Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? počutje po kemoterapiji

počutje po kemoterapiji

Po moje nihče.Ker se ne da.

Da. Moj sodelavec je hodil. Par dni ne, potem pa je hodil. Rekel je, da edino tako lahko vse skupaj prestane.

Hvala vsem,ki ste napisali svoje mnenje. Kaj mami svetujete glede spanja. Spi bolj malo ( od desetih zvečer do polštirih zjutraj). Kaj je narobe? Čez dan ne spi, samo počiva. Mama je stara 72 let. Mislite,da bo svež zrak pripomogel k boljšemu spancu? Glede napitkov pa ima nek predsodek oz.je slišala da ni dober. Očitno se je to zasidralo v njeni glavi. Še kaj svetujte.

Meni so včeraj ob prvi dozi rekli, da naj jem vse, tudi meso in odsvetovali razne napitke, dodatke, prehranska dopolnila, vitamine, ker večina ne vpliva dobro oz ni kompatibilna z kemoterapijo.
So tudi vam odsvetovali in se raje ravnate po izkušnjah bolnikov?

jera 5, ja tudi meni so svetovali isto kot tebi in sem se držala. Sem šla skoz kemo brez vseh napitkov, res pa je, da nisem bruhala, apetit se je še povečal, tako da s tem nisem imela problemov. Telo si je do naslednje doze vedno opomoglo, kri je bila ok. Dala skoz osem krogov.

Hvala za info. Če bo umiranje na obroke trajalo samo do 3. dne bo za preživet. Imam samo še tri in potem se bo poletje tudi zame začelo. Kriza je samo to, ker moji dedci ne razumejo, da sem sedaj še večja diva 🙂

Druga kemo za mano………bljak, bljak, bljak vesela, da je za mano. Sicer sem malo manj bruhala, ker nisem nič jedla, ampak počutje je bilo tri dni v dreku. No danes je že boljen in tudi hrana mi je pasala….zelo :).

Oj,Mici, lepo pozdravljena.Mene se še naprej drži smola.Vnet ekspander, antibiotiki….le zakaj tiščijo te ekspandre not.
Dala ga bom ven, takoj , ko bo vnetje mimo.Se še slišimo…

Oj,Mici, lepo pozdravljena.Mene se še naprej drži smola.Vnet ekspander, antibiotiki….le zakaj tiščijo te ekspandre not.
Dala ga bom ven, takoj , ko bo vnetje mimo.Se še slišimo…[/quote]

🙁 grozno, da moraš iti še skozi to. Jaz imam težave tri dni po kemo, ko imam zatecen predel, kjer so mi odstranili bezgavke…ampak potem se umiri. Moram drugič omenit zdravnici.
Očitno tvoje telo ne mara tujka in se brani.

Lepo se imej in pozdravček.

Na vprašanje zakaj jih tiščijo not si najbrž lahko sama odgovoriš. Ker smo želele takojšnjo rekonstrukcijo itak. In po zdravljenju simetrijo in dober izgled za naše boljše psihično počutje.
V bistvu niso plastiki nič krivi ampak samo nam na uslugo 🙂
Je pa kema posebna zadeva in se naša telesa različno in čudno obnašajo po prejetju citostatikov. Jaz sem 99,999999 % prepričana, da jo prejemam samo za vsak slučaj in ne zato, ker bi jo nujno rabila. Ampak ni kaj, recimo, da onkologi vedo več kot jaz..

Mislim, da ni čisto tako.Res.Ko sem bila pri dr. Ahčanu, mi je povedal za to možnost, da je zelo malo težav-teh mi sploh omenil ni.Sploh nisem vedela za kasnejšo rekonstrukcijo ali proteze.Za te stvari sem izvedela od drugih žensk.
Ja, tko je to. Zato sem tudi imela takoj po Kt take težave.Vse zaradi tega.

