Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Spoštovani, če je le ona vam izvajala oralo, se niste mogli okužiti. Testiranje res ni potrebno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Zanima me, ce je mozno, da se okuzi oseba, ce drugi osebi grizlja bradavicke? Ter ce je mozno, da se okuzi tista oseba kateri se grizejo bradavicke?

Odvisno s čim; ob intenzivnem grizljanju bi lahko prišlo do prenosa virusa hepatiitisa b, npr. s slino.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kaj pa s hivom?

Zivjo. Lahko dobim genitalni herpes, ce me nekdo rocno zadovoljuje? Lahkl na ta nacin dobim se kako drugo spolno bolezen?
Hvala

Spoštovani, z virusom HIV se ob grizljanju bradavičk ne morete okužiti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Če vas nekdo draži izključno z roko in se ob tem ne dotika svojega lastnega spolovila (oz. osramja), vas ne more okužiti z nobeno spolno prenosljivo okužbo. Če pa bi oseba najprej dražila sebe in nato vas in potem spet sebe in spet vas… pa obstaja možnost, da bi prenesla tudi virus HPV.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Je mozna okuzba s hivom, ce si umijes zobe dve uri za tem, ko je taisto scetko uporabljala druga oseba?

Možnost je izjemno majhna, če sploh? Oseba bi morala biti zelo virulentna, ob drgnjenju zob bi morala krvaveti, obilica vidne krvi bi morala ostati na krtački

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!
Včeraj sem imel zaščiten spolni odnos, vendar sem pred spolni odnosom dražil nočnico in imel prste v njej po draženju sem si nadel kondom vendar sem imel prste vlažne od izločkov iz nožnice, z prsti pa sem se dotikal glavice penisa. Po spolnem odnosu ko sem si kondom odstranil se je punca usedla na penis, penis ni bil v njej vendar se je z nožnico tudi dotaknila glavice penisa. Po spolnem odnosu sem jo povprašal o zgodovini njenih dejan in je odgovorila da je pred 2 mesecema zbolela in imela vroči 40 stopin in krče ki so trajali dva tedna, en mesec pred tem pa je imela spolnega partnerja. ali obstaja v mojem primeru tveganje za potencialni prenos virusa hiv?

Spoštovani, v primeru, da bi bila partnerka HIV pozitivna, je tveganje res minimalno, zaradi stika penisa z izločki. Tveganje je pod 0,1%.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo. Zanima me, ce je mozno med masazo prenos hiva. Na prstih na nogah sem imela zulje in se jih je maserka nekajkrat dotaknila. Recimo da je imela nekaj krvi na rokah in se je dotaknila s tem mojih zuljev, in me tako okuzila?

Pozdravljeni. Naj samo se omenim, da zulji po masazi niso krvaveli

Pozdravljeni,

Zanima me ce ste prejeli moje vprasanje povezano z masažo

Spoštovani, pravzaprav ne razumem, kaj vas muči: maserka vas je masirala z rokami: niste se z njo vred zabadali z isto iglo in niste imeli z njo spolnega odnosa?, kjer bi prihajali v stik z njeno sluzjo (vagina) ali krvjo. Z masažo z rokami se HIV ne prenaša

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Je mozna okuzba s hivom ce se recimo udaris do krvi z mezincem ob nekaj, na cemer mozno, da je ze bila kri
?

Ne, to je teoretiziranje. Tveganje bi obstajalo, ce bi se nabodel na krvavo iglo, ki jo je PRAVKAR uporavila hiv poz. Oseba

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,
Sem m in sem imel spolni odnos z m. Odnos je bil tak, da sem ga oralno zadovoljeval in pa prislo je do analne penetracije brez kondoma. Naj dodam, da partner ni doživel izliva,torej ni bilo sperme, in tudi predsemenske tekocine ni bilo opaziti. Koliksna je verjenost, da bi prislo do okuzbe, ce bi on bil okuzen s hiv? Hvala vnaprej za odgovor

Spoštovani, posredujem vam ocenjena tveganja prenos virusa HIV ob enem dogodku:

– receptivni oralni spolni odnos: do 0.04% (tveganje za osebo, ki z usti draži spolne organe HIV poz. osebe)
– receptivni analni spolni odnos: 3% (tveganje za osebo, pri kateri spolni organ HIV+ osebe prodira v zadnjično odprtino)
– receptivni vaginalni spolni odnos: 0.01-0.15% (tveganje za žensko, ki ima vaginalni spolni odnos s HIV+ osebo)
– insertivni analni spolni odnos: <0.1% (tveganje za moškega, ki s penisom prodira v HIV+ osebo)
– insertivni vaginalni spolni odnos: < 0.1% (tveganje za moškega, ki s penisom produra v HIV+ žensko)
– politje okužene krvi/sperme po sluznicah: 0.1%
– souporaba igel in brizg med intravenskimi narkomani: 0.7%
– možnost prenosa po vbodu z votlo iglo, v kateri je okužena kri: 0.33%
– transfuzija okužene krvi: 90-100%

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zivijo, vceraj smo imeli eno debato s kolegi in kolegicami v zvezi s hiv in sicer kolegica se izogiba spolnemu odnosu,ko moski drazi njeno spolovili z roko oz. s prsti,ker se boji,da zaradi nor.popokane koze lahko pride do stika med krvjo in izlocki noznice.

Vprasanje je ali obstaja tveganje za prenos na moskega iz npr.hiv+ zenske ce jo drazi moski s prsti kjer je zaradi mraza razpokana koza oz.pridejo izlocki noznice na ranice na kozi ki ne krvavijo?

In seveda obratno prenos na njo ce je moski hiv+.

Hvala za pojasnilo “dileme”

New Report

Close