Najdi forum

Potrebujem nasvet

Z partnerjem sva skupaj malo manj kot tri leta.Nisva več zelo mlada ,oba čez 40 .Za sabo imava oba daljši zvezi .V najino zvezo sva vstopila več kot leto dni kasneje ,po razpadu najinih vez.Skozi ta čas sem ugotovila ,da  ima bolj slabo samopodobo,da iz enega problema napravi dva.Ne zmore bit spontan ,povsod vidi ovire  itd.Ko pride domov iz službe  se pritožuje čez vse in vsakega skratka ne slišim nič pozitivnega oz.vspodbudnega .Več ali manj kaj se je komu zgodilo kdo je zbolel …Potem vzame telefon v roke in na sedežno ,če mu je kasneje gre športat ,ko se vrne običajno pripravi kaj za jest,ker jaz pač po njegovem ne znam .To seveda ne drži ,saj sem prej z bivšim partnerjem kuhala jaz in vse je bilo dobro .Karkoli jaz napravim zanj nič ni dovolj dobro,omalovažuje večina mojega dela.Moja služba je zanj nepomembna čeprav delam veliko več kot on ,saj smo odvisni od določenih normativov .Delam večizmensko delo katerega rada opravljam .Med drugim tudi zato grem raje v službo ,saj imam tam mir in lažje mi je tam.kot doma saj je ozračje bolj sproščeno.Boli me ,ker neprestano daje opazke na moj videz ,čeprav izgledam dobro in urejeno z visino in težo je vse ok.Morda se motim ,ampak imam občutek ,da je poln furstracij katere skuša prikrit na različne načine .Na začetku sem se še trudila mu pomagat in vzpodbujat,da ni vse črno belo in življenje je lahko lepo kljub določenim izzivom.Sedaj mi počasi zmanjkuje energije in volje kar se tiče pogovorov ali reševanja različnih situacij.Kar se tiče intime ne bom izgubljala besed ,saj je to dvakrat na mesec in o tem sem se želela v preteklosti z njim tudi pogovorit,zal brez uspeha .Ker nisem oseba,da bi moledovala in pritiskala nanj sem to temo zaprla .Imam.občurek,da sva se izgubila ter odtujila in naju drži skupaj sploh ne vem kaj še ? Včasih je znal bit pozoren ,zadnje čase vedno manj.Po drugi strani mi daje na znanje kako mu ni vseeno zame in ga skrbi ,potem pa z svojimi dejanji večkrat pokaže svoje nespoštovanje na različne načine .Kot,da igra toplo hladno igro .Zadnjič sem ga vprašala čemu in zakaj je z mano ? Odgovoril je,da mu je fajn …Iz tega sem sklepala kot,da mu je pomembno le to,da ima nekoga ob sebi in ni pomembna kvaliteta odnosa .Tudi z starši nima ravno nekega dobrega odnosa ,zato sklepam ,da je lahko vzrok njegovega obnašanja primarna družina in vleče vzorce za sabo .Morda si je to najino vezo predstavljal kot rešitev ali beg pred sam sabo .Večkrat sebe vidi kot žrtev ,da se mu dogajajo samo slabe stvari ,vsi ga želijo samo izkoriščat med tem,ko on vsem pomaga .Kot,da potrebuje publiko in samopotrditev ,da pa je on le vreden in pomemben.Seveda sem predlagala tudi partnersko terapijo za pomoč in rešitev najinih težav o tem noče niti slišat .Res ne vem kaj naj še napravim,da bi rešila stvari ? Ko sem mu omenila razhod ,je začel kako mi je z njim lepo le jaz tega ne vidim in cenim,da nikjer več ne bom deležna vsega kar imam zdaj z njim itd.Koliko vidim pa nimam izkrivljene predstave ,imam ob sebi nezadovoljnega partnerja ob katerem tonem tudi sama ,večkrat sem potrta in žalostna namesto srečna in zadovoljna .Zavedam se tudi,da sem ga izbrala sama ,ampak čas je pokazal kako sva različna v večih segmentih,kompromisi pa zanj skoraj ne obstajajo le takrat,če so tudi v njegovo korist.Greva tja kamor po navadi on želi ,jeva tisto kar je njemu všeč in kar se pač spomni .Priznam,da sem se tudi sama začela odaljevat od njega saj me ta veza preveč duši in utesnjuje.Še kdo med vami z podobno izkušnjo ? Ali ste uspeli kaj spremenit/rešit ? Jaz več ne vem kaj še naj napravim ? Vesela vsakega nasveta .

Spoštovani,

vaš zapis kaže dober uvid v delovanje tega zapletenega sistema – partnerski sistem dveh psiholoških struktur posameznikov, ki sta že vsaka zase zapleteni in deloma nezavedni, skupaj kot sistem pa še toliko bolj. Za še nekoliko globlje razumevanje in nato rešitev predlagam, da pobrskate po naslednjih treh sklopih informacij:

PSIHOLOŠKA POGODBA
Izdaja zaupanja in kako naprej
Naj ostanem ali grem?
Izmučena od “vzgajanja”
Nasvet v zvezi z ločenim moškim

NOTRANJI KONFLIKT
Zamenjava kariere
Block
Želim končati razmerje.
Odhodi partnerja in občutek razvrednotenja
Partnerstvo pod vprašajem in biološka ura

PSIHOLOŠKE IGRE
Ali drugi resnično ne vidijo koliko si vreden
Razpotje
poudarek na knjigo z naslovom: Katere igre igra igrajo narkomani. Vaše vprašanje sicer ni povezano z zasvojenostjo, vendar prvih 100 strani te knjige lepo na splošno opiše te ponavljajoče vzorce, v katere se zapletamo, ter kako iz njih izstopiti.

Če boste imeli dodatno vprašanje, kar dopišite in bom odgovoril.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

In zakaj točno si (še) z njim?

Ker to je svetlobna leta daleč od ljubezni, partnerstva, vzajemnosti, pripadnosti, spoštovanja in še česa….

Imej se no malo rada.

New Report

Close