Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? počutje po kemoterapiji

počutje po kemoterapiji

Vsa ti čast…si pa podkovana z znanjem!Sama sem že tudi veliko brskala po netu.Marsikaj razumem,ampak je toliko kontradiktornih informacij,tako da sem bila kot ta “frišna”, zelo zbegana.Neki znanstveniki trdijo,prste preč od vseh hranil ki vsebujejo og.hidrate,namreč ti se v telesu pretvorijo v glukozo in ta naj bi bila idealna hrana za rakaste celice.Uživalo naj bi se čim več beljakovin in maščob tako nasičenih še več pa nenasičenih.Jaz sem ubrala to za mene težko pot,saj sem krompirjevc in makaronar skoz in skoz.Tako da sem pristala pri uživanju mlečnih proivodov(največ skute in jogurta in to kozje),ribe imam rada sem pa tja kakšen kurji beder,z mesom sem pa bolj skregana z jetri pa sploh,sadje in zelenjava sta mi pa tudi priljubljena.
Pobrskala sem malo,kaj je to cellfood.Super hranilo.Uf,ampak cena?En štamperl skoraj 40 evr.Soljeno.Kako se pa ta preparat jemlje?Po kapljicah?Prosim,me malo podrobneje informiraš in poveš po koliko ti to računaš? Hvala.

Lahko mi pises na [email protected] jaz ga dobim res velikoooo ceneje za 25 €, jemljem pa 3 x po 8 kapljic ali pa 2 x po 12 kapljic. Če si iz LJ, ti komot lahko kako dozo prodam naprej, ker sem jih ravno danes 6 dobila.

V glavnem moje pocutje po prvi kt ni ravno najbolje, pa je danes ze sesti dan….. Sicer gre pocasi, pocasi, vendar sem se vedno nekako sibka, slabotna…… Bruhala nisem, jedla sem normalno, malo je bilo slabosti, samo to pocutje…. Kaj bo se, ta je sele prva 🙁

Jasnica4, saj bo, boš videla.Vsak dan boš boljša.Zame je bila prva najhujša, najbolj grozna.Druga in tretja sta bili veliko lažji.Ali jih imaš tudi ti šest-tri take in tri drugačne? Zadnje tri so sploh blažje, ni primerjave..Ni tablet in ni slabosti, ne toliko počivanja.
Tudi jaz sem bila še šibka šesti dan, kar preberi.Vsa čudna .Pa zjutraj sem bila recimo zanič, popoldne pa veliko boljša.Pojdi malo nazaj, pa preberi, kako smo imele te štorije tudi me….Tudi jaz sem se najamrala tu gor….nasveti so mi pa tudi zelo pomagali.In bodrenja.

Tudi jaz jih imam sest, ampak zdravnica ni nic rekla da je drugi sklop lazji, le da ni slabosti, pa da bolijo sklepi…. Drugac me pa psiha ornk zdej sploh zarad las…. Groza 🙁

V teh pol leta, kolikor vem za svojo bolezen, sem se (tudi na tem forumu) naučila, da čeprav gre za enak način zdravljenja nimata niti dve pacientki popolnoma enakih reakcij. Vsaka lahko opiše svoje počutje, ampak enaka bolečina je morda pri eni zanemarljiva, pri drugi pa katastrofa… prag bolečine pač ni pri vseh enak. In tudi pogledov na bolezen in zdravljenje je toliko, kolikor je sogovornic.
Moja izkušnja je taka, da prvih treh res nisem niti čutila, po četrti in peti pa me bolijo kosti in nohti. Zjutraj je bolečina kar konkretna. Ampak, ko se razmigam in odpravim od doma, postane znosno. Poskusim misliti na kaj drugega, iščem nove izzive, snujem lepšo prihodnost.
Lasek, če te prav razumem, ti nisi jemala Medrola pred in po KT v drugem sklopu? Jaz imam z njimi kar težave… ker se tako hitro topijo, ostane za njimi strašna grenkoba, ne glede na to, s koliko tekočine jo poplaknem. Ampak jih je vsakič samo šest;)
Jasnica4, izguba las je res en mali šok. Verjetno za vsako. Ampak vzemi to kot kolateralno škodo. Veseli se tistih, ki ti bodo čez nekaj mesecev ponovno zrasli .. še lepši bodo! In, če je to cena za to, da ozdraviš, potem niti ni tako visoka, kajne. Meni je zelo pomagala dobra lasulja. Sprva sem mislila, da je sploh ne bom nosila, da bom kar v rutki. Zdaj, ko je malo hladneje, pa se v njej zelo dobro počutim. Prav seksi:))
Pa ne mislim, da je lasulja zelo kvalitetna, samo pristaja mi. Moji domači pravijo, da naj razmislim o spremembi pričeske v prihodnosti:))
Jasnica, vem, kaj doživljaš. Ampak poskusi najti v tej bolezni tudi kakšno svetlo točko.. saj ni vse tako črno. Morda se nam je bolezen zgodila tudi zato, da bomo znale v prihodnosti bolj ceniti drobcene malenkosti, ki se nam dogajajo vsak dan, pa jih še opazimo ne, ker se nam zdijo tako samoumevne.
Poskusi zbrati sedem iskrenih objemov na dan. Boš videla, kako težko je na začetku, potem pa hitro pride še kakšen za rezervo:)) Malo za šalo!

