Najdi forum

Operacija želodca

tukaj se popolnoma strinjam s tabo franciC!

Imejte se rade! paper

škoda—-jaz imam pregled ob enih

lp

Pozdrav vsem!
Po res dolgem času se spet oglašam. Rada bi komentirala ta zapis na temo komplikacij.
No, jaz osebno sem jih imela in to konkretne komplikacije… tako zelo konkretne, da mi je šlo krepko za nohte (tisti ki temo spremljate dlje časa – leto in več, se boste že spominili mojih težav) in nič nisem bila sama kriva, da ne bo kakšnih dvomov o tem, zgodilo se je pač, da sem zaradi določenih razlogov ( ne bi sedaj spet razlagala kako in kaj,… pa tudi nikoli nisem nikogar krivila ali obsojala) dobila najprej 2 abscesa v trebušni votlini, potem pa še izliv tekočine k levemu pljučnemu krilu. Lani, ravno tak čas – okoli velike noči – je bilo kar hudo… Bila sem po OP še 2x hospitalizirana: 1x 15 dni, in 1x 6 dni, pol leta sem bila v bolniškem staležu…
Poznam pa še dve osebi, ki sta ravno tako imeli hude komplikacije, ena menda res po svoji krivdi, druga pa niti najmanj po svoji krivdi. Na srečo smo vse preživele in zase lahko rečem, da sem sedaj zdrava in zelo, zelo zadovoljna. Shujšala sem na željeno težo, no še malo več, počutim se odlično, tablet za nižanje pritiska ne potrebujem več… Jaz sem bila operirana v Ljubljani, ostali dve pa v SG. Ena od teh dveh je s komplikacijami potem ležala v Ljubljani v UKC-ju in tam sva se spoznali. Tako da vam lahko povem iz prve roke, da so komplikacije bile in verjetno se bodo še kdaj zgodile, ampak … verjemite mi, meni kljub vsemu kar je bilo NI ŽAL IN PONOVNO BI ŠLA V TO, ČE BI BILO TREBA.
Pa še kar se tiče uspešnosti omenjanih posegov,… nekateri ljudje pač ne shujšajo po načrtih, spet drugi se kasneje zredijo nazaj…ampak lepo vas prosim NIČ na tem svetu ni 100% in to velja tudi za dotično zadevo.
In da ne bo kdo narobe razumel… Niti slučajno ni moj namen kogarkoli strašiti ali odvračati od namenjenega posega, kot sem že napisala zgoraj, sama tudi trenutek ne bi oklevala kljub temu kar se mi je zgodilo, smatram pa, da imamo vsi pravico vedeti tudi, da se lahko zgodi kaj nepredvidenega…
No, toliko sem imela o tem povedati…
Lepo vas pozdravljam in vam vsem želim veliko poguma ob izpeljavi svojih odločitev

Nikoli ne reci nikoli.

Podgorka 2 pozdravljena!
Tvoje besede “da ne bo kakšnih dvomov o tem, zgodilo se je pač, da sem zaradi določenih razlogov ( ne bi sedaj spet razlagala kako in kaj,… pa tudi nikoli nisem nikogar krivila ali obsojala) dobila najprej 2 abscesa v trebušni votlini, potem pa še izliv tekočine k levemu pljučnemu krilu.” me niso povsem prepričale, saj so vzroki in razlogi za take komplikacije sedaj verjetno znani in dobro bi bilo, da bi jih ponovila, saj je ta forum raztegnjen na nekaj let in je to zelo težko najti. Za besedami, ki sem jih napisal stojim, saj verjamem dr.B. in me verjetno nebi zavajal. In govoril sem za situacijo v Slovenj Gradcu, kjer sem bil tudi sam operiran. V RS pa še ni bilo smrtnega primera oziroma zastrupitev kot je bilo namigovano v postu na prejšnji strani. Stanje zapletov po OP v Ljubljani ne poznam.
Je pa šlo pred časom za problem obročka, pri katerem je prišlo do zamašitve prehoda v spodnji del želodca zaradi nepregriženega fižola. Kriva je bila operiranka sama.
Ko sem govoril o 100% uspehu sem govoril o tehnični izvedbi operacije. Kako pa se posameznik odziva na ta “pripomoček” pa je lahko poglavje za sebe. Predvsem mislim na konstruktivno sodelovanje pacienta po operaciji, predvsem na način prehranjevanja in spremembo načina življenja. To je tako, kot da bi mi podarili avto jaz pa se nebi naučil voziti, kaj mi pomaga potem avto? Enako je pri različnih posegih na želodcu.
LP

