Najdi forum

Poletje se bliža!!

Pozabi na rit!!! V zivljenje je se marsikaj drugega.

To pa se ne pomeni, da se zapusti, da zri vse kar pride pred tebe. Ne!!! Naredi si program, uvajaj majhne spremembe, teden za tednom. Majhne spremembe!!! Pa naj gre to za aktivnost ali hrano. Pocasi se dalec pride! Poglej, gre za zivljenski maraton.

Tako bos pocasi spremenila ne le svoj izgled, ampak tudi pocutje. Pridobila bos na samozavesti, preprecila nastanek raznih zdravstvenih problemov, itd. Punca, zacela bos uzivati nov lifestyle. In ravno tu je kljuc vsakega zdravega in trajnega “hujsanja”. A vidis? Ne gre za hujsanje!!! Gre za spremembo zivljenskega sloga. Ampak za to potrebujes cas. Zastavi si cilj, dolgorocen. Ne razmisljal o letosnjem poletju, zacni spreminjati svoj zivljenski slog, da bos uzivala zivljenje naslednje poletje.

Preden sem prebrala, kaj je napisal Joco, sem hotela napisati nekaj podobnega.

Punce, kar vam zeli samuel dopovedati (pa mu res manjka malo stila), je to, da morate zaceti delati. Imam prijateljico, ki je s konstantnim negovanjem in ujckanjem svoje nesamozavesti prisla na rob! Ni varno tako pocetje. Resitev je samo v delu: zacnite delati, delo bo prineslo rezultate, rezultati veselje, motivacijo in z vztrajnostjo morate samo vse skupaj zdruziti v krog: delo, rezultat, motivacija, delo… itd.

Vse, kar ste doslej uspele narediti, je to, da si neprestano prigovarjate, kako zelo vam ne gre, kako zelo se nazirate, kako zelo ju3 nikoli ne pride, kako zelo ste nesamozavestne, kako zelo ne boste sle na zur (plazo, obletnico mature) ipd., ker se ne boste pocutile dobro itd. V resnici znate najti milijon izgovorov, da se vam ne bi bilo treba soociti s tezavami, ki jih imate. Sicer smo o tem na tem forumu govorili ze milijonkrat: ce je prenaziranje nacin odziva na stres, je treba zaceti odpravljati vzrok za tako reakcijo in ne iskati resitve v 3md, tarnanju na forumu, obljubah o vzajemni pomoci med forumasicami (vecinoma so te obljube silno kratkega roka, kolikor sem uspela opaziti) in podobnih jajcih.

Vem, kaj pomeni neuspeh, in vem, kako bolecino/strah za kratek cas na hitro ugasnes s hrano. Prevec hrane. Ampak ni treba biti kvantni fizik, da uvidis, da to nikamor ne pelje. Cudezev ni, punce, nihce in nic vas ne bo povlekel iz zacaranega kroga odlasanja na ju3. To morate narediti same. Zdaj, takoj in ne ju3. Imate internet, o pravilnih postopkih je samo na slovenskih FORUMIH (da o drugih straneh ne govorim) toliko napisanega, da izgovorov nimate.

Mogoce bo katera, ce bo znala prisluhniti, tudi v samuelovih postih lahko dobila kaj dobrega. Vojaska disciplina ni vedno tako zelo mem. Na zacetku je potrebna, potem pa se je privadis in jo naravnost vzljubis, ker pomeni red in nekaksen okvir, v katerem je lazje ostati pri zacrtanih ciljih.

__ http://www.cenim.se

Predlagam ti da prideš na forum hujšanje in bomo tam poskušali poskrbeti za tvojo motivacijo, ker tukaj očitno nekateri ne razmejo problemov in se vseeno vtikujejo, najbrž zaradi dolgega časa.

Se strinjam kar je napislala Vrhovnik. Decembra sem imela 5 kilogramov prevec. Veliko težje je shujšat, če imaš praktično idealno težo in bi se rad obklestil zaradi npr. športa s katerim se ukvarjaš. In mi je ratal.
Zdaj si najbrž pri sebi mislite, kaj pa jaz, ki jih imam 30 preveč. Kaj se sploh delam pametno? Ampak, če ne bo šlo dol, vam bo šlo kvečem gor…
Torej kaj boste naredile? Bo vaš teden enak onemu prejšnjemu? Res je, da Samuelu manjka sofosticiranosti v odgovorih, vendar v sebi veste, da ima prav.

Bravo! Končno – somišljenik.

Pozdravljena!

Tudi jaz sem na istem kot ti. Tudi jaz sem si včeraj kot že tisočkrat do sedaj rekla, da “začnem zares”, ker je ravno ponedeljek, primeren dan za spremembe. Seveda spet ni bilo iz tega nič. In spet se, kot vsako leto, bojim poletja, čeprav si vsako leto na morju sveto obljubim, da bom do drugega leta vitka in samozavestna. Še nikoli mi to ni uspelo in tako kot ti sem tudi jaz prepričana, da bo letos enako.

