Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Saj sem razumela in tudi napisala, da tveganja “zasušenih” madežev ni mogoče presojati. Namreč ne morem vedeti, kdaj je madež “dovolj suh”, spodaj ni več sveže krvi. (S krvjo popackane roke si človek namreč običajno umije). Skratka s krvjo popackane roke, ki pridejo v stik z rano ali sluznico (in ne le kožo), predstaljajo tveganje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lepo pozdravljeni.. Ali se lahko okuzis, ce se poljubljas z osebo, ki ima krastice na usnicah.. torej ce so na usnicah krastice zaradi krvavenja, ki se je zgodilo zaradi razpokanih usnic? neposredne krvi ni bilo, bile so samo kraste. hvala za odgovore

Spoštovani, če se pogovarjamo o okužbi z virusom HIV, mora biti prisotna kri, da pride do okužbe. To pomeni, če bi bilo poljubljanje tako intenzivno, da bi ustnice zakrvavele in bi bila prisotna sveža kri, bi obstajalo tveganje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,
Med samozadovoljevanjem sem se z roko s katero sem to delal, dotaknil penisa osebe ki je brez zascite izvajala drugemu analni seks. Nato sem to roko spet dotaknil svojega penisa da sem koncal… Koliksen bi bil riziko pri takem dogodku? Ali bi rahlo ozuljena zunanjana kozica (od drgnjenja pri mastr.) riziko lahko povecala?
Hvala za odgovor, in naj dodam da zelo spoštujem vaše delo in potrpežljivost na tem forumu. Srečno.

Spoštovani, rizika, zal, ne morem oceniti, ker je vmes posredni prenos, dotik. Za ta dotik je pomembno, ali je bila na roko nanesena semenska tekocina ali ne. Ce ne, ni bil pomemben. Ce ponazorimo, ce se s hrbtiscem roke dotaknete korena penisa, tveganja ni

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdravljeni,
samo dodajam, da semenske tekocine ni bilo prisotne.
Hvala in lp

Spoštovani, potem tveganja ni bilo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zanima me samo, ko ste ponazorili na primeru hrbtisca roke. Glede na to da sem “drkal” svoj penis in se drugega dotaknil, oboje z notranjim delom dlani oz roke (kot sem omenil pa drugi penis ni ejakuliral, bil pa je v anusu od drugega). hvala

Spoštovani, dotik je še vedno samo dotik. Če bi vi sami trdo vtikali prste v anus tretje osebe in potem trdo masturbitali, bi morda obstajalo majhno tveganje, takole, kot ste vi opisali stike (dotike), pa z veliko verjetnostjo ne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani

Ker mi ne da mira, sem se testiral za HIV po 19 dneh od oralnega odnosa s testom 4. generacije z odkrivabjem p24 antigen in je nereaktiven. Zadevo bi ponovil v petek za vsaki slucaj. V kolikor bi bila prisotna okuzba bi test po 19 dneh to pokazal? oz bi bil test 4 generacije ELISA na kliniki 23 dan po odnosu definitiven, katerega nameravam opraviti naknadno?Hvala vam

Spoštovani, kombinacija navedenih testov je v povprečju pozitivna po cca 3 tednih. Da ne boste stalno hodili po testiranjih, to opravite cca 1 mesec po rizičnem stiku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdravljeni.. ali obstaja tveganje , ce se okuzena kri znajde na SUHI koži ? naprimer , da ima oseba zelo suhe roke zaradi mraza okoli členkov , in se potem dotakne krvi , ali obstaja tveganje ?

Spoštovani, če ste se malce sprehodili po forumu, ste videli, da neki nedifinirani stiki iz okolja ne predstavljajo tveganja in ga tudi ni mogoče kvalificirati. Tveganje obstaja, če se nekdo polije s svežo krvjo po koži.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdravljeni. najprej se vam zahvaljujem za vas odgovor. zanima me se ena stvar.. in sicer : ce ima oseba pocen mozolj na kozi , ki krvavi , in se potem ta oseba z mozoljem tega mozolja oz. krvi dotakne , in si potem roke z krvjo “ obrise “ , oziroma si kri razmaze na prstih in si ne umije rok, in se po vsem tem rokuje z drugo osebo. ali obstaja tveganje ?

Spoštovani, tveganja v tem primeru praktično ni, ker je krvi v tem primeru zelo malo, ključno pa je, da se posuši. Za prenos je pomembna samo sveža kri.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, tveganja v tem primeru praktično ni, ker je krvi v tem primeru zelo malo, ključno pa je, da se posuši. Za prenos je pomembna samo sveža kri.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, tveganja v tem primeru praktično ni, ker je krvi v tem primeru zelo malo, ključno pa je, da se posuši. Za prenos je pomembna samo sveža kri.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, tveganja v tem primeru praktično ni, ker je krvi v tem primeru zelo malo, ključno pa je, da se posuši. Za prenos je pomembna samo sveža kri.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, tveganja v tem primeru praktično ni, ker je krvi v tem primeru zelo malo, ključno pa je, da se posuši. Za prenos je pomembna samo sveža kri.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani , zalo se vam zahvaljujem za vas cas in odgovore. Malce sem brskal po forumu in me tako cisto hipoteticno zanima se eno vprasanje. Ce se francosko poljubljata Hiv pozitivna oseba in zdrava oseba, in ce ima hiv + oseba razpokane usnice iz katerih tece kri, zdrava oseba pa nima poskodb v ustni votlini oziroma na usnicah. Zanima me , da ce pride hiv pozitivna kri v ustno votlino zdrave osebe -(neposkodovana usta) , ali se zdrava oseba lahko na tak nacin okuzi ?

New Report

Close