Spoštovani g.Franci
Vzroki mojih komplikacij so seveda dobro znani vsem ki se jih to tiče, ni pa nobene potrebe sedaj tukaj razlagati vzrokov. Kar je bilo, je bilo. Minilo je, na srečo hujših posledic ni in stvar je zame končana. Kaj vi, spoštovani verjamete je meni popolnoma vseeno. Dobro za vas je vsekakor, da svojemu zdravniku verjamete in tako je tudi prav. Jaz pa pač vem, kar vem in na tem mestu vam lahko tudi zatrdim, da osebno poznam osebo, ki je bila Op v SG s strani dr. B. in posebnega uspeha – hujšanja – ni bilo (kaj so vzroki neuspeha ne vem). Kar se tiče smrtnega primera… ja tudi jaz nisem slišala zanj in nikjer nisem niti trdila da vem za kakšnega.
Kar pa se tiče …”Predvsem mislim na konstruktivno sodelovanje pacienta po operaciji, predvsem na način prehranjevanja in spremembo načina življenja. To je tako, kot da bi mi podarili avto jaz pa se nebi naučil voziti, kaj mi pomaga potem avto? Enako je pri različnih posegih na želodcu.” se seveda strinjam. Brez sodelovanja in upoštevanja navodil zdravnika ni in ne more biti uspeha…
Lp

Nikoli ne reci nikoli.

Spoštovana podgorka2!

Nisva se dobro razumela, ne trdim da so ali bomo vsi operiranci pri dr.B shujšali tako kot pričakujemo, vendar je vso dogajanje po operativnem posegu, se pravi po opravljenem tehničnem posegu na želodcu, odvisno samo od nas samih in noben ne dr. Breznikar in ne dr. Pleskovič ti tega ne moreta zagotoviti. Moj pogovor pri mojem operaterju se je zaključil takole: “Jaz (dr.B) vam bom tehnično omogočil da boste lahko shujšali, vendar je slednje odvisno samo od vas.” Jaz imam narejen želodčni obvod pri katerem ni potrebna stroga samodisciplina kot je ta potrebna pri obročku. In če te samodiscipline ne poznaš in imaš nespremenjene prehranjevalne navade ne more biti uspeha. Pri meni je uspeh zaenkrat na dobri poti, že dejstvo, da po slabih dveh mesecih od OP od 10 tablet dnevno (visok pritisk, diabetes, pospešeno bitje srca, refluks, holesterol) ne uživam več nobene, torej se je zdravstveno stanje normaliziralo, kar je še posebna vzpodbuda za sodelovanje pri rehabilitaciji. Želim povedati le to, da sam operativni poseg (kakršna koli metoda) sama po sebi ne more roditi sadov, če sam nimaš razčiščenih zadev. Verjamem, da je kdo ušel skozi sito pri psihologih, in da so mu dali odobritev za operativni poseg, da je sposoben zdravljenje morbidne debelosti zaključiti kot celoto, torej da shujša pod ITM 25 in tak ITM tudi obdrži, vendar se po posegu in nadaljni rehabilitaciji ugotovi, da še ni zrel za tak korak. Vendar to so izjeme, zaradi katerih ne smemo posploševati. Še manj pa trditi da nekdo ki je bil operiran pri dr.B ni shujšal, pri tem pa imam občutek da mislite, da je krivda za to pripisana dr.B. Operater je odgovoren, da strokovno izpelje tehniko OP, pacient pa za vse nadaljne korake. Kar se pa tiče začetka vašega posta vas nisem pozival, da obelodanite vaše osebne zadeve, je pa nekorektno do bodočih operirancev, da jim strežete s podatki, za katere niste navedli argumetnov. Če je temu tako bi bilo bolje, da sploh nebi spregovorili o svojih težavah.

