Najdi forum

Operacija želodca

morski galeb,

tvoje informacije ne držijo jaz se bolj strinjam z Draconom in osebno vem za dve komplikaciji, kjer so morali trak odstraniti, ena je bila tik pred mojo operacijo

potem so tu še dologorčne komplikacije, ki se še niso razvile, ker operacije še ne opravljajo 5 let in več jaz sem bila med prvimi 20 in sem bila operirana prbl 3 leta nazaj

šele čez dve leti se kaj lahko pokaže kot je npr. raztegnjen ezofagus in drugi……

razumem pa tudi njegovo stališče, ker se boji, da nebi ljudje mislili da je to easy way out in ma pravico govorit o tem ker je sam shujšal le z uporabo svoje glave

Lp

En lep pozdrav vsem.
Jaz sem se tudi prijavila na operacijo za prilagodljivi trak. Bila sem že na prvem pogovoru, bila sem pri diatetičarki, psihologinji in na gastričnem pregledu, sedaj pa čakam samo še da dobim datuma za endokrinologa in potem se bom naročila na drugi pogovor pri dr. Breznikarju in potem UPAM, da bom še letos na vrsti za operacijo.
Moram pa povedat, da na začetku ko sem se prijavla in ko sem bla na teh pregledih, ni bilo minute, da ne bi mislila na operacijo, sedaj sem se pa sprostila in odmislila vse skupaj, ker drugače BI ZNORELA.

ja lapba-res je da so dvakrat odstranili trak-enkrat zaradi preveč zategnjenega traku in enkrat v petem tednu po operaciji zaradi dietetnega prekrška,ko je pacientka jedla meso,ki ga nebi smela-je bilo pa to takrat ko so z operacijami začeli-in to je kiks pri eni operaciji-ni bilo pa nobenih groznih zapletov ali še kaj hujšega.
je pa s to stvarjo tako,da se nekateri pacienti po operaciji smilijo sami sebi in jim je žal-saj pride do odpovedovanj pri hrani in glede na tvoje prejšnje prebrane poste se mi zdi da si ti tudi ena izmed tistih-oprosti ker sem tako direktna,toda glede na to da si operirana že tri leta in ne navajaš da bi imela kakšne posebne težave in ti je težo uspelo precej znižati-bi od tebe pričakovala,da nas boš tukaj na forumu bodrila in nam dala kak nasvet glede same operacije in delila svoje izkušnje glede hranjenja in življenja po operaciji-pa žal ni tako.
Res da sama še čakam na operacijo-sem zbrala precej informacij,tako pri zdravniku,govorila z osebami ki so bile operirane itd.-pri nas ni bilo nobenih hujših zapletov pri operacijah-bilo je pa operirano do sedaj okoli 150 pacientov in to uspešno.

Imejte se rade! paper

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

No vidiš, verjemi mi paper, če človek razmišlja pozitivno, da se mu sigurno enkrat nekje to tudi obrestuje.

Mimogrede: v torek 1. aprila, v prilogi ONA SN, bo članek o tem.

Pa še: v ta novi Evi, mislim, da izide ta petek, bo pa moja hči, bo ena reklama za cote ene firme.

Lep in prijeten dan!

Punce punce…

Brez zamere samo ženske znate biti pravi zmaji 🙂 In še posebej ko vam nihče absolutno nič noče ! Ne glede na to kako zelo me boste sedaj raztrgale popljuvale itd. Tu se sploh ne gre za neko borbo za ali proti. Paper in Morski galeb. Sploh slednja. Oprosti če ti bom rekel da si 100% pristranska. Sicer razumem zakaj ampak vseeno…