Ves čas razmišljam, kako bom danes pravilno jedla in katere diete naj se lotim. Sploh ne morem več jesti normalno in neobremenjeno.

Nočem jamrati, ker vem, da to nikamor ne pelje, kar želim je, da spoznaš, da v svojem začaranem krogu nikakor NISI EDINA.

Koliko pa tehtaš trenutno, če ni skrivnost?

Srečno in si poročamo (a ne, AVRIL?).

Anja

Kdo pa je še strelka? Ker jaz sem tudi:)

Ja jaz nimam tud nč proti, če me Samuel mal nadere. Sm kaj k bi mgu bit res en skojz ob men. Ker ko si pač želim nekaj spremeniti, sem še bolj lačna in še bolj tečna. Edina rešitev pri meni je, da grem nekam stran od obveznosti (na dopustu vedno shujšam par kg-ker jem samo takrat ko sem zares lačna).

Saj se trudim, vendar mi nekako ne uspeva, ker imam toliko obveznosti, da nekako pozabim, da delam sebi ogromno škodo.

In najbolj me znervira to, ko sošolke v šoli nič ne jejo in potem se še jaz kao izogibam hrani in pridem domov lačna in pojem enkrat več.

Kdaj naj dopoldan jem, če imam zajtrk ob 6 in kosilo ob 3? In kdaj je najbolj primerno jesti sadje? Ter katera hrana je najbolj primerna za zajtrk, malico ter večerjo, če še obiskuješ šolo (ni hujših fizičnih naporov).

hvala hvala vsem za odgovore

ojla.
ja,gremo.Čimprej tem bulš…

Živijo,vem da nisem sama,ma se mi zdi,da je to kar prestajam tak problem,samo moj.No,saj veš,kaj mislim.
Imam 70 kg,sej ni štos v tem,da bi jih morala imet 100,s temi kg se ne počutim in ne upam it dol.Se ne upam videt in bi rada shujšala…Sem ista kot ti.Popolnoma.Da bi jih imela 60?Ne verjamem.Bila bi najsrečnejši človek na svetu.Vsaj 63.Ma nevem,če mi bo ratalo..

Ojla,saj vem da samuel piše na svoj način,bistvo pa je delat in volja.Ma saj jaz delam,tudi s športom se ukvarjam,sam npr.,dopoldam jem ok,pride moment,zajebam z kakšno sladkarijo ali pa bilokaj,pole pa pridem domov iz službe in si mislim,ah bom pa kar jedla itak sem že prej falila in pole se mi zdi brezveze it tečt alpa na aerobilo,al delat trebušnjake,ker itak ne bo šlo dol,ker sem preveč pojedla.Če pa se kakšen dan pravilno prehranjujem,sem srečna in si mislim,o,saj mogoče bo pa šlo,tisti dan pa živim.In naslednji dan si mislim,da sem buljši ,pa čeprav sem ista kot prejšnji..Sam takih dnevov je zadnje čase bolj malo…
Evo,zdej že študiram,da bi se držala eno dieto,za 15 dni,ki jo imam tu,da bi shujšala vsaj par kg do žura,ma kaj ko vem,da mi ne bo uspelo.

In kar je napisal Joco,je čisto res in prav,vem,da moram u glavi razčistit,vse je tam.In sem premišljevala o tistih stavkih.Se zamislila,nekaj časa celo se nekako pripravila do takega načina,ma kaj ko bi prej rajši shujšala in se potem(bolj suha)tako držala..
Ne ne,men se je zmešalo!!

Hvala.
Da bi imela vsaj kanček tvojega fantastičnega razmišljanja…

Ela, Ela, ne smeš tko razmišljati. Če si boš, že preden boš sploh poskusila z dieto, govorila, da ne moreš, ti zagotovo res ne bo uspelo. Moraš si odločno reči: “USPELO MI BO ZDRŽATI!” in bo zagotovo več uspeha.

No jaz imam pa začetek drugega meseca maturantski ples in sem prepričana, da mi bo uspelo. Saj mi mora. Nekako je pri vseh nas problem, da nismo dovolj odolčne in nimamo dovolj močne volje.

Poznam te fore,pojem čokoladko in me vse mine – še danes se mi je to zgodilo in me je zaradi tega bolela glava. Ampak sem si potem rekla, da zarad ene čokoladke me pa že ne bo pobral. Neumno pa je zaradi tega obupati (da ne boste mislile, da vas grajam-take stvari počnem tudi jaz in sem potem jezna nase).

Torej z močno voljo se da doseči vse. In če mi je zadnjič uspelo, da sem se izogibala sladkarij mi bo tudi tokrat in odločno si danes rečem, da se bom uprla tej odvisnosti in občutno zmanjšala vnos sladkarij in od danes naprej nehala piti kavo!

In če se bom slučajno prekršila, vam bom povedala in vi me boste malo okarali (samo ne preveč:))))) in se bom vseeno trudila naprej!

Anja vem kako je to, ko študiraš katero dieto bi imela, vendar je najbolje, da poskusiš samo spremeniti nekaj prehrambenih navad. No drugače pa na forumu hujšanje zelo hvalijo dieto 3md.