LP Franci

[/quote]

Res imate težave z razumevanjem napisanega – nihče ni namigoval na smrtne primere, kot vseskozi poudarjate, temveč je bilo govora o zapletih na splošno.

Ne vem, zakaj ste nekateri operiranci tako “alergični”, ko se debatira tudi o tem. Pa sem prepričana, da so vas o vsem temlepo poučili in tudi poznate primere, kot je lepo napisala podgorka. Dajmo argumentirano debatirati in ne zavračajte v kali vsake debate z: “tega v Slo ni!”.

Spoštovani gospod ali gospa “dejstvo”!

Ne vem čemu sprenevedanje. Citiram spot na strani 333:

“Pozdravljene,občudujem vas,kajti zadnje čase tudi jaz spremljam ta čvek,kajti v hiši imamo operiranca-možička,vse je super,ampak,slišala sm že za par komplikacij po operaciji(sepse),ki niso tako nedolžne in pa za smrtne primere,nazadnje pred kratkim,neka mlada punca…A je to res?Kajti ve pišete samo lepe stvari,vsi,pa vemo,da ni tako in ,da moj dragi nikol več ne bo to kar je bil,pa čeprav bo suh in fit.”

Sem za kakršno koli debato, vendar naj bo argumentirana. Če je nekdo dobil sepso, torej zastrupitev krvi zaradi zdravljenja morbidne debelosti, torej operacije na želodcu, naj se pove. Če je nekdo umrl zaradi operacije naj se pove! Vendar vse z argumetni in dokazi. Ker pa teh ni, pa se izkaže da je vse zraslo na osnovi čveka in neprivoščljivosti.

Zatorej še enkrat. V Sloveniji statistika ne poroča o smrtno nevarnih komplikacijah ali celo smrtnih primerih zaradi zdravljenja morbidne debelosti s pomočjo operativnega posega. Res pa je, da svetovna statistika poroča o 1,7 % smrtnih primerih, kar je neprimerno manj z tveganjem če se morbidna debelost ne zdravi. Torej v Sloveniji, oziroma v SB Sl.Gradec, ki je pionir na področju operativnih posegov na želodcu, operacije potekajo s 100% uspehom. Do sedaj jih je uspelo ćez 300 in upam da bodo z enako uspešnostjo nadaljevali naprej.

LP Franci

Pozdravljeni,

ne spomnim se točno, kdo je spraševal, ker sem forum le na hitro preletela (nisem redna obiskovalka, tudi pisala še nisem).

Jaz sem bila letos operirana v LJ (ukc) – resekcija. Bile komplikacije, ki pa niso nikogaršnja krivda, ampak riziko, ki ga mora vsak sprejeti, ko se odloči za tovrsten poseg. Konec dober, vse dobro. Takoj po prihodu iz bolnišnice sem se začela gibati, da sem pridobila nazaj izgubljeno moč. Po dveh mesecih imam 17kg manj kot na dan operacije in zaenkrat je vse super. 🙂

Kratko, a jedrnato javljanje. 🙂

Lp

Gozdna jagoda, bilo bi lepo če bi opisala te komplikacije, saj le tako lahko bodočim operirancem ki se bodo odločili za resekcijo, ki jo opravlja samo UKC LJ orišete kaj se lahko zgodi. Pojem komplikacije je zelo širok, od tega, da se ti niso celile rane do tega da si lahko imela sepso ali kaj hujšega. Vsak ki bere si besedo komplikacije lahko razlaga po svoje. Nekoga lahko tako sporočilo odvrne od posega. Imaš pa prav da moraš biti pripravljen na morebitne komplikacije, saj vendar podpišeš ta riziko, ki ti je do potankosti obrazložen, kaj vse se lahko pripeti med operacijo in po operaciji. Jaz osebno sem bil pripravljen do te mere, da lahko tudi umrem. Ampak to velja za vse operacije.

