Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Pozdravljeni,
sin se je šel testirat na okužbo s HIV po šestih tednih od rizičnega spolnega odnosa z žensko. Dobil je izvid: “CLIA anti-HIV1/2/0 in HIVp24Ag: nereaktiven”.
Kakšen je to test – tretja, ali četrta generacija in ali je lahko pomirjen, da je vse v redu?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani, gre za najsodobnejši test kombinacije III/IV generacije in je negativen. Vse je ok.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,
najlepša hvala za odgovor. Mogoče sem preveč dlakocepska, toda manjkal je v bistvu en dan do polnih šestih tednov. A je v tem primeru tudi lahko pomirjen?

Spoštovani, izvid bi bil verodostojen že po 4 tednih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ali torej ni nobene nevarnosti, če na konici svinčnika ni bilo s prostim očesom opaziti krvi? In tudi vbodba rana s svinčnikom ni vidno zakrvavela? Lp

O kakšnem svinčniku je govora???

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

6.6.2018 ste mi pod to temo že odgovarjali na vprašanje glede vboda z zelo ostro konico svinčnika, ki se je dotikala tujega okrvavljenega robčka v nakupovalni košarici. Na konici ni bilo vidne krvi, vbod je zabolel, a ni bilo vidne krvi. Me namreč še vedno muči ta dogodek…

Odgovor je enak kot v juniju

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Velja. Takrat ste napisali, da niste razumeli sosledja dogodkov in sem vam ga takrat še enkrat napisala pa ni bilo odgovora. Se mi je zdelo, da ne razumete, da je bila konica v direktnem kontaktu s krvavim robčkom in da je sledil vbod s samo konico in ne preko robčka.

Pozdravljeni. Zanima me ce je mizno se recimo usesti na rabljeno iglo in se tako okuziti. Namrec sem bil v petek v enem sumljivem klubu in me je zaskrbelo. Hvala

Kako to mislite – usesti??? Ob VBODU z iniekcijsko iglo neznanega izvora, se, seveda, lahko okužite.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Tako da recimo stoji lezi igla na kavcu…

Spoštovani, kot sem napisala, ni pommebno, da ta igla leži, ampak to, da se z njo globoko zbodete.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

danes sem dobila izvide za hiv, vse nereaktivno… vendar sem šele zdaj izvedela, da mora preteči vsaj 4 tedne od možnosti za okužbo. Testirala sem se cca. 2-3 tedne po tem.. Zanima me ali je ta test popolnoma brezpredmeten in bi v vsakem primeru bil negativen ali je možno da je rezultat pravilen? Hvala.

Spoštovani, če ste se testirali s kombinacijo testov III/IV generacije, je test v po0vprečju pozitiven v reh tednih po rizičnem stiku; po dveh pa je zanesljivost še prenizka. Bližje ste trem tednom, večja je verjetnost, da bo test zanesljiv. Priporočam ponovitev.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni…

Moje vprasanje se ne nanasa na hiv ampak na drugo spo in sicer sramne usi. Ugotovil sem da imam sramne usi. Prisotne so bile zlasti na stegnih. Ni jih bilo veliko vendar so bile. Zanima me kateri sampon oz zdravilo svetujete da se jih dokoncno znebim.

Hvala za odgovor. Janez

Spoštovani, na voljo so številni losioni s podobno učinkovitostjo, ki vam jih svetujejo v lekarni, bistveno pa je, da jih pravilno uporabite, v skladu z navodilu. Ob tem ne pozabite na razčesavanje in nato odstranjevanje (depilacija) sramnih dlak, oz. ev. dlak na stegnu, če ste poraščeni, kjer so prilepljena jačeca. Pomembno je tudi, da postopek ponovite in hkrati izvedete vse higienske ukrepe za uničevanje uši v okolici: na visoki temperaturi operete vse obleke, brisače in posteljnino; opozorite partnerja, da jih lahko ima.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Včeraj sem bil v eni izmed poslovalnic Lekarne Ljubljana, vendar mi tam zaposlena mag. farmacije ni znala svetovati. Nato sem odšel v večjo živilsko trgovino. Tam sem kupil šampon Paramit za odstranjevanje uši iz lasišča. Je na osnovi olja. Uporabil sem ga in mislim da je bilo učinkovito. Uši, kolikor jih je bilo, so se lepo odlepile. Uporabil bom še čez 7 dni ponovno.

Sem naredil kakšno napako, ker sem uporabil kar šampon za lasne uši?

Hvala in lp.

Spoštovani, šampon, ki ste ga uporabili, je ok. V zgornjem postu pa mi je ušlo – razčesavanje in depilacija sramnih dlak, zato sem ga dopolnila. Najučinkovitejši ukrep – poleg uporabe šampona, je, seveda, pobritje predela.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Živjo. Danes mi je prijateljica dala kratek blow job, vendar do izliva ni prišlo. Ko sem prišel domov mi je brat povedal da ima ona hiv(je ozdravljena, vendar je še vedno prenašalka, jemlje tudi zdravila). Kolikor sem bral ni moznosti, da bi ga lahko tudi jaz dobil,saj je v slini premajhna kolicina…me pa skrbi da ni slina kako prodrla v sistem ko mi ga je vlekla. Naj se grem vseeno testirat? Res me je strah…

New Report

Close