Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? počutje po kemoterapiji

počutje po kemoterapiji

Bom.Hvala za pomoč in podporo!

Bom.Hvala za pomoč in podporo![/quote]

Ni za kej in z veseljem….ti boš pa komu drugemu pomagala pa bo 🙂
Se pišemo :).

Kako pa potem jemlješ cellfood?
Na listu piše, da se morajo osebe, ki jemljejo zdravila, posvetovati z zdravnikom.
Vse te tablete proti slabosti, pa helex…

Punci, glavo pokonci. In še nekaj. Vse te občutke, stranske učinke nujno natančno povedat pri naslednji kemoterapiji. Obstajajo zdravila in ni treba “trpet”, če se da pomagat. Že itak so eni stranski učinki taki, s katerimi moraš pač čez to sranje, ni druge.

In še nekaj. Ko smo pri aftah. Mene je po eni kemo zadelo čisto. Polna usta. Jest nič. Ampak samo po eni kemoterapiji. Prej in potem je bilo vse ok. In so mi v bolnici dali eno mazilo. Resnično. Namažeš in ti omrtvi tisti del čisto. Ne čutiš več nič. Da se lahko vsaj naješ. Pa še celilo se je potem brzinsko. Bom doma pogledala za ime. Zdaj sem v službi in se ne spomnim. Če bo katera rabila.

Glede želodčnih težav. Jaz sem morala imeti nonstop nekaj v ustih in dati delat želodcu. Potem mi ni bilo slabo. Malenkost, pa je bilo dovolj. In moja rešiteljica: coca cola. Po požirkih. Je za poskusit.

Cellfood tudi poznam, ampak nekako ga med kemo nisem jemala. Ga pa zdaj redno uživam.

Glede izgube las: mene ni tako potrlo. Bolj izguba trepalnic in obrvi. Ker ti čisto spremeni obraz, potem še medrol zraven in sem bila bolj zabuhla….ko danes gledam te slike, me je groza.

Pogumno obema in da bo hitro mimo. Držita se

Ej hvala za tople besede. Ja prosim napiši kaj je pomagalo pri aftah. Jaz sem včeraj dobila tudi koloidno srebro in danes je že o.k. :). Ga imam v razpršilki in ga vsake toliko razprsim v usta, ker tudi preprečuje afte.

Ja za coca colo sem slišala… Samo še izogibam, preveč sladkorja, konzervansov…jaz sem jo pila samo na potovanjih.

Cellfood jaz jemljem normalno, le dan pred kemo in tri dni potem ne. Sem brala ameriške bloge in jemljejo normalno. Lasek trikrat na dan vzami najprej po dve kapljici in nato vsak dan dodaj po eno kamljico, dokler ne prides na osem kaplic na enkrat ( dnevna doza je skupaj 24 kapljic to pomeni 3×8 kapljic). Baje so bolj prblematicni antioksidanti…tukaj so pa minerali. In takrat pred kemo in 3 dni po kemoterapiji izpusti.

Hvala obema za nasvete in izkušnje.
Jaz sem danes spet slabo spala in zbudila sem se čisto aut. Bila sem pri svoji zdravnici in je rekla, naj počasi neham jemati helex in naj raje začnem jemati cipralex.Mislim, da sem prav napisala.Ampak samo zvečer…

Včasih sem kar v redu, drugič slabša.Sem pa spet shujšala nekaj kil in se počutim precej šibko.Kakšen nasvet?

Aja, pa še to.
Sem danes zjutraj premišljevala, ko se mi je zdelo, kot, da sem malo za luno, da bi šla na naslednjo kemoterapijo kar v bolnišnico.Pa naj me imajo tam pod kontrolo.Kar sem zdaj preživela doma, je bilo ubitačno.Pa naj me tam gledajo vsako uro in pomagajo.
Doma sem ležala kot kup nesreče.

Seveda bom vse povedala, kakšne hude reakcije sem imela.

Joj, sem brez energije.Bi lahko pila Ensure plus, kaj mislite?

To, da par dni ne ješ ni težava…težava je če ti tudi sedaj po enem tednu nič ne paše, ker boš vedno bolj svoh. Se bo treba potruditi, tako kot s sprehodi, hitro hojo, telovadbo…..jej kar ti paše in diši, da si zbudiš apetit in dobiš dovolj energije.

Kakor sem se včeraj prebudila lunasta in čudna, sem popoldne postala dosti boljša.
V lekarni sem si kupila C vitamin tablete, tablete ABC plus in Ensure plus.

Vzela sem C vitamin in popila Ensure plus.
Ensure plus mi je dal kar malo energije.Zvečer sem zaspala brez vsak tablet in spala vso noč kot dojenček.Zdajle sem čisto vredu.

Upam, da bo tako do nadaljnega….Lp vsem…

Ja super, napredek….le tako naprej :).

Očitno Ensure plus name dobro deluje….Oh, sam , da je bolje.

