Najdi forum

Operacija želodca

LJUBLJANSKE LETOŠNJE OPERIRANKE,lepo prosim,da se kaj javite.
Nobena se ne javi,tako,da ne vem ali operacije spoh potekajo.Če mogoče katera ve ,da je bila kakšna operirana,naj prosim sporoči ali vsaj to,koliko jih je spolh bilo operiranih letos,kako dolgo so čakale na operacijo..
hvala,lepe praznike

Lep pozdrav vsem skuoaj in lep praznicen dan.Vsem operirancem cestitke za ze prestalo OP vsem,ki pa se cakamo pa veliko poguma.Sama se trudim,da se izgubim nekaj kilogramov pred OP,ki me caka junija.Ni ravno prijetno hujsati sedaj ko je bila miza polna veliko nocnih dobrot,toda bo ze slo ce se mora ]
Franci prav imas,dr.Breznikar je res strokovnjak in kod clovek na mestu.Veliko nas je,ki mu zaupamo sicer ne bi bilo takega navala ljudi v Slovenj Gradcu.

mamika57 – kdaj imaš op? V juniju? in kdaj si dobila datum? ter koliko kg moraš shujšat, če smem vprašati…?

Barbara

kosi op.imam 13.06.datum pa sem dobila 19 aprila.Shujsati moram koliko pac lahko,nic mi ni dolocil,rekel mi je samo,da bo zame lazje tudi po op.zaradi mascevja,ki pritiska na zelodec.Njegove nasvete sem vzela resno in upam,da bom vsaj nekaj kil sklestila dol.
vekybel tebi pa hvala za informacijo o zeleni kavi.Medve z hcero jo pijeva vsako jutro na tesce.Pava kava mi sploh vec ne disi tako,da je skoraj ne pijem vec razen res izjemoma.Tudi lacna nisem vec tako mocno.
Aja kosi kaj pa ti imas tudi ti ze doloceni datum za op.

Pri dr.Breznikarju sem imela prvi pregled na Ravnah kjer sem dobila napotke in tam piše naj pokličem za drugi pregled ko bom imela vse izvide. Gastro in dietetičarko imam sredi maja, vse ostale izvide pa že imam. Za drugi pregled v SG sem se naročila že preden sem šla na Ravne in sicer imam datum 26.7. Ker pa bom imela kmalu vse izvide ne vem al naj čakam na datum katerega sem že dobila ali naj pokličem še enkrat in prosim za hitrejši datum drugega pregleda. A je bla katera v enakem položaju? Kaj mi svetujete?
Prosim za vaše mnenje.

Pri dr.Breznikarju sem imela prvi pregled na Ravnah kjer sem dobila napotke in tam piše naj pokličem za drugi pregled ko bom imela vse izvide. Gastro in dietetičarko imam sredi maja, vse ostale izvide pa že imam. Za drugi pregled v SG sem se naročila že preden sem šla na Ravne in sicer imam datum 26.7. Ker pa bom imela kmalu vse izvide ne vem al naj čakam na datum katerega sem že dobila ali naj pokličem še enkrat in prosim za hitrejši datum drugega pregleda. A je bla katera v enakem položaju? Kaj mi svetujete?
Prosim za vaše mnenje.

josipa tudi jaz sem bila v enakem polozaju kakor si sedaj ti.Poklicala sem na Ravme in se narocila na drugi pregled samoplacnisko.Se tisti teden bi lahko sla na Ravne pa sem odklonila,ker sem imela isti dan gastroskopijo.Tako,da sem potem sla naslednji ponedeljek.Do takrat pa sem dobila tudi izvide od gastro.Nasli so mi tudi neko bakterijo,ki sem jo morala zdraviti.Recept za ta zdravila mi je napisal moj zdravik.Za tretji pregled pa me je potem narocil dr.Breznikar v Sl.Gradec in tam mi je dolocil datum OP.Upam,da sem ti lahko kaj pomagala s tem.Vstrajaj saj bo ce je volja.

