Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Kopiram vam odgovor:

Pogovor s testiranjem lahko opravite ali v Dermatovenerološki ambulanti ali v Ambulanti za spolno prenosljive bolezni na Infekcijski kliniki v Ljubljani.

Za dermatovenerološko ambulanto na Poliklniki ali na Infekcijski kliniki celo ne rabite napotnice, le urejeno zdravstveno zavarovanje
* dermatovenerološke ambulante (Celje, Izola, Jesenice, Kranj, Ljubljana, Maribor, Murska Sobota, Nova Gorica, Novo mesto, Piran, Ptuj, Slovenj Gradec),
* Ambulanta za SPO, Dermatovenerološka klinika, Klinični center Ljubljana, tel. (01) 431 31 23, int. 23-36,
* Ambulanta za SPO, Klinika za infekcijske bolezni in vročinska stanja, Klinični center Ljubljana, tel. (01) 431 31 23,
* Svetovanje o SPO, Dermatovenerološka klinika, Klinični center Ljubljana, tel. (041) 666 333..

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor!

Imam eno vprašanje. začela sem razmišljati o mojem prešnjem partnerju in dvomiti vanj. To je bilo malo več 10 let nazaj. Od takrat imam drugega torej 10 let. Rodila tudi dva otroka in zato me skrbi, ker ima zadnji otrok (2leti) pogoste virusne okužbe, včasih tudi kaj bakterijskega (do sedaj nič resnega) Jaz nimam težav. Sedanji partner pa je pred enim letom dal kri v krvodajalski. Mislite, da bi se njemu videlu na krvi, če bi sklučajno bila jaz okužena s HIV? Bil on tudi bil, glede na to, da sva skupaj 10 let. S prejšnjim partnerjem nimam stikov tako, da ne vem kako je z njim.

Najlepša hvala za odgovor.

Spoištovani, če vas skrbi, da ste se slučajno okužili, je edini zanesljivi dokaz, testiranje vas. Vse ostalo razmišljanje ne da dokončnega odgovora.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!
Sem okužena s hepatitisom C, glede na izvide sem se okužila ne dolgo nazaj. Kako sem se okužila ne vem, saj nikoli nisem uživala drog, tvegan spolni odnos sem pa imela pred 6 leti. Lani so me testirali tudi za anti HIV, ki je hvala bogu negativen. Vendar me bodo leto v sklopu ostalih preiskav spet testirali za HIV. Zakaj???

Hvala za odgovor!

Lp

Spoštovani, kako ste se okužili z virusom hepaititisa C, lahko samo ugibam, za prenos pa je pomemben predvsem stik s krvijo (iniciranje drog, tetovaža z besterilno iglo, morda transfuzija, nesterilen zdravstven poseg??); spolni odnosi pa skoraj ne, saj je večina partnerjev s hepatitisom C okuženih oseb, negativna (če nimajo zraven tudi drugih rizičnih dejavnikov). Če pravite, da gre za svežo okužbo z virusom hepatitisa C in ne veste, kako bi se okužili, obstaja tveganje, da ste ste ob tej priliki okužili tudi z virusom HIV?? In zato so vam najbrež predlagali testiranje. Samo ugibam, ker vas ne poznam in tudi ne poznam vaše anamneze.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

zanima me, će obstaja možnost okužbe z virosom hiv, v primeru, ko so mi odvzeli kri za preiskave, po cca 1,5 h, pa so mi izmerili še pritisk na isti roki (na enako mesto, kot je bila kri odvzeta, je sestra položila “stetoskop”).

LP in hvala

Ne obstaja

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!

Zanima me, če je možno, da pride do okužbe z virusom hiv, če se zbodemo z ostrim predmetom, namreč pred petimi leti sem se zbodel na enem ostrem žeblju, ko sem ga prijel v roke, morda ga je že kdo prej pred menoj vzel v roke in se tudi on pičil na njem. Ali sem se v tem primeru lahko okužil z virusom hiv?

LP

Spoštovani, tveganje za okužbo na navedeni način je zanemarljivo. Naključnega vboda z ostrim predmetom, ki nima lumna, ne smatramo kot tveganega.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

lep pozdrav.
mene pa zanima kaksna je vrjetnost okužbe s hivom. namrec na rokah imam odprto rano ki sm jo dobila po urezu z papirjem. nato sem odšla v trgovino kjer je bil na blagajni klošar in je z denarjem plačeval. kaksna je verjetnost ce je on hiv pozitiven da se je to preneslo preko denarja na mojo rano videla sem tudi da je prodajalka imela stik z tem clovekom. bi moglo biti na denarju veliko krvi bi se kri videla tudi na mojih rokah. zelo me skrbi. lep dan

Spoštovani, lahko ste brez skrbi, razen če bi bi denar dobesedno polit s svežo krvjo in bi si jo vi vtrli v rano, bi obstajalo morebitno tveganje, tako kot opisujete, pa prenos preko denarja ni možen

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ne na denarju niti na sebi krvi nisem opazila. se pravi biti bi moglo veliko krvi ali pa kaksne druge tekočine da bi se okužila.? tudi ce bi se dotikala vozička ki ga je klošar pred mano uporabljal in bi na njem bila kakšna telesna tekočina?.

Ne, ni bojazni glede prenosa.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pa je teoretična možnost da se tako okuži clovek recimo na avtobusu na držalih ali na kljukah če ima po rokah rane.?

Teoretično morda da, če je maksimalna meja to, da z rano pademo v lužo krvi HIV pozitivnega bolnika, praktično pa ne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

lep pozdrav.
mene pa zanima kolikšna je možnost okužbe recimo če te pri frizerju z brivnikom malo rani. sicer do krvi. ker namrec se je zgodilo da mi je frizer naredil na vratu z brivnikom majhno prasko. nevem kdo se je pred mano frizeral zato me skrbi. lp

Spoštovani, glede na to, da je frizer zelo verjetno uporabljal čisto britvico, tveganja za okužbo praktično ni. Tveganje bi obstajalo, če bi vas bril z okrvavljeno britvico, na kateri bi bili sledovi sveže krvi in s katero bi neposredno pred vami nekokga ranil.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

videla nisem kakšna je bila britvica. najbrš pa bi opazila če bi bilo gor veliko krvi, ane?

Prav gotovo bi opazili

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close