Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Spoštovani, najbrž vas je vprašala tudi o vrsti spolnega odnosa, oralen, genitalen, vsi ti podatki so pomembni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani, ni me vprasala glede vrste spolnega odnosa, ampak samo z katero osebo se je zgodil.. Ali so lahko rezultati kaj drugacni, ce je ta podatek bil narobe povedan? Ali bojo rezultati vseeno pravilni?

Spoštovani, spol osebe, s katero ste imeli spolne odnose, ne vpliva na laboratorijski izvid.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni! Imam eno vprasanje. Pred priblizno 2 letoma sem imel nezasciten spolni odnos.. na odnos sem hitro pozabil, saj me ni bilo strah da bi se lahko z cim okuzil.. in sedaj po dveh letih sem zopet imel par spolnih odnosov ampak ZASCITENIH z drugo osebo.. za vsak slucaj sem se 2 leti po rizicnem dogodku sel testirat in rezultati so negativni.. Torej lahko preneham skrbeti? Iskrena hvala! Lp

Skratka zanima me, ce so tisti zasciteni spolni odnosi lahko slucajno vplivali na testiranje, saj so se zgodili 2-3 tedne po testiranju? Oseba verjetno ni bila okuzena z nicemer. Hvala

Ali lahko ti zasciteni spolni odnosi “prikrijejo” rezultate?

Spoštovani, v kolikor se testiranje nanaša na dogodek izpred dveh let, ste, seveda, lahko mirni, saj je obdobje okna že zdavnaj minilo. V kolikor pa me sprašujete, ali ste se morda okužili pred 2 tednoma, pa je za kakršnokoli presojanje še prezgodaj.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Odnosi sami po sebi ničesar ne prikrivajo. Kako to mislite? Lahko pa se vprašamo, ali je kljub zaščiti možno, da je prišlo do okužbe (če je bila oseba slučajno okužena). Odgovor na to vam da testiranje cca 1 mesec po dogodku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pa se eno vprasanje.. zdravnici sem na testiranju zaradi stresa in nerazmisljanja rekel da sem nezasciten spolni odnos imel 1 leto nazaj, v resnici pa se je zgodil 2 leti nazaj.. sem lahko povsem miren? Rezulatati so bili seveda negativni. Najlepsa hvala g. Nina!

Spoštovani, vseeno je, 1 leto ali 2, želim vam lep dan, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Lepo pozdravljeni,

ali je možnost prenosa HIV pri oralnem spolnem odnosu, ki ga je oseba izvajala meni (sam sem se samo poljubljal). Hvala za razumevanje.

Spoštovani, če to pomeni, da je oseba z usti dražila vaš spolni ud, potem tveganja praktično ni. Virus HIV se s slino ne prenaša. Če pa bi vi z usti dražili spolne organe te osebe, tveganje obstaja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo, hvala za odgovor ne samo ona je meni in potem poljubljanje. Potem ni razloga za skrb.

Hvala

Pozdravljeni
Pred parimi dnevi sem imela spolni odnos z moskim ki ga ne poznam prav dobro. Na zacetku je brez zascite 3-4 krat vstavil spolni ud v mojo noznico, nato sma uporabila kondom.
Zanima me kaksna je moznost okuzbe z virusom HIV?

Pozdravljeni
Pred parimi dnevi sem imela spolni odnos z moskim ki ga ne poznam prav dobro. Na zacetku je brez zascite 3-4 krat vstavil spolni ud v mojo noznico, nato sma uporabila kondom.
Zanima me kaksna je moznost okuzbe z virusom HIV?

Spoštovani, pri vaginalnem odnosu je verjetnost prenosa virusa HIV cca 0,3%.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Imel sem spopni odnos z kondomom vendar me vseno skrbi glede HIVa ali je moj strah utemeljen.

Spoštovani, če ste kondom pravilno nataknili in ni počil, je verjetnost res izjemno izjemno majhna. Kondomi so namreč ključno sredstvo za preprečevanje prenosa.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kondom se ni strgal ali kako drugace poskodoval. Poljubljanje pa ni kritično ane ? Ali naj na dogodek pozabim ker me kar ubija misel na Hiv.

pozdravljeni, imam eno vprasanje, ki ni vezano na to temo, ampak opazam da so vasi odgovori zelo hitri in skrbni . In sicer zanima me, na odvzemu krvi ( pregled za sluzbo, sistematski pregledi … ), ali se na teh odvzemih krvi lahko potrdi, ce ima oseba Rak ali kaksno drugo bolezensko stanje. hvala za vas cas

New Report

Close