Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Spoštpvani, okužba sicer je možna, a je tveganje zanjo relativno nizko.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdravljeni.. imam eno vprasanje! pred tremi leti sem imel nezasciten spolni odnos.. v teh treh letih sem opravil tudi 3 zdravniske preglede (torej sem 3x dal kri).. ali bi zdravniki lahko ugotovili kaksno spolno bolezen na teh pregledih v treh letih? hvala

Spoštovani, sicer niste navedli, s kakšnim namenim so vam pregledovali kri?, a brez specifičnega testiranja na povzročitelje spolno prenosljivih okužb, le teh s “običajnim” pregledom krvi (biokemijske preiskave, hemogram, ipd.) niti slučajno ne odkrijemo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

kri so mi pregledovali na sistematskih pregledih..

Iskreno povedano, sem z to osebo imel veckrat oralni seks ter analni.. ampak oseba ni bila okuzena.. je vseeno mozno da je do okuzbe prislo?

Spoštovani, na sistematskih pregledih rutinsko ne iščemo spolno prenosljivih okužb. Če oseba ni okužena, do okužbe pač ne more priti??? Če pa ne veste, ali je okužena, ali ne, pa, seveda, lahko tudi je okužena, odgovor na to, ali ste se okužili, pa da le specifično testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Torej lahko okuzbo dobis, samo ce imas odnose z okuzeno osebo.. kaj pa ce imas npr. Odnose z dvema osebama ki sta obe dve neokuzeni, ali lahko tako okuzba nastane? Hvala za vas cas in za vase odgovore!!!

Spoštovani, sicer predvidevam, da provucirate. V kolikor nihče ni okužen s spolno prenosljivimi povzročitelji, ni okužen, torej se okužba tudi ne more prenašati.
Okužen biti – pomeni nositi v/na sebi enega izmed povzročiteljev nalezljive bolezni – okužbe (virus, bakterija, glica, parazit).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

po rizičnem spolnem kontaktu z žensko (najverjetneje samo orala s kondomom, ampak ni čisto sigurno če je bilo samo to, zaradi alkohola) sem se testiral:

– 4 tedne (28. dan) po dogodku:
– CLIA anti-HIV1/2/0 in HIVp24: NEREAKTIVEN
– CLIA anti-Treponema pallidium: NEREAKTIVEN
– CLIA HBsAg: NEREAKTIVEN
– CLIA anti-HBc: NEREAKTIVEN
– CLIA anti-HBs: NEREAKTIVEN

– 6-7 tednov+ (45. dan) po dogodku:
– EIA HIV Ab/Ag: NEREAKTIVEN
– EIA-lgG HbsAg: NEREAKTIVEN
– EIA anti-HBc-lgG: NEREAKTIVEN
– EIA anti-HBs-lgG: NEREAKTIVEN
– EIA anti-HCV (Hepatitis C): NEREAKTIVEN

– 12 tednov (84. dan) po dogodku:
– CLIA anti-HIV1/2/0 in HIVp24: NEREAKTIVEN
– CLIA anti-Treponema pallidium: NEREAKTIVEN
– CLIA HBsAg: NEREAKTIVEN
– CLIA anti-HBc: NEREAKTIVEN
– CLIA anti-HBs: NEREAKTIVEN
– CLIA anti-HCV (Hepatitis C): NEREAKTIVEN

Skratka vsi testi so NEREAKTIVNI. Po zagotovilih zdravnikov dermatovenerologov je drugo testiranje (pri 6-7 tednov) bilo že dovolj in da naj neham skrbet.
Ker na internetu kroži veliko informacij (seveda je tu udarila moja glava in anksioznost) in večina jih pravi da je 12 tednov (oz 3 mesece) tista meja za potrditev. Zanima me, če lahko te rezultate smatram kot dokončne – torej zadnji test pri 12. tednih – 84. dan za HIV, Sifilis, Hepatitis B in Hepatitis C (če tu smatramo, da je verjetnost prenosa tako ali tako bila nična)?

Spoštovani, vaši rezultati so dokončni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani! Imam vprašanje.Zanima me, če z osebo, ki ni okužena, redno izvajaš oralni seks, ali obstaja kakšna nevarnost okužbe oziroma česa drugega? lp.

Spoštovani, če oseba NI okužena z nekim povzročiteljem, se od nje NE morete okužiti s tem povzročiteljem.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovani! Ali na sistematskih pregledih za NAJSTNIKE lahko ugotovijo kaksno spolno bolezen?

Sistematsko se spolno prenosljivih okužb pri teh pregledih ne išče, oz. ne izvaja specifičnega testiranja nanje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdravljeni! imam se eno vprasanje.. se mladoletni lahko testirajo? in ce se lahko, kako to poteka za njih?

Seveda se lahko testirajo. Na enak, oz. Podoben nacin, kot odrasli.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ali mladoletni potrebujejo spremstvo starsev ali lahko to izvedejo sami?

Do 15. leta je potrebno spremstvo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Berem komentarje in me zanima, ce sem prav razumel, da tudi ce zamenjas nekaj spolnih partnerjev in ” NE NALETIS” na okuzeno osebo, se torej sploh nemores okuziti z hivom oz. cem drugim?

Spoštovani, če ne naletite na okuženo osebo, se pač ne morete okužiti. Načini prenosa od okužene osebe na zdravo pa so, seveda, lahko različne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close