Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Spoštovani, glede na lokacijo izpuščajev (roke, noge) in vrsto spolnega stika ne vidim možnosti prenosa neke spolno sprenosljive bolezni in tudi potrebe po testiranju ne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdrav.

Zanima me ce se rabim se testirat

Opravil sam samotest na hiv  3 mesca po riziku in Clia test po 5 meseci na zavodu za transfuziju

Oba nereaktivna.

Vse 5 mesci sam pod velikim stresom in mi se stopala pote in sam dobo gljivicnu infekciju diareju tidi mam 5 mesci.

Ce mi je recimo oslabil imunitet zaradi stresa a je mozno da je test po 5 meseci lazno nereaktivan.lp

Razen okuzbe s HIV obstajajo stevilne druge okuzbe in stanja. Takole kot pisete, je glede na testiranja okuzba s HIV prakticno izkljucena. Treba bo iskate druge tezave za vas tezave. Ce vas bo se enkratno testiranje pomirilo, se pac pojdite testirat, vsekakor pa je treba iskati duge vzroke tezav.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani,

Na potovanju v tujini sem imel nezasciteni spolni odnos z turistko. Po spolnem odnosu sva se zaradi previdnosti testirala z “hitrim hiv testom”, ki so ga ponujali v drzavi. Pokazal je negativni rezultat pri obeh, vendar je imela punca en teden pred mano nezasciten spolni odnos z drugo osebo, kar je verjetno se prekmalu da bi test lahko pokazal potencialni pozitivni rezultat. Kaksna je moznost prenosa okuzbe, ce bi se punca okuzil pri prejsnem spolnem odnosu, ki je bil teden dni pred menoj?

pozdravljeni

Lani poleti sem imel nekje 1 teden vnetje grla potem sem bil 1 teden popolnoma brez simptomov in nato se imel 1-2 dni vrocine potem je spet minil 1 mesec brez kakersnega koli simptoma in potem sem bil 2 tedna kar dosti bolan imel sem vneto grrlo in vrocino potem sem bil spet 1 teden zdrav in isto vrocina in vneto grlo potem se mi je cez leto ponavljajo vnetje grla in potem spet letos na morju dobil vnetje grla in vrocino sedaj sem bil 1 teden zdrav in spet se mi je ponovila vrocina in vneto grlo ali mislite da imajo simptomi kakrsnokoli vezo z akutnim hiv sindromom

Spostovani, ce bi se okuzila pred 1 tednom, bi se ravno lahko zacela viremicna faza, ki je med najbolj kuznimi. Ce obstaja dvom, se pojdite testirat 4 tedne po stiku

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pojma nimam. Akutni retroviralni sindrom se pojavi 2 do 6 tednov po rizicnem stiku in poskedicno okuzbi (1x) in parih dneh do tednih izzveni; vi pa opisujete vec podobih stanj skozi celo leto. Ce ste imeli rizicne stikd, se pac pojdite testirat

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

na plaži sem opazila odvrženo narkomansko iglo brez pokrovčka in brizge, zato ocnjujem, da je bila tam verjetno že dalj časa. Po delu plaže kjer je ležala, sem hodila večkrat, ampak nisem opazila, da leži med kamenčki igla. Z iglo se nisem direktno vbodla, vendar pa me skrbi, da me je igla, ne da bi opazila, popraskala po stopalu, saj hoja po kamenčkih in borovih iglicah že sama po sebi pika. Skrbi me, da sem tako se okužila s hepatitisi, hivom ipd. Prosim vas za nasvet, ker me zelo skrbi. Lp

Spoštovani, takole, kot opisujete, ni prav nobene nevarnosti za okužbo. Celo če bi se vbodli, je praktično ne bi bilo, ker je za prenos pomemben le vbod NEPOSREDNO za uporabnikom (izmenjava) igel, ko je lumen igle še poln sveže krvi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close