ojla,
jaz pa imam vprašanje za “staro gardo”, zanima me namreč, kako je s svežimi solatami (zelena, paradižnik, kumare etc) pri teh, ki si imele narejen obvod. zdaj na začetku mi je jasno, da je na moji črni listi, kaj pa kasneje – ali kateri povzroča kakšne probleme?

pa beljakovinski napitki – ali je katera kdaj uporabljala GR2 kontrol od GOLDNA? če je, kolikokrat tedensko, da zadostiš beljakovinskim potrebam, če nisi ravno strasten mesojedec

upam, da se kstera javi in mi pomaga, hvala vnaprej…
pozdravček!

še eno vprašanje..

A klub operirank v SGju še deluje? In kdaj ga imate?
Bi rada prišla enkrat na vaše srečanje, ker imam milijon in eno vprašanje glede operacije, ki me še čaka.

LP

mamika57, če te prav razumem ti je Breznikar na drugem pregledu na Ravnah dal datum za pregled za Sl.gradec. Daj mi še enkrat pojasni, kajti če je tako bom tud jest šla še enkrat na Ravne mi je za drug pregled (26.7.) čist predolg za čakat.


To je čisto odvisno od človeka do človeka, enim dela po operaciji probleme določena vrsta hrane, drugim pač ne (vem za eno, ki je lahko jedla le ječmen, vse drugo (zelenjava, sadje) jo je sililo na bruhanje, druga pa le pri solatah nima problemov, pri drugi hrani ji je bolj ali manj slabo. Meni osebno sveža zelenjava, solate… ne delajo problemov, pravzaprav nobena hrana, razen pri sladkarijah in smetani začutim omotičnost in pospešeno utripanje srca, pa pri kavi z mlekom… mastnih zadev pa itak ne jem. Pa tudi od dneva je odvisno, včasih mi to takoj “škodi”, drugič mi ne nič ali šele pri kakšni velki dozi.

Sestavo tablet vidiš na linku. Mislim, da so bolj močne od kakšnih supradynov ali drugih multivitaminskih tablet iz lekarne. Glede na doze, ki mi jih je napisal B. za posamezne vitamine, jih sploh ne morem doseči, pa po eni strani tudi ni potrebno, ker imam vse v mejah normale – se grem merit vsake pol leta. Še injekcijo vitamina B12 sem do sedaj dobila le enkrat, pa mi ga čisto nič ne primanjkuje, čeprav B. pravi, da jo je treba obvezno na pol leta dobit (vem za enga, da jo dobiva celo na tri mesece). Moja zdravnica je nekako proti tem injekcijam, pa se je B. razhudil, ko sem mu povedala, tako da doma me čaka v hladilniku par injekcij tega vitamina, ki sem si ga nabavila v Avstriji, ker ga pri nas ni za dobit, pa moram enkrat spet k zdravnici ali pa k B. da mi ga da. Prve injekcije mi moja zdravica sploh ni hotela dati, češ da naj jo da kar B. če bi bilo slučajno kaj narobe, tako da je moral izrecno zapisati v izvid, da mi lahko daje te injekcije. Sem pa imela manjko vitamina D, tako da mi je moja zdravnica napisala recept za kapljice D3.

josipa za drugi pregled v Sl. Gradcu sem prav tako dobila datum v juniju,ko sem klicala v S.Gradec,kar pa mi je bilo predolgo. Zato sem potem klicala na Ravne in tam mi je potem dr.Breznikar dal datum 19.04.Na Ravne gres samoplacnisko,potem pa normalno naprej,kakor ti dolocijo.

