Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Tveganja ne morem oceniti, ker podatki ne obstajajo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hm,ce podatki ne obstajajo,potem to pomeni,da se moski,ki s prsti (ima npr.popokano kozo oz.ureznine na prstih,dlaneh zaradi fizicnega dela)zadovoljuje zensko(s predpostavko,da je hiv+),kjer njeni izlocki med rocnim zadovoljevanjem pridejo na roko,torej v stik z razpokano kozo-brez prisotnosti krvavenja koze… in tudi ce pridejo izlocki iz noznice v stik, ni mozna okuzba na ta nacin.

Hvala za odgovor in razjasnitev debate,gostilniske seveda..

Hm,ce podatki ne obstajajo,potem to pomeni,da se moski,ki s prsti (ima npr.popokano kozo oz.ureznine na prstih,dlaneh zaradi fizicnega dela)zadovoljuje zensko(s predpostavko,da je hiv+),kjer njeni izlocki med rocnim zadovoljevanjem pridejo na roko,torej v stik z razpokano kozo-brez prisotnosti krvavenja koze… in tudi ce pridejo izlocki iz noznice v stik, ni mozna okuzba na ta nacin.

Hvala za odgovor in razjasnitev debate,gostilniske seveda..

Ok, bom drugace vprasal.Ce ima moski spolni odnos z zensko, ki je hiv+ in ga le ta oralno zadovoljuje, do prenosa hiv prakticno ne pride, ce b slini ni primesi krvi, je tako?

Ce nadaljujeta spolni odnos s kondomom in moskemu zaradi nevzburjenja npr.pade penis iz noznice,kjer so na kondomu tudi vaginalni izlocki in se le teh moski dotakne z roko, kjer ima npr ranice stare nekaj ur brez krvavitev (da bi nadaljeval spolni odnos z roko vstavi ud v noznico).Ali lahko zaradi stika npr.vaginalnih izlockov in nekrvavece ranice na roki oz.razpok na prstih pride do prenosa hiv?

Spoštovani, tveganja v obeh primerih praktično ni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

je testiranje potrebno ali menite, da ne?

Kaj pomeni tveganja prakticno ni?Pomeni,da do prenosa hiv ne more priti?

Takole kot opisujete, menim, da testiranje ni potrebno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,
po 14 dneh sem dobil nekaksne izpuscaje na prsih-kot mozoljcki,ki srbijo.Je mozno da gre za akutniretrovirusni sindrom?Vrocine ni,le zamasen nos…

Spoštovani, znaki ARS so zelo različni, od possameznih, do cele paletem najbolj značilni pa so povišana telesna temperatura, otekle bezgavke, makulopapulozni izpuščaj, bolečine v žrelu, … Če se nanj posumi, se opravi testiranje, ne moremo pa nanj sklepati le na osnovi klinilnih znakov. Zamašen nos in srbeč izpuščaj sta prisotna psri mnogih visrusnih okužbah.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

gre za nekaksne drobne rdece pikice na prsih,kot mozoljcki, ki srbijo

Pozdravljeni,

V luci včerajšnjega dogodka (moski ugriznil oceta, ki je branil svojo hcerko na vlaku- zaradi ugriza mozna okuzba) sem se spomnil na dogodek, ko sem se v klubu zaletel z zobmi v čelo nekoga v klubu (kar sem ze sicer tudi spraseval)
. Vendar raje se enkrat vprasam, ker me je zaskrbelo. Ob trku z zobmi v celo neznanca (za kri ne vem)
Je mozna okuzba s hivom? Najlepsa hvala za vas odgovor!!!!

Zaradi samega trčenja prav gotovo ne. Če pa bi ga v čelo ugriznili. bi bilo to nekaj drugega.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

V primeru samega ugriza je mozen prenos hiva?

Pozdravljeni,

Zanima me, ce ste prejeli moje vprasanje glede moznosti prenosa hiva v primeru ugriza? Je to bolj teoreticne narave?

Da: če pride v primeru ugriza do prekinitve kože in posledično do krvavitve (neokuženi ugrizne HIV+, ki zakrvavi); nato pa pride kri v stik s sluznico, je prenos možen.
Ali pa, da se HIV+ oseba najprej ugrizne v jezik (krvavi), nato pa ugrizne drugo osebo, je spet možen prenos (tokrat v obratni smeri),

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

So ze zabelezeni taki primeri? Ali je bolj teoreticne narave?

So (redko), a da

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kaj pa, ce kri ob ugrizu ni vidna? Da so kaksni mikrodelci krvi? Je v tem primeru mozna okuzba?

Tega pa ni mogoče oceniti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Je pa def manjse tveganje?

New Report

Close