Torej danes je zadnji dan mojega nezdravega prehranjevanja:)

ojla,sem bila pravkar zdej na tistem forumu za 3MD,je res za pohvalit ženske,ma najbrž bo zame kar najbolje pozabit na diete,kot praviš ti in jest pametno z glavo.Ma se nekako bojin dneva,sploh nevem kaj naj bi jedla in koliko.Razumeš?Ok,če jem sadje,zelenjavo in jogurte je dobro,ma od tega ne bom večno živela,ko pa jem kaj druzga ,si že rečem,da zakaj sem morala pa to pojest!!!
Bom nekako se morala pobrat ,tle ste vsi tako močni in res hvala za vse besede.Jih mam spravljene:)

Aja,še to.23.4. imam žur,a čmo skupaj,oz ti že delaš na tem,a se čmo mal spodbujat,da mi vsaj mal rata???Ker si res želim…In se slišimo,da ti povem,kako je..?

Do 24 je še nekaj kar nekaj dni. Pa še z nečim te lahko potolažim. Zagotovo bo prišel še kakšen žur in če ti tokrat ne uspe, boš pa enkrat drugič šokirala.

Najboljši mi je stavek, ki ga je nekdo nekoč napisal na ta forum in gre nekako tako: pomisli na to, da si kg pridobival/a več let, sedaj pa bi jih rada izgubil/a v enem mesecu.
Torej ne smemo pričakovati čudežov.

Zagotovo pa je možno v tako kratkem času tudi doseči kakšno spremembo. Pa pomisli, da se potem še do poletja paziš in nato si lepa za na morje.

Pa še to pomisli, da je dobro za zdravje, če skrbiš za linijo (razen če pretiravaš).

No tud jaz se trudim in verjamem, da bo vsem nam, ki smo na tem forumu uspeli.

Pa ne se prevč sekirat, ker ti iz lastnih izkušenj povem, da se ne obnese:)

Punce,

mislim, da ste še zelo mlade in imate zelo napačno predstavo o tem, kaj je zdravo prehranjevanje:

“Ok,če jem sadje,zelenjavo in jogurte je dobro,ma od tega ne bom večno živela,ko pa jem kaj druzga ,si že rečem,da zakaj sem morala pa to pojest!!!”

Zdrava prehrana zajema sadje, zelenjavo, jogurte, pa tudi druge stvari!! Skuta, pusto meso, polnozrnati izdelki…. Dejte no nehat mislit, da je možno od “listja” živet.

Pa izjave v smislu”ne vem, za katero dieto bi se odločila”. Halo??!! Odloči se za DOŽIVLJENJSKO zdravo prehranjevanje in miganje, pa bo vse O.K.

Pa še to! Če se zmerno in zdravo prehranjuješ (na ta način tudi shujšaš počasi in zdravo za vse življenje in ne le za naslednji žur) ti ena ušiva čokolada, pa četudi jo požreš celih 20 dag, ne more škoditi. Seveda pa si potem ne rečeš: “Oh, sedaj sem se pa pregrešila in vse???!! pokvarila, pa lahko še naprej žrem in nič ne telovadim, ker itak ne bo imelo učinka”. Greš naprej po začrtani poti in basta.

O volji in motivaciji je pa že Vrhovnik pisala. Se podpišem pod njen mail. Ne moreš čakat, da te bo lepega dne (ja po moje res kar ju3) v glavo zadel en sod volje in motivacije, da boš začela zdravo živet in mislit. Ne čakaj na pravi trenutek, ko si boš lahko začela spreminjati življenje, ker sam od sebe preprosto ne bo nikoli prišel. PRAVI TRENUTEK JE ZDAJ!!

Ma, sem se mogla spucat. Pa brez zamere.

Me zanima kolko mas mascob, da si zelis met 63 kg.Jaz sm visok 171 cm,ne rasem vec,mam pa 63 kg, s 13 % mascob.Postava je se kar solidna, sam se mascobe brez gibanja kar nalagajo.

ojla,ma nevem koliko maščob imam.Sploh nevem,kako naj izmerim.Edino kar lahko povem je,da nisem lih špehasta,ma na 63 bi lahko kot pravijo drugi-z močno voljo-res lahko prišla.
Cao.

ojla,ma prav nič ti ne zamerim.
Vse to,kar si napisala imaš prav in nekje v sebi to tudi vem..Manjka mi dat to iz sebe in to začet uporabljat,pač pravilno prehranjevanje.

Saj pravim,zadnje čase nevem kaj mi je s to hrano,totalno obsedena sem,ma po pravici povedano mi je zdaj mal bulš,ker ste mi pomagali s pravimi nasveti.

Sej že celo popldne premlevam o tem,da MORAM začet mal drugače gledat na to in se ne tolko obremenjevat s tem, se trudit jest zmerno in prav.In upam,da mi bo uspelo..

Počasi,kot tek na maraton….

Lahko noč.

New Report

Close