Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Pozdravljeni! V trgovini se mi je pripetil neljubi dogodek. V nakupovalni košarici nisem opazila okrvavljenega robčka, zato sem vanjo odlagala stvari. Na blagajni sem opazila, da se svinčniki s konico dotikajo trga robčka. Ponesreči sem se ubodla s to zelo ostro konico svinčnika. Me je zelo zabolelo, nisem pa opazila krvi. Ali je možnost okužbe s HIV, hepatitisom, sifilis ipd.? Bi bilo pametno iti na test? LP

Pravzaprav si sosledja dogodkov ne predstavljam. Tveganje bi obstajalo le v primeru, če bi se s konico svinčnika zabodli preko krvavega (mokrega) robca. Posredni dotiki niso pomembni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Svinčnik se je najprej s konico dotikal krvavega robca, zatem sem se pa zbodla s svinčnikom…

Spoštovani

Najbrž je bilo že veliko povedanega o tem, ampak nisem zasledil.
Na možnost okužbe z virusom hiv se delajo laboratorijske preiskave krvi?
Ali lahko tudi z preiskavo urina?

Hvala
Lp

Spoštovani, za namene rutinskega ugotavljanja okužbe z virusom HIV se izvajajo izključno laboratorijske preiskave krvi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

To sprašujem zato, ker sem imel preiskave krvi in urina. Napisano sem dobil, da imam ugotovljene patološke laboratorijske vrednosti. Danes sem bil na kontroli in sem moral dati le urin. Se pravi, da gre najbrž za nekaj drugega.

Če vas testirajo na HIV, dobite zelo konkreten rezultat testiranja preiskave na HIV

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Ali ugotavljanje vrednosti scitnicnega hormona (krvnj test) lahko nakaze okuzbo s hivom?

Neeeeeeeeeeee. Nikakor in nima prav nobene povezave

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni!
Svojo temo mogoče uvrščam narobe, vendar ne vem kam se naj obrnem. Pred 2 tedni sem imela boleče vnete dlesni, za katere nisem dobila zdravila, saj je zobozdravnik menil da se z ščetkanjem to odpravi. Še isti teden vendar konec tedna me je lovil nek prehlad, vročina, boleče grlo in teklo mi je iz nosu. Takoj sem začela jemati pastile za grlo in coldrex. Tisti konec tedna sem imela tudi odnos, med katerim sem začela krvaveti(nisem krvavela nikoli do zdaj, niti ko mi je bilo prvič). Naj omenim, da sem imela odnos z osebo z katero imam odnose na vsake toliko časa, včasih so delno zaščiteni včasih pa v celoti.
Sedaj imam, pa ne prvič rane na jeziku, predvsem na začetku in me slano zelo moti, tako zelo da ne morem jesti, in zopet imam boleče grlo(ni zelo hudo).
Ali je možno da gre za kakšni virus HIV, ali pa samo neka okužba? Zanima me, če lahko osebni zdravnik zahteva analizo virusa ali ne?
Skrbi me, čeprav osebi zaupam in mi je povedal da je za vse z katerimi je imel stik vedel kakšne so, meni pa je on prvi.

Upam na čim hitrejši odgovor
Lep pozdrav

Spoštovani!
Navajate več različnih stanj. Vnetje dlesni, ki se je, tako kot opisujete, najverjetneje pojavilo v sklopu enterovirurne okužbe, pa spolni odnos, med katerim ste krvaveli.
Ob tem vas skrbi okužba z virusom HIV zaradi občasnih spolnih odnosov z neko osebo. Na osnovi navedenih simptomov niti slučajno ni mogoče presojati okužbe z virusom HIV, odgovor da lahko izključno testiranje. Le to lahko izvedete na več različnih načinov: ali v dogovorom z izbranim zdravnikom, samoplačniško, pa v ambulanti za spolno prenosljive okužbe….

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Prestrašila sem se zaradi simptomov, ki jih navajajo. Rane v ustih, potenje, padec imunskega sistema.
Ne razumem vas najbolje, pomeni da obstaja kakšna možnost, ali menite da bolj ne?

Nič ne menim, tovrstni simptomi se pojavljajo pri številnih okužbah, pa tudi v sklopu ARS. Pojdite se testirat, če vas skrbi.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljena

Pozdravljena !
Zavedam se, da je vsak nezaščiten spolni odnos tvegan vseeno pa bi vas rada prosila za vaše mnenje , ker se zelo sekiram. Nezaščiten spolni odnos sem imela z osebo, ki je starejša jo sicer poznam že ogromno let, vem pa tudi da je samski in rad menja mlade punce. Moram vam povedat, da sem tisti dan bila tudi na ginekološkem pregledu, kjer mi je ginekologinja pregledala maternico z tistim železnim vstavkom vendar brez kakšnega odvzema brisa, samo splošni pregled. Po tistem cca 6 ur sem imela spolni odnos , kjer je šlo za poljubljanje, spolni ud pa mi je vstavil morda trikrat noter in ven vse čisto na nežno in sem se potem zavestno od straha umaknila. Tudi pri poljubljanju ni bilo nikakršnega grizenja, nobenega oralnega sexa. Zanima me kakšna je možnost okužbe z virusim HIV ali hepatitisom B. Morda pretiravam sem pa vseeno zaskrbljena. Ne bi si rada zaradi te malenkosti, ki se je zgodila uničila življenja. Prosim vas če mi lahko pomagate z nasvetom kolikšna je možnost in ali naj se grem testirat…namreč žal danes res ne moremo vedeti s kom imamo opravka tako rekoč bi morali vsi pred tem na testiranje. Lahko je najbolj zvest in te okuži ali pa največji babjak in te nikoli ne bo. Upam da me razumete. LP

Spoštovana Lejla, na žalost vam ne morem dati drugega odgovora, kot – pri zapisanem je tveganje nizko, saj pri 3x vstavljanju spolnega uda prav gotovo še ni prišlo do ejakulacije, pa tudi predsemenska tekočina se najbrž še ni pričela izločati. Kar se hepatgitisa B tiče, ste, glede na starost, najbrž cepljeni? Vseeno – saj veste, da da odgovor na skrbi le testiranje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljena !

Najlepša hvala za tako hiter odgovor, ne žal še nisem med tisto generacijo ki bi bila cepljena proti hepatitisu B, vsekakor bom testiranje opravila po 4ih tednih za HIV in hepatitis B , če je to dovolj časa po rizičnem odnosu….bolj me skrbi možnost okužbe virusa HIV pri početju ki sem vam ga navedla. Ne šlo je za 3x do 4 ustavljen spolni ud…zelo dvomim da bi prišlo do predsemenske tekočine , sperme pa 100% ne. Ne vem ali naj se zato tako sekiram.

Kot rečeno, tveganje je zelo nizko, ni morem pa vam napisati, da ga sploh ni. Kaj pa, če bi se glede testiranja pogovorili z osebo, s katero ste imeli odnose in bi se testirala le-ta?

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljena! Sem se tudi povprasala sem ga in je rekel naj se ne sekiram…testirat pa se ne bo sel ker mu to nic ne predstavlja , nekateri ljudje pac taksni so. To je bilo tri dni nazaj mene pa danes pece zrelo, mam vrocino 37,3 se mi zdi da gorim tolk se sekiram da se mi bo zmesalo. Se bom sla testirat je mozno da po 3 dneh ze imam simptome?

Prosila vas bi ce mi poveste kdaj naj grrm na testiranje je 4 tedne dovolj? Zelo se sekiram ….ceprav ste rekli da je tveganje zelo nizko….a je mogoce da imam hiv sindrom ze po 2 dneh?

New Report

Close