še vedno te ne razumem. A si šla še enkrat na Ravne samoplačniško in ti je že tam dal datum za pregled za Sg? Kolkor sem prebrala na forumu na Ravnah nima vpogleda v knjigo naročil za SG in moraš sam poklicat v Sg.
Daj prosim še enkrat mi razloži, zgleda da so danes moji možgančki na dopustu in rabim mal več razlage.

josipa na prvi pregled sem sla v Sl. Gr.Ko sem imela skoraj vse preglede skozi sem klicala v Sl.Gradec za drugi pregled.Sestra mi je po telefonu dala datum 21.06.2011 za drugi pregled.Ker se mi je zdela to predolga cakalna doba,sem poklicala se v Ravne na korosko in tam dolocila datum drugega pregleda 28.03.2011 seveda samoplacnisko.Tam mi je dr.B dolocil datum v Sl. gr.19.04.2011. Dr.B. mi je dolocil datum OP 13.06.2011.Vse jasno,ce ni ti kar vprasaj.Tudi jaz sem s pomocjo nasih forumasic zvedela za vse informacije

pozdravljene

zanima me,če ima katera pregled v sg 24.5.—–dnevi so že topli,pa bi kavica na kakšni terasi in čvek prav pasal.

lp

Jaz ga imam:) 24.5. – 8.45 🙂 Pa ti, kdaj točno? to imaš kateri pregled sedaj, čisto pred OP?

Barbara

ojla, jaz imam tudi kontrolo- prvo po operaciji- 24.5, mislim da ob 9.30

Pozdravljene,občudujem vas,kajti zadnje čase tudi jaz spremljam ta čvek,kajti v hiši imamo operiranca-možička,vse je super,ampak,slišala sm že za par komplikacij po operaciji(sepse),ki niso tako nedolžne in pa za smrtne primere,nazadnje pred kratkim,neka mlada punca…A je to res?Kajti ve pišete samo lepe stvari,vsi,pa vemo,da ni tako in ,da moj dragi nikol več ne bo to kar je bil,pa čeprav bo suh in fit.

Dilata, moral sem se oglasiti, kajti kar je preveč je preveč. Znanstvene raziskave namreč o takih zapletih v Sloveniji ne govorijo. SB Slovenj Gradec na čelu z dr.Branetom Breznikarjem ima 100 % uspešnost tovrstnih operacij. Do sedaj so bili zapleti pri enem samem pacientu, ki je zaradi ostalih zapletov ostal v SB Slovenj Gradec 1 mesec, pa še ta je sedaj čil in zdrav. V Sloveniji do sedaj še ni bilo smrtnega primera !!!! V kolikor navajate negativne posledice morate obvezno uporabljati statistične podatke, ki so vam na voljo ob bilo katerem času pri dr. Breznikarju, ali pa se poslužite interneta, nikakor pa ne škodoželnih predvsem “babjih čenč” in tistih slabičev, ki so nevoščljivi, sami pa se utapljajo v salu in ne zmorejo koraka do uspeha (ne shujševalne kure in ne OP). Še najbolj pa me je zbodla trditev, da vaš dragi ne bo nikoli več to kar je bil. Kaj pa je bil, debeluh z menoj vred, življenje je imel zagrenjeno, zdravstveno stanje se mu je poslabševalo in čakalo ga še je kakih 3-5 let mastnega življenja potem pa odhod … ?! A je to smisel življenja ali pa je smisel v tem, da je pravočasno (ko je že ura začela odštevati njegov bit) posegel po tehnični pomoči oziroma po operativnem posegu? Sedaj boste imeli predvsem zdravega, zadovoljnega in predvsem neobloženega možička, kot ga radi sami imenujete. Do vsega tega ga čaka še trnova pot, katero prehajam tudi sam. Več optimizma in dobre volje in manj poslušanja čenč. Če bi bilo vse skupaj res tako nevarno, bi verjetno tudi na našem forumu zasledili tovrstne debate. Res pa je da pa se zgodi, da zaradi nespoštovanja pravil nastanejo kake bolečine v želodcu, prebavne motnje in še kaj, vendar za vse smo krivi sami, ker ne spoštujemo pravil, ki nas čez čas že izučijo.
Pa lep pozdrav in vrsto let še veliko skupne sreče z vašim možičkom!
Vsem operirancem veliko sreče, vsem tistim, ki se odločate za tak poseg pa obilo poguma!

New Report

Close