oj,
jaz sem imela na plastičnem konziliju poleg profesorja z onkologije še dva plastična kirurga, taka jet-set zdravnika, mlada in čedna. No seveda sem jih potem po spletu vse tri preverila in so vsi trije pravi strokovnjaki. Meni so povedali, kako je z ekspanderjem, že takrat,. Odsvetujejo samo pri obsevanju. Je pa odvisno od vsakega posebej kako bo telo odreagiralo. Ponudili so mi, da mi odstranijo tudi drugo dojko in naredijo rekonstrukcijo obeh na enkrat. Ker bodo potem bolj simetrične 🙂 Moj onkolog mi je to odsvetoval v smislu, zakaj bi rezal stran nekaj kar je ok. Skratka naredili so mi takojšnjo rekonstrukcijo in razen tega, da imam občutek, da je po kemoterapiji bolj trda, nimam težav.
Pogovori se s plastikom, ko boš naslednjič pri njih. Če ti ekspander vzamejo ven, boš prekinila kemo, ki te potem čaka čisto od začetka. Z takojšnjo rekonstrukcijo se vsaka izogne eni dodatni narkozi in to ni slabo. Seveda samo v primeru, da nima obsevanj.
Jaz grem na zadnje polnjenje v četrtek in bom videla kaj bo rekel, ko ga bom razveselila z novico, da prejemam kemoterapijo.

Odsvetujejo samo pri obsevanju?

Da ne bom zdaj padla na rit.Dr.Ahčan, ki mi je svetoval ekspander, je napisal, da bom imela eventuelno obsevanje, pa ni NIČ ODSVETOVAL.

Nič!!!! Nič!!! Zdaj imam pa tako sranje!

Šit!!! Šittt!

In če bom mogla zaradi tega še na eno kemo več, bom naredila tako uzbuno , da se bo tresel cel klinični, Ahčanu pa hlače!

Dost mam tega šit bula!

Sranje!!!!!

Vsi so bili tiho kot rit!

In kaj smo me?

Poskusni zajci.No, jaz sem že!

Hm, nisem te hotela razburit. Jaz sem že takrat vedela, da obsevanja ne bo. Upala sem sicer, da tudi keme ne in da bom dobila samo nolvadex in čao, pa se ni izšlo po mojih pričakovanjih.
Ja in res mene so zelo v rokavicah spraševali, kaj bi rada in mi pojasnili kaj lahko naredijo. Se pravi, da mi je s prstom pokazal kaj gre stran, kaj bodo naredili in kaj sledi potem, ko se ekspander zamenja. Skrbno so mi razložili kakšni so lahko zapleti. Malo so me zbegali samo s ponudbo rekonstrukcije obeh, ampak to je bilo to. Je pa res, da se je takoj videlo kdo je šef na konziliju :), profesor onkolog in ne mlada lepa doktorja, ki pa sta tudi top na svojem področju.
Prof. dr. Ahčan ima dolgo kilometrino tudi pri onkološki plastiki in ne samo pri silikonskih joških. Prepričana sem, da te ni imel za zajčka, čeprav je tvoja opazka v času Velike noči hecna, telo je pač tako odreagiralo. Aja še to, ne se razburjat, ker si ne delaš nič dobrega. Nič se ne bo treslo, še najmanj pa hlače predstojnika :). Če ne bi bile na kemi bi rekla, da spij malo dobrega vina in se pomiri, ker je treba gledat na svetle strani lajfa. Jaz si grem npr jutri kupit brivnik, ker moje kocine sploh še niso začele odpadat in ne glede na vse je treba bit urejena 🙂

No, gre mi na bolje.Ekspander mi bodo vzeli ven in kema SE NE BO prekinila.In ne čaka me spet od začetka.Mi je danes povedala zdravnica.

Če je pa kdo predstojnik, zato zame še ni vse…

Nekateri so predstojniki bolj zaradi časti in slave.Zame je pač bolj pomemben človeški odnos, ne kdo je šef konzilija .Pa lep pozdrav, Mici ti se pa drži!

🙂 jaz sem se cool, se že veselo potepam na okoli. Hvala, ker misliš na mene in upam, da čim prej saniras to sranje.

Oooo, sem vesela zate! Saj bo!

Ni vidiš, da nisi poskusni zajček. Se pa, ko končaš s kemo, zelo dobro pozanimaj kako bo potem z odloženo rekonstrukcijo.

Jaz sem bila danes že v službi in ni bilo panike 8 ur in ta teden še s svojimi lasmi.

jera5 vse dobro v službi in naj ti počutje in delovni elan služita tako kot si se odločila.

Mici2014 že vidim poskočna 🙂 lepo nabiraj moči do naslednje kemo

lasek upam da si že veliko boljše

Hvala ti, sem bolje.

New Report

Close