Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

hvala za tolažbo. še ena moja obsesija na okužbo.(imam obsesivno motnjo-
na terapijo sem že naročena) ranil me je z električnim brivnikom, vendar mislim da krvi ni bilo na brivniku. in za okužbo bi bilo potrebno veliko krvi in tudi rana bi mogla biti velika?

Frizerji morajo izvajati dobro higiensko prakso in med strankami aparature razkužiti. Za okužbo bi morala biti prisotna vsaj vidna kri, kar bi zaogotovo opazili

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zanima me glede vrjetnosti okužbe z virusom hiv.
Pred kratkim sem bil v slačiklubu kjer sem se dotikal in poljubljal s plesalko, nato pa sva šla v sobo ter sexala. Pri tem sva uporabljala kondom. Zanima me pa kakšna je vrjetnost da bi se ukužil s HIV?
Imela sma tudi oralen sex, no vsaj ona ga je meni.
Če se prav spomnem sem se tudi jaz njej želel ampak ni dovolila.
Namreč vsega se ne spomnem, ker je bilo preveč alkohola.
Zanima me pa kakšna je vrjetnost da bi se ukužil s HIV?

Torej verjetnost, da bi se virus HIV prenesel ob s kondomom zaščitenem spolnem odnosu, je minimalna (če bi se kondom strgal ali počil). Slina ni kužna, to pomeni, da če je dekle izvajalo oralo vam, bi kvečjemu lahko okužili z virusom HIV vi njo in ne ona vas. Če se ne spominjato točno, kaj vse se je dogajalo, pa bo vaše dvome glede ev. okužbe rešilo testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kaj pa če bi jas njej izvajaj oralo, za trenutek?
Namreč to se je zgodilo od sobote, in od takrat mi je kar nekaj slabo in malce imam zvišano temperaturo. Samo vrjetno je to od prenašanja alkohola, ki ga ne prenašam preveč.
Kolikor sem gledal se znaki prikažejo po dveh oziroma večih tednih.
Vrjetno ni to od tega ali pač?
Kondom pa drugače ni počil niti stragl se ni.
Drugače pa testirati se tako želim ampak je možno komaj čez 14 dni,
Nekako preveč se psihično obremenjujem.
Hvala za odgovor

Spoštovani, koliko časa je potrebno izvajati oralo ženski, ob tem pa prihajati v stik z nožničnimi izločki, da to postane tvegano za prenos, nimam podatka. Obstaja samo podatek, da se stik z nožničnimi izločki tvegan.
Znaki akutnega retroviralnega sindroma se res pojavijo šele po 2 – 6 tednih; težave, ki jih imate že sedaj, imajo prav gotovo drug vzrok.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ok spodaj kolikor se spomnem sem se je samo za hip dotaknik.
Vrjetno res ni nevem kakšne možnosti, da sem se ukužil?
Hvala še enkrat za pomoč, se bom pa sigurno šel testirati za hiv, da
bom tudi res siguren, da se res nisem ukužil.
Mi je bila pa dost velika lekcija, da se to nikoli več nebo zodilo.
Hvala še enkrat

“Hipni dotik” pri orali najbrž res ni tvegan, drugo bi bilo, če bi partnerki sesali in lizali sluznico spolovila.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ne tistega pa ni bilo

Torej je vrjetnost, da sem se ukužil v mojem primiru minimalna skoraj ne, če vas prav zastopim?

Res je minimalna, razen če ima vaš spomin kakšne luknje…

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Res je da je par luken ampak vem da je bil kondom cel, kar pa koker zastopim je bistven pomen.
Enkrat se mi je edino skoraj snel ampak nikoli ni šlo brez njega.
Hvala za vso pomoč

Me pa zanima samo še ena zadeva.
Da bi recimo iz v soboto ponoči se ukužil z virusom HIV in imel potem naslednji dan dva nezaščitena spolna odnosa s punco bi lahko potem ta virus kar na njo prenesel.
Ali se potrebuje nekaj časa, da postaneš prenešalec virusa HIV?
Hvala

Naslednji dan ali dva najbrž še niste kužni, ampak tam od 7. do 8. dne pa do pojava protiteles ste pa v najbolj kužnem obdobju. Obdobje je torej zelo kratko.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spošovani, kakšno politiko obveščanja imajo v laboratoriju, kjer ste se testirali, pa res ne vem in takihle stvari tudi ne morete izvedeti preko foruma, ampak le tam, kjer ste se testirali. V primeru na HIV reaktivnih testov bi tako tako in tako morali najprej izvajati t.i. potrditveno testiranje; v primeru ugotovljenih markerjev za hepatitis B pa vam bodo svetovali naprej.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ok hvala za odgovor.
Tesitranja se bom odeležil po novem letu, ker mora med tem miniti 14 dni.
Hvala

Lep dan mene pa zanima koliko krvi je sploh potrebno,da se clovek sploh lahko okuzi z virusom HIV.Ali je dovolj ena KAPLJICA KRVI ali jo mora biti vec.Pa se to me zanima koliko mora biti RANA GLOBOKA,da sploh pride do okuzbe.Kakor jaz razumem vse to z okuzbami se ubistvu,ce imamo povrsinsko ali rano,ki se celi ZASUSENO RANO sploh nemoremo okuziti.Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani, tveganja so izračunana za dogodke in ne za količine. Kapljica kužne krvi povsem zadošča, če vemo, da je tveganje za prenos ob 1x vbodu z iglo (votlo, v kateri so ostanki okužene krvi) 0,33%. Ob vbodu z iglo gremo v globino par mm.

V nadaljevanju nam posredujem ocenjena tveganja za prenos ob enem odgodku:
– receptivni oralni spolni odnos: do 0.04% (tveganje za osebo, ki z usti draži spolne organe HIV poz. osebe)
– receptivni analni spolni odnos: 3% (tveganje za osebo, pri kateri spolni organ HIV+ osebe prodira v zadnjično odprtino)
– receptivni vaginalni spolni odnos: 0.01-0.15% (tveganje za žensko, ki ima vaginalni spolni odnos s HIV+ osebo)
– insertivni analni spolni odnos: <0.1% (tveganje za moškega, ki s penisom prodira v HIV+ osebo)
– insertivni vaginalni spolni odnos: < 0.1% (tveganje za moškega, ki s penisom produra v HIV+ žensko)
– politje okužene krvi/sperme po sluznicah: 0.1%
– souporaba igel in brizg med intravenskimi narkomani: 0.7%
– možnost prenosa po vbodu z votlo iglo, v kateri je okužena kri: 0.33%
– transfuzija okužene krvi: 90-100%

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Vprasal bi vas samo se to,ce ti v zdravstvenem domu vzamejo kri za sluzbeni zdravnisko spricevalo in te pregledajo ce si sposoben za delo res ne odkrijejo HIV v krvi tudi ce ga imas. lp

Ne, testiranja na okužbo z visrusom HIV se v okviru pregledov za zaposlitev, ne izvaja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close