Razumite da je to vsekakor dobrodošla pomoč. In nedvomno tisti ki jih spustijo skozi rešeto so zagotovo poučeni o vsem skupaj in ocenjeni ali so primerni. Nihče ne debatira ali naj ljudje gredo na to operacijo ali ne. Vse kar sem rekel je bilo to da bi lahko bil prispevek malo bolj realen tudi v smislu tega da ne prikaže tega traku kot nekaj kar narediš in potem se ti pa vse samo čez noč obrne na glavo. Hopla trak notri in potem si takoj sit po 2 paradižnikih ni nobenega odpovedovanja nič vse gre kot namazano. Morski galeb bodi realna tudi ti prosim. In čeprav se boriš za plemenito stvar ni vseeno ali si zagovornik v stilu imam prav vsi ostali nimate pojma (jugo oz srbska varjanta) ali znaš podebatirati tudi o ostalih vidikih. Če bi bila stvar tako zelo nedolžna in enostavna kot sama trdiš ne bi bili pogovori in ocenjevanje psihe sploh potrebni. Pač… odkrito povedano če se ne bi borila za stvar ki bo upam še mnogim rešila življenje (čeprav ne vsem!) bi te odkrito povedano raztrgal v svojem odgovoru. In to z argumenti. Ampak tokrat se bom vzdržal in ti samo položil na srce da… Verjamem da si prepričana da delaš prav ampak tvoja reakcija kdor ni z nami ali dvomi v nas je heretik s katerim se ne mislim ukvarjati niti pogovarjati in bi kot takšen moral zgoreti na grmadi… no ne vem. Če je to tista prava pot. Ampak se bom od tega distanciral. Kot sem rekel nobena operacija pa naj bo to operacija pri navadnem zlomu kosti ni brez nevarnosti in pri vsaki še tako rutinski zadevi je določen procent zapletov. In to je dejstvo.

Sem pa tudi zelo neljubo presenečen nad tvojim tonom. Ker kot sem rekel. Nisem kritiziral ne posega ne nič. Samo prispevek kot tak ker je bila zadeva podana dosti preveč pravljično. In tudi to JE dejstvo. Pa naj ti bo všeč ali ne. Razumem da si mogoče prizadeta ker je bila v prispevku tvoja hčerka. Ampak nič nisem rekel niti besedice proti njej. Govoril sem o prispevku samem. In tega pač ni sestavila ona. Nič ni bilo govora o odpovedovanju o slabostih zaradi prenažiranja (ne niso smrtonosni zapleti ampak zapleti SO) itd.Sedaj če želite imeti svoje vojne kdo ima prav in kdo ne… jaz se je ne bom udeležil. Ker še enkrat kot sem napisal že 10x Ne strinjam se toliko s to zadevo kot vi. Ampak ! Cenim vsakogar ki je pripravljen narediti korak ki ga jaz ne bi zmogel ne bi upal. In to samo zato da spremeni nekaj kar obremenjuje njega in okolico.

P.S. Sicer si spregledala da sem jaz tu gor objavil vse skupaj. Kar zagotovo ne bi če bi mislil to kar mi očitaš. Oprosti samo da prispevku nisem dal čiste 10 in da imam določene pomisleke ki sem jih tudi zapisal. Vojne se ne bom šel. Lahko pa debatiramo argumente. Oziroma različne poglede na vse skupaj. Ker to tudi je smisel foruma. Ne da kot ovčke ponavljamo to kar vidimo na TV.

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Lep pozdrav!

Morski galeb, vse pohvale vaši hčerki. Ko sem pred dnevi gledala preverjeno sem skoraj oči iskala po ekranu 😉 Res vse cestitke. Imam ta privilegij, da je bila moja sošolka na faxu in me je sedaj, po 2 letih, ko jo zagledam na ekranu res full pozitivno presenetilo. Kile gor ali dol, vedno je bla fejst punca 😉

Grem raje jaz naprej glodati mojo jabolko in upati da gre kakšna kilca dol.. ah ja 😉

tudi to kar bom jaz napisala je moje zadnje pregovarjanje

se popolnoma strinjam z Draconom in se ne grem fore, če nisi z nami si proti nam

forum je v prvi vrsti namenjen izmenjavi mnenj vsaka napadanja se mi zdijo nesmiselna in nanje ne mislim odgovarjat, nehala sem tudi navajat literature se ne splača razen če kdo za kaj posebej prosi

ko sem imela okoli 125 kg me je vedno presenetilo, kako me lahko suhi ljudje obsojajo in ocenjujejo na podlagi videza

najbolj zanimivo pa je da ni važno če shujšaš za 50 kg ker se vedno nekdo najde, ki te želi popredalčkat, če pa se z njim ne strinjaš si pač proti

ne ne jaz se tega ne grem, jaz bom diskutirala po svoje na istem nivoju kot prej

meni je nevtralni in neodvisen pristop Dracona najbolj nesporen in pravi

Če pa ima kdo stisko in rabi bodrenje pa sem vedno tu, to ostale, ki z mano komunicirajo dalj časa dobro vejo, z veseljem z nasveti pomagam, tistim, ki so dali op skozi

nikoli pa ne bom dala mnenja in pozitivno ali negativno vplivala na odločitev za operacijo nekoga, to sem se odločila, vsak naj sam nosi odgovornost za tako trnovo pot

A mi lahko katera napiše telefonsko številko sestre oz. zdravnika v Slovenj Gradcu, kjer bi dobila še nekaj več informacij o operaciji želodca in se naročila na pregled?