LP Franci

Lep pozdrazv gozda jagoda.Mi bodoci operiranci te lepo prosimo,ce ti ni pretezko napisati nekaj informacij iz tvojih izkusenj o nastalih komplikacij pri oziroma po tvoji OP.Mislim da bos s tem mnogim pomagala naprej,da bomo iz prve roke uzvedeli,kje nas caka nevarnost,da se morebiti izognemo neprijetnostm.Vidim, da tale forum spremlja zelo veliko ljudi.Vsaka se tako slaba informacija je vsakemu zelo dobrodosla, saj se tako lazje vsak zase odloci kaj bo storil.Vem, da dobimo napotke pri zdravniku toda taksne info. imajo se vec ucinka.Lepo bi bilo brati, ce se oglasi se kdo s podobnimi izkusnjami.Hvala pa
LEP PRVOMAJSKI POZDRAV=

Vidim,da imate kar ostro temo,ja vedno res ni vse tako ,kot,ampak,vsaka stvar je rizik.Isti dan,kot jaz je bila operirana g.iz MB,ki je bila v bolnišnici pravi kereljc,ko pa je prišla domov,so jo čez par dni odpeljali v bolnišnico MB,kajti do SG.sploh nebi zdržala,imela je vnetje notranjih organov,sedementacijo visoko,ni več hodila,bila je več dni na infuziji,visoko vročino nikakor niso mogli zbiti,vendar je zdaj bolše,dobila je antibijotike,hrano pa še zmer zavrača,močno je shujšala,boga je.
Moji sokrajanki so prebodli plučno krilo,jah zgodi se,ful je bila boga,no od njene op je že 3leta,zdaj se tega več ne spomne.So zapleti,definitivnoi.Kolk je smrtnih primerov ne ve nihče,od nas navadnih smrtnikov.Vsak človek drugač prenese.Slišala sem za primer,ampak samo slišala,da so eno operiranko,kmalu po operaciji začeli zdraviti v psihijatrični bolnišnici,vendar ta bolnica,je morala biti verjetno že preje podvržena kaki depresiji,al kaj podobnega.Drugač,pa verjemite jaz se dnevno učim in privajam na drugačen želodec,saj moje očke bi kr jedle,one niso ble operirane in bi in bi,pa še bi.Fizično pa ne gre,hehehe.Resnično!Tudi ko prideš na op.podpišeš da dovoljuješ v primeru komplikacij,da te prerežejo in po ne laparoskopski poti dokončajo svoje delo.Sicer pa oni že vedo kaj delajo,napake pa so človeške,so se dogajale in se še bodo.srečno!

Ne se razburjat g.francic.Moj mož res nebo nikol tak ,kot je bil.Bo suh lep in fit,bo pa tudi eden od duševnih bolnikov,zdaj se zdravi,je hospitaliziran,ubogi je.Nima pa težav ne s sladkorno,ne z visokim pritiskom več.Pa brez besed,bodite zahvalni,da je z vami vse uredu!

Tudi sama vem za 3 primere iz SG, ko se je takoj po operaciji zadeva zakomplicirala (bypass). Vsi so preživeli, so bili pa vsi trije na robu preživetja, ampak so sedaj zdravi, suhi in presrečni.
Dejstvo je, da je operacija riziko, nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi, ampak človek ne sme gledati črnogledo. Debelost navsezadnje tudi ubija.

