Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? počutje po kemoterapiji

počutje po kemoterapiji

Lasek sem rekla, da ti porocam kako je ta druga kema.
Veliko lažje je :). Kema je tekla uro in pol, morala sem biti pozorna ma morebitne simptome, ti vse razložijo.

Dobila sem jo sredo, izbruhala kosilo, ki sem ga tam pojedla, mi je bilo slabo. Drugi dan sem normalno jedla in se počutila o.k., v petek sem bila utrujena…ampak sem šla še v nabavo. V soboto sem počivala, malo brez energije, ponoc nisem spala in me je spikalo po sklepih in bolelo. Zjutraj je bilo potem o.k. In sem šla na piknik. Danes je tudi vse o.k….. sem se potepala….edino utrujena sem hitro, pa spet hrana nima nobenega okusa. Pa dobi se kar velika doza Medrola…dan prej in potem se na dan s kemo in en dan potem.

Uh imaš pa srečo. Jaz sem imela v sredo tretjo in je bila hujša kot vsaka prej. Še danes mi je slabo, ne morem normalno jesti, tekočina mi sploh ne gre in se najbrž zaradi nepitja počutim slabše, kot bi se sicer. Ampak čez štirinajst dni imam že zadnjo. Sicer težko rečem, da jo komaj čakam ampak čakam pa tisti teden po zadnji kemi, ko bom lahko rekla konec je 🙂

No tudi jaz upam, da bosta prezadnja in zadnja takole šli mimo…..čeprav vem, da se strupi nabirajo in bo verjetno vsakič težje…..ampak sej samo še dvakrat 🙂

Ja vem kako to izgleda, če ti ne paše piti…..jaz se kar silim. Pa zadnje tri dni jem veliko lubenice, da res veliko lulam :).

Še sreča, da je tak letni čas. Ker ne morem piti, jem jagode, melone, češnje in lubenice. Poleg sladoleda in jogurta so to edine stvari, ki mi pašejo. ha ha kot, da sem na dieti.
No danes mi je manj slabo, prebava je spet začela delati in jutri bo že vse po starem.

O, hvala.sploh nisem šla pogledat, kaj si napisala, ker me je bilo strah.Zdaj sem si oddahnila.
Jaz sem po tretji kar , zame je bila najhujša prva.

Sicer sem na čase malo bolj šibka , takrat počivam..

Kje pa dobiš četrto, to drugačno? Meni je zdravnica govorila, da bom eno dobila na oddelku, dve pa ambulantno…

Pred seboj imam cilj: morje in to mi daje energijo.

Pa nove kopalke….

Pa še to: če sem pila mleko ali jedla mlečne jedinpr. polento z mlekom , sem imela kovinski okus in sem se počutila slabše.Zdaj sem jedla druge stvari in je bilo dosti, dosti bolje.

Brez aft, kovinskega okusa in kakšnega bruhanja…No, saj bruhala nisem nikoli…

Bila sem na C1. Ta teden so se pojavili se boleči nohti, samo neke panike, pa vnela se mi je sluznica v ustih……težje požiranje, stalno zejna, dve afti samo ne bolita, malo sline, hrana brez okus …sem šla kupit posebno zobno pasto in en sprej in pomaga. Pa ta teden ne spim ravno super….sem pa kar precej aktivna :).

Jaz grem drugi teden na morje, samo ne bom nič plavala….naj se še malo ogreje, pa potem ko koncam s kemo.

Tudi jaz imam včasih manj sline, takrat si pomagam z žvečilnim gumijem.Ga sperem, da gre sladki sloj dol.Z žvečenjem mi nastane normalna slina.
Me res zanima, koliko časa po KT se vsaj malo očistiš.Pa da ne bom na čase tako šibka.Mogoče po 20, 25-h dneh?
Pa malo se bojim, če bom šla potem na morje, da se ne bom tam prehladila.
Zdaj sem deveti dan po Kt, pa sem en dan čisto v redu, lahko naredim marsikaj, drugič pa skoraj cel dan poležavam in počivam.

Pa če katera ve, koliko časa po KT greš na obsevanja?
Jaz bi šla na morje vsaj za 14 dni.

[Pa če katera ve, koliko časa po KT greš na obsevanja?
Jaz bi šla na morje vsaj za 14 dni.[/quote]

Meni je zadnjič moja internistka rekla, da se predpisuje nadaljevanje zdravljenja po KT načeloma tri tedne po zadnji kemi. Moj plastik je malo zaskrbljen zaradi mojega ekspanderja in bi ga rad čimprej zamenjal, zato sem vprašala.

Meni je vsaka kema hujša od prejšnje, po tej predzadnji sem se sestavljala skupaj 10 dni. V ponedeljek imam zadnjo in bo treba preživet cel naslednji teden.
Ali katera jemlje Medrol? Jaz ga pri prvi in drugi nisem jemala, vzela sem ga pri tretji. Slabo mi je bilo bolj kot prejšnje dvakrat. Šesti dan do desetega pa me je neznosno bolela glava in še vedno mi je bilo slabo.