Mogoče bom drugič bolje preživela…ker bom povedala za težave in bom že poznala potek….Pozdravček vsem…

lasek, kar korajžno! Meni je bilo lani po 4. KT (adjuvantna KT po mastektomiji za karcinom dojke) tako slabo, da sem mislila, da ne bo nikoli minilo, potem pa mine, naslednji teden sem se sama sebi čudila, da kako sem lahko verjela, da ne mine!
Cocacola je bila zame presladka, a sem z velikim užitkom pila Donat, tudi ker sem imela hudo zaprtje zaradi kytrila, Donat je zelo pomagal, tako proti slabosti v želodcu kot tudi proti zaprtosti. Potem sem šele razumela, zakaj je zdravnica toliko poudarjala, naj skrbim “za redno odvajanje”, res je pomembno, strup mora ven!
Pa tudi izpiranje ust in grgranje z žajbljevim čajem je pomagalo. Sem si pripravila kar litersko steklenico čaja na polički pri umivalniku, vsakič ko sem zmogla do kopalnice sem obvezno tudi izpirala usta, pomaga in še prijetno je.
Pa sprehod na svežem zraku, to nima stranskih učinkov, samo pozitivne, potem boš tudi lažje počivala.
Korajžno naprej!

..hvala za nasvete.Prebavo sem si uredila, nimam težav.Žajbljev čaj tudi jaz kuham vsak dan.

Imam pa polno drugih težav….Zdaj me še ta butast ekspander tišči…Pa občutek imam, da sem čisto brez kondicije..kaj šele bo na koncu leta…

Pa zaradi las me je strah.Lasulje so očitno en klinc, vse pišejo, kako so vroče.

Za lasni vložek sem prejle brala, kako je drag…

Ne bi bila rada čisto spremenjena v glavo, res ne.Že tako imam dovolj drugih bedarij….No, sicer sem kar v redu.

Ampak cipralexa še vedno nisem vzela.To je antidepresiv….Se mi zdi, da ga ne rabim.Včeraj sem se veliko smejala…

Pozdravček,
upam da ste vse že veliko boljše in boste veselo štartale v nabiranje novih moči, v nov teden, na poti k zmagi.

Glede lasulje: jaz nisem imela neke drage zadeve, mislim da sem doplačala 40 eur takrat in sem celo poletje, bilo je zelo vroče, cel čas zunaj preživela z otroci ob bazenu. Tako da lasulje niso noben bav-bav. Sem jo nosila raje kot rutico. Je pa čisto odvisno od posameznika očitno. Še laufat sem šla z njo 🙂

Aha, pa še obljubljena stvar ki je meni pomagala pri razjedah v ustih: XYLOCAINE JELLY 2%

Punce pogumno

Prav rada preberem, ko kaj napišete.Nasveti vedno pridejo prav.
In zakaj me je ekspander včeraj tiščal? Ker sem imela okrog njega vse rdeče, vroče in vneto. Pristala na urgenci in dobila antibiotik.Je bolje in upam, da bo. V petek imam kontrolo…

Pozdravljeni,
moja mama je pričela s prvo kemoterapijo konec januarja. Ker je bila na začetku zelo slabo prenašala terapije, je veliko preležala. Zdaj je že malo bolje in precej lažje prestaja terapije. Moti pa me,da je vse od januarja doma ..se pravi v hiši. Se ne skriva pred sosedi, le zdravnik ji je rekel da se mora paziti pred prehladi in virozami. Jaz pa mislim,da moraš tudi ven na zrak, vsaj do vrta ali do poštnega nabiralnika ali do trgovine. Kaj menite o tem? Mama zelo slabi ( običajno od desetih do dveh oz.pol štirih). Pri hoji jo občasno tudi malo zanese in tresejo se ji roke. Včasih je to bolj opazno včasih manj. Kaj menite kako prebroditi te težave?
Hvala za vaše izkušnje.

Sem pričela s kemoterapijami januarja in konec meseca me čaka zadnja 6. Normalno hodim ven, sem pa od 4. dalje bolj utrujena. Tako da grem sedaj čez dan počivat. S 4. kemoterapijo sem začela prejemati še biološko zdravilo herceptin. Živeti skušam normalno kolikor se da. Sem v poznih štirideseth.

NUJNO ven na zrak in sprehod drugače bo samo še bolj slabotna in dovzetna za okuzbe. Joj mi je kar grozno, ko to berem. Če je slabotna naj sedi na vrtu ali balkonu, naj je kvalitetno in hranilno hrano, da se okrepi….in potem nujno sprehodi!!!!!

Jaz sem od februarja shujšala sedem kilogramov .čeprav jem, ne morem več jesti toliko , kot prej .
Meni v dnevih, ko sem šibka , zelo, zelo pomaga napitek Ensure plus. Dobim ga v lekarni.Imajo , mislim , da, štiri okuse in meni izredno pomaga.V njem so vitamini, minerali, vse, kar rabimo…Sicer pa mislim, da se za take primere dobi tudi en napitek na recept – Prosure plus….vprašajte zdravnika…

Pa malo poglejte za cene-Ensure plus se dobi od 2, 50 evra – tam nekje , ponekje je za evro dražji!
Jaz popijem vsak dan enega…zraven pa še en C vitamin tablet, pa ABC plus….
Za žejo si stisnem limono v toplo vodo…ker ne morem piti same vode .

Mene zanima, če je kdo v času kemoterapije hodil v službo glede na to, da je kar tri tedne med eno in drugo seanso?

New Report

Close