@gospod franci … sicer sem se trdno odločila, da v temah namenjenih operirancem ne bom sodelovala, ker imam oster jezik… a vi ne dovolite drugačnega mnenja od svojega…pa vam bom namenila nekaj besed …

zapleti pri operacijah so realnost … pač rizik, ki ga prinaša vsaka operacija … to se boste tudi vi strinjali, saj konec koncev vsak odrasel človek ve, da ni posega v telo brez rizika …in pošteno je, če se na glas pove, do česa lahko pride, kako se lahko stvar zaplete …da se lahko čakajoči odločijo na podlagi dejstev, ki so jih operiranke napisale iz prve roke…

če pa katero od oseb take informacije odvrnejo od posega, pa to ni nič negativnega …si bo pač vzela nekaj več časa za razmislek ali pa še enkrat poskusila shujšati sama … saj gre za naša telesa in nekateri rizik sprejmejo lažje, drugi težje …

kar pa se statistike tiče, pa sloveniji še za lažje posege nimamo nobene statistike… kaj šele da bi zdravniki na zvon obešali neuspešne, celo smrtne primere …

torej franci … dovolite, da se predstavijo tudi drugačne izkušnje, kot so vaše …vsak ima pravico do vseh informacij …ker je fer, da preden človek podpiše, da sprejema rizik, točno ve, kaj ta rizik pomeni …nihče s tem ne zmanjšuje vrednosti zdravnika, gre le za široko debato, ki temelji na dejstvih, ki vam niso všeč …
in če vas spravljajo v slabo voljo, jih ne berite … ali pa preberite dvakrat, da ne zgrešite bistva …

in tudi 1,7% smrtnih primerov pomeni, da je nekdo izgubil ljubljeno osebo … verjetno bi jo raje imel debelo, a živo … zato bi jaz izpustila besedico “samo” pred takimi številkami …

Spoštovana gospa Vesna 100!

Morda pišem v nerazumljivem jeziku, ker ga očitno nekatere na forumu ne želite razumeti. ARGUMENTI, ARGUMENTI in še enkrat ARGUMENTI. Nihče me ne bo prepričal z trditvami, da so komplikacije pogoste in da so celo nevarne ali celo smrtne. Ko pa želiš podatke, pa se javi samo ena oseba, ki je imela komplikacije in še ta ne želi povedati kake, ker bi naj bile to osebne stvari, ali pa se javijo osebe, ki poznajo operirance, ki so imeli komplikacije, pa nobena ne ve povedati kake. Postavlja se celo trditev da je nekdo zaradi operativnega posega na želodcu postal psihiatrični bolnik. Sprejmem vsako drugo mnenje, ki bo podprto z argumenti in dejstvi in ne samo z floskulami “poznam nekoga, ki je imel komplikacije in pika”
Še enkrat poudarjam, da sem sam pozval operirance naj predstavijo svoje izkušnje, pa se večinoma javljajo taki, ki poznajo izkušnje drugih predvsem kot “komplikacije” in nič več.
Kar se pa tiče svetovne statistike pa vam bom dodal še nekaj podatkov v prid bariatričnih posegov. Kot sem že omenil je po svetovni statistiki umrljivost bariatričnih bolnikov med in po operaciji (ali rizičnost operacije) 1,7 %, umrljivost bolnikov zaradi morbidne debelosti (ali riziko živeti kot debel človek in ne shujšati na noben način) pa 5 %. In če še pogledamo dejstvo, da je v letu 2010 bilo v svetu opravljenih 300.000 bariatričnih posegov, pomeni, da so ti posegi preprečili smrt vsaj 25.000 ljubljenim osebam širom po svetu (treba je gledat obe plati medalje) in če te podatke prevedem v Slovenijo pomeni, da so samo v SB Sl.G. rešili življenje ali ga podarili vsaj 30 ljubljenim osebam.
Res gre za široko debato, vendar ne vem kje vi vidite dejstva in res je tudi, da sem se vključil v to debato, da bi pomagal bodočim operirancem z najboljšimi nameni.
Imam občutek, da smatrate vso medicino v Sloveniji kot “šalabajzersko”, saj že v naprej brez dokazov in neargumentirano trdite, da se pri nas očitno zadeve pometajo pod preprogo! Citiram: “kar pa se statistike tiče, pa sloveniji še za lažje posege nimamo nobene statistike… kaj šele da bi zdravniki na zvon obešali neuspešne, celo smrtne primere … ” Mislim, da so takšne trditve neodgovorne in izrečene na pamet. Ali pa še vi živite v obdobju rajnke Jugoslavije. V zadnjem času je bilo kar nekaj odmevnih primerov zdravniških napak, za katere pa pred več kot 20 leti res nismo vedeli, saj so jih takrat še lahko pometali pod preprogo. Prosil bi vas za malo več resnosti, ker so zadeve o katerih debatiramo zelo resne in s takimi izjavami škodite slovenski medicini, ki je na nekaterih področjih tudi vodilna v svetu, predvsem pa škodite bodočim operirancem. Očitno vas tovrstne operacije motijo, sicer ne morem razbrati iz kakšnih nagibov, vendar vas očitno motijo.
Namreč nekdo, ki se je odločil za tak poseg, se je za te vaše razmisleke o hujšanju odločal leta in leta a brez uspeha, saj če bi bil uspeh, nebi razmišljal o operaciji.
Če bi bilo toliko komplikacij kot trdite, ne vem zakaj ni nikogar, ki je imel grenke izkušnje po posegu na kak klub operirancev v Sl.Gradcu. Da bi izmenjali izkušnje in jih prenesli tudi bodočim operirancem, pa čeprav je ravno klub namenjen tudi takim, ki imajo probleme. Na klub hodimo sami zadovoljneži in taki ki nam vse skupaj pač uspeva. Mimogrede, klub bo zadnji torek v maju – 31., se lahko dobimo in v živo pokomentiramo zadeve.