Ja jaz jemljem Medrol en dan prej in potem se dva dni…tako kot predpišejo Ja se mi zdi, da mi naredi pol slabosti in težav..pa vsa sem rdeča v faco. Deluje vrotivnetno..tako, da ga moraš jemati kot preventivo.
No vsaj jaz sem tako razumela.

Ampak sej imaš zadnjo in potem konec juhuhu 🙂

Meni je zadnjič moja internistka rekla, da se predpisuje nadaljevanje zdravljenja po KT načeloma tri tedne po zadnji kemi. Moj plastik je malo zaskrbljen zaradi mojega ekspanderja in bi ga rad čimprej zamenjal, zato sem vprašala.

Meni je vsaka kema hujša od prejšnje, po tej predzadnji sem se sestavljala skupaj 10 dni. V ponedeljek imam zadnjo in bo treba preživet cel naslednji teden.
Ali katera jemlje Medrol? Jaz ga pri prvi in drugi nisem jemala, vzela sem ga pri tretji. Slabo mi je bilo bolj kot prejšnje dvakrat. Šesti dan do desetega pa me je neznosno bolela glava in še vedno mi je bilo slabo.[/quote]

Da, načeloma se predpisuje nadaljevanje tri tedne po KT. Ampak, meni je moja zdravnica rekla, da se vseeno lahko naredi neka pavza in greš po Kt na morje…
Tudi v bolnišnici sem srečala eno mlado letos konec aprila, ki so ji že naredili novo dojko s silikonom.Ravno lani poleti je končala s KT in ker so bili na OI tudi dopusti, je šla za 10 dni na morje.

To z rdečo faco imam tudi jaz 🙂 Ampak samo drugi do peti dan po kemi, takrat, ko imam predpisan Medrol. Bom videla kaj mi bo svetovala zdravnica v ponedeljek. Mi je pa že danes slabo, ko pomislim na ponedeljek in se veselim tistega naslednjega vikenda, ko bo šlo počasi na bolje.

To z rdečo faco imam tudi jaz 🙂 Ampak samo drugi do peti dan po kemi, takrat, ko imam predpisan Medrol. Bom videla kaj mi bo svetovala zdravnica v ponedeljek. Mi je pa že danes slabo, ko pomislim na ponedeljek in se veselim tistega naslednjega vikenda, ko bo šlo počasi na bolje.[/quote]

Ja to je kar stranski učinek Medrola..mi je zdravnica že na začetku rekla.

To z rdečo faco imam tudi jaz 🙂 Ampak samo drugi do peti dan po kemi, takrat, ko imam predpisan Medrol. Bom videla kaj mi bo svetovala zdravnica v ponedeljek. Mi je pa že danes slabo, ko pomislim na ponedeljek in se veselim tistega naslednjega vikenda, ko bo šlo počasi na bolje.[/quote]

Ja to je kar stranski učinek Medrola..mi je zdravnica že na začetku rekla.[/quote]

Tudi jaz sem bila prvih nekaj dni bolj rdeča, ampak Medrola nikoli nisem vzela.Niti enega tableta.
Ker so močni in imajo stranske učinke.Že ime je strašljivo.
Ampak zdaj vidim, da mi naslednjič ne uide.

Medrol je tudi kortizon.

Če jemljemo Medrol par dni v po kemo ni panike. Stranski učinki, tisti čisto zaresni, pridejo na plan, če se zdravilo jemlje kot dopolnilno po več mesecev ali let.

Pozdravljene!

A je katera poskusila s h. oljem?
Precej omili stranske učinke in počutje… Pa veliko koprivinega čaja, da veže nase vso kemijo…

LP Amalija

Hvala za informacije.Izognila se bom kosilu in bom jedla bolj asketsko.Se pravi, da v drugem sklopu ni takih slabosti, kot prvič?
In zakaj pravzaprav dobiš kosilo, če ti teče samo uro in pol in greš potem domov?
Medrol pa jemlješ samo tri dni, drugih tablet ni?
Hvala za vse podatke, rada bi bila psihično pripravljena…ker mi je potem dosti lažje.
Pa še to – v prvem sklopu sem dobila navodilo, naj vsaj prva dva dneva bolj ležim, počivam.Kaj pa zdaj, v drugem sklopu?