Najlepša hvala!

Poklič na številko 02/8823532 in se naroči dr. Breznikarju na prvi pogovor, kjer boš lahko izvedela vse o tej operaciji ( če boš seveda vprašala ).

:-))))))))))))))))))
Zanimivo, kako je svet majhen! Danes so njene slike v reviji Eva na strani 84 in 85.
Se ti bo javila na mejl, ker jo ful zanima, katera si?!

Imej se tako kot si sama želiš:-))

Paper!

Imam te na sumu, da si moja “sestra dvojčica”:-))

Še nikdar v mojem življenju ni nihče pisal tako kot jaz mislim!

Ko bom imela svojo firmo, boš TI moja tajnica!

A mi zaupaš, kaj si v horoskopu?

Pozdrav,

ja pri pisanju res pišem tako kot mislim in čutim-sem precej direktna-kar včasih nekomu ne paše.
Ja po horoskopu sem pa dvojček-kaj pa ti?
lp

Imejte se rade! paper

o.k.,
jaz sem tik pred tem, da grem na operacijo v Ljubljani.Operacije izvaja dr. Pleskovič v Kc, 4. nadstropje – abdominalna kirurgija, poseg plača zavarovalnica.
Napotnico sem dobila pri osebni zdravnici, s to sem šla na urgenco, soba 35, kjer so mi dali nadaljnja navodila.
Potrebujejo izvide kardiologa,endokrinologa in psihologa, ter pogovor z dietetičarko.
Ko vse to opraviš, se vrneš v sobo 35, pregleda te dr.Pleskovič in potem čakaš na datum.

koliko časa pa si čakala na datum
lp

Imejte se rade! paper

konec prejšnjega leta so naredili operacijo tudi v bolnici celje

pa še to:inf.bolnica celje-pon-pet.od8h do 9h…to je direktna št. v abdominalno ordinacijo.

dobila datum za operacijo…jupiiii

Mene tud zanima vse v zvezi s tole operacijo želodca… Ma z dietami in tabletami se mučim že celo večnost… Stara sem 30 let, visoka 158 cm in imam 113 kg… 🙁 Moj BMI znaša nekaj nad 42… 🙁 Torej sem kandidatka za operacijo? Po vsaki dieti se samo še zredim… 🙁 Ne morem več tako… 🙁
Kaj je treba nardit da prideš do te operacije? Ko sem to omenila moji zdravnici me je samo grdo pogledala, češ, naj se malo samodiscipliniram… 🙁 Mi je predpisovala že reductil pa hujšanje v skupini pa ne vem kaj še.. Sploh ne vem če še obstaja kakšna dieta ki je nisem poskusila… 🙁 A se da to kako drugače organizirat? Mimo osebne zdravnice? Enostavno mi noče dat napotnice… 🙁

Pa zanimajo me vse te preiskave… Kako to poteka… Pa sama operacija…
Prosim za nasvet… Kaj naj nardim??? :(((

Hvala…

ne razumem,da ti zdravnica noče dati napotnice-pojdi še enkrat k njej in ti jo mora dati-posebno če si probala že vse vrste diet in tudi hujšala pod zdravniško kontrolo-mora ti dati napotnico-vztrajaj-potem ti bodo pa tako in tako povedali v sg kako in kaj!!

Imejte se rade! paper

Paper, enostavno pravi da sem še dovolj mlada da kaj sama nardim zase… 🙁 Jaz pa nimam več moči in ne morem več… Hrani pa se tudi ne morem upreti… 🙁 Ko odprem čokolado jo moram pojesti do konca… Z vso hrano je tako… Se vprašala zdravnico če sem mogoče odvisna od hrane al kaj je to da se ne morem zadržati.. Pa se mi je samo smejala… 🙁 Ne vem kako jo naj prepričam za napotnico. Ne vidim več druge rešitve… 🙁

Sem poslala mail dr. Breznikarju…
A za posvet pri njem tud rabiš napotnico ali se lahko kr tako naročiš?

New Report

Close