LP Franci

Če to napišejo forumašice,kot npr. Lenčka ali Podgorka, temu pač ne moreš reči floskula.

Spet nerazumevanje z vaše strani: večina je posebej poudarila, da vsaka operacija prinaša določeno tveganje, torej tudi ta. In nisem zasledila, da bi katera napisala, da je medicina v Slo taka, kot trdite. Ravno nasprotno, skoraj vse, pa spremljam to temo že leto dni, posebej pohvalijo vse osebje in postopke v bolnišnici.

Spoštovano “dejstvo”!

V tem postu odgovor leti samo vam, tako kot je v prejšnjem letel samo gospej Vesni 100 in vas prosim, da mojih izjav ne posplošujete. Zaradi mene se lahko oglaša sama “Marija devica” pa še to ne more pomeniti, da moram neargumetirane komplikacije sprejeti za dejstvo. Kar se pa tiče “šalabajzerstva”, pa je bilo mnenje namenjeno samo Vesni 100 ker je edino ona namigovala k temu. Potrebno je prebrato post celovito, predvsem pa komu je namenjen. Če sledite mojim postom potem verjetno ni razbrati da negiram komplikacije. Želim samo da se o njih razpravlja argumentirano in ne na osnovi “baba čula baba rekla”. In še enkrat če me niste razumeli debata ne teče o zdravnikih, zdravstvenem osebju, bolnišnicah, metodah (za vse našteto vemo da je vse vrhunsko in v najboljšem redu) temveč govorimo izključno o KOMPLIKACIJAH (hudih ali celo smrtnih) na podlagi argumentov. Na tem forumu sodeluje tudo veliko OP skeptikov, ki so odločno proti tovrstni pomoči in skušajo bodoče operirance begati in odvrniti od posega, zato se oglašajo prikrito pod krinko psevdomima, ki ga tudi spreminjajo.

LP Franci

1. Ker ste uvodoma napisali, da odgovor leti samo name, ni treba potem pisati o drugih – Vesna je zadnje čase eden izmed stebrov tega foruma in z nogami čvrsto na tleh. Ona ne namiguje, temveč kar brez dlake na jeziku napiše, kar misli ;))

2. Oglašam se toliko prikrito in toliko pod psevdonimom, kot vi 😉

New Report

Close