Hvala za informacije.Izognila se bom kosilu in bom jedla bolj asketsko.Se pravi, da v drugem sklopu ni takih slabosti, kot prvič?
In zakaj pravzaprav dobiš kosilo, če ti teče samo uro in pol in greš potem domov?
Medrol pa jemlješ samo tri dni, drugih tablet ni?
Hvala za vse podatke, rada bi bila psihično pripravljena…ker mi je potem dosti lažje.
Pa še to – v prvem sklopu sem dobila navodilo, naj vsaj prva dva dneva bolj ležim, počivam.Kaj pa zdaj, v drugem sklopu?[/quote]

Ja teče uro in pol…ampak tam sem bila od 10 do 14 ure…se je malo zavleklo, kosilo je ob 12 uri.
Drugih tabletn ni, slabosti ni bilo, le mala utrujenost 3 in 4 dan. Ni pnike res :), počivaj pa vseeno en malo prve 4 dni. Meni je bila edino nadležna ta sluznica v ustih….kot, da bi se mi vse vnelo…sem nabavila v sanolaborju sprej za slino in nežno zobno pasto, ki pospeši izločanjem sline….ene tri dni sem imela težave s suhimi usti. Naredili sta se mi afti, ampak me ji bolelo, ker spiram s koloidnim srebrom, pa en ekcem se mi je naredil po kopanju in sem odpravila s hladilnim mazilom.

Jaz sem jemala to smolo dva meseca pred operacijo in moram povedat, da sem se zelo slabo počutila, vrtelo se mi je v glavi, slabost, srce mi ke bolj utripalo…..po operaciji sem nehala. Jemala zjutraj in zvečer velikost rizevega zrna. Ko sem izvedela, da moraš kao jemati potem 1ml na dan tri mesece in preračunala, da pride 1500€ na mesec me je minilo. Pri prvi kemi sem probala se enkrat pa mi spet ni bilo o.k. In sem nehala. Tiste par dni zdrzis sej potem pa je spet normalno dva tedna do naslednje keme. Itak so sam prve tri tako malo hude, te ostale tri so res mile. Jaz sem imela 6 ( tri s slabostjo, tri pa bolijo samo mišice dva dni) na tri tedne.

Jaz jemljem zeolit za pucanje keme iz sebe, za energijo pa cellfood…..pa veliko vode…in vse to zelo pomaga. Tista dva tedna, ko sem o.k. hodim na sprehode, se vozim s kolesom (tudi po 30km) potem tudi sama vozim avto iz lj. na stajersko in primorsko. Tako, da ti stranski učinki minejo zelo hitro….pa tudi sam sebe moraš prepričati, da bo vse o.k. In se hitro postaviti na noge. Jaz pač nočem biti žrtev in se smiliti sama sebinin drugim.

Pa tudi ni ta smola nekaj cudeznega….poznam primere, ki jim ni pomagalo (pozdraviti raka), poznam primere, ki jim je res pomagalo in jim pomaga pri kronicnih bolicinah.

Je pa tudi tukaj v ozadju zasluzkarstvo in se sprašujem sploh kakšna je kakovost. Baje gojijo s pesticidi, pa tudi mešajo z nekimi zadevami in recijo, da je večji zaslužek. Zato sem za to, da naredijo raziskave in legalizirajo zadevo.

Vsak naj pač za sebe odloči kaj bo naredil in kaj bo uporabil.

Hvala za informacije.Izognila se bom kosilu in bom jedla bolj asketsko.Se pravi, da v drugem sklopu ni takih slabosti, kot prvič?
In zakaj pravzaprav dobiš kosilo, če ti teče samo uro in pol in greš potem domov?
Medrol pa jemlješ samo tri dni, drugih tablet ni?
Hvala za vse podatke, rada bi bila psihično pripravljena…ker mi je potem dosti lažje.
Pa še to – v prvem sklopu sem dobila navodilo, naj vsaj prva dva dneva bolj ležim, počivam.Kaj pa zdaj, v drugem sklopu?[/quote]

Ja teče uro in pol…ampak tam sem bila od 10 do 14 ure…se je malo zavleklo, kosilo je ob 12 uri.
Drugih tabletn ni, slabosti ni bilo, le mala utrujenost 3 in 4 dan. Ni pnike res :), počivaj pa vseeno en malo prve 4 dni. Meni je bila edino nadležna ta sluznica v ustih….kot, da bi se mi vse vnelo…sem nabavila v sanolaborju sprej za slino in nežno zobno pasto, ki pospeši izločanjem sline….ene tri dni sem imela težave s suhimi usti. Naredili sta se mi afti, ampak me ji bolelo, ker spiram s koloidnim srebrom, pa en ekcem se mi je naredil po kopanju in sem odpravila s hladilnim mazilom.[/quote]

Jaz sem pri prvih treh dva dni kar bolj ležala.Pa še tri dni potem tudi…sicer malo manj.

Zdaj praviš, da so te lažje in da niso tako zoprne? Sem se kar potolažila.Komaj čakam, da bo tole mimo in da mi začnejo rasti lasje.Pod lasuljo mi je kar vroče.
Obrvi še imam in upam, da bodo zdržale…Tudi trepalnice imam še vse…
Kolesarim ne, ker ne upam.Bojim se prehlada in vročine.

Omenjaš kopanje…Ali se lahko namočim v banjo?

Jaz še zdaleč ne upam toliko kot ti, bom raje počakala, da gre terapija mimo.
In še enkrat hvala za vse informacije!

New Report

Close