pojavila bo verjetno šibkejša in krajša. Če tabletke že jemljete, je najbolje, da nadaljujete do konca (10dni), ker se bo 2-3 dni po prenehanju terapije pojavila odtegnitvena krvavitev. Lahko pa tudi prenehate takoj ko se krvavitev pojavi, če vas menstruacija ne moti preveč.
Srečno

Se bom tudi jaz kar tukaj pridružila in postavila vprašanje: na morje odhajam 21.07.2013. Glede na predvidevanja bi naj ravno takrat dobila menstruacijo. Gre pa res samo za predvidevanja, ker imam izredno nestanoviti ciklus…trenutno imam ravno mestruacijo (2 dan), ki sem jo dobila po 40 dneh, prejšnjo krvavitev sem imela po 31 dneh, imela sem pa že tudi le 28 dni presledka, pa vse do 45 dni presledka, torej res nikoli točno ne vem kdaj bo prišla menstruacija, vse je možno – od 28 pa vse do 45 dni 🙁
Torej, če sem prav razumela: pri ginekologinji dobim (oz. dobim recept) Primolut Nor tabletke, začnem jih jesti 19.07.2013 in jih jem do 28.07.? Ne uporabljam pa nobene kontracepcije, stara sem 30 let, nimam še otrok, sem imela pa en splav (ni bil spontani). So kakšni zadržki za prestavitev menstruacije s tabletkami?
Hvala za odgovor.

New Report

Close