Najdi forum

Podrl se mi je svet – anonimno pismo

Koliko je bilo vsega nisem želel niti brati ker je ženska vprašala za nasvet in ne da zaneti neke prepire. Kot prvo velja zagotovo tisto da kdor ni tega dal skozi se mu v recnici niti ne sanja za kaj v resnici gre pri prevari in kakšne bolečine spremljajo prevaranega. Če je seveda imel varajočega zares rad in še če mu je 100% zaupal.
Kaj narediti je nemogoče najti univerzalen odgovor ki bi veljal za vse ljudi. To je tako. Tudi ti bi verjetno ne nikoli izvedela za varanje če nebi dobila slik in bi verjetno mislila vse življenje kako ti je tvoj zvest in te ima rad. A življenje samo naredi tako da se zgodi nekaj nepričakovanega in se stvar razkrije. Vedno. Kaj pa verjameš po tistem pa je povsem odvisno od tebe. Da pa bi izvedela popolno resnico pa ne boš nikoli. To mi verjemi. Razen če se boš kdaj usedla skupaj z ljubico in ti bo ta povedala prav vse. Tudi podrobnosti od katerih se ti zna obračati želodec. A to je realnost.
Moj nasvet. Kot prvo je potrebno se umiriti in začeti razmišljati. To pa je najtežje. Vse nagle odločitve v jezi in besu znajo biti le kontraproduktivne. Je pa vsekakor prav da poveš gospodu da ti je z podlostjo uničil spoštovanje do njega in naj več ne pričakuje nikoli da bo imel tvoje zaupanje.
Tri leta je velika doba. Nikar pa nikoli plaziti za njim saj boš tako izgubila pri njemu vse spoštovanje in ti zna vse skupaj čez čas ponoviti. Ali bi pa z takšnim spoznanjem ti živela pa boš po nekem času morala premisliti sama pri sebi. Želim ti da rešiš vse skupaj tako da boš na koncu ti in otroci bili preskrbljeni, da boš uvidela da tudi brez prevaranta gre če se odločiš tako.
Le pogum.

“Tri leta!!! Ni opravičila!”

Tako je napisala Gaja. Jaz se temu mnenju pridružujem in ti poklanjam še tole pesem, ki govori o tvojem problemu.

Želim ti veliko moči in veliko ljubezni, ki jo boš potrebovala, da boš pozdravila rane sebi in otrokoma.

Prevarana !
Ne vzemi ga nazaj oziroma ne idi nazaj k njemu….
Moj bivši me je tudi varal lep čas in to z žensko, ki je velika ljubiteljica moških. Po krajšem razhodu sem ga vzela nazaj, naredil mi je drugega otroka, ko pa sem rodila je odšel nazaj k ljubici. Če je bil tvoj toliko časa v razmerju z njo, bo to težko prebolel. Razočarana boš samo ti in otroci. Ne ponižuj se kot sem se jaz – razmerje, zakon s tretjo osebo nikoli več ne funkcionira. Tega NIKOLI ne boš pozabila.
Ne oziraj se na očitke nekaterih, zakaj si šla k mami – zakaj pa imamo starše ?! Ja ljubi Bog, da nam pomagajo v takšnih situacijah…..zato, ker se obrnemo v teh primerih nanje, še nismo ničvredne in nevedne koklje…. 🙂 Tudi jaz sem pristala pri starših in mi je prav super fajn :))
Drži se, čas celi rane in čez par let se boš vsemu temu še nasmejala. Meni se je ravno tako podrl svet, danes pa trdno in ponosno stojim na njem. Imam kup dobrih prijateljev, družino in kljub dvema otrokoma imam skoraj preveč oboževalcev, ki bi z mano delili družinsko življenje ne samo posteljo. Verjemi pa, da se vse vrača in plača – NEKOČ. Tudi tvoj ne bo ostal brez plačila….
Ponosno naprej :))

Nenika

Še nekaj mojih napotkov iz lastnih izkušenj ti povem,da ne poslušaj mame,odloči se sama,ker ti je lahko potem žal,sem pa sama veliko preživela v zakonu,bila je pijača in vse kar je povezano z njo,ker sva živela pri meni je večkrat odšel nazaj na svoj dom,po nekaj dneh se vrnil,ker enostavno videl,da ne more brez otrok,nisem mu tega naprej metala,ker sem vedela da ga imajo otroci radi,kako naj jim preprečim,da ga ne bi več videvali,srce bi me bolelo.
Po takem mučenju sem se odločila,da se mu maščujem in poiskala prijatelja ne vedoč on za njega,naučila se nisem čisto nič po pravici povedano,spoznala sem da je moj veliko boljši od njega,potem je tudi on kar naenkrat nehal pit,postal je drug človek,dejal je da brez mene in otrok ne bi mogel živet,pa tudi sama sem prišla do tega zaključka,čeprav še vedno pride kaj narobe,tako je lahko tudi tvoj spoznal,da ni druga boljša od tebe,jaz sem svojemu včasih rekla,poskusi drugo pa potem poveš katera je boljša in boš videl,da je ni,ker toliko let ko se navežeš z nekom živet,vložit toliko truda v skupno življenje,se ne da kar tako zbrisat.
Sedaj hodiva skupaj v hribe,na morje,včasih na morju reče zakaj si tu tako dobra,pa se nasmejim pa rečem a ne vidiš,da nisem doma in imam več časa zate,ker ni drugih obveznosti.
Dobro premisli,kaj narediš,da ti potem ne bo žal,najlažje je reč ločil se bom,pa poznam kar nekaj ljudi,ki so ločeni pa mi je reklo ni to tako enostavno
upam,da sem ti kaj pomagala s svojimi izkušnjami sem vztrajala in mi ni žal,ker kdo ve koga bi lahko dobila pozneje še veliko slabšega kot imam

nisem brala vseh postov ,ker jih je preveč ,bom pa kratka pa jedrnata ,pa mogoče mal ostra ,ampak kar je res je res,glej če je mel tip 3 leta drugo pa ti nisi nič vedla o tem ,haloooooo ,prva napaka -tvoja ,vsaka pristna zveza moža in žene je taka ,da drug ob drugem takoj začutita vsako spremembo ,lej ko jo je imel moj ex sem to takoj vedela ,da nekaj ne štima ,samo dobro sem bla 20 let mlajša in naivna ,danes bi ravnala drugače ,ker sem bla čisto sam kriva da se je zgonil ,kdaj boste poštekale da se moški ne bojo nikoli spremenili na tak način ,ne govori se zastonj da vsak mož rabi dobro kuharico za šporgetom in kurbo v postelji ,sex 2 krat na mesec ,pa kaj je z vami ženske moški grejo pač drugam ,jaz ga takoj napokam za 2 krat na mesec ,sex je 90% dobre zveze vse ostalo je 10%,imam jih 40 pa 12 let sem v zelo zelo dobri vezi z moškim ,ki mu vseskozi dajem vedeti da če najde boljšo lahko gre …………………….malo razmislite

Ej bionika, da se ti slučajno ne bo zgodilo in ti enkrat res popihal s kakšno drugo 🙂
Mislim.. Saj je v redu, če mu nudiš vse tako kot pišeš. Ampak, da ga pa pri tem še vzpodbujaš je pa že igranje z ognjem 🙂
Samo toliko za razmislek 🙂

Tudi če ostaneš z njim, mu nikdar več ne boš zaupala. Vsakič ko bo šel ven, se boš spraševala kje je, oziroma a se s katero daje dol. Med vama se je zgodil začetek konca. Tako to je, pa če verjameš ali ne. Sicer pa, saj boš sama videla in občutila skozi čas, ker občutek mi pravi pri tebi, da se tako zlahka dala ne boš in da boš vztrajala in zmanipulirala svojega moža. Boš pisala čez leto ali dve ali pa še prej na tale forum in poročala, kako prav so imeli nekateri, ki ti sedaj svetujejo nekaj, kar slišati nočeš. Resnica vedno boli. Nisi edina, ne prva in ne boš zadnja, ki se ji je to zgodilo. Nešteto jih je.
Nič ni za vedno in vse v življenju se non-stop spreminja. Odnosi pa sploh. Kdaj si zanj postala nezanimiva, se ti morda sanja? Vidiš, da nimaš pojma, ker dlje od štedilnika ne vidiš. Če si mu bila včasih zanimiva, mu sedaj nisi več ali pa mu kmalu ne boš več. In vedno se bo našla katera, ki je bolj zanimiva, lepša in mlajša od tebe. Že sedaj. Nič posebnega nisi in to je dejstvo in najbolje, da se s tem čimprej sprijazniš. Treba je na odnosu delat non-stop, vsak dan, ne pa sanjat in bluzit in brat kuharske knjige. Ne vem, kaj toliko galamiš, če si dobila pismo. Kaj si pa prej delala, pred tem pismom, a sanjala, kok se imata dobro? Končno ti je poštar odprl oči in ti galamiš kot da je konec sveta. Zdaj se življenje zate šele začne.
Tri leta z ljubico, draga prevarana žena, to ni pol leta ali pa nekajkrat skok čez plot. Med njima se je spletla čustvena vez, nekaj kar sta vidva z možem že zdavnaj izgleda pokopala, ko si mu najedala, al bi spekla recept na 100.strani ali na 150.strani. Nič zato če imata otroke, žalostno, da se na njih sklicuješ. Skrbi te le za svojo rit in tvoj ugled pri nedeljski maši.
Upam, da bo odšel od tebe k ljubici, če je kaj deca v njem in če bo poslušal svoje srce in če ne bo klonil pred tvojimi grožnjami, ki bodo seveda še sledile. Če pa nima hrbtenice ta tvoj mož, ga pa hitro na ketno prikleni in tako ubij še tisto malo duha v njem, kar ga je še ostalo, ali pa mu kot ptiču pristriži krila… mu boš že pokazala, kaj znaš. Saj znaš.

Prepičana sem, da je mislil resno, ko je rekel, da ne more živeti brez tebe – kdo pa lahko živi brez opranega, skuhanega, pospravljenega, pomitega??? Predvsem se v tej situaciji ne prenagli in se ne vrni brez premisleka, da ne bo mislil, da lahko počne kar hoče, ti pa se tako ali tako vedno vrneš. To, da ne more živeti brez tebe, je njegov problem. Je že končal z ljubico? Močno dvomim! Se ti je že opravičil? Ti je razložil kakšna neodgovorna razmišljanja so ga privedla do tega? Ti je že obljubil, da ti bo odslej absolutno zvest? Ne pusti se žejne prepeljati čez vodo, da se ne bo že čez par dni smejal v brk in te znova varal, poniževal in se delal norca iz tebe.

Enkrat vara-vedno vara. A kaj,ko sem rabila 20 let,da vidim,da se ne bo spremenil.Prisegal na otroke,jokal. Nevem niti koliko jih je imel.

Aja, v postelji zanič.Nikakav moški.Zato pa nobena ni bila dolgo z njim.

Če mene vprašaš ,samo beži od takega modela. 3 leta????????

Ja ziher bo tako, nekdo zloben, ziher ena njegova bivša, ki hoče uničit tako srečen zakon , da dedc kar poskakuje naokrog, potemtakem že veliko dlje kot tri leta.
No takemu se strinjam je treba uničit srečen zakon oziroma bazo- servisno službo
Žal kot v vsaki vojni nastradajo nedolžni.
Upam da preživijo in ponosno z dvignjeno glavo stopijo mimo svojih krvnikov v nov svet.

Saj pošiljatelj ni uničil družino, družino je razbilo dejanje, tisto kar je na fotografiji, dokaz o uničujoči aktivnosti enega izmed zakoncev te srečne družinice, ki pred svetom kaže svoje nespoštovanje do zakonca, ga ponižuje pred njim pa hinavi in se igra igro srečne družinice. 3 LETA !!!!
Tu ni več kaj reševati razen zunanjega videza.
Menim da ima drugi zakonec pravico izvedeti, tudi anonimno, spoznati s kom v resnici živi in se odločiti kako naprej. Prej ko izve boljše je.
Menim tudi da je nemoralno tako dejanje prikritivati in zamolčati ter pustiti osebo v nevednosti. To je sodelovanje pri varanju.

Avtorica, kako je z vama po teh letih, če sta še skupaj mu lahko zaupaš ali sta ločena?

Ja, mene tudi zanima kako se je zadeva razpletla.

New Report

Close