Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

lep pozdrav. zanima me ali je mozen prenos hiva. namrec drzala sem svincnik fanta ki je bivsi narkoman izkusnje pa ima tudi s prostitutkami. na roki kamor sem drzala svincnik imam ranico. in me je strah da bi karkoli dobila od njega. mislim pa da na svincniku nic ni bilo. 🙁

Prenos HIV-a preko svimčnika ni možen.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Se pravi mora biti kri, ki se je polila po sluznicah vidna in je mora biti veliko, da je prenos možen? Pa še to je možnost samo 0,1% ? Če pride recimo ena pikica krvi, ki niti ni vidna v nos, oči, usta, rano, prenos ni možen?
Hvala
Lp

Preračuni so pač preračuni. Pri politju gre vedno za tekočino, ki se jo je videlo – kri ali spremno (če ne bi videli, tudi ne bi mogli govoriti o politju). Če nečesa ne vidimo in torej tudi ne vemo, tudi ne moremo presojati o “pikici krvi v rani, nosu, …”.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

zdravo ,
mene pa zanima če je možen prenos hiv-a (iz punce na mene) pri nezaščitenem spolnem odnosu tudi če pri meni ni prišlo do izliva. Od tega sta minila že dva meseca, prejšni tedn sm sicer zbolel in sem imel vročino ter vneto grlo. Koliko časa moram počakati preden lahko grem na test prisotnosti hiv-a da ne bo zaradi prehlada izvid lažno pozitiven ?
V primeru da imam okužbo z virusom ali obstaja verjetnost (da se že v tej fazi) ob nezaščitenem spolnem odnosu okužba prenese na partnerko ??
hvala za odgovore

Spoštovani, zaradi prehlada test prav gotovo ne bi bil lažno pozitiven, če ste negativni. Dva meseca je dovolj dolga doba za testioranje po rizičnem odnosu. Tudi če pri vas ni prišlo do izliva, vseeno obstaja tveganje: če ste pozitivni vi, je virus prisoten v predsemenski tekočini; če bi bilo pozitivno dekle, je virus prisoten v vaginalnih izločkih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

hvala za odgovore……
praktičn ne vem ali je bil prehlad ali kakšna viroza, vem samo da sem imel crp povišan okoli 32. Kaj tudi to nebi vplivalo na rezultate testa…… če se odločim za test HIV-a a moram biti tešč ali lahko zajtrkujem ?

Ne, prav gotovo ne bi vplivalo; prav tako nima na testriranje nobenega vpliva, a ste tešči ali ne; popolnoma vseeno je.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovore,

v ponedeljek sem se res šel testirat ( od rizičnega odnosa sta minila cela dva meseca) rezultat pa je sledeči : EIA anti-HIv 1/2/0 in HIVp24Ag: NEREAKTIVEN. Sedaj pa me že skoraj dva tedna boli glava, vročine nimam, ali je mogoče da imam glavobole še od viroze ali prehlada, pa tudi dve razjede so se mi v zadnjem tednu naredile v ustih.
Koliko zanesljiv je izvedeni test v mojem primeru (glede na čas od možne okužbe in vrste testa ) ?

Gre za kombinacijo protitelesnih testov in beljakovine p24, ki je v naših razremah zelo visoko zanesljiva po 2 mesecih. Glede na številne viruse, ki krožijo v tem čas, lahko glavobol in razjede pripišete enemu izmed njih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

tudi meni se pojavlja vprašanje: v poletnih mesecih sem se poljubljala z neznano osebo, pri čemer sem imela v ustnih ranice (vendar pa ne krvaveče, bolj površinske), zanima pa me, ali obstaja v tem primeru realna možnost za okužbo s hiv?

lp

Ne, s poljubljanjem se virus HIV ne prenaša.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

torej tudi ne v primeru manjših ranic v ustih?

najlepša hvala za odgovor

Vaše manjše ranice niso pomembne. Sumljiva oseba pa bi morala iz ranic krvaveti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

lep pozdrav. mene pa nekaj zanima danes sem v toplicah v apartmaju sla na wc. in sm na wc papirju opazila 2 krvavi pikici krvi ampak ne moji in kri je bila že posušena take že temnejše barve. problem je ker sm to opazila ko sem se že obrisala. ali je možna okužba???? zelo me je strah

Spoštovani, zelo zeelo dvomim, da ste na listku papirja res videli kri, verjetno je bila prisotna nečistoča, ki je nastala ob proizvodnji papirja. Ne poznam nobenega tovrtsnega primera okužbe.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ja bila je kri verjetno od nekoga k je bil v apartmaju pred nami. je pa res da majhna kaplica posušena tako da je bila kri ze temna. zanima me koliko časa bi hiv preživel na papirju? na sobni temperaturi?

Ne vem, ker ni podatkov. Znani so samo laboratorijski poskusi kapljic, kjer je virus prežive 6 dni. Anpak preživetje še ne pomeni, da bi lahko povzročil tudi okužbo. Pozabite na vse skupaj, saj ni bilo nobenega rizičnega dogodka – vboda.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

hvala vam za te podatke. bojim se namreč ker sm brisala kri na intimnih delih. in nevem ali sem pobrisala svojo kri z tole kaplico.

Pozdravljena.

Včeraj sem bil v striptiz baru. Kasneje sem šel z slačipunco v zadnjo sobo. Z prstom sem se dotikal njenje nožnice. Ker pa imam na prstu počeno kožo (maj kot mm, brez rane) me zanima kakšna je verjetnost okužbe z HIV-om?

New Report

Close