No, če jih imaš šest Jasnica4 in ti je zdravnica navedla druge težave, imaš potem take, kot sem jih imela jaz.Kot že rečeno, sem najbolj trpela prvič, po prvi.Potem sem že vedela, kaj me čaka.Dokler sem jemala tablete, je bilo bolj šit, veliko sem počivala.Šesti dan sem bila že brez tablet, šibka, ampak, potem je bilo bolje.Druga in tretja sta bili vseeno malo lažji, ker sem že vedela , kako poteka in kaj lahko pričakujem.Vsak dan si skuhaj žajbljev čaj, da se ti ne naredijo afte.Meni se sicer niso delale, sem in tja kakšna pikica.
Drugi sklop je dosti, dosti lažji.Ni slabosti, noge te malo bolijo, jaz sem dobila Naprosyn .Ampak sem bila kar v redu.Nobene slabosti, sicer sem počivala, samo še malo ne toliko, kot pri prvih treh…

Mirca13, Medrol sem v drugem sklopu vzela.Vse po programu.Nisem ga pa vzela v prvih treh KT.Sem imela nekakšen odpor.Nikoli nisem imela v življenju kakšnih tablet, zdaj pa toliko na kupu…Ja, Medroli so zoprni, posebno, če moraš pojesti dva.Včasih imajo večmiligramske in vzameš naenkrat samo enega – mislim da 32mg.
Takrat ni take grenkobe.

Kar se pa tiče las – moram priznati , da je bil to zame tudi velik šok.Velik.Mislim, da sem takrat prvič potočila nekaj solz.Ampak lasulja je krasna in jaz sem z njo že plavala, skratka imam jo od jutra do večera.Sem bila pa takrat res čisto na tleh…tudi zame je bila to Groza.

Jasnica4, minilo bo, boš videla.Zdaj boš malo šibka, ampak BO bolje.Jaz sem vsak dan bolj fit….zdaj sem dobila 25 nagradnih izletov v Ljubljano….obsevanja…
Jaz sem vse poletje mislila na te izlete in sem si rekla:Ko bom hodila tja, bo pa že svet dosti, dosti lepši.
Pa je res lepši…

Čeprav imam tudi pri obsevanjih težave.Zadnjič sploh nisem mogla biti na miru….premikala sem roke in noge in naenkrat sem imela dosti.In sem šla domov, ne da bi kaj opravila.Zdaj vzamem Helex.Ne vedno.Da sem pri miru.

Ene pravijo, obsevanje ni nič posebnega.No, jaz imam probleme, ker ne zdržim prisilne drže pri miru 10 minut….
V čakalnici vzamem helex in potem mi je čisto vseeno, kaj okrog mene ropota.Ležim in čas tako mine, drugače se mi vleče , kot jara kača in sem že vsa živčna, kdaj bodo prišli noter in me rešili iz statičnega položaja…

Pozdravljeni,

kje pa ste kupili zeolit?

Jaz tukaj
http://www.lahmedikal.si/cenik

Lp

Drage moje,
blagor vam ki ste ze tole kalvarijo prestale. Jaz sem po prvi KT in sem zelo zelo utrujena. Je pa danes peti dan. Ja saj še malo pa bo bolje a kaj, ko pride potem že nova doza… prve tri naj bi bile približno glih in prejela jih bom ambulantno-tekla mi je eno uro, zadnje tri pa naj bi bila v hospitalu, morda celo prespala??? Ali se kateri kaj sanja zakaj?

Draga lisička tudi me smo bile nekoč na tvojem mestu in drugo leto po tudi že vse za tabo 🙂 Ti samo glavi pokonci in veselo naprej. Pri drugi so samo par ur na onkotu, če si kje blizu Ljubljane, če si od daleč pa prespiš, ker imaš prvi dan pregled in drugi dan kemo, kjer teče zelo počasi in vmes te pregledujejo, da ne pride do kakšnih stranskih učinkov, si tam ene 4 ure, če je vse o.k., naslednjič dobiš isto tam kjer boš dobivala prve tri.

Lep pozdrav in objemček 🙂

kogar zanima zdravljenje s kemoterapijo naj si prebere eno od novejših študij:
http://www4.dr-rath-foundation.org/News/2016/October.html?utm_source=email&utm_medium=comments-02&utm_campaign=newsletter-20161103#comment0432

Pozdravljene,naj še jaz opišem moje izkušnje s kemo.Lani sem zbolele za rakom na jačniku.Sledila je po hitrem postopku obsežna operacija,kjer so mi odstranili jajčnike,maternico in vse bezgavke.Predpisali so mi 6 kemo,ki mi je tekla vsake tri tedne 8 ur.Po prvi nisem imela nobene reakcije,pri drugi pa so mi dodali biol.zdravila Avastin.Takrat pa se je začela veselica.Imela sem velike bolečine v kosteh,ne bolečine,bilo je,kot da imam led v kosteh.Tudi nohti so bili zelo občutljivi,bolečine v mišicah,ter razjede v ustih,ki pa sem jih blažila z žajbljevim čajem.To je trajalo tudi do 14 dni,kar pomeni 14 dni trpljenja,en teden v redu,pa zopet znova.Najhujša je bila zadnja doza.Sedaj srm samo na Avastinu.Prejel bom 22 doz,18 jih je že za mano.Pri Avastinu je bilo pa v začetku v redu,sedaj me pa čedalje bolj bolijo mišice v rokah,da si pomagam z močnejšimi analgetiki.Pa bo že nekako,saj imam samo še 4.Drugače pa glavo pokonci,vse se zdrži,vse bolnice smo velike borke in zato carice.Lp

Še to,Zeloit prodaja lekarna Žužemberk prek spleta,tel.040 474 672,odstranjuje posledice in strupe kemoterapije ter preprečuje nastanek novih rakavih celic.Lp

Še moje izkusnje po prvi kemoterapiji . Že takoj ko sm prisla iz kemo sem se pocutila kot pijana . drugi dan za nikamor samo spala in imela vrtoglavico. tretji dan cez dan kar v redu seveda z rahlo vrtoglavico, naredila nekaj domacih opravil vendar vse v bolj pocasnem stanju, zvecer okoli enajste ure dobila slabost bruhala vecinoma samo slino, vzela tableto proti bruhanju ko se je umirilo . cetrti dan odsla v trgovino in po opravkih seveda v spremstvu sina , majhen sprehodek. apetit je se dokaj normaln . peti dan pocutje spet kot pijana , naredim domaca opravila pocutje pa se vedno ni najboljse ….

Pozdravljelni,
Nikoli nisem bila na kemoterapiji in nimam pojma, kako to izgleda.
Toda, Donna Eden od Eden Method pravi, da energijska medicina zelo pomaga pri zdravljenju raka. Tudi pri kemoterapiji. Ko bi 1x ali 2x na dan naredile dnevno energijsko routino, bi se gotovo počutile bolje. Bolj kot se fokusirate na to, kaj pravijo druge sotrpinke, bi vam svetovala, da poiščete način, kako si izboljšati slabo počutje.

Moje mnenje je, da se že pred kemiterapijo lahko pripravite, da ne rečem programirate, da boste terapijo dobro prenesle.
Kako? S tapkanjem ali EFT metodo in energijskimi vajami. Pa seveda tudi po tepapiji si vedno lahko pomagate. Ali ste že slišale ta stavek: ” Niste žrtve, ste kreator… ”

Vsak trenutek si lahko popravimo počutje brez zdravil. Ko bodo ljudje dojeli, da si počutje lahko sami popravijo, se bodo dogajali čudeži. In ko se tega naučite, se boste počutile bolj varne in telo se bo bolje zdravilo. Varne, ke boste vedele, da si v težkih trenutkih lahko pomagate same. Svojemu telesu in umu morate sporočiti, da je kemoterapija varna, potem bo manj stranskih učinkov.

Treba je malo raziskati in najti nekaj, kar vam pomaga.

Žal mojega pisanja na Medovernet skoraj nihče ne komentira, se ne zahvali ali napiše svoje izkušnje. To pa ne pomeni, da to o čemer pišem ni uporabno. Škoda, ker bi s tem bolj pomagali drugim kot, da pišete o slabih izkušnjah. Že to, ko preberemo, da je bilo nekomu slabo, lahko pri nad sproži slabost…

Sama vam lahko zagotovim, da to, o čemer pišem, o energijskih metodah, res deluje. Videla sem na svojih delavnicah pri drugih in občutila na sebi. Treba je samo narediti premik v svoji glavi in začeti delati na sebi.

Breda

Energy Healing Therapies for Symptom Control of Cancer Patients:
https://www.ijhc.org/energy-healing-therapies-for-symptom-control-of-cancer-patients-of-cancer-patients
Zaključek:
Naši rezultati dokazujejo, da tehnike energijske medicine znatno olajšajo simptome tesnobe, utrujenosti, bolečine in nespečnosti pri bolnikih z rakom, če jih bolniki ocenjujejo subjektivno. Rezultati kažejo, da se je simptom tesnobe najbolje odzval na energijsko terapijo, povprečno pa se je stopnja anksioznosti zmanjšala za 5,3 točke. Naslednji simptom, ki bi mu najverjetneje koristil, je bila utrujenost, povprečno zmanjšanje za 4,3 točke. Bolečina je bila najpogostejši zdravljeni simptom, vendar je imela tretje najpomembnejše zmanjšanje za 4,0 točke.

